بهشتی بودن-رحمت خداوند-ناامیدی از خدا ۱۳۸۷/۰۴/۱۶ - ۳۶۵ بازدید

اگه آدم بدونه که دیگه تو اون دنیا تو بهشت نمیره پس چرا دیگه زندگی کنه و بقیه رو عذاب بده؟

تا بحال درمحبت یک مادر به فرزند,دقت نموده ای؟ مادری که آغوش پر مهرش همیشه بروی فرزند گشوده است و از هیچ کمکی نسبت به او دریغ ندارد.ولی گاهگاهی بدلیل بازیگوشی و بی توجهی ویا عناد و سرکشی کودک,چاره ای جز تنبیه او نمی بیند.البته این تنبیه نیز از روی مهر و علاقه است.
محبت مادر قطره ای از دریای محبت خالق مادر است,نسبت به بندگانش.خدای مهربان,از روی حب وعشق انسانها را خلق کرد واز هیچ کمکی برای هدایت آنها دریغ نورزید,فطرتی داد که خداخواه است,عقلی که چراغ راه است,پیامبران واولیایی که راهبر و راهنما هستند.
ای عزیز: خدای مهربان به بهانه های مختلف عبد فراری خود را به سوی خود می کشد; گاهی به بهانه ماه رجب; به مفاتیح مراجعه کن; شب اول, شب لیلة الرغائب, شب ولادت امیر المومنان علیه السلام, شب نیمه رجب و ..... ببین با چه بهانه هایی بنده اش را به سوی خود می خواند; حال آنکه او هیچ احتیاجی به بنده آلوده, فقیر و عهد شکن خود ندارد.
بابت هر کار پسندیده 10 اجر, تا جایی که برای فکر و نیت خوب نیز ثواب می دهد; ولی بابت هر عمل زشت تنها یک گناه می نویسد آنهم اگر توبه کنی , از صفحه اعمالت پاک می کند.
به جایی می رسد که عبدش را به مهمانی خود یعنی ماه مبارک رمضان دعوت کرده و سفره رحمت و رحیمیت خویش را گسترده و بدون هیچ تبعیضی تشنگان و گرسنه گان را دعوت به استفاده از این سفره می نماید.
تلاوت یک آیه را در ماه مهمانیش برابر با ختم قرآن و خواب روزه دارش را عبادت محسوب می کند.
آیا چنین خدایی عجله ای برای جهنمی کردن بنده اش دارد؟
خدایی که فرموده :سابقوا الی مغفرة من ربکم (1) سبقت جویید به طرف آمرزش پروردگارتان.
و در آیه ای دیگر فرموده: و سارعوا الی مغفرة من ربکم (2) بشتابید به سوی آمرزش پروردگارتان.
او که آغوشش به سوی بندگان خطا کارش گشوده است و می فرماید:لو علم المدبرون کیف اشتیاقی بهم لما تو شوقا اگر کسانی که به من پشت کرده اند بدانند چقدر مشتاق برگشت آنها هستم از شوق جان می دهند,
آیا چنین خدایی کمر همت برای عذاب کردن بندگان بسته؟
بله اگر کسی با عناد و سرکشی در مسیر گمراهی قدم بردارد و به راههای مستقیم پشت کرده و لجاجت کند، مسیری است که خود انتخاب کرده است.
وقتی مریض لجباز و سرکش، به پند و نصیحتهای پزشک اهمیت نداده و بر خلاف سفارشات دلسوزانه طبیب عمل کند، چاره ای جز بیماری و راهی به غیر از رفتن به بیمارستان ندارد.
سر و کار ما با خدای کریمی است که اگر سائل بر در خانه اش نیاید ، خود بر در خانه سائل و گدا می رود!
پیرزنی خدمت رسول الله (ص) مشرف شد و عرض کرد: روز قیامت حسابگر خداست یا فرشتگان؟ حضرت فرمود: خداست. عرض کرد: اندیشه ام آرامش یافت. حضرت فرمودند: از چه؟ پیرزن عرض کرد: چون کار قیامت به دست کریم است و کریم نظرش باز است.
ای عزیز: سخن در این خصوص بسیار است و مجال اندک؛ بدان که گناه یاس و نا امیدی از هر گناهی بالاتر است و نباید از رحمت خدا در هیچ حالتی نا امید شد.
قل یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم، لا تقنطوا من رحمة الله، ان الله یغفر الذنوب جمیعا، انه هو الغفور الرحیم . (3) بگو ای بندگانم که در حق خودتان اسراف کردید، از رحمت خدا ناامید نشوید، همانا خداوند همه گناهان شما را می آمرزد و همانا او بسیار آمرزنده و مهربان است.
دخترم:
ناامیدی از رحمت خدا ,از مکر آن ابلیس ملعون و خبیث است ، همانطور که خود, ناامید شد و از درگاه الهی رانده شد قصد دارد بنی آدم را نیز به مصیبت خود گرفتار کند.
پس در عین حال که باید مراقب اعمال خود بوده و از محرمات پرهیز کنیم؛ اگر خطا و گناهی نیز از ما سر زد، بلا فاصله باید توبه کنیم چرا که ان الله یحب التوابین و یحب المتطهرین خداوند توبه کنندگان و پاکان را دوست دارد(4)
بدانکه بهشت و جهنم در گرو اعمال ماست و شما که از برکت جوانی برخورداری می توانی با سرعتی غیر قابل وصف به سوی خدا حرکت کنی، تنها کافی است تصمیم بگیری و اراده کنی و در جهت اراده ات همت و تلاش کنی و با اعمال نیک گناهان گذشته را جبران کنی.
دو کتاب مرغ سلیمان و پیک مشتاقان نوشته استاد کریم محمود حقیقتی در این مسیر به شما کمک خواهد کرد.
مؤید و موفق باشید.
1- حدید21 2- آل عمران 133
3- زمر 54 4- بقره 222

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.