بستن چشم در نماز ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۱۷۳ بازدید

سلام منبع پاسخ شرعی رو هم بنویسید چون دیگران متوحه شوند نظر تمام مراجع

همه مرا جع: بستن چشم ها در حال نماز مکروه است. (توضیح المسائل مراجع م ۱۱۵۷)،( اجوبه الا ستفتائات مقام معظم رهبری،س۵۰۷) ایت الله مکارم بستن چشم در نماز مکروه است ولی اگر راه حضور قلب منحصر به ان شود،مستحب بودن ان بعید نیست.احکام ویژه،م۵۲۱

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام چرا باد شکم (گوز) وضو رو باطل میکنه؟ اکثر مردم دچار بیماری باد شکم هستند ! تکلیف چیست؟
پرسمان
سلام علیکم، تا وقتی که یقین به خروج چیزی (اعم از باد و غیره) ندارید وضو صحیح است و نماز با آن اشکال ندارد بنابراین به شک و وسوسه اعتنا نکنید. اما اگر واقعا وضو باطل می شود البته باید آن را تجدید نمایید و در صورتی که در اثر بیماری است اگر در تمام وقت نماز به اندازه خواندن نماز و لو با ترک مستحبات فرصت پیدا می کنید باید نماز را در آن فرصت بخوانید. در این صورت اگر برای او حرجی نیست یعنی سختی که معمولا تحمل نمی شود در آن نباشد باید ظرف آبی پهلوی خود بگذارد و هر وقت باد از او خارج شد وضو بگیرد و بقیه نماز را بخواند و اگر این اندازه هم مهلت نمی دهد برای هر نماز یک وضو کافی است و آنچه بین نماز خارج می شود اشکال ندارد و اگر قابل معالجه است بهتر آن است که خود را معالجه نمایید. V} (توضیح المسائل آیت الله فاضل، ص ۵۰ - ۵۲).{Vدر مورد غسل گفتنی است اکثر مراجع خروج باد حین غسل را مبطل نمی دانند. لازم است مرجع تقلید خود را مشخص نمایید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.