بعد از مرگ ۱۳۹۸/۱/۲ - ۴۵۵ بازدید

سلام.میخواستم بپرسم کسی که مسلمان و ادم خوبی ودایما استغارمیکرده ولی گناهانی هم داشته ،بعدازمرگش چی براش پیش میاد ؟کجا میره؟

در احادیث دارد : اگر شخص با ایمان و عمل صالح باشد نجات پیدا نموده و فرشتگان عذاب با او مدارا دارند. ولی اگر مؤمن نباشد، ملائک او را به بدترین عذابها گرفتار می کنند، ولی اگر او در عمق وجودش دوستدار اهل بیت علیهم السلام بوده ولی گناهان زیادی هم دارد؛ لذا عذابش می کنند تا از آن گناهان پاک شود. وقتی پاک شد، آنگاه با وساطت اهل بیت علیهم السلام نجات پیدا می کند. علاوه بر دیدن یکی از اهل بیت علیهم السلام هر کسی باطن اعتقادات اساسی و اعمال اساسی خود را به صورت موجوداتی نورانی یا ظلمانی می بیند. علاوه بر اینها، شخص مرده، فرشته ی قبض روح و برخی فرشتگان دیگر را هم در هنگام مرگ یا اندکی بعد از مرگ می بیند. یکی از آن فرشته ها، فرشته ای است به نام «رومان فتّان القبور» که قبل از «نکیر» و «منکر» می آید و از مرده می خواهد که تمام اعمالش را از ابتدا تا انتها بر کفنش (باطن برزخی کفنش) بنویسد. آنگاه این فرشته، آن نوشته را به عنوان نامه ی اعمال، به گردن مرده می اندازد و می رود. پس از رفتن او، دو فرشته می آیند به نامهای نکیر و منکر، و سوال قبر را از شخص می پرسند. اگر درست پاسخ داد، به بهشت برزخی راه می یابد و الّا او را به دست فرشتگان جهنّم می سپارند.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.