بهترین ذکر ۱۳۹۴/۰۹/۲۲ - ۱۳۲۵ بازدید

باسلام راحترین دعا موقع وضوگرفتن چیست ایا کسی که ادعیه وضو گرفتن را نتواند بگوید چه چیزی گوید

ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و ذکر تسبیحات اربعه که مشتمل بر تسبیح و تحمید و تهلیل و تکبیر است سوره انا انزلنا و ذکر استغفار در هر حالی بسیار مطلوب است.ترجمه آن دعاها هم خوب است گفته شود ،موقع شستن صورت بگوید خدا صورت مرا سفید کن روزی که صورتها سیاه وسفید می شوند وموقع شستن دست راست بگوید خدا نامه عمل مرا به دست راستم بده .
متن دعاوترجمه:مستحب است هنگام وضو دعاهای زیر خوانده شود. وقتی نگاهت به آب افتاد بگو: بِسْمِ اللّهِ ، أَلحَْمْدُللّهِِ الَّذى جَعَلَ المآءَ طَهُوراً وَ لَمْ یَجْعَلْهُ نَجِساً - به نام خدا، سپاس خدایى را که آب را پاکیزه و پاکیزه کننده قرار داد، و آن را نجس و آلوده قرار نداد. وقتی که قبل از آغاز وضو دست خود را می‌شویی بگو: اللهم اجْعَلنی مِن التّوابین و اجْعلنی مِن المُتَطَهَّرین خدایا مرا از توبه کنندگان و از پاکیزگان قرار ده. وقتی که صورت را می‌شویی بگو: اللهم بَیض وجهی یوم تَسْوََّدُ فیهِ الوُجوه و لا تُسَوِّد وجهی یوم تَبیضُّ فیه الوُجوه خدایا روی مرا سفید گردان در روزی که در آن صورت‌ها سیاه می‌شوند و روی مرا سیاه مگردان، در روزی که در آن صورت‌ها سفید می‌گردند. وقتی که دست راست را می‌شویی بگو: اللهم اِعطِنی کتابی بِیمینی و الخُلدَ فی الجِنان بِیساری و حاسِبنی حساباً یسیرا خدایا کتاب(نامه اعمال) مرا به دست راستم بده و جاودانگی در بهشت را به سمت چپ من [ببخش] و مرا به آسانی مورد محاسبه قرار ده. وقتی که دست چپ را می‌شویی بگو: اللهم لا تُعطِنی کِتابی بِشمالی و لا مِن وَراءِ ظَهری و لا تَجعَلْها مَغلوله الی عُنُقی و أعوذُ بِکَ مِن مُقَطّعات النّیران خدایا کتاب (نامه اعمال) مرا از بالا و از پشت سر به من عطا نفرما و آویخته‌ای بر گردنم قرار نده و از پاره ‌های آتش جهنم به تو پناه می‌برم. در مسح سر: اللهم غَشِّنی برحمتک و برکاتک و عفوک خدایا مرا به رحمت و برکت و بخشایشت نوازش فرما. در مسح پا: اللهم ثَبِّتنی عَلی الصّراطِ یومَ تَزِّلُ فیهِ الأقدامُ وَ اجْعَل سَعیی فی ما یرضیکَ عَنّی یا ذا الجلال و الاکرام خدایا مرا ثابت قدم گردان بر صراط، در روزی که قدم‌ها دچار لرزش می‌شوند و کوشش مرا در آنچه که تو را خشنود می‌سازد قرار ده ای صاحب جلال و اکرام.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.