بر طرف کردن آثار خود ارضایی ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۱۴۱۲۰۱ بازدید

خواهر محترم از لطف شما تشکر می کنیم. خوبی این سایت بخاطر ارتباط افراد متدین و متعهدی همچون شماست. امیدواریم همچنان توفیق خدمت به جوانان پاک ایران اسلامی را داشته باشیم. در نامه تان نوشته اید از اینکه قبلا خودارضایی می کردم سخت پشیمانم، این پشیمانی سرمایه ای بزرگ است و می تواند رابطه شما را با خدای خودتان اصلاح نماید و با همین پشیمانی می توانید از خدای خودتان درخواست بخشش کنید و او نیز تعهد نموده است که هر توبه کننده واقعی را نه تنها می بخشد؛ بلکه همه گناهان او را تبدیل به حسنه و ثواب می کند.

خواهر محترم از لطف شما تشکر می کنیم. خوبی این سایت بخاطر ارتباط افراد متدین و متعهدی همچون شماست. امیدواریم همچنان توفیق خدمت به جوانان پاک ایران اسلامی را داشته باشیم. در نامه تان نوشته اید از اینکه قبلا خودارضایی می کردم سخت پشیمانم، این پشیمانی سرمایه ای بزرگ است و می تواند رابطه شما را با خدای خودتان اصلاح نماید و با همین پشیمانی می توانید از خدای خودتان درخواست بخشش کنید و او نیز تعهد نموده است که هر توبه کننده واقعی را نه تنها می بخشد؛ بلکه همه گناهان او را تبدیل به حسنه و ثواب می کند.
خواهر گرامی ظاهرا شما نگران عوارض احتمالی خودارضایی هایی که در گذشته انجام داده اید، نیز هستید. البته از ظاهر نامه شما بر می آید که دیگر مبادرت به انجام این کار نمی کنید و آن را برای همیشه رها کرده اید؛ بنابراین جای نگرانی نیست چرا که ترک این عمل خود بزرگترین مداوا برای عوارض ناشی از آن است؛ البته به نظر می رسد شما نیاز به آرامش روحی و تقویت جسمی دارید. بنابر این در ادامه به نکاتی در باره جبران عوارض خود ارضایی می پردازیم، که دانستن و رعایت آنها برای جبران کامل عوارض مفید می باشد.
اولا: این آسیب‌ها معمولاً مربوط به کسانی است که مدت زمان زیادی گرفتار این انحراف جنسی‌بوده‌اند و یا شدت ابتلایشان بالا بوده است. بنابراین اکنون که آن را ترک کرده اید، به هیچ عنوان نباید نگران عوارض آن باشید. چرا که اگر برخی از این عوارض ایجاد شده باشند معمولاً بعد از ترک و به مرور زمان از بین خواهند رفت. بدن انسان مخصوصاً جوان توانایی جبران این عوارض را دارد و دوباره خودش را بازسازی می‌کند و به تدریج به وضعیت عادی برمی‌گردد ؛ البته به شرطی که این عمل هرگز دوباره انجام نشود.
ثانیا: زمان جبران عوارض از یک شخص با شخص دیگر و همچنین بر اساس شدت گرفتاری متفاوت است. هر چه بدن قوی تر باشد و شدت گرفتاری قبلی نیز کمتر باشد، زمان جبران عوارض کاهش پیدا می کند.
ثالثا: برای جبران و تقویت جسمی، خوردن مواد قندی مثل خرما، کشمش و عسل، همچنین مصرف روزانه میوه و سبزیجات، حبوبات مثل عدس و مصرف هفتگی گوشتها را در برنامه غذایی خود قرار دهید. انجام ورزش روزانه، تفریح و گردش های سالم در بازگشت سلامتی شما بسیار مؤثر است.
در پایان تاکید می کنیم که بیش از حد خود را نگران آنچه قبلا اتفاق افتاده نسازید و استرس به خود راه ندهید که خود نگرانی و استرس وسیله ای برای افزایش مشکلات شما خواهد بود و بهبود عوارض را به تاخیر خواهد انداخت.
موفق باشید.
جواد ترکاشوند

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
با سلام بنده به عنوان یک بیمار خودارضایی این پرسش را از شما می کنم که چرا با وجود اینهمه بی حجابی و... صدا و سیما یا مدارس این مسئله مهم را به دانش آموزان و... گوش زد نمی کنند؟ به نظر من با این وضع جامعه قطعاً در آینده نزدیک درصد خیلی بالایی از
از جامعه به این بلا مبتلا خواهند بود و قطعاً هم بعضی از عوارض آن جبران ناپذیر خواهند بود!!!
پرسمان
تا آنجا که ما اطلاع داریم در بسیاری از مدارس آموزش و پرورش این گونه مسائل توسط مدیران و معلمان متعهد به دانش آموزان گوشزد می گردد. البته لازم است آسیب ها و عوارض این مسئله بیشتر به دانش آموزان گفته شود و در کنار آن از میزان محرک های جنسی در جامعه کاسته شود تا انگیزه جوانان و نوجوانان برای مقابله با پدیده خودارضایی بیشتر گردد.
میهمان
با سلامآقایی هستم ۳۷ ساله ؛من هم مثل خیلی از بچه ها تقریبا از ۱۲یا۱۳ سالگی دقیق یادم نیست گرفتار این عمل زشت شدم وتا ۲۰ سالگی خیلی این عمل زشت ونا پسند رو انجام میدادم تا اینکه وارد دانشگاه شدم که باعث شد خیلی کم مرتکب این عمل بشم چند باری هم ترکش کردم هنوزم نتونستم کامل ترکش کنم با اینکه خیلی وقته نماز میخونم و روزه می گیرم خودارضایی خیلی کم شده حدودا ۳ یا۴ بار در سال ؛تنهایی؛بیکاری؛دوست ناباب؛فیلم؛عکس واخیرا هم گوشی واینترنت دلایل اصلی من برای انجام این عمل زشت بوده
به سختی تونستم مدرک دانشگاهی بگیرم بخاطر اینکه تمرکز وحافظه درست حسابی نداشتم شک ندارم از آثار خود ارضاییه ؛کلی وقت وهزینه صرف کردم تا الان که واسه من چیزی جز مدرک نبوده؛خیلی ساله سردرگم وبلاتکلیفم؛خیلی از علایم بیماریهای روحی روانی مثل افسردگی ؛اضطراب ؛استرس ؛اختلال شخصیت ؛وسواس و ...رو دارم .از نوجوونی تا الان با جوش درگیرم اخیرا لرزش دست دارم زانوهام درد میکنه انزال زودرس دارم چشمام و گوشام ضعیف شده هنوز ازدواج نکردم شغلم مشخص نیست نمی تونم راننده گی کنم خیلی علایم دیگه ؛اخیرا دارم سعیمو میکنم با یاری خدا بطور کامل ترکش کنم در ضمن ازعوامل سایت هم میخوام کمکم کنند
برادرا وخواهرای نوجوون که خود ارضایی میکنید من آینده شما هستم تورو خدا ب خودتون و آیندتون فکر کنیدبراحتی خودتون و آیندتون رو تباه نکنید
تو ی حدیثی ازحضرت محمد(ص) گفته شده بود؛ کسی که خود ارضایی میکنه ملعونه
پرسمان
این توصیه و سخن شما مصداق روشن کلام مشهور (سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند) است؛ همان طور که سعدی نیز در این زمینه سروده است: در این معنی سخن باید که جز سعدی نیاراید *** که هرچه از جان برون آید نشیند لاجرم بر دل شما خود به پوست و گوشت خود آسیب ها و پیامدهای منفی خودارضایی را چشیده اید؛ طبیعتاً بهتر از هرکس دیگری می توانید خود و دیگران را از این پدیدۀ آسیب زا برهانید. امیدواریم که شما موفق به ترک خوداضایی شوید و با ترک این پدیده آسیب زا به تدریج از عوارض آن رهایی پیدا کنید و به زندگی عادی تان برگردید. همچنین امیدواریم تجربه شما مایه عبرت نوجوان و جوانانی گردد که هنوز در ابتدای راه قرار دارند و از پیمودن راه صددرصد اشتباه و آسیب زا منصرف شوند و به بهانه ها و توجیحات واهی عمر و جوانی شان را به باد فنا ندهند.
میهمان
سلام.من دختری۱۷ساله هستم و ترک خودارضاییم تا چند روز دیگه به یک سال میرسه.ولی حالا که یک سال از این موضوع میگذره من حال خوبی ندارم دیگه خسته شدم باید چیکار کنم مگه نمیگن که وقتی ترک کنی حات خوب میشه چرا برای من این طوری نیست حالا که یکسال گذشته.برای منی که قبلن یه دختر خیلی خوشگل بودم و همه توجه ها روم بوده اینکه الان هیچ کدومشو ندارم خیلی داره بهم سخت میگذره.حتی اگه قرار باشه حالمم خوب باشه فقط برای یه مدت کوتاهه شما بگید چیکار کنم
پرسمان
از این که با پرسمان در ارتباطید، سپاسگزار بوده و از شهر بی بی فاطمه معصومه سلام الله علیها بهترین ها را برای شما در زندگی خواهانیم. این که توانستید خود را از دام خودارضایی برهانید، موفقیت بزرگی است که جای تبریک دارد؛ زیرا کم نبوده و نیستند کسانی که بارها و بارها اراده کردند خود را از این دام برهانند، امّا ... . در مورد حس و حال تان نیز گفتنی است که مایلیم در مکاتبه بعدی خود توضیح بیشتری ارسال کنید تا دریابیم دقیقاً دنبال چه هستید و منظورتان از حال خوبی که پس از ترک خودارضایی دنبالش بودید، چیست؟ تمامی روش¬های شناختی، بر محور یک نظر ساده شکل گرفته¬اند: افکار باعث ایجاد احساسات می¬شوند و بسیاری از عواطفی که شما احساس می¬کنید، ناشی از افکاری است که قبل از بروز احساسات در ذهن شما جایگزین شده¬اند، حتّی اگر این افکار، ناچیز، گذرا و نامحسوس باشند.(1) دنبال چه بوده و هستید که فکر می کنید بدان نرسیدید؟! در واقع باید دید «انتظار و توقع تان» چه بوده که فکر می کنید بدان نرسیدید!! چه بسا همه چیز به ماجرای ترک خودارضایی مربوط نیست و موضوعات دیگری در زندگی تان وجود دارد که باعث می شود حس و حال تان بد شود. فقط ده ثانیه تصور کنید که دارید لیموترش می¬خورید، دهان¬تان چقدر بزاق ترشح می¬کند؟ وقتی ده ثانیه فکر کردن به لیموترش اینقدر در بدن ما واکنش ایجاد می¬کند، آن وقت ده دقیقه تمرکز روی اتفاقات و مسائل منفی چه تأثیر ویرانگری روی جسم و روح ما می گذارد !!! به همین دلیل پیشنهاد پرسمان این است که دائما" از خودتان بپرسید، انرژی بخش¬ترین فکری که باید بکنید چیست ؟؟؟ به عنوان مثال این که توانستید خود را از دام خودارضایی برهانید، موفقیت بزرگی است؛ زیرا بهترین حسن و فایده ترک خود ارضایی، «رضایت خداوند» از شماست. رضایت خداوندی که بر اساس عبودیت و بندگی افراد درجه بندی می شود و قطعاً شمایی که از دام گناه رهایی یافتید «بنده» بهتری بوده و هستید. از سوی دیگر، اگر بخواهید به گذشته بنگرید، حس و حال بهتری به سراغ تان خواهد آمد ان شاءالله. به همین دلیل است که در جای جای پاسخ خود از کلمه «رهایی» استفاده کردیم؛ زیرا گناه: 1. ما را از مقصدمان جدا می کند. یادتان هست زمانی که درگیر خودارضایی بودید خود را از خدا و راه خدایی دور می دیدید. 2. کاری می کند که بر علیه خودمان رفتار کنیم. آیا خودارضایی چیزی جز ضربه زدن به جسم و روح خود است. 3. کاری می کند که انسان روی شکست ها و احساس بی ارزشی کردن متمرکز باشد. 4. کارهای اشتباه را یادآوری کند. آیا امروز و الآن از آن احساس و ... رهایی نیافتید؟!!! پی نوشت 1- کنترل افکار و احساسات، دکتر ماتیو مک کی و دیگران، برگردان: منیژه بهزاد.
میهمان
سلام ببخشید یکی از عوارض این سیاه شدن صورت هست چیکار کنیم باز صورتمون سفیدیی قبلی رو بگیره میشه لطفا جواب بدین
پرسمان
معمولاً بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می‌شود و از بین می‌روند. مطمئن باشید اگر خودارضایی را ترک کنید، عوارض آن برطرف خواهد شد و شما در آینده می توانید ازدواج کنید و صاحب اولاد گردید؛ بنابراین نگرانی شما از آینده تا به این مقدار که شما را به ترک خودارضایی وادار کند، ایرادی ندارد، اما بیش از آن پسندیده نیست. ورزش مستمر و منظم روزانه، اتخاذ رژیم غذایی سالم برای جبران ویتامین های بدن، دارودرمانی زیر نظر پزشک متخصص از جمله مواردی است که می تواند عوارض خودارضایی را در شما کاهش دهد و شما را شاداب و سرزنده نماید. البته باید صبور باشید و اجازه دهید این فرایند به تدریج بهبود یابد. استرس و اضطراب بیش از حد در این زمینه خودتان را بیشتر در معرض آسیب قرار می دهد و حتی ممکن است شما را مجدداً به خودارضایی متمایل سازد، پس صبور باشید تا مشکل تان حل شود.
میهمان
سلام. من خیلی وقت میشه این عادت رو دارم که باعث شده رنگ صورتم کدر بشه بدنم ضعیف منی هم سفید رنگ چیکار کنم
پرسمان
به طور کلی، مایع منی در بدن جنس مذکر، دارای مقدار زیادی اسپرم است. مایع منی علاوه بر اسپرم حاوی مقداری اسید سیتریک، آمینو اسید های آزاد، فسفریل کولین، آنزیم، پروستاگلاندین، پتاسیم و روی و مواد پروتئینی دیگر است که همین مسئله سبب تغییر رنگ و یا غلظت آن می شود. البته باید توجه داشت هر مقدار مایع منی در بدن باقی بماند بر غلظت آن افزوده می شود و رنگ آن زردتر و میزان آن بیشتر است، اما اگر به دفعات زیاد خارج شود به تدریج از غلظت آن کاسته می شود و رنگ آن رو به سفیدی می گراید و این به دلیل کاهش حجم اسپرم و مواد دیگر آن است که بدن فرصت تولید مجدد آن را نیافته است تا به آن بیفزاید؛ بنابراین اگر می خواهید عوارض و آسیب های خودارضایی در شما کاهش یابد باید خودارضایی را برای همیشه ترک کنید. معمولاً بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می‌شود و از بین می‌روند.
میهمان
سلام من ۱۳سالمه حدود یک سالو نیمه که میزنم....میخواستم بدونوقه عوارض بعد ترک از بین میرود.البته من از لحاظ روحیو احساس گناه ندارم..من فقط پهلو هام پزرگ شده و قوس کمرم هم زیاده ... میخواستم بدونم که بعد ترک همه چی خوب میشه یا نه.قوس کمرم خوب میسه یا نه...من حدوپ یک ماه ترک کردم.اما بعضی وقت ها راست میکنم روزی چهار پنج بار..راستی من بسگتبالیستم و قد من هم ۱۷۸ و وزن هم۵۵تا۵۸ .
پرسمان
برای رهایی از آسیب ها و عوارض خودارضایی و همچنین درمان عوارض احتمالی که ممکن است در شما یافت شود، مهم ترین و اولین کاری که باید صورت گیرد این است که با استفاده از راهکارهای مختلفی که برای ترک خودارضایی وجود دارد، کوشش شود پدیده زشت و آسیب زای خودارضایی ترک شود که نیاز به عزم، اراده جدی و البته استفاده از راهکارهای تخصصی ترک دارد. آنچه مسلّم است این است که با ترک خودارضایی، دیگر در آینده عوارض خودارضایی سراغ شما نخواهد آمد و حتی اگر در حال حاضر به عوارضی مبتلا گشته اید این اطمینان را به شما می دهیم که بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می شود و از بین می روند؛ به همین خاطر، جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
سلام آیا ۲۰ سال استمنا انجام دهیم .با چه مدت ترک می تونم همون فرد قبل استمنا شوم.
پرسمان
خودارضایی عوارض بسیار ناخوشایند و پیامدهای منفی فراوان و بعضاً جبران‌ناپذیری دارد، اما درمانپذیر بودن بسیاری از عوارض بستگی به نوعی آسیبی است که به براثر اعتیاد به خودارضایی بر فرد مبتلا وارد شده، دارد. برخی آسیب های با تقویت بدن و ترک خودارضایی از بین می رود و برخی دیگر علاوه بر این نیازمند درمان زیر نظر متخصص است. خوشبختانه بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می‌شود و از بین می‌روند؛ به همین خاطر، جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
سلام خسته نباشید من از کلاس ششم خودارضایی رو شروع کردم و الان دهم هستم و به شدت عوارضش اذیتم میکنه مثل خالی بودن زانو ها و ارنجام که بعضی وقتا صدا هم میده و بعضی اوقات درد میگیره موقع راه رفتن حافظه ام تقریبا ضعیف شده من تقریبا نزدیک ۹۰۰ باری شاید تقریبا زامبی طور هستم و دیگه واقعا امیدی ندارم میخواستم ببینم اگه یکی دو سال ترک کنم زانو ها و کمرم خوب میشه لطفا روحیه الکی ندید و خواهشا روراست باشید
پرسمان
اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که به تدریج عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید. به هر حال، رمز پیروزی شما در ترک خودارضایی و درمان آسیب های احتمالی در سه چیز خلاصه می گردد: 1. تلاش همه جانبه برای ترک خودارضایی و جلوگیری از هدرفت مایع حیاتی منی؛ 2. تقویت بدن با رژیم عذای سالم و مقوی؛ 3. ورزش مستمر و مداوم. موفقیت شما در این سه چیز می تواند به سرعت شما را در مسیر بهبودی قرار دهد و شور و نشاط جوانی تان را برگرداند؛ پس ناامیدی را کنار بگذارید و برای حل رفع مشکل از همین الان تلاش کنید.
میهمان
سلام این خودارضایی ک میگن ماهی ۱ بار واسه بدن ضرر نداره البته در کنارش تغذیه مقوی داشته باشی؟؟؟
پرسمان
انجام خودارضایی چه کم و چه زیاد در هر صورت عملی حرام و گناه است و آسیب های زیادی را متوجه فرد می کند. حتی اگر در ظاهر آسیبی را نشان ندهد، اما مطمئناً در ادامه باعث اعتیاد به خودارضایی و انجام مکرر آن در فواصل زمانی کوتاه شده و آسیب های بیشماری را متوجه فرد خواهد کرد؛ در واقع هیچ تضمینی وجود ندارد که فرد به خودارضایی اعتیاد پیدا نکند. این را بدانید که خودارضایی عمل بسیار ناشايستي است كه عوارض خود را دير یا زود، نشان خواهد داد. عمل خودارضايي بنيه شخص را از بين برده و او را نيز جنبه رواني دچار آسيب هاي فراواني مي كند. جسمي كه از رهگذر اين حادثه آسيب ببيند روح صاحبش را متزلزل مي كند. اصولاً هر عملي كه از مطابقت دستورهاي شرعي و ديني خارج باشد، در مسيرانحراف قرار مي گيرد و اگر به جسم آسيب نرساند، از جنبه روان شناختي محكوم خواهد بود. ضمير ناخودآگاه انسان با خطرات وجداني اين اصل مسلم را مي پذيرد كه اخلاق تضمين كننده سلامتي انسان ها است و اسلام كامل ترين و اخلاق گراترين دين ها و دستورهاي آن تكامل يافته ترين دستورها است. هر كس به آن عمل كند راه نجات را پيموده است و گرنه در پيچ و خم انحراف و ظلمت گمراه و سرگشته خواهد شد.
میهمان
با سلام من پسر ۱۵ ساله هستم حدود ۶ ساله خود ارضایی میکنم میخواستم بدونم که عوارض آن از بین می رود چون الان خیلی اضطراب و استرس دارم و همیشه بعد از ادرار آبی بیرون می آید ولی شکلش نه مثل منی و نه مثل مزی ایا این چیز خاصی است یا در همه ی افراد هست؟
پرسمان
اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که به تدریج عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید. به هر حال، رمز پیروزی شما در ترک خودارضایی و درمان آسیب های احتمالی در سه چیز خلاصه می گردد: 1. تلاش همه جانبه برای ترک خودارضایی و جلوگیری از هدرفت مایع حیاتی منی؛ 2. تقویت بدن با رژیم عذای سالم و مقوی؛ 3. ورزش مستمر و مداوم. موفقیت شما در این سه چیز می تواند به سرعت شما را در مسیر بهبودی قرار دهد و شور و نشاط جوانی تان را برگرداند؛ پس ناامیدی را کنار بگذارید و برای حل رفع مشکل از همین الان تلاش کنید. به طور کلی، در انسان به غیر از مایع منی، ادرار و خون سه رطوبت دیگر (مذی، وذی و وَدی) نیز از آلت تناسلی مرد خارج می‌شود. مَذْى: آبی که معمولا هنگام بازى كردن با همسر یا دیدن صحنه های تحریک کننده و یا تخیل صحنه های شهوت انگیز بیرون می آید. مقدارش خیلی کمتر از منی است. «مذی» پاک است و غسل ندارد و وضو را هم باطل نمی کند. وَذْى: آبی که گاهی بعد از خارج شدن منی از انسان خارج می شود؛ وَذْى اگر با منی یا ادرار آلوده نشده باشد پاک است. وَدْى: آبى كه گاه بعد از ادرار بیرون مى آید و كمى سفید و چسبنده است؛ وَدْى نیز اگر با منی یا ادرار آلوده نشده باشد پاک است.
میهمان
به خدا قسم خرخونم.باهوش بودم.اره به فکر اینده ام هستم.دوسال اینکاروکردم.ترک کردم ولی چون یه امتحانو بد دادم نمیدونم چه جوری ولی دوباره شروع کردم.دارم نابود میشم.نمیدونم ایا امیدی هست عوارضش مثل هوش و ضعف حافظه برگرده و من مثل رقیبام بشم یا نه.اگه جواب بدی ممنون میشم.توروخدا راستشو بگو.فقط حقیقت
پرسمان
پرسشگر گرامي در مورد توانايي های ذهنی و ضعف حافظه، زیاد نگران نباشید چرا كه با ترك كامل خودارضايي حافظه و قدرت تمركز شما به مرور زمان به حالت اوليه آن برخواهد گشت مشروط به اينكه ترك شما واقعي باشد و دوباره خود را گرفتار آن نكنید. پس با ترك آن توانایی حافظه شما برمی گردد. پس تمام هم و غم خود را صرف اين كنید كه دیگر به سمت آن نروید. يقين بدانيد خداوند در اين مسير مقدس شما را ياري خواهد كرد. موفق باشید.
میهمان
با سلام من ۱۵ سالمه گاهی وقت ها که خود ارضایی میکنم این کارو مثلا دو یا سه بار که انجام میدم هربار اب منی کمتر کمتر میشه با ترک این کار این مشکل برطرف میشه آیا؟
پرسمان
به طور کلی، مایع منی در بدن جنس مذکر، دارای مقدار زیادی اسپرم است. مایع منی علاوه بر اسپرم حاوی مقداری اسید سیتریک، آمینو اسید های آزاد، فسفریل کولین، آنزیم، پروستاگلاندین، پتاسیم و روی و مواد پروتئینی دیگر است که همین مسئله سبب تغییر رنگ و یا غلظت آن می شود. البته باید توجه داشت هر مقدار مایع منی در بدن باقی بماند بر غلظت آن افزوده می شود و رنگ آن زردتر و میزان آن بیشتر است، اما اگر به دفعات زیاد خارج شود به تدریج از غلظت آن کاسته می شود و رنگ آن رو به سفیدی می گراید و این به دلیل کاهش حجم اسپرم و مواد دیگر آن است که بدن فرصت تولید مجدد آن را نیافته است تا به آن بیفزاید. با این اوصاف، اگر شما نیز مبتلا به خودارضایی هستید و مایع منی تان را به هدر می دهید، باید برای ترک خودارضایی اقدام کنید تا خویشتن را از آسیب ها و پیامدهای منفی آن برهانید.
میهمان
من حدود دوسال به گناه خود ارضایی مبتلا شدم وهر کاری میکنم ترکش کنم نمیشه از حالا دیگه تصمیم گرفتم این کاررا با توکل بر خدای یکتا انجام دهم ایا ممکن است به حالت اولیه خود برگردم اخه واقعا تو این دنیای الوده چگونه خودمون ونگه داریم اگه به خواهیم هم به نامهرم نگاه نکنیم بازم رهگذری می افته از جمله من یه دختر خاله دارم که خیلی اندام خوشکلی داره هر وقت میرم تو فکرش به کناه خودارزایی مبتلا میشوم هیچ کاری هم نمیتوانم بکنم چکار کنم؟
پرسمان
بدون تردید، یکی از بهترین روش های کنترل غریزه جنسی و همچنین کاهش میل جنسی، پرهیز از محرِّک های جنسی دیداری و ادراکی و دور شدن از موقعیت های مرتبط با احساس جنسی است، مثلاً از دیدن مناظر و عکس ها و فیلم های جنسی خودداری کنید، منظورم پرهیز از چشم چرانی در همه ابعاد آن است، بدون آن، هیچ یک از اقدامات درمانی از تضمین کافی برخوردار نیست، چون وقتی که تحریک جنسی صورت بگیرد، جلوگیری از آن، بسیار مشکل خواهد بود. وقتی شما دائماً خودتان را در معرض انواع و اقسام محرِّک های جنسی قرار می دهید و با نگاه به نامحرمان بر شدت تمایلات جنسی تان می افزایید، چگونه انتظار دارید که در مدیریت شهوت و کنترل غریزه جنسی موفق عمل کنید!؟ پس تا آنجا که می توانید از محرِّک های جنسی فاصله بگیرید و با ایجاد مشغلولیت های فکری و کاری مجالی برای اندیشیدن به مسائل جنسی و خودتحریکی برای خودتان باقی نگذارید.
میهمان
سلام دکتر لطفا جواب بدهید، آیا خود ارضایی باعث میشود که قد دیگر رشد نکند یعنی باعث قطع شدن رشد قد میشود؟؟؟؟
پرسمان
بدون تردید، خودارضایی با تخلیه انرژی بدن مانع رشد کافی بدن می شود و آسیب های فراوانی را به دنبال دارد. این را بدانید که بخش عمده ای از مایع منی به مصرف خود بدن می رسد و برای رشد بدن و استخوان بندی نقش دارد؛ بنابراین افرادی که خودارضایی می کنند و باعث هدررفت مایع منی شان می گردند، عملاً جلوی رشد مطلوب بدنشان را می گیرند و چه بسا باعث كوتاهي قدشان شوند. به هر حال، باید همچنان از همه ظرفیت خویش برای موفقیت در ترک کامل خودارضایی استفاده کنید تا به ترک کامل برسید. اعتقاد و باور ما این است که اگر راهکارهایی که برای ترک خودارضایی وجود دارد به کار ببرید می توانید به تدریج از این کار زشت فاصله بگیرید و آن را برای همیشه کنار بگذارید و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
سلام و خسته نباشید ؛ من ۱۶ سالمه و نماز میخونم و خیلی دعا میکنم ، ولی بعضی وقتا ذهنم تحریک میشه و به تصاویر تحریک کننده نگاه میکنم ولی سعی خود رو میکنم استمنا نکنم ولی مایع مذی خارج میشه . خواهشا کمکم کنید . تنها عامل گناهان من تصاویر تحریک کننده هستش و بعد ....
پرسمان
پرسشگر گرامی ، در پاسخ به نکات زیر توجه نمایید : بايد توجه داشت كه فاصله گرفتن از بدى و گناه و نزديك شدن به معنويات و قرب خداوند، امرى تدريجى است و محتاج صبر و حوصله فراوان است. انسان بايد مانند كوهنوردى باشد كه گاهى به قله كوه بلندى كه قصد صعود به آن را دارد نگاه مى‏كند و احساس مى‏كند هنوز تا قله كوه راه زيادى مانده و از طرفى به دامنه كوه نگاه مى‏كندو مى‏بيند از آن فاصله گرفته و اين حالت بين ترس و اميد را چنان چه در قرآن كريم و روايات معصومين(ع) آمده، همواره در زندگى خود حفظ كند. يعنى هم از اين كه گاهى توفيق بندگى و دورى از گناه را پيدا كرده اميدوار و خوشحال باشد و هم از اين كه گاهى دچار لغزش و گناه مى‏گردد ترسان و بيمناك. توبه يك عمل دفعي نيست و هرگز كسي نمي تواند به صورت ناگهاني دست از گناه بشويد و توبه كند، زيرا كشش گناهان بسيار زياد است و ما با جاذبه هاي نفساني و شيطاني و دنيوي فراواني روبرو هستيم كه اگر بخواهيم توبه نماييم بايد ابتدا براي خلاصي از اين جاذبه ها تدبيري بيانديشيم و به صورت تدريجي و برنامه ريزي شده، زمينه گناه زدايي و توبه حقيقي را در خويش فراهم آوريم. خداوند انسان را به صورت موجودي هوشمند آفريده است، كه توان تغيير رفتارها و سبك زندگي خود را دارد و بر همين اساس هم است كه دري به نام توبه به روي او گشوده است و اين در را تا آخرين لحظه، براي بازگشتن او باز نگه داشته است؛ بنابراين هيچ گاه از اصلاح و رشد در زندگي خود نااميد نباشيد و با اين افكار منفي خودتان را در مسير هلاكت قرار ندهيد. بنابر همين مبنا در ادامه قدري راجع به مساله هرزه بيني، علل و عواقب آن با شما سخن خواهيم گفت و در نهايت نيز راهكارهايي براي ترك آن خدمت شما ارائه مي نماييم. اميدواريم با مطالعه اين پاسخ و همچنين عزم و اراده اي جدي و استوار، اقدام به ترك اين عمل نماييد و اين بار براي هميشه، از شر اين گناه خلاص شويد. نگاه کردن ، یک امر اختیاری است وکاملا بستگی به اراده خود فرد دارد ، ممکن است کنترل چشم ونگاه نکردن ، در اوایل کار ،کمی مشکل باشد ولی سختی آن ، آسان می شود وشخص، بعد از مدتی، به راحتی می تواند، نگاه نکند واختیار چشمانش را به دست آورد .» الف ) حکم فقهی نگاه به عكس و فيلم هاي سكسي و سايت هاي مبتذل، غالبا موجب تحريك شهوت و مقدمه ارتكاب گناه است و لذا ديدن آن حرام است؛ هر چند كه تاثيري در شخص نداشته باشد.(آيت الله خامنه اي، اجوبه الاستفتاآت , ج 2, ص 40) ب ) راهکارهای ترک گناه ( دیدن فیلم مستهجن ) 1 . شیوه های کلی مبارزه اختلال «چشم چرانی» اختلال «چشم چرانی» متعلق به قشر جوان و یا یک گروه سنی خاص نیست، بلکه موضوعی است که براحتی می تواند بر هر گروه سنی، جنسی، ملیتی، گروه های فرهنگی و حتی مذهبی تاثیر گذار باشد. با چنین رفتارهایی باید قبل از اینکه غیرقابل کنترل شوند، مقابله کنید. چشم چرانی هم مثل چیزهای دیگر عادتی اعتیادزا است که خیلی زود از کنترل خارج می شود. باور این نکته ضروری است که چشم چرانی تنها تولید و مشاهده جنسی نیست، بلکه اعتیادی است که هم چون مواد مخدر، ویرانگر و دارای درجات مختلف می باشد. چشم چران کسی است که کنترل چشم خود را ندارد و به هر طرفی خیره می شود و چه بسا نگهداری چشم از اختیار او خارج شده و به صورت عادت در آمده است که ترک آن مشکل به نظر می آید. چشم چرانی قبل از این که برای دیگران مزاحمت و ناراحتی ایجاد کند، برای خود شخص مضرّ است و موجب آشفتگی، اضطراب، عدم اعتماد به نفس، بی حالی و رخوت نسبت به معنویات، مخصوصاً نماز می گردد. خداوند سبحان زن و مرد را از چشم چرانی نهی نموده است. آن جا که فرموده است: «قُل للمؤمنینَ یَغُضّوا مِن ابصارِهِم... و قُل لِلمُؤمِناتِ یَغضُضنَ مِن اَبصارِهنَّ...؛[۱] به مردان بگو دیدگان خود را فرو خوابانند و.. . به زنان مؤمنه بگو دیدگان خویش را فرو خوابانند». کسی که معتاد به چشم چرانی شد، فکر و خیال و قلبش مشغول دیده می شود و روحش آشفته و ذهنش مشوّش می‌گردد و هنگام عبادت، قوه خیالش با این آشفتگی به پرواز در می آید و به شاخه‌ هایی پرواز می کند که با چشم خود مشاهده کرده است.چشم چرانی عواقب خوبی ندارد وشخص را ازجهت هویتی، بی ارزش میکند ، به چنین شخصی نمی توان اعتماد کرد ومنزلت اجتماعی ندارد. برای پیشگیری از ابتلا به رفتارهای نابهنجار جنسی و کنترل خود از انحرافات در این زمینه، شیوه های بسیاری در متون حدیثی، مطرح گردیده اند که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم: 1 . توجه و شناخت آسیبهای چشم چرانی و هرزه بینی آسیب های نابهنجار چشم چرانی وشهوات جنسی، زیاد است. در اینجا برخی از آنان را بیان می کنیم: ۱. 1 . آسیب شخصیتی کسی که از هواهای نفسانی اش تبعیت می کند و به رفتارهای نابهنجار روی می آورد، شخصیت انسانی و معنوی خود را از دست می دهد و احساس پستی و رذالت، جایگزین آن می شود، خود را به امیال حیوانی، وابسته می داند و هویت مطلوبی برای خویش نمی یابد. چنین شخصی، تعارض درونی، او را فرا می گیرد، و وحدت و انسجام شخصیت در خود نمی یابد. امام علی –علیه السلام- می فرماید:« کسی که هوای نفسش او را تسخیر کرده، قدر و منزلت خویش را به ذلت تبدیل کرده است».[۲] ۲-. 1 . آسیب شناختی پرداختن به نابهنجاری های جنسی، پیامدهای زیادی دارد؛ ذهن را مشغول می سازد، پراکندگی ذهنی ایجاد می کند، توانایی ادراک حقایق را کاهش می دهد، انگیزه ی پرداختن به مسائل علمی را از بین می برد و یا بسیار کم می کند و از شناخت واقعیات هستی جلوگیری می کند. امام علی –علیه السلام- می فرماید:« هواهی نفسانی، ضد عقل فعالیت می کند».[۳] ۳. 1 . آسیب های معنوی: انحرافات چشمی و جنسی از مصادیق بارز گناه اند. این نوع انحرافات نه تنها مانع رشد معنوی انسان اند، بلکه به ایمان و پایه های باور دینی آدمی و روابط او با خدا، آسیب جدی وارد می سازد.وبه تدریج ،توفیق عبادت از او گرفته می شود و اگر هم عبادت کند؛عبادت بی توجه واجباری وباکسالت روحی وروانی است. امام علی –علیه السلام- می فرماید:« کسی که با تمایلات انحرافی موافقت کند، با رشد( همه جانبه) خویش مخالفت کرده است».[۴] امام علی –علیه السلام- می فرماید:« پیروی مستمر از شهوت جنسی، پایه های دینداری را در فرد متزلزل می سازد».[۵] ۴ . 1 . پیامد های ناگوار در برخی دیگر از احادیث، بیماری ها و ناراحتی های جسمی و روانی، به عنوان پیامد تمایلات شهوی، مطرح گردیده اند. امام علی –علیه السلام- می فرماید:«کسی که تمایلات نابهنجار و شهوت رانی خود را با ترک آن درمان نکند، همیشه بیمار و دردمند خواهد بود».[۶] و نیز فرمود:« در لذتی که پشیمانی به بار می آورد و شهوتی که پیامدش درد و ناراحتی است، هیچ خیر و خوبی ای نیست».[۷] 2 . مراقبه های فردی برای پیشگیری از ابتلا به رفتارهای نابهنجار جنسی و کنترل خود از انحرافات مراقبه های فردی بسیار مهم است . 1 . 2 . خویشتنداری هر فردی باید توجه داشته باشد که تأثیر پذیری از محرک ها و تسلیم شدن در برابر خواهش ها و تمایلات جنسی، با عزت و کرامت انسانی سازگار نیست. بر عکس، خویشتنداری، از قدرت و توانمندی عقلی و شرافت وی حکایت دارد. امام علی – علیه السلام- با اشاره به این که کسی که احساس کرامت و بزرگی دارد، به امیال و شهوات انحرافی توجهی نمی کند، می فرماید:« من کرمت علیه نفسه لم یهنها بالمعصیة؛ کسی از کرامت نفس بهره مند باشد، شخصیت خود را با گناه و معصیت، خوار و پست نمی گرداند».[۷] حضرت می فرماید:« من حصر شهوته فقد صان قدره؛ هر کس که شهوتش را محدود کند، به درستی که ارزش خود را نگه داشته است».[۸] حضرت در حدیثی دیگر می فرماید:« الشهوة داءٌ و عصیانها دواءٌ؛ خواهش های انحرافی، بیماری است و درمانش، مقابله با آن».[۹] امام علی – علیه السلام- می فرماید:« با مخالفت عملی با هواها، اگر در برابر شهوات، مقاومت کند، حتماً پیروز می شود».[۱۰] 2 . 2 . ذکر و توجه توجه به خدا و درک آگاه بودن خدا از انجام شدن رفتارهایی که بشر را از آن نهی کرده است، حیا و ترسی در فرد پدید می آورد که می تواند از انحرافات جنسی جلوگیری کند. امام صادق –علیه اسلام- می فرماید:« با استمرار بخشیدن به یاد خدا و توجه به لزوم پیروی از دستورهای او، ریشه هایی که سرچشمه ای امیال شهوانی اند، بکنید».[۱۱] یاد آوری مرگ و زندگی در عالم برزخ نیز از عوامل پیشگیری از امیال شهوانی، دانسته شده است. در حدیثی آمده که خداوند به حضرت موسی –علیه السلام- فرمود:« به خود یادآوری کن که در قبر، سکونت خواهی کرد. پس این یاد آوری، مانع می شود از این که در شهوت ها غرق شوی».[۱۲] 3 . 2 . عقل عقل در وجود فرد، راهنمایی کردن به سوی هنجارها و باز داشتن از روی آوردن به نابهنجاری ها را به عهده دارد. هر قدر عقل، کامل تر شود و توانایی اش در درک مسائل و ارزیابی عملکردها بیشتر گردد، بهتر می تواند در برابر انگیزه های شهوانی، مقاومت کند و تحت سیطره ی آنها در نیاید؛ بلکه هواهای نفسانی را تعدیل نماید و تحت نفوذ و هدایت خود، جهت دهی مطلوبی برای آنها داشته باشد. به عبارت دیگر، هر چه عقل، توانمندتر، نقش خود را ایفا کند، تهاجم هواهای نفسانی، ضعیف تر می گردد. امام علی –علیه السلام- می فرماید: هنگامی که عقل، کامل و توانمند می گردد، شهوت و میل، فروکش می کند».[۱۳] در روایتی حضرت می فرماید:« خشمگینی را با سکوت، و شهوت را با تدبیر عقلی، درمان کنید».[۱۴] 4 . 2 . حساب رسی در احادیث بسیاری، به مواظبت از عملکرد خویش امر شده تا با حسابرسی و ارزیابی نسبت به آن چه انجام گرفته و با مراقبت پی در پی، تعهدات فرد با خدا و خودش را عملی گرداند و فرد، به نابه هنجاری ها روی نیاورد. حضرت موسی –علیه السلام- فرموده است:« از ما نیست آن کسی که همه روزه، به حساب نفس خود رسیدگی نکند».[۱۵] 5 . 2 . تقوای چِشم چشم نعمت الهی است که برای کارکردهای خاصی آفریده شده و هرگونه بهره برداری از آن باید مطابق با ضوابط الهی باشد و بر خلاف رضایت خداوند، نباید آن را به کار گرفت. چشم، از اعضای مهم آدمی است که عملکردش در قیامت، مورد سوال قرار می گیرد.امام صادق –علیه السلام- در مفهوم آیه ی:« إن السمع و البصر و الفواد کل أولئک کان عنه مسئولا»[۱۶] فرمود:« از گوش می پرسند که: به چه گوش دادی؟ و از چشم سوال می شود که: به چه نگاه کردی؟ و از دل سوال می شود که: به چه چیزی دل بسته شدی؟». کسی خدمت امام صادق –علیه السلام- رسید و عرض کرد: من همسایه ای دارم که کنیزان خواننده دارد. آنها می خوانند و می نوازند و من گاهی که برای قضای حاجت، به دستشویی می روم، نشستن خود را طولانی می کنم تا نغمه های آنها را بشنوم، در حالی که برای چنین منظوری نرفته ام. امام همان آیه بالا را تلاوت فرمود، که یعنی چشم وگوش تو مسئولند. مرد عرض کرد: گویا هرگز این آیه را از هیچ کس نه عرب و نه عجم، نشنیده بودم و من اکنون این کار را ترک می گویم و به درگاه خدا توبه می کنم.[۱۷] شخصی خدمت امام حسن –علیه اسلام- وارد شد و عرض کرد: من انسان گناه کاری هستم. صبرم بر گناهم تمام شده است، مرا راهنمایی کن. امام فرمودند:« پنج چیز را انجام دهید، بعد هر کاری خواستید انجام دهید: اول، از روزی خداوند نخور بعد هر کاری می خواهی انجام بده؛ دوم، از ولایت خداوند خارج شو و بعد هر کاری می خواهی انجام بده؛ سوم، برای گناه، جایی را انتخاب کن که خداوند نبیند و بعد هر کاری می خواهی انجام بده؛ چهارم، به ملک الموت، اجازه نده که جانت را بگیرد و بعد هر کاری می خواهی انجام بده؛ پنجم، از دست مالکان جهنم خلاص شو و به جهنم نرو، و بعد هر کاری دلت می خواهد انجام بده».[۱۸] ما هم اگر خطائی می کنیم، به این امور توجه کنیم، یقیناً راه گشا خواهد بود، آیا این طور نیست؟! توجه به آثار مثبت و مطلوب پرهیز از رو گرداندن از امور حرام، در پیشگیری از ابتلا به آن، موثر است. وقتی انسان بداند چشم پوشی از حرام، آثار ارزشمند و بزرگی برایش به بار می آورد، سختی چشم پوشی از لذات را برای رسیدن به لذات بالاتر، جامع تر و پایدارتر، تحمل می کند و به آسانی از آن لذات پست می گذرد. در روایات تزویج با حورالعین، تضمین بهشت، آرامش دل، گریان نبودن در قیامت، درک لذت عبادت و درک لذت ایمان برای این گونه افراد در نظر گرفته شده است. 6 . 2 . توجه به زشتی عمل: بسیاری از خطاهایی که انسان مرتکب می شود، از ناآگاهی وی سرچشمه می گیرد؛ به طوری که وقتی از کسی که دچار مشکلی شده می پرسیم، چرا این کار را مرتکب شدی تا نتیجه آن چنین شود، می گوید نمی دانستم. بنابراین اگر انسان واقعاً به امری علم داشته باشد، امید می رود عملی موافق و مطابق با آن از او سر بزند. بنابراین می توان چنین گفت: شناخت مقدمه عمل و رفتاری همگون با آن است. رفتار انسان از معرفت و اندیشه وی ناشی می شود. بنابراین اگر بخواهیم رفتارمان را تغییر دهیم، باید در ابتدا دیدگاه مان را دگرگون سازیم. [۱۹] تحقیقات محققان نشان می‌دهد که دیدن فیلم ها و عکس های مبتذل و مشاهده رفتارهای ضد اخلاقی، اعمال غیراخلاقی را در پی دارد، به همین دلیل «رابرت مریوخ» مالک شبکه ماهواره ای تی،وی استار آمریکا در مصاحبه ای در هندوستان گفت: «من هرگز به بچه هایم اجازه تماشای این برنامه ها را نمی دهم» . [۲۰] یکی از روشهای که می توان به کمک آن، از چشم چرانی در اجتماع و در سایت ها در امان ماند، و کسی را که عادت کرده درمان نمود، آگاهی دادن نسبت به زشتی عمل است. امام صادق- علیه السلام- می فرماید:« هیچ عضوی نیست، مگر آن که بهره ای از زنا دارد. زنای چشم، نگاه حرام و زنای دهان، بوسیدن حرام و زنای دست، لمس حرام، چه به زنای فرج بیانجامد و چه نینجامد».[۲۱] 7 . 2 . توجه به خدا: انسان باید به این نکته توجه کند که خداوند در همه حال، از رفتارهای چشمی و انگیزه های درونی او آگاه است. در حقیقت، اگر خود را در محضر خدا ببیند، حیا می کند و به سراغ نابهنجاری های چشمی نمی رود، و به راحتی خود را آلوده گناه نمی کند و اگر غفلتی از او سر زد، سریع توبه می کند. خداوند، این توجه را به افراد می دهد و می فرماید:« ألم یعلم بأن الله یری؛ آیا نمی داند که خداوند می بینید».[۲۲] وَ قُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَى اللَّهُ عَمَلَکُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ سَتُرَدُّونَ إِلى عالِمِ الْغَیْبِ وَ الشَّهادَةِ فَیُنَبِّئُکُمْ بِما کُنْتُمْ تَعْمَلُونَ؛ بگو: عمل کنید، خدا و پیامبرش و مؤمنان اعمال شما را خواهند دید و شما به نزد داناى نهان و آشکارا بازگردانده مى شوید و او از اعمالتان آگاهتان خواهد کرد».[۲۳] امام صادق- علیه اسلام- برای درمان گناهان چشمی از این روش استفاده می کند و می فرماید:« هیچ کس با چیزی چون چشم پوشیدن از نامحرم، خود را حفظ نکرده است؛ زیرا چشم های خود را به حرام باز نمی کند که قبلاً عظمت و جلال خداوند را در دل خویش مشاهده کرده باشد».[۲۴] سپس امام اضافه می کنند: از امام علی –علیه السلام- سوال شد برای چشم پوشی از نگاه حرام، از چه وسیله ای می توان کمک گرفت؟ امام فرمود:« با در نظر گرفتن قدرت خداوند که از نهان تو آگاه است».[۲۵] 8 . 2 . استعاذه استعاذه یکی از روشهای بسیار مؤثرتربیتی است، که طی آن فرد با پناه بردن خویش به خداوند، خود را تحت حفاظت و مراقبت او قرار می دهد و بدین ترتیب از رفتارهای نابهنجار مصون می ماند. همان طورکه در قرآن به این روش اشاره شده و می فرماید«وَامَّاینزَغَنّک منَ الشَّیطانِ نَزغٌٌ فَستَعِذ بِالله اِنَّه سَمِیعٌ عَلِیمٌ؛ وچنانچه از طرف شیطان به تو وسوسه ای رسد،ب ه خدا پناه ببر،که او شنوا ودانا است».[۲۶] در داستان حضرت یوسف پیامبر- علیه اسلام-، زمانی که زلیخا به وسوسه شیطان برای کامجویی از آن حضرت، تمام درهای خلوتگاه خود را بست، آن ولی خدا به پناهگاه خداوندی پناه برد وگفت«مَعاذَاللهِ»یعنی( پناه می برم به خدا )؛ تا با روش استعاذه خدا را به کمک خود خواند، و از رفتار نابهنجار مصون ماند. البته روش استعاذه نیاز به خودسازی دارد و چون حضرت یوسف انسان خود ساخته ای بود و با خداوند رابطه خاص داشت، توانست در آن لحظات خوف ناک خود را با پناه بردن به خداوند نجات دهد. در این رابطه آیه ۲۲ تا ۲۵ سوره یوسف را با دقت بخوانید. 9 . 2 . توجه به پیامدهای نامطلوب از شیوه های پیشگیری در زمینه ی نابهنجاری دیداری و جنسی، توجه به پیامدهایی است که برای فرد، به بار می آورد. امام علی –علیه السلام- با توجه به این که هیچ میل و رفتار انحرافی ای نیست مگر آن که موجب آفات و آسیب هایی برای شخص و اجتماع می شود، می فرماید:«کسی که به امیال و رفتارهای شهوانی می شتابد، آفات و آسیب ها به سوی او شتاب می گیرند».[۲۷] 10. 2 . اهتمام به نماز به خصوص نماز اول وقت نسبت به نماز به خصوص نماز اول وقت (و درصورت امکان جماعت) اهتمام داشته باشید. همان طور که می دانید نماز انسان را از فحشاء و منکرات باز می دارد و این وعده حق الهی است. «ان الصلاه تنهی عن الفحشاء والمنکر؛ همان نماز،بازدارنده از فحشا و منکر است».[۲8] در هیچ شرایط زندگی، از خداوند قادر ناامید نشوید، و همیشه به او توکل کنید، و دست به دعا بردارید، از خداوند بخواهید، تا شما را در جوانی پاک نگه دارد. از خدا حقیقتاً بخواه، مطمئن باش یاریش را حس خواهی کرد، فقط بخواه از ته دل. - یکی از عوامل موفقیت شما در هرکاری، خصوصا در مشکل یاد شده، تقویت اراده است، پس در تقویت آن کوشا باشید. در این راستا گرفتن روزه برای دوری از گناه، تقویت اراده و رویش تقوا در درون بسیار موثر است. امام علی – علیه السلام- می فرماید:« هنگامی که نفس انسانی، قوی شود، شهوتش کاهش می یابد».[29] در سوره ای بقره آیه ۴۵ می فرماید، که از نماز و روزه کمک بگیرید. 3 . تقویت اراده اراده واختیار، بسیار مهم است ؛ چگونه اراده ای قوی داشته باشیم؟ اراده، در واقع رمز موفقیت انسان های بزرگ، در تمام عرصه های زندگی بوده است. هر کس به اندازه نیروی اراده اش پیشرفت می کند و می تواند در مسیر تکامل و سعادت خود گام بردارد. انسان های با اراده هم در زندگی شخصی خود موفق عمل می کنند و هم در جامعه به عنوان یک فرد تاثیر گذار و موفق مطرح می شوند. در حالی که انسان های ضعیف الاراده، افرادی ناتوان، عقب مانده، بی تحرک، شکست خورده، ناامید و ناموفق ظاهر می شوند و عملا نمی توانند در زندگی و محیط اطراف خود تاثیر مثبت بگذارند.مایه اصلی قوت اراده انسان، آگاهی، آزادی، ایمان و عشق است. آگاهی و آزادی (اختیار) دو ویژگی اصلی انسان است که او را از سایر جانداران متمایز می سازد و ایمان و عشق برخواسته از اختیار به او توانایی های خاص می دهد.موفقیت انسان در زندگی مادی و معنوی، در گرو اراده قوی او است و آدم های ضعیف الاراده ، نمی توانند به اهداف خود در زندگی برسند. ایمان و عشق موتور حرکت انسان به سوی کمال است و هیچ نیرویی به مانند ایمان و عشق اراده انسان را تقویت نمی کند. شما می خواهید تحصیل کنید، خانواده تشکیل بدهید، ثروتمند شوید، به دستورات دینی عمل کنید، عبادت کنید، به مردم خدمت کنید، خود را بسازید و به کمال برسید، تمام کارهای مثبتی که می خواهید انجام دهید، به اراده قوی و آزاد و همچنین باور عمیق و عشق و انگیزه قوی نیاز دارد. برای تقویت اراده ابتدا باید مبادی آن را تقویت کرد و سپس اموری که مانع عملکرد انسان می شود را برطرف نمود. یکی از مهترین مبادی اراده ،شناخت می باشد که هر قدر انسان نسبت به خود و هدفش و فواید رسیدن به آن هدف آگاه تر باشد نسبت به آن میل، گرایش و شوق بیشتری دارد و از طرف دیگر باید موانع اراده قوی و رسیدن به هدف را نیز برطرف نماید، موانعی مانند اسیر هوا و هوس بودن، عادت های بد، دلبستگی های دنیوی و مذموم، وابستگی های نابجا، گناه و نافرمانی، سنت های غلط، دوستان ناباب، اعتیاد به انواع مخدر، مدگرایی و تنوع طلبی افراطی، پرخوری، پرخوابی، پرگویی، راحت طلبی، رفاه خواهی زیاد و .... بنابراین می توان از لحاظ نظری مراحل ایجاد اراده ای قوی در انسان برای انجام کاری و یا اتخاذ یک تصمیم را به طور مختصر اینگونه در نظر گرفت: ۱. 3 . در اولین مرحله براى رفع حیرت و کسب روحیه قوى باید هدف و یا اهداف دقیق و مشخص خود را از زندگى یا کارى که مى خواهید انجام دهید،براى خویش ترسیم نمایید. طبیعى است این هدف، باید معقول، قابل دستیابى، بدون افراط و تفریط، مطابق توان و استعداد و واقع بینانه باشد؛ نه آن که آرمانى و بلند پروازانه و خارج از توانایى هاى شما باشد. ۲ . 3 . به دست آوردن شناخت کامل بدست آوردن شناخت کامل نسبت به آن هدف و راههای رسیدن به آن و همچنین بدست آوردن شناخت نسبت به خود و توانایى ها و استعدادهاى نهفته در وجود خویش است. هر قدر این شناخت ها کامل تر و عمیق تر باشد به طور طبیعی میل و اراده شما برای رسیدن به آن هدف بیشتر خواهد شد. ۳. 3 . برنامه ریزى باید براى تمام کارها و فعالیت هاى شبانه روزى، برنامه اى مدوّن و منظم داشته باشید. برنامه ای که براساس شناخت شما از هدف و توانایی ها و شرایط خودتان طراحی شده است. در این صورت هرگز از این برنامه تخلف نکنید. ۴ . 3 . توکل بر خداوند قادر. اکنون که هدفی متعالی را انتخاب نموده اید و نسبت به آن و خود و راههای رسیدن به آن شناخت پیدا کرده اید و قصد دارید وارد عمل شوید، بدانید که هر کاری برای رسیدن به سرانجام با مشکلات و موانع متعددی مواجه خواهد شد، موانعی که برخی از آنها فراتر از قدرت و تحمل انسان است و در این صورت فقط با خواستن از خداوند متعال می توان راه را ادامه داد. ۵ . 3 . داشتن امید و روحیه مثبت یکی از روشهای بالا بردن روحیه ی مثبت تلقین است. تلقین به خود در تقویت اراده اثر قابل ملاحظه اى دارد. بنابراین هر روز جملاتى را به خود تلقین کنید؛ مانند: «من اراده لازم براى انجام کارهایم را دارم» هیچ چیزى نمى تواند اراده ام را متزلزل کند»، «آنچه را که به نظرم انجام دادنى است انجام مى دهم، هیچ قدرتى نمى تواند مرا از آن باز دارد»، «اراده من هر روز محکم تر مى شود»، «بر من لازم است که موفق شوم؛ زیرا موفقیت از آنِ نیرومندان است» و... اکنون با توجه به آنچه گفته شد راهکارهای ذیل را ارائه می کنیم و امیدواریم با یاری خداوند متعال به اراده ای قوی در امور زندگی و آخرت خود دست بیابید: ا. علل و عوامل ضعف اراده خویش را بشناسید و آن را برطرف کنید. توجّه کنید ضعف اراده غالباً در اثر نداشتن برنامه و هدف و امید و همچنین عدم اعتماد به نفس، عدم شناخت خویش، با ارزش تلقی نکردن خود، عدم امنیت روانی، عدم تدبیر عقلانی در تشخیص امور و تمیز اهم و مهم، شکست های گذشته و عوامل باز دارنده رشد و قوت نفس مانند محرومیت، سرزنش و رنج های مستمر ریشه دارد. اا. رضایت خداوند را ملاک هر رفتار و گفتار قرار دهید و از تسلیم شدن در برابر تمایلات پوچ و هواهای نفسانی بپرهیزید. این تسلیم شدن ها اراده را ضعیف و متزلزل می سازد. تقوا و رعایت حرمت دستورهای پروردگار برای آرامش روانی و تقویت نفس و اراده بسیار سودمند است. ااا. پس از مشورت با افراد ذی صلاح، با توجّه به امکانات و توانمندی های واقعی خود، برای زندگی تان و رسیدن به اهدافتان برنامه ریزی کنید و بکوشید هرگز بی جهت از آن برنامه و نظم سر نپیچید. اوقات استراحت و تفریح و عبادت و همه فعّالیّت ها را در این برنامه بگنجانید تا زمانی خالی نماند و توجّه به فرصت بیکاری شما را سمت تأخیر انداختن کارها سوق ندهد. اااا . بکوشید برای هر رفتاری انگیزه ای قوی داشته باشید و به ویژه از آثار مثبت تصمیم گیری ها و رفتارهای خاصّ خویش به طور کامل آگاه شوید. ااااا . محیط زندگی و موقعیت کاری خود را تغییر دهید و موانع بروز اراده و فعّالیّت را نابود سازید؛ برای مثال در موقعیتی که به سرزنش و متهم شدن به ناتوانی و ناپختگی می انجامد، قرار نگیرید. اااااا . هر کاری را آسان تلقی کنید؛ زیرا در برابر اراده پولادین انسان همه سختی ها آسان می گردد. به استقبال کارهای به ظاهر دشوار بروید و به خود تلقین کنید می توانید در این امور درست تصمیم بگیرید و افتخار موفقیت در انجام آن ها را به دست آورید. ااااااا. با کسانی که روحیه و اراده قوی دارند، دوست شوید تا اراده شما نیز قوی گردد. اااااااا . بکوشید تصمیم هاتان را با فردی با تجربه در میان نهید تا از قوت و درستی شان اطمینان یابید. ااااااااا . با تصمیم های آسان در کارهای ساده، به تدریج خود باوری و توانمندی را در خویش پدید آورید و راه را برای تصمیم گیری در امور مشکل و پیچیده هموار سازید اااااااااا . پس از تدبیر و مشورت از عواقب تصمیم های خود هراسناک نباشید و به خدا توکل کنید. ااااااااااا. ورزش مستمر و منظم را که در تقویت اراده بسیار مؤثر است، فراموش نکنید. اااااااااااا . کارهایى را که به عهده مى گیرید ناتمام رها نکنید و آنها را به نحو احسن و تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهید. ااااااااااااا . در صورت امکان، چند دقیقه قبل از اذان صبح از خواب بیدار شده، نماز شب بخوانید. اااااااااااااا. نمازهای خود را در اول وقت و حتی المقدور به جماعت بخوانید. ااااااااااااااا . گاهی روزه بگیرید. روزه در تقویت اراده بسیار موثر است. «نکته پایانی» بدانیم ما خلیفه ای خدا هستیم و در این مورد لازم است، روزها فکر و تأمل کنیم، رسیدن به این درک چنان به ما ارزش می دهد که حتی لحظه ای وقت خود را بی جهت صرف نخواهیم نمود، تا چه برسد در گناه. بر روی این مطلب فکر کنیم که : ما برای هدف دیگری به این دنیا آمده ایم، اما کار دیگر می کنیم!!! یادمان نرود! شیرینی گناه می رود و پیامد آن حسرت است! پس ای جوان خودت را به مانند عبدی مطیع به خدایت بسپار وبا اقامه نماز وترک محرمات به زندگی شیرین وهدفمند وپرثمر نزدیک کن ! منبع جهت مطالعه بیشتر؛ - تربیت جنسی/علی نقی فقیهی/دارالحدیث - هفت روش پیشگری از انحراف جنسی؛ نوشته هادی حسینخانی – انتشارات موسسه آموزشی پژهشی امام خمینی. - جوان،هیجان وخویشنداری؛ نوشته گروه نویسندگان حدیث زندگی- موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث - آرامش در پرتو نیایش نوشته علی احمد پناهی - انتشارات موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی. پی نوشتها : [۱] . نور (۲۴)، آیه ۳۰ و ۳۱. [۲] . مستدرک الوسائل/ ج۱۱/۲۱۲. [۳] . غررالحکم/ ج۱/ح۱۰۲۹. [۴] . همان/ج۵/ح۷۹۵۷. [۵] . مستدرک الوسائل/ ج۱۱/ ص۳۴۴. [۶]. غررالحکم/ج۵/ح۸۹۹۹. [۷] . همان/ج۶/ ح۱۰۹۰۱. [۸] . بحارالنوار/ ج۷۷/ص۲۸۸ [۹] . أعلام الدین/ ص۲۹۶. [۱۰]/ج۱۱/ص۳۴۶. مستدرک الوسائل [۱۱] . مصباح الشریعه/ ص۱۰۸. [۱۲] . الکافی/ ج۸/ص۴۶. [۱۳] . غررالحکم/ج۵/ص۲۵۵. [۱۴] . غررالحکم/ ج۴/ص۲۴. [۱۵] . الکافی/ج۲/ص۴۵۳. [۱۶] . اسراء/۳۶. [۱۷] . بحارالانوار/ ج۶۶/ص۲۲. [۱۸] . میزان الحمه/ ج۱۴/ ح ۲۲۱۱۶. [۱۹] . همان/۲۰۱. [۲۰] . روزنامه اطلاعات، ۲۵/۵/۱۳۷۳ [۲۱] . الکافی/ ج۵/ ص۵۵۹. [۲۲] . علق/۱۴. [۲۳] . توبه /۱۰۵. [۲۴] . مصباح الشریعه/ ص۹. [۲۵] . همان. [۲۶] .اعراف/۲۰۰ [۲۷] . غررالحکم/ج۵/ح۸۵۸۹. [۲8] . عنکبوت /۴۵ [29] . نهج البلاغه/حکمت ۲۴۵.
میهمان
سلام خسته نباشید من پسر هستم و ۱۳سال سن دارم.من حدودا یه سال یا دوسال دارم خودارضایی میکنم و والیبالیست هستم
من الان۱۷۰،۱۶۹سانتی متر قد دارم.
و در هفته شاید دو یا سه بار خود ارضایی میکنم.
من نگران این هستم که این عمل زشت باعث بشه که من در اینده به قد دلخواهم نرسم و نتوان والیبالیست شوم .
میخواستم بدونم که دیر شده برای جبران?
پرسمان
اگرچه عوامل مختلفی در قد افراد تأثیر دارد، اما معمولاً افزایش قد تا سن بیست و پنج سالگی ادامه می یابد؛ به هر حال، باید همچنان از همه ظرفیت خویش برای موفقیت در ترک کامل خودارضایی استفاده کنید تا به ترک کامل برسید. اعتقاد و باور ما این است که اگر راهکارهایی که برای ترک خودارضایی وجود دارد به کار ببرید می توانید به تدریج از این کار زشت فاصله بگیرید و آن را برای همیشه کنار بگذارید و جای هیچ گونه نگرانی نیست. خوشبختانه شما در دوران جواني هستيد، یادتان باشد که هيچگاه براي شروعي دوباره دير نيست. به قول معروف: «ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است» و يا «جلوي ضرر را هر وقت بگيري منفعته!» پس ناامیدی و افکار دلسردکننده را کنار بگذارید و از لحظه لحظه زندگی تان برای موفقیت تلاش کنید. اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید.
میهمان
سلام من حدود ۴ ساله دارم خود ارضایی میکنم و همیشه عذاب وجدان دارم که چرا میکنم ولی نمیتونم جلوی خودمو بگیر و الان حدود دو ماه بود که خود ارضای نکرده بود م اما دیگر نتوا نستم الان رفتم و خود ارضایی کردم و الان دارم دیونه میشم لطفا کمکم کنید
پرسمان
موفقیت دو ماهه شما را در ترک خودارضایی صمیمانه به شما تبریک می گوییم؛ چراکه خیلی از مبتلایان چنین قدرت و اراده ای را ندارند که با این پدیده شوم مقابله کنند و آن را ترک نمایند. حتی اگر باز پای تان بلغزد و مجدداً آلوده گردید این مقدار لغزش های غیراختیاری در فرایند ترک خودارضایی کاملاً طبیعی است. هرگز نباید ناامید شوید؛ بلکه باید از همه ظرفیت خویش برای موفقیت در ترک کامل خودارضایی استفاده کنید تا به ترک کامل برسید و بتوانید آسیب ها و عوارض ناخوشایند خودارضایی را از بین ببرید. موفقیت های هرچند اندک خویش را نباید دست کم بگیرید و ناامید شوید. باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید.
میهمان
من کنکور دارم به خاطر این عمل نمی تونم تمرکز کنم بار ها تلاش به ترک کردم دیگر نمی دانم چه کنم زندگی ام خراب شده
پرسمان
پرسشگر گرامي ابتدا باید بدانید براي اينكه بتوانيد در تصميم خود مصمم و پايدار باشيد بايد از هرگونه تلقين منفي خودداري كرد هيچ وقت نگوييد كه من به اين گناه عادت كرده ام و نمي توانم آن را كنار بگذارم.اين افكار را به كلي كنار بگذاريد خيلي ها بودند كه به گناهاني بدتر از گناه شما مبتلا بودند ولي با عزمي راسخ و با توبه اي واقعي مسير زندگي خود را عوض كردند . پس اين را هميشه با خود تكرار كنيد كه من توانايي اين را دارم هر گناهي را كنار بگذارم پرسشگر گرامي در مورد توانايی های ذهنی و ضعف در یادگیری و تمركز، زیاد نگران نباشید چرا كه با ترك كامل خودارضايي حافظه و قدرت تمركز شما به حالت اوليه آن برخواهد گشت مشروط به اينكه ترك شما واقعي باشد و دوباره خود را گرفتار آن نكنید. برای دریافت نکات اساسی برای بالا بردن تمرکز و حافظه به این لینک مراجعه کنید: https://w57.ir/4Sn
میهمان
سلام من همین الان خودارضایی داشتم مثل هردفعه هم پشیمونم میترسم نازایی بگیرم وازخدا هم خجالت میکشم لطفا کمکم کنید
پرسمان
اگر شما تلاش کنید ترک خودارضایی دور از انتظار نیست و شما می توانید با کمی همت و تلاش خودارضایی را به تدریج کم کنید تا به صفر برسانید. خصوصاً اگر بتوانید از تنهایی بپرهیزید موفقیت شما روز افزون خواهد شد؛ چون شما در حضور افراد و در جمع جرئت انجام خودارضایی نخواهید داشت و لااقل اراده شما این مقدار توانایی را دارد که در حضور افراد و در جمع خودارضایی نکنید. معمولاً جا به جایی مکانی، تغییر سریع موقعیت، فرار از تنهایی و حضور در جمع خانواده و سایر افراد، ایجاد مشغولیت های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن و... می تواند از شدت تحریک جنسی شما بکاهد و شما را از انجام خودارضایی منصرف گرداند. هرگز نباید در فضای ناامیدی به سر ببرید و خودتان را غیرقابل بخشش و گناهکار بدانید. تلاش های هرچند اندک شما در ترک خودارضایی ستودنی است و انگیزۀ شما را بیشتر خواهد کرد.
میهمان
سلام من پسری ۱۴ساله هستم میخواهم بدونم من ۲ساله که خود ارضایی میکنم و چه جور اونو ترک کنم
پرسمان
اگر شما تلاش کنید ترک خودارضایی دور از انتظار نیست و شما می توانید با کمی همت و تلاش خودارضایی را به تدریج کم کنید تا به صفر برسانید. خصوصاً اگر بتوانید از تنهایی بپرهیزید موفقیت شما روز افزون خواهد شد؛ چون شما در حضور افراد و در جمع جرئت انجام خودارضایی نخواهید داشت و لااقل اراده شما این مقدار توانایی را دارد که در حضور افراد و در جمع خودارضایی نکنید. معمولاً جا به جایی مکانی، تغییر سریع موقعیت، فرار از تنهایی و حضور در جمع خانواده و سایر افراد، ایجاد مشغولیت های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن و... می تواند از شدت تحریک جنسی شما بکاهد و شما را از انجام خودارضایی منصرف گرداند. هرگز نباید در فضای ناامیدی به سر ببرید و خودتان را غیرقابل بخشش و گناهکار بدانید. تلاش های هرچند اندک شما در ترک خودارضایی ستودنی است و انگیزۀ شما را بیشتر خواهد کرد.
میهمان
سلام من شیش سال این کار را کردم یک ساله ترک کردم حافظه ام رفته حالا چیکار کنم؟
پرسمان
اگرچه ضعف حافظه و فراموشی بی ارتباط با انجام خودارضایی نیست و یکی از عوارض آن به شمار می رود، اما به هر حال، آنچه مسلّم است این است که با ترک خودارضایی، دیگر در آینده عوارض خودارضایی سراغ شما نخواهد آمد و حتی اگر در حال حاضر به عوارضی مبتلا گشته اید، این اطمینان را به شما می دهیم که بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می شود و از بین می روند؛ به همین خاطر، جای هیچ گونه نگرانی نیست. علاوه بر این، برای تقویت حافظه و رفع فراموشی، در آموزه‌های دینی و تعالیم اسلامی توصیه‌هایی شده که شما می توانید با استفاده از آن قدرت حافظه تان را افزایش دهید. هرگز نباید در ناامیدی قرار بگیرید و با تلقین منفی حافظه خودتان ضعیف بپندارید.
میهمان
سلام.تو رو خدا جواب بدید دارم دیوونه می شم....
پرسمان
در ابتدا باید بدانید که خودارضايي تاثيري بر روی اندام تناسلی و تغییر شكل آن ندارد، در مورد شكل آلت تناسلي نگران نباشيد. چرا كه ناحيه تناسلي شكل ثابتی ندارد و در افراد مختلف اشكال متفاوتی دارد. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی كوچكند، بعضی بزرگ و برخی با... اما غیر عادی نیستند. اگر هم به خاطر خودارضایی آلت تناسلی شما شل شده است، مطمئن باشید که با ترک خودارضایی به حالت اوليه خود باز خواهد گشت. پس بهترین کار ترک خودارضایی می باشد. اگر خواهان راهکارهایی در زمینه ترک این عادت خانمان سوز هستید به بهانه مکاتبه بعدی با ما سخن بگویید.
میهمان
سلام من از تیر ماه تا حال ها درگیر خود ارضایی هستم.هم آلت تناسلی شل شده و زبر شده و انگار احساس نمی کنم.ورزش سنگین هم خیلی می کنم ولی آلت تناسلی شل و وا رفته است چه کار کنم.من ۱۴ سال دارم.
پرسمان
ابتدا باید بدانید که خودارضايي تاثيري بر روی اندام تناسلی و تغییر شكل آن ندارد، در مورد شكل آلت تناسلي نگران نباشيد. چرا كه ناحيه تناسلي شكل ثابتی ندارد و در افراد مختلف اشكال متفاوتی دارد. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی كوچكند، بعضی بزرگ و برخی با... اما غیر عادی نیستند. اگر هم به خاطر خودارضایی آلت تناسلی شما شل شده است، مطمئن باشید که با ترک خودارضایی به حالت اوليه خود باز خواهد گشت. پس بهترین کار ترک خودارضایی می باشد. اگر خواهان راهکارهایی در زمینه ترک این عادت خانمانسوز هستید به بهانه مکاتبه بعدی با ما سخن بگویید.
میهمان
سلام من دختری ۱۳ هستم و حدود ۲و۳سالی این کار رو میکنم یه بار که این کار رو کردم فردا که از خواب بیدار شدم لباس زیرم خونی بود من همه کار هارو انجام می دهم مثل نمازو روزه ولی وقتی استرس یا اعصبانی بشم......الان از اون قضیه ۳ماهی میگزره که دیگه این کارو نکردم تا اینکه چند روز پیش دوباره...... اما الان از کار خودم شرمنده ام و نمی تونم با خدا حرف بزنم و همین طورخوام کلا این کار رو فراموش کنم و نگرانم لطفا کمک کنید .
پرسمان
دختر خوبم متن ارسالی شما گوياي اين است كه فرد مؤمن و باايماني هستيد كه به هر دليلي دچار لغزش شده‌ايد و به خاطر جهالت، كنجكاوي و صرفاً به خاطر فشار غريزه جنسي گناهاني را مرتكب گشته ايد. خوشبختانه راه جبران براي شما وجود دارد و مي توانيد با توبه حقيقي به درگاه الهي پاكي و صفاي باطني خويش را باز يابيد. همين كه از گناه خويش پشيمان و نادم هستيد و با اراده و اختيار خود زمينه گناه را از بين برده ايد بيانگر توبه شماست كه ان شاالله توبه شما به درگاه الهي پذيرفته خواهد شد و زمينه جلب روزي و بركات الهي را براي خويش خواهيد داشت. به طور حتم شما فردي پاك دل و خداباور هستيد كه متأسفانه به دلايلي به گناه آلوده و مبتلا شده ايد قطعاً خداوند براي شمايي كه اينچنين در رنج و فشار به سر مي بريد و ناخواسته به گناهاني مبتلا شده ايد تخفيف قائل خواهد شد و بسياري از گناهان شما را به يك توبه مي بخشد و حتي آنها را تبديل به كار نيك و خير مي كند؛ بنابراين هرگز نبايد خودتان را غير قابل بخشش بدانيد و از رحمت خدا نااميد شويد و دچار احساس گناه و عذاب وجدان افراطي شويد. در علم روانشناسی دینی راهکارهایی برای ترک خودارضایی وجود دارد که بدلیل طولانی بودن در این مختصر نمی گنجد. خوشحال می شویم از یکی از راههای زیر با ما تماس بگیرید تا بتوانیم بیشتر در مورد این مسئله و راهکارهای حل آن با هم صحبت کنیم. ** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹ ** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx ** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org ** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان: @porsemanbot
میهمان
با سلام خسته نباشید اگر ما بعد از یک سال خودارضایی نکنیم اثارش پاک میشود و دکترا نمیتوانن تشخیص بدهند برای ارولوژی؟؟
پرسمان
اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید. البته این مسئله بستگی به نوع عوارض و آسیب های احتمالی دارد؛ به هر حال جای نگرانی نیست و پزشک متخصص هیچگاه مراجعان خویش را به این خاطر بازخواست نمی کند.
میهمان
سلام من ۵سال خود ارضایی انجام دادم حالا نزدیک به یک سال انجام نمی دهم چرا آلتم به حالت تحریک خم می شود
پرسمان
بهترين درمان براي رفع مشكلات و عوارض و مشكلات بعدي آن، ترك خودارضايي مي باشد. چرا كه اگر برخي از اين عوارض ايجاد شده باشند معمولاً بعد از ترك و به مرور زمان از بين خواهند رفت. مشکل آلت تناسلی شما، اختلال نعوظی در مردان است که عبارت است از ناکامی محدود یا کامل و مکرر در رسیدن به نعوظ یا حفظ کردن آن در مدت فعالیت جنسی، که باعث می شود مرد احساس پریشانی کند.دانستن این نکته بسیار اهمیت دارد که یک بار یا چند بار ، نداشتن نعوظ یا از دست دادن آن در هنگام آمیزش، به معنی اختلال نعوظ نمی باشد، بلکه همانطور که بیان شد، اگر این اتفاق به صورت مکرر رخ بدهد، نشانه این اختلال می باشد، بنابراین هیچگاه نباید به محض مواجه شدن با چنین مشکلی دچار اضطراب و نگرانی شد و بر خود برچسب بیماری زد. برای دریافت توضیحات بیشتر در این زمینه به این لینک مراجعه کنید:https://b2n.ir/600117
میهمان
متن نظر را وارد کنیداله تناسلی بعدازترک کردن خودارضای به حالت اولی خودبرمیگردد
پرسمان
در اینکه خودارضایی عوارض بسیار ناخوشایند و پیامدهای منفی فراوان و بعضاً جبران‌ناپذیری دارد شکی نیست؛ آنچه مسلّم است این است که با ترک خودارضایی، دیگر در آینده عوارض خودارضایی سراغ شما نخواهد آمد و حتی اگر در حال حاضر به عوارضی مبتلا گشته‌اید، این اطمینان را به شما می‌دهیم که بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می‌شود و از بین می‌روند؛ به همین خاطر، جای هیچ گونه نگرانی نیست. البته این امر بسته به نوع آسیب و عوارض به وجود آمده دارد، برخی از آسیب‌ها ممکن است چند سال طول بکشد تا از بین بروند که البته این نیاز به صبر و حوصله و نیز تقویت بدن و گاهی مراجعه به مراکز درمانی و کمک گرفتن از متخصصان و پزشکان مربوطه دارد. البته قبل از هر چیز باید با اتخاذ راهکارهای فراوانی که برای ترک خودارضایی وجود دارد، پدیده خودارضایی را به طور کامل ترک کنید و هرگز اجازه ندهید دوباره به آن شرایط گذشته برگردید. بدون تحقق این مسئله، عملکرد شما چیزی جز «آب در ‌هاون کوبیدن» نخواهد بود و ثمره‌ چندانی در پی نخواهد داشت. ورزش مستمر و منظم روزانه، اتخاذ رژیم غذایی سالم برای جبران ویتامین های بدن، دارودرمانی زیر نظر پزشک متخصص از جمله مواردی است که می تواند عوارض خودارضایی را در شما کاهش دهد و شما را شاداب و سرزنده نماید. البته همان طور که خدمت تان عرض شد باید صبور باشید و اجازه دهید این فرایند به تدریج بهبود یابد. استرس و اضطراب بیش از حد در این زمینه خودتان را بیشتر در معرض آسیب قرار می دهد و حتی ممکن است شما را مجدداً به خودارضایی متمایل سازد.
میهمان
با سلام و عرض خسته نباشید به شمامن ۱۶ سالمه و از ۱۲ سالگی این کار را انجام دادم میخواستم بدونم چقدر زمان لازمه که عوارض بد خودارضایی از بین برود
ممنون از زحمات و پاسخ های شما
پرسمان
اگر شما مبتلا به خودارضایی شده اید، یادتان باشد که هيچگاه براي شروعي دوباره دير نيست. به قول معروف: «ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است» و يا «جلوي ضرر را هر وقت بگيري منفعته!» پس ناامیدی و افکار دلسردکننده را کنار بگذارید و از لحظه لحظه زندگی تان برای موفقیت استفاده کنید. اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید. به هر حال، رمز پیروزی شما در ترک خودارضایی و درمان آسیب های احتمالی در سه چیز خلاصه می گردد: 1. تلاش همه جانبه برای ترک خودارضایی و جلوگیری از هدرفت مایع حیاتی منی؛ 2. تقویت بدن با رژیم عذای سالم و مقوی؛ 3. ورزش مستمر و مداوم. موفقیت شما در این سه چیز می تواند به سرعت شما را در مسیر بهبودی قرار دهد و شور و نشاط جوانی تان را برگرداند؛ پس ناامیدی را کنار بگذارید و برای حل رفع مشکل از همین الان تلاش کنید. البته در فرایند ترک خودارضایی اگر هزاران بار دیگر پای تان بلغزد و مجدداً آلوده به خودارضایی گردید این مقدار لغزش های غیراختیاری در فرایند ترک خودارضایی طبیعی است. سعی کنید در صورت لغزش‌های غیر اختیاری با آب دل‌انگیز توبه، مجدداً خود را شستشو دهید و پاک گردانید.
میهمان
من ۳ یا ۴ ماه خود ارضایی میکنم و شده چشمام کم شده چقدر طول می کشه ترک کنم
پرسمان
در این که خودارضایی عوارض بسیار ناخوشایند و پیامدهای منفی فراوان و بعضاً جبران ناپذیری دارد، شکی نیست؛ آنچه مسلّم است این است که با ترک خودارضایی، دیگر در آینده عوارض خودارضایی سراغ شما نخواهد آمد و حتی اگر در حال حاضر به عوارضی مبتلا گشته اید این اطمینان را به شما می دهیم که بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می شود و از بین می روند؛ به همین خاطر، جای هیچ گونه نگرانی نیست. اگر شما موفق به ترک خودارضایی شوید نوید این است که از آسیب های دیگر رهایی یافته اید و به تدریج عوارض گذشته برطرف خواهد شد. کافی است ناامیدی را کنار بگذارید و به تقویت بدن تان بپردازید و با ورزش و نیز تقویت بدن، شادابی و نشاط خود را به دست آورید و با اتخاذ رژیم غذایی، پرانرژی، مقوی و مناسب نیروی از دست رفته بدن تان را جبران کنید. البته برخی از آسیب ها و عوارض خودارضایی ممکن است مدت ها طول بکشد که درمان شود و یا حتی ممکن است برخی از آسیب ها همچون ریزش مو، ضعف چشم کاملاً به حالت اولیه برنگردد، اما خوشبختانه بسیاری از آسیب ها با تقویت بدن و دارودرمانی بهبود می یابد و برطرف می شود. پزشک متخصص چشم در این زمینه بهتر می تواند به شما و بهبود چشم های تان یاری رساند.
میهمان
من زیاد یادم نیست کی شروع کردم یا از کلاس چهارم بود یا ششم و الان که هشتم هستم بعضی عوارض رو دارم و خیلی نگرانم مثل ضعف حافظه ریزش مو و ضعف چشم که از همه بیشتر اعضابم میده این سه چیزی که گفتم از بین میره با تشکر
پرسمان
اگر شما مبتلا به خودارضایی شده اید، یادتان باشد که هيچگاه براي شروعي دوباره دير نيست. به قول معروف: «ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است» و يا «جلوي ضرر را هر وقت بگيري منفعته!» پس ناامیدی و افکار دلسردکننده را کنار بگذارید و از لحظه لحظه زندگی تان برای موفقیت استفاده کنید. اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید. به هر حال، رمز پیروزی شما در ترک خودارضایی و درمان آسیب های احتمالی در سه چیز خلاصه می گردد: 1. تلاش همه جانبه برای ترک خودارضایی و جلوگیری از هدرفت مایع حیاتی منی؛ 2. تقویت بدن با رژیم عذای سالم و مقوی؛ 3. ورزش مستمر و مداوم. موفقیت شما در این سه چیز می تواند به سرعت شما را در مسیر بهبودی قرار دهد و شور و نشاط جوانی تان را برگرداند؛ پس ناامیدی را کنار بگذارید و برای حل رفع مشکل از همین الان تلاش کنید.
میهمان
سلام من ۱۵سالمه الا حدود یکسالو نیمه که خود ار ضایی می کنم...بعد از اینکه خود ارضایی میکنم خیلی قصه میخورم چون باشگاه میرم زورم کم میشه فقط میخوام بپرسم که چی چیز هایی بعد از خود ارضایی بخورم که زورم برگرده؟؟؟؟
پرسمان
اگر شما مبتلا به خودارضایی شده اید، یادتان باشد که هيچگاه براي شروعي دوباره دير نيست. به قول معروف: «ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است» و يا «جلوي ضرر را هر وقت بگيري منفعته!» پس ناامیدی و افکار دلسردکننده را کنار بگذارید و از لحظه لحظه زندگی تان برای موفقیت استفاده کنید. اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید. به هر حال، رمز پیروزی شما در ترک خودارضایی و درمان آسیب های احتمالی در سه چیز خلاصه می گردد: 1. تلاش همه جانبه برای ترک خودارضایی و جلوگیری از هدرفت مایع حیاتی منی؛ 2. تقویت بدن با رژیم عذای سالم و مقوی؛ 3. ورزش مستمر و مداوم. موفقیت شما در این سه چیز می تواند به سرعت شما را در مسیر بهبودی قرار دهد و شور و نشاط جوانی تان را برگرداند؛ پس ناامیدی را کنار بگذارید و برای حل رفع مشکل از همین الان تلاش کنید. البته در فرایند ترک خودارضایی اگر هزاران بار دیگر پای تان بلغزد و مجدداً آلوده به خودارضایی گردید این مقدار لغزش های غیراختیاری در فرایند ترک خودارضایی طبیعی است. سعی کنید در صورت لغزش‌های غیر اختیاری با آب دل‌انگیز توبه، مجدداً خود را شستشو دهید و پاک گردانید.
میهمان
سلام ایا بعد از ترک چشم که سوی خودشو از دست داده به حالت اول برمیگرده؟
پرسمان
در این که خودارضایی عوارض بسیار ناخوشایند و پیامدهای منفی فراوان و بعضاً جبران ناپذیری دارد، شکی نیست؛ آنچه مسلّم است این است که با ترک خودارضایی، دیگر در آینده عوارض خودارضایی سراغ شما نخواهد آمد و حتی اگر در حال حاضر به عوارضی مبتلا گشته اید این اطمینان را به شما می دهیم که بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می شود و از بین می روند؛ به همین خاطر، جای هیچ گونه نگرانی نیست. اگر شما موفق به ترک خودارضایی شوید نوید این است که از آسیب های دیگر رهایی یافته اید و به تدریج عوارض گذشته برطرف خواهد شد. کافی است ناامیدی را کنار بگذارید و به تقویت بدن تان بپردازید و با ورزش و نیز تقویت بدن، شادابی و نشاط خود را به دست آورید و با اتخاذ رژیم غذایی، پرانرژی، مقوی و مناسب نیروی از دست رفته بدن تان را جبران کنید. البته برخی از آسیب ها و عوارض خودارضایی ممکن است مدت ها طول بکشد که درمان شود و یا حتی ممکن است برخی از آسیب ها همچون ریزش مو، ضعف چشم کاملاً به حالت اولیه برنگردد، اما خوشبختانه بسیاری از آسیب ها با تقویت بدن و دارودرمانی بهبود می یابد و برطرف می شود. پزشک متخصص چشم در این زمینه بهتر می تواند به شما و بهبود چشم های تان یاری رساند.
میهمان
سلام من شنیدم خود ارضایی باعث زود انزالی میشه ایا درسته //اگه درسته روش در مانش چطورسه که انزال به حالت طبیعی برگرده
پرسمان
متأسفانه یکی از عوارض پدیده خودارضایی، زودانزالی است که طبیعتاً این مسئله بر کمیت و کیفیت روابط جنسی همسران در آینده تأثیر منفی می گذارد و گاهی باعث نارضایتی جنسی همسران می شود. البته توجه به این مطلب ضروری است که معمولاً پدیده زودانزالی خصوصاً در اوایل ازدواج در بین همه جوانان چه آنهایی که به انحراف اخلاقی و پدیده خودارضایی آلوده اند و چه آنهایی که آلوده نبوده اند شایع است و کم و بیش همه افراد به خاطر فشار غریزه جنسی، عطش جنسی، ناکامی های جنسی که تا قبل از ازدواج داشته اند و هیجان ناشی از ازدواج و مانند آن، در ابتدای ازدواج دچار انزال زودرس می شوند و این تا حدودی طبیعی است و جای هیچ نگرانی نیست چرا که با برقراری رابطه جنسی صحیح با همسر و ارضای کامل جنسی به تدریج بهبود می یابد و از بین می رود. تنها اگر پدیده زودانزالی بعد از گذشت شش ماه تا یک سال بعد از عروسی بهبود نیابد، نیاز به درمان و به کارگیری راهکارهایی است که در این زمینه وجود دارد که در آن صورت می توانید به مراکز مشاوره ای و خدمات روانشناختی مراجعه کنید و با روانشناسان و روانپزشکان با تجربه صحبت کنید و چاره جویی نمایید. این را بدانید که راهکارهای بسیاری از تکنیک های روانشناختی گرفته تا دارو درمانی برای درمان انزال زودرس و برخی دیگر از عوارض خودارضایی وجود دارد که روانشناسان و روانپزشکان در صورت لزوم آن را تجویز می کنند و مشکل زودانزالی را به صورت قطعی درمان می کنند بنابراین، باز جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
سلام. من ۲۳ سال دارم. تقریبا ۱۰سال عمل خودارضایی را انجام دادم. درمانش چقدر زمان میبرد؟
پرسمان
خودارضایی عوارض بسیار ناخوشایند و پیامدهای منفی فراوان و بعضاً جبران‌ناپذیری دارد، اما درمانپذیر بودن بسیاری از عوارض بستگی به نوعی آسیبی است که به براثر اعتیاد به خودارضایی بر فرد مبتلا وارد شده، دارد. برخی آسیب های با تقویت بدن و ترک خودارضایی از بین می رود و برخی دیگر علاوه بر این نیازمند درمان زیر نظر متخصص است. خوشبختانه بسیاری از عوارض ناشی از خودارضایی با ترک کامل آن به تدریج و رفته رفته، کم شده و در نهایت نابود می‌شود و از بین می‌روند؛ به همین خاطر، جای هیچ گونه نگرانی نیست.
میهمان
سلام من ۱۶ سالمه که الان ۱ سال و ۷ ماهه که این عمل زشت را انجام میدمواقعا خسته شدم میخوام ترک کنم
موهایم ریزش پیدا کرده و خیلی نگرانم
چکار کنم که موهایم دوباره رشد کنه؟
پرسمان
اساساً ریزش مو علل متعددی دارد که یکی از علل آن می تواند خودارضایی باشد که با ترک خودارضایی به تدریج این مشکل برطرف می شود و ریزش مو متوقف می شود. البته اگر ثابت بشود که ریزش مو شما تنها به خاطر خودارضایی می باشد؛ چه بسا به ترک خودارضایی و تقویت بدن و تأمین انرژی های از دست رفته بدن تان بتوانید مشکل را برطرف نمایید چون خودارضایی و تخلیه مایع منی که سرشاز از املاح مدنی و ویتامین می باشد باعث تحلیل رفتن بدن و از دست دادن انرژی های مفید بدن شده و جلوی رشد بدن را می گیرد که اگر خودارضایی ترک شود و بدن تقویت گردد طبیعتاً انرژی های از دست رفته جبران خواهد شد و اثر آن در کاهش ریزش مو و حتی رویش مجدد آن ظاهر خواهد شد. با این اوصاف، ناامیدی را کنار بگذارید و برای ترک خودارضایی از همین الآن تلاش کنید. حتی اگر تأثیری در رویش مجدد موهای شما نداشته باشد از ریزش بیشتر مو جلوگیری می کند و شما را از عوارض و آسیب های دیگر مصون و محفوظ خواهد داشت.
میهمان
سلاممیدونم کار اشتباهیه ولی شیطون گولمون زد رو خواستم خودارضایی به منظور لذت انجام بدم طوری که منی خارج نشه ولی ناگهان یکم خارج شد حالا چی کار کنم؟
پرسمان
کاری که شما انجام می دهید نوعی خودارضایی است. اگرچه خودتحریکی می تواند در ابتدا لذت بخش باشد، اما در هر صورت بدون آسیب نخواهد بود و با به هم خوردن تعادل هورمونی موجب بروز مشکلاتی برای بدن و بروز انواع و اقسام آسیب های جسمی، روحی و روانی خواهد شد. ضمن اینکه خودارضايي در اسلام چه کم و چه زیاد عملی حرام و گناه است و آیات و روایات متعددی در باب آن وارد شده است که جملگی حرمت آن را می رساند؛ بنابراین باید سعی کنید از این رفتار آسیب زا فاصله بگیرید.
میهمان
باسلام من قبلا زیاد خودارزایی می کردم تقریبا هر هفته ولی ایستاده این کارو می کردم و ژله ای ایا اثراتش بعد از چند روز ازبین می ره
پرسمان
اگر شما مبتلا به خودارضایی شده اید، یادتان باشد که هيچگاه براي شروعي دوباره دير نيست. به قول معروف: «ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است» و يا «جلوي ضرر را هر وقت بگيري منفعته!» پس ناامیدی و افکار دلسردکننده را کنار بگذارید و از لحظه لحظه زندگی تان برای موفقیت استفاده کنید. اگر شما خودارضایی را ترک کنید و به تقویت بدن تان با مواد مغذی و سالم بپردازید این امید وجود دارد که عوارض احتمالی خودارضایی در شما برطرف گردد و شادی و نشاط گذشته را به دست آورید. حتی اگر شما موفق به درمان عوارض و آسیب های خودارضایی که در شما یافت می شود، نشوید؛ مطمئناً از بروز آسیب های بیشتر و با شدت بیشتر پیشگیری به عمل خواهید آورد. البته باید به خودتان زمان دهید و توقع نداشته باشید که با ترک خودارضایی همۀ عوارض و آسیب های خودارضایی به یکباره از بین برود. آنچه مسلّم است اين است كه با ترك خودارضايي، ديگر در آينده عوارض خودارضايي سراغ شما نخواهد آمد و حتي اگر در حال حاضر به عوارضي مبتلا گشته ايد، اين اطمينان را به شما مي دهيم كه بسياري از عوارض ناشي از خودارضايي با ترك كامل آن به تدريج و رفته رفته، كم شده و در نهايت نابود مي شود و از بين مي روند؛ به همين خاطر، جاي هيچ گونه نگراني نيست. البته اين امر بسته به نوع آسيب و عوارض به وجود آمده دارد، برخي از آسيب ها ممكن است چند سال طول بكشد تا از بين بروند كه البته اين نياز به صبر و حوصله و نيز تقويت بدن و گاهي مراجعه به مراكز درماني و كمك گرفتن از متخصصان و پزشكان مربوطه دارد و لازم است با مراجعه حضوری به مراکز مشاوره ای و خدمات روانشناختی معتبر و گفتگو با مشاوران و روانشناسان باتجربه اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهید.
میهمان
پسری هستم ۲۴ ساله ک الان هشت ساله خود ارضایی میکنم چرا ک از سکس بیشتر لذت میبرم دلیلشو نمیدونم ولی خیلی بیشتر بهم حال میده دنبال راهی برای درمان هستم و ب کمک نیاز دارم خواهشن راهنماییم کنید تا ب زندگی برگردم
پرسمان
پرسشگر گرامي آنچه يك فرد مبتلا به خودارضايي بايد در نظر بگيرد، اول ترك اصولي و دائمي خودارضايي است(با مديريت و كنترل حواس، فكر و محيط) و دوم تقويت روحي و جسمي خود با معنويت(نماز، دعا، زيارت، ...)، تغذيه سالم(خرما، عسل، كشمش، ...) و ورزش و تفريحات شاد و جمعي(شنا، كوهنوردي، ...) مي باشد. اگر خواهان راهکارهایی مفصل تر در زمینه ترک خودارضایی هستید به این لینک مراجعه کنید: http://yon.ir/3ZX7x
میهمان
س..... حسینم،من سه چهار سالی هست اینکار انجام میدم دیگع خسته شدم ولیی وسوسه میشم ودوباره...... چیکار کنم؟؟؟؟
پرسمان
مطمئن باشید اگر شما تلاش کنید ترک خودارضایی دور از انتظار نیست و شما می توانید با کمی همت و تلاش خودارضایی را به تدریج کم کنید تا به صفر برسانید. خصوصاً اگر بتوانید از تنهایی بپرهیزید موفقیت شما روز افزون خواهد شد؛ چون شما در حضور افراد و در جمع جرئت انجام خودارضایی نخوهید داشت و لااقل اراده شما این مقدار توانایی را دارد که در حضور افراد و در جمع خودارضایی نکنید. معمولاً جا به جایی مکانی، تغییر سریع موقعیت، فرار از تنهایی و حضور در جمع خانواده و سایر افراد، ایجاد مشغولیت های ذهنی و کاری، بلند شدن از رختخواب و قدم زدن و... می تواند از شدت تحریک جنسی شما بکاهد و شما را از انجام خودارضایی منصرف گرداند. هرگز نباید در فضای ناامیدی به سر ببرید و خودتان را غیرقابل بخشش و گناهکار بدانید. تلاش های هرچند اندک شما در ترک خودارضایی ستودنی است و انگیزۀ شما را بیشتر خواهد کرد.
میهمان
سلام پسری ۱۸سالع ام شیش سال خود ارضایی میکنم شاید هر روز میزدم ولی الان دو هفته تحمل میکنم ولی بعد پنج روز بیضه ها و کمرم درد میگیره نمیدونم چرا مجبور میشم استمنا کنم تا دردش تمام بشه
پرسمان
به طور کلی خودتحریکی سبب فعل و انفعالات زیادی در بدن شده و هرومون های جنسی ترشح کرده و غدد جنسی شروع به فعالیت می کنند، بنابراین اگر شما دچار درد در ناحیه بیضه تان می شوید؛ طبیعی است و معمولاً چنین گزاراشاتی در افراد داریم. برخی افراد به خاطر خودتحریکی افراط در آن دچار تورم بیضه و درد شدید در این ناحیه می شوند. کاری که شما باید بکنید ترک خودتحریکی و عدم مواجهه با محرِّک های جنسی است تا بی خدی تحریک نشوید و فشار مضاعفی به بدن تان وارد نشود و آسیبی متوجه شما نگردد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.