بهشت ، زن و شوهر ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۲۴۹۵ بازدید

آیازن دربهشت میتوانددوهمسرداشته باشد؟

زنان با ایمان در قیامت در کنار زنان بهشتى –حورالعین- با مردان بهشتى قرین مى باشند. و زنان با ایمان با همسران با ایمان خود وارد بهشت مى شوند.ازآیاتِ قرآنی استفاده مى شود که زنان و مردانى که در این دنیا همسر یکدیگرند هرگاه هر دو با ایمان و بهشتى باشند در آنجا به هم ملحق مى شوند و با هم در بهترین شرایط و حالات زندگى مى کنند و حتى از روایات استفاده مى شود که مقام این زنان برتر از حوریان بهشت است به خاطر عبادات و اعمال صالحى که در این جهان انجام داده اند، لذت هاى بهشت مخصوص مردان بهشتى نیست، بلکه کسى که داخل بهشت مى شود از نعمت ها و زیبایى ها لذت خواهد برد. چنان که قرآن مى فرماید:. وَ فِیها ما تَشْتَهِیهِ اَلْأَنْفُسُ وَ تَلَذُّ اَلْأَعْیُنُ در بهشت آنچه دل خواهد و چشم از آن لذت مى برد موجود است، و در این امر نیز بین مرد و زن بهشتى فرقى نیست هر کدام از آنها هر نوع لذتى بخواهند بر ایشان موجود است و براى زنان بهشتى نیز مردان بهشتى بدلخواهشان هست. باتوجه به آیات قرآن کریم شکى نیست که بهشت هم براى مردان مؤمن و هم براى زنان با ایمان است: «وعَدَ اللَّهُ المُؤمِنینَ والمُؤمِنتِ جَنتٍ تَجرى مِن تَحتِهَا الانهرُ خلِدینَ فیها ومَسکِنَ طَیّبَةً فى جَنتِ عَدنٍ ورِضوانٌ مِنَ اللَّهِ اکبَرُ ذلِکَ هُوَ الفَوزُ العَظیم؛ ، خداوند به مردان و زنان با ایمان، باغ هایى از بهشت وعده داده که از زیر درختانش نهرها جارى است، جاودانه در آن خواهند بود، و مسکن هاى پاکیزه در این بهشت جاودان دارند، هم چنین خشنودى پروردگار که از همه این ها بالاتر است و این است رستگارى بزرگ.»؛ «لِیُدخِلَ المُؤمِنینَ والمُؤمِنتِ جَنتٍ تَجرى مِن تَحتِهَا الانهرُ خلِدینَ فیها ویُکَفّرَ عَنهُم سَیّاتِهِم؛ هدف دیگر از فتح مبین - این بود که مردان و زنان باایمان را در باغ هایى -از بهشت- وارد کند که نهرها از زیر درختانش جارى است، در حالى که جاودانه در آن مى مانند و گناهانشان را مى بخشد.»___________________________آیاتی که مضامین آنها در متن است : 1-زخرف، / 70)
2-تفسیر المیزان، ج 18، ص 129
3- یس،/ 56
4- مؤمن، / 8
5- رعد، / 23
6 -زخرف، / 71
7-توبه، /72
8-فتح،/ 5

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
با سلام و خسته نباشید متأسفانه بر خلاف روند متقن و مستدل سایتتون که باعث شده بنده به عنوان استاد خیلی ها رو به این سایت ارجاع بدهم، در این مورد بخصوص اصلا جواب قانع کننده ای مطرح نشده بلکه سوال جواب داده نشده است باتشکر
میهمان
رهبر عزیزم مگه خدا ما رو خلق نکرده !؟مگه خدا نمیدونه بنده اش کجا ضعف داره چرا سخت امتحانمون میکنه
من از مجرد بودن سخت در گناه میفتم دخترم امکان ازدواج نیس برام
از طرفی قوای بدنی زندگی رو جهنم کرده برام
کاش هر روز میگم قوه بدنی ام زیاد نبود تا عصیان نمیکردم به استمناء مبتلام
از شدت نیاز بی اذن پدر موقت طلبه ای شدم نه تنها اروم نشدم عطشناکترم شدم !بکارتمو از دست دادم !نتونستم صبر کنم تا ازدواج رسمی کنم با موقت کل زندگی امو باختم الان نه تمکان عمل داذم که لاقل بدنمو ترمیم کنم نه امکان ترمبم بکارت هس !در حالیکه دست جوانو بگیرن گناه نیفته تردش میکنن
پرسمان
سلام علیکم، یکی از نیرومندترین غرایزی که خدا به انسان داده است، غریزة جنسی و نیروی شهوت است. اما اگر خداوند غریزه جنسی را در انسان قرار داده قدرت و توان مقابله با گناه را نیز در وجود وی قرار داده است. یکی از بهترین راهها برای ارضای صحیح غریزه جنسی ازدواج است. اما همان‌طور که می‌دانید گاهی اوقات ازدواج برای جوانی که غریزه جنسی‌اش در اوج قرار دارد، به دلایلی ممکن نیست. در چنین مواقعی دستور قرآن برای افراد مجردی که فعلاً توانایی ازدواج ندارند حفظ عفت و کنترل غریزة جنسی تا زمان ازدواج است. عفاف هم چیزی نیست مگر استفاده از روشهای کنترلی و تقویت معنویت.
لذا در مرحله اول برای برطرف شدن مشکلتان در صورت فراهم شدن شرایط ازدواج حتما اقدام به ازدواج کنید. ازدواج بر خلاف تصوراتی که در ذهن وجود دارد کار چندان مشکلی نیست مشروط به اینکه از آداب و رسوم دست و پاگیر و هزینه های تشریفاتی پرهیز شود. ولی اگر به هر دلیلی امکان ازدواج فراهم نشد باید عفاف را پیشه خود ساخت و خود را از آلوده شدن به گناه حفظ کرد تا خداوند گشایشی در کارها حاصل نماید. این کار شاید در مراحل اولیه سخت به نظر برسد و شما بارها در این مسیر با مشکل روبرو شده و شکست بخورید اما هر بار باید مصمم تر از قبل به راهتان ادامه دهید و عوامل شکست را عامل و تجربه ای بدانید برای ادامه راه و موفقیتهای بعدی. همیشه برای انجام هر کاری که به نظرتان سخت می رسد به یاد داشته باشید که این کار فقط سخت است اما در عین سختی حتما ممکن است. پس در هر صورت و تحت هر شرایطی لازم است تا زمانی که شرایط ازدواج برایتان فراهم نشده است غریزة جنسی‌تان را کنترل نمایید. یعنی با استفاده از راهکارهایی باید این غریزه را مدیریت نمایید. برای دریافت این راهکارها می توانید به مقالات مرتبط مراجعه کنید و یا از یکی از راههای زیر با ما مکاتبه کنید تا پاسخی مناسب و درخور تقدیمتان کنیم.
http://www.porseman.org/q
ربات @porsemanbot
پیامک ۳۰۰۰۱۶۱۹

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.