بهشت غیر مسلمانان ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۳۳۹ بازدید

با سلام
سرنوشت کسانی که از اسلام خبر ندارند چه میشود؟

- حق حق است هرچند سالکان آن اندک و باطل باطل هر چند پویندگانش بسیار باشند.
- آنچه در متون روایى در این موارد وجود دارد بیشتر تکیه بر آن دارد که دشمنان اهل بیت علیهم السلام و غیر وافى به ولایت اهل بیت علیهم السلام وارد بهشت نمى شوند این مساله اختصاص به تفکر شیعه ندارد و غالب اهل تسنن نیز دشمنى با آنان را حرام مى دانند و محبت آنان را واجب البته ولایت مراتبى دارد و مرتبه نهایى آن که سعادت برین را نیز در پى دارد ولایت جامع و کامل است که شامل ولایت زعامت و رهبرى نیز مى شود.
- کیفیت برخورد خداوند با بندگان در قیامت بستگى به جهتهاى ظاهرى(انبیا) و باطنى (عقل و فطرت) دارد که در دنیا براى بندگان قرار داده است. بنابراین اگر کسى راه حق را شناخت و پیمود به همان اندازه در مراتبی از بهشت است. ولى اگر با آن به ستیز برخاست جهنمى است. اما کسانى که حق را تماما نشناخته اند اگر در نشناختن آن مقصر باشند از رحمت الهى دورند ولى اگر تقصیرى در آن رابطه نداشته باشند معذور خواهند بود. این گروه اگر وارد بهشت هم نشوند. معذب نخواهند بود و در شرایط خاصى خواهند زیست.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.