بستن چشم در نماز ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۸۱۱ بازدید

سلام منبع پاسخ شرعی رو هم بنویسید چون دیگران متوحه شوند نظر تمام مراجع

همه مرا جع: بستن چشم ها در حال نماز مکروه است. (توضیح المسائل مراجع م ۱۱۵۷)،( اجوبه الا ستفتائات مقام معظم رهبری،س۵۰۷) ایت الله مکارم بستن چشم در نماز مکروه است ولی اگر راه حضور قلب منحصر به ان شود،مستحب بودن ان بعید نیست.احکام ویژه،م۵۲۱

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام چرا باد شکم (گوز) وضو رو باطل میکنه؟ اکثر مردم دچار بیماری باد شکم هستند ! تکلیف چیست؟
پرسمان
سلام علیکم، تا وقتي كه يقين به خروج چيزي (اعم از باد و غيره) نداريد وضو صحيح است و نماز با آن اشكال ندارد بنابراين به شك و وسوسه اعتنا نكنيد. اما اگر واقعا وضو باطل مي شود البته بايد آن را تجديد نماييد و در صورتي كه در اثر بيماري است اگر در تمام وقت نماز به اندازه خواندن نماز و لو با ترك مستحبات فرصت پيدا مي كنيد بايد نماز را در آن فرصت بخوانيد. در اين صورت اگر براي او حرجي نيست يعني سختي كه معمولا تحمل نمي شود در آن نباشد بايد ظرف آبي پهلوي خود بگذارد و هر وقت باد از او خارج شد وضو بگيرد و بقيه نماز را بخواند و اگر اين اندازه هم مهلت نمي دهد براي هر نماز يك وضو كافي است و آنچه بين نماز خارج مي شود اشكال ندارد و اگر قابل معالجه است بهتر آن است كه خود را معالجه نماييد. V} (توضيح المسائل آيت الله فاضل، ص 50 - 52).{Vدر مورد غسل گفتني است اكثر مراجع خروج باد حين غسل را مبطل نمي دانند. لازم است مرجع تقليد خود را مشخص نماييد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.