بهشت غیر مسلمانان ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۴۹۳ بازدید

کسانی که کافر هستند و لی در دنیا زندگی انسانی خوبی (انسانیت) د اشته اند مثلا کسی که در کشور ایسلند زندگی میکند و به حقیقت اسلام و ولایت معصوم نمی رسد ولی اخلاق خوبی دارد، حسابرسی انها در قیامت به چه گونه است؟

- حق حق است هرچند سالکان آن اندک و پویندگان باطل بسیار باشند.
- آنچه در متون روایى در این موارد وجود دارد بیشتر تکیه بر آن دارد که دشمنان اهل بیت علیهم السلام و غیر وافى به ولایت اهل بیت علیهم السلام وارد بهشت نمى شوند این مساله اختصاص به تفکر شیعه ندارد و اهل تسنن نیز دشمنى با آنان را حرام مى دانند و محبت آنان را واجب البته ولایت مراتبى دارد و مرتبه نهایى آن که سعادت برین را نیز در پى دارد ولایت جامع و کامل است که شامل ولایت زعامت و رهبرى نیز مى شود. - کیفیت برخورد خداوند با بندگان در قیامت بستگى به جهت هاى ظاهرى(انبیا) و باطنى (عقل و فطرت) دارد که در دنیا براى بندگان قرار داده است. بنابراین اگر کسى راه حق را شناخت و پیمود به همان اندازه در مراتبی از بهشت است. ولى اگر با آن به ستیز برخاست جهنمى است. اما کسانى که حق را نشناخته اند، مقصر باشند از رحمت الهى دورند. ولى اگر تقصیرى درعدم شناخت نداشته باشند، معذور خواهند بود. این گروه یا وارد بهشت متناسب خود شده یا معذب نخواهند بود و در شرایط خاصى خواهند زیست. هیچ نیت یا عمل خیری عند الله بدون پاسخ نیست.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.