برخورد مدیر اداره با کارمند سخن چین ۱۳۹۲/۶/۱۱ - ۲۰ بازدید

به شیرین زبانی و لطف و خوشی- توانی که پیلی به مویی کشی
به گفتار شیرین جهان دیده مرد- کند آنچه نتوان به شمشیر کرد
به شیرین زبانی و لطف و خوشی- توانی که پیلی به مویی کشی
به گفتار شیرین جهان دیده مرد- کند آنچه نتوان به شمشیر کرد
سوالی که مطرح کرده اید نشان دهنده ی ریزبینی و ایمان شما دارد. باید بررسی کرد که کارگران و افراد زیر دست در چه مواقعه ای دست به این جور کارها می زنند؟ معمولا در چه موردی است؟ چرا این جرات را به خود داده اند؟ایا شما شنونده خوبی برای این حرفا هستید؟ و .... بهترین کار در این مورد شنونده نبودن است و زمانیکه آنها گوشی برای این حرفا نداشته باشند روش خود در تغییر می دهند.نکته مهم در این زمینه این است که زمینه ایجاد این رفتار را باید شناسایی نمود و با تغییر این وضعیت این زمینه هم از بین می رود.برای این که به سوال شما پاسخ بدهیم نکاتی را بیان می کنیم:
الف- حق گرایی: بی شک آدمی در زندگی فردی و اجتماعی و در نهان و آشکار دل در گرو اطاعت آنانی می بندد که بر محور حق حرکت می کنند و رفتار و گفتار خود را بر پایه ی آن استوار می سازند. بنابراین یکی از نیازمندی های مدیر مدبر و لایق، قاطعیت در برابر اجرای حق است، چنان که امام علی -علیه السلام - فرمود:«یحتاجُ الامام الی قلبٍ عَقولٍ و لِسانٍ قَئُولٍ وَ جَنانٍ عَلی اِقامَةِ الْحَقِّ صَئُولٍ؛ مدیر نیازمند سه چیز است: قلب اندیشمند و متفکر، زبان گویا و دل پر جرأت و قاطع در برابر اجرای حق». اگر مدیری در جای به زیر دستان ظلم نمود و از حق عبور کرد به اشتباه خود اعتراف کند هم در رشد شخصیتی خود گامی بر داشته است و نیز در دل کارکنان خود جای خواهد گرفت که نتیجه ی آن کارکرد بهتر کارکنان است.
ب- عدالت محوری: یکی از راه های اثربخشی و نفوذ سرپرستان و مدیران در دل های زیردستان، رفتار عادلانه آنان است. کسانی که بر اساس عدالت در بین مردم زندگی می کنند، هر زمان دستوری دهند، همگان با میل و خواست درونی برای اجرای اوامر آنان می کوشند، از این رو می توان گفت: اجرای عدالت نه تنها یک وظیفه اسلامی، بلکه یکی از عوامل مهم اثربخشی مدیران است. مدیر عادل بر کسی ظلم و ستم روا نمی دارد و شهد شیرین عدالت را بر مذاق زیر دستان می چشاند.
پرداخت به موقع حقوق زیر دستان و رعایت عدالت در این زمینه و کسب رضایت مندی کارمندان یکی از راهکار های مهم ایجاد امنیت شغلی و آرامش در میان کارکنان و ارایه خدمات شایسته از طرف آنان است.
ج- مهرورزی، تشویق و تنبیه: حضرت علی - علیه السلام- خطاب به مالک اشتر می فرماید :«دلت را از محبت به مردم و مهربانی و لطف در حق آنها پر گردان، مبادا مانند حیوان درنده در فکر دریدن آنان باشی».
درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد - نهال دشمنی برکن که رنج بی شمار آرد
توانایی مدیر در ایجاد رابطه دوستانه با زیردستان، یکی از نکته های اساسی موفقیت در کارهاست؛ البته ناگفته نماند زیر دستان باید درک کنند مدیری که با آنها دوست است و ارتباط صمیمی دارد، در جای خود نیز از قاطعیت لازم برخوردار است و در مواردی هم ممکن است تنبیه برای آنان در نظر بگیرد؛ البته یک مدیر کارآمد و رشد یافته با توجه به خطاکار و وضعیت محیط کار، نسبت به تنبیه اقدام می کند.
مدیر موفق همواره تلاش می کند تا خطاکار متوجه بدی کارش شود و از تکرار آن خودداری کند و هرگز در به کار بردن نوع تنبیه شخصیت کارگران و افراد را لگد مال نمی کند؛ یعنی در حقیقت تنبیه متوجه کار نادرست آنان می باشد، نه شخصیت آنان.
میچل تال مدیر شرکت اپیکور می گوید: امروزه مردم دنبال چیزی بیش از پول هستند، مردم می خواهند با آن ها مثل انسان رفتار بشود. شاید این واضح به نظر برسد، اما اکثر کار فرماها هنوز این را نفهمیده اند.( مدیریت آسان)
به طور کلی به نظر می رسد یک مدیر و مسئول خوب با جای داشتن در قلب زیر دستان می تواند، بهترین و بیشترین بهره وری را در آنان مشاهده کند.
عالی ترین سطح خدمت از قلب و از اعماق وجود آدمی جریان می یابد، پس هر شرکتی و مسئولی که به قلب کارکنان خود راه یابد، بهترین خدمات را ارائه خواهد داد. یک کارفرمای خوب و شایسته با نهادینه کردن و درونی نمودن رفتار و کار مناسب در افراد تحت نظرش عالی ترین خدمات را از آنها دریافت خواهد نمود و به نظر می رسد با تشویق و تنبیه های مناسب و اصل کلی محبت در بین خود و افراد بتواند به این مقصود دست پیدا کند. آیات الهی نیز با بیان اینکه خداوند آگاه، خبیر، بیننده و شنونده کارها، اعمال و رفتار شما است، بسیاری از امور را در وجود انسان نهادینه می نماید و از ریشه در سدد حل مشکلات و انسان سازی است.
یک کارفرما نیز باید کاری کند که در نبود او کارگران با عشق و علاقه به کار و کارفرما تلاش خود را بکار گیرند و در این راستا توجه دادن کارگران به امور دینی و معنوی بسیار مؤثر است، زیرا یک کارگر متدین می داند پولی را که او در برابر کار دریافت می کند باید حلال باشد و رضایت کارفرما در آن دخیل است، بنابراین از تلاش کافی هرگز فرو گذار نخواهد بود.
کتاب جهت مطالعه ی بیشتر:
مدیریت آسان، ناشر نور بخش، گردآوری و ترجمه رضا ناصری.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

انتشار اینترنتی مطالب یا چاپ در نشریات دانشجویی با ذکر منبع موجب امتنان است.
نقل مطالب در دیگر نشریات با اطلاع این مجموعه و ذکر منبع بلامانع است.
برای چاپ در کتب، کسب اجازه کتبی الزامی است.
اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها