بهشت و خواسته ها ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳۵۳ بازدید

درود یک سوال داشتم راجب بهشت یکی از ارزوهای من این است که اگر وارد بهشت شدم یک دنیای کوچک وشخصی درست بکنم که توش شهر بازی و مراکز تفریحی و مختلف باشد ایا این امیکان دارد ؟ منظورم این نیست که بخواهم به دنیا برگردم منظورم این است که دنیایی کوچک و شبیه سازی برای خودم درست کنم ایا امکان دارد ؟

تفاوت در مراتب مختلف بهشت به نوع وسطح ان لذتی است که بهشتیان میبرند چون بعضی از بهشت با لذتهای جسمانی ،لذت میبرند وبعضی از بهشت همنشینی با خداوند متعال ویا همنشینی با ائمه علیهم السلام لذت میبرند.ولی هر کسی عالیترین درجه لذتی را که میتواندتصور کند برایش حاضر میشود ،حال مثلادر دنیااگر کسی بچه باشد وفقط از پفک وشکلات لذت میبرد دیگر اصلا تصور یک لذت بالاتر مانند لذت جنسی برایش ممکن نیست واگر هم شرایط ان لذت باشد برای بچه ،لذت آور نخواهد بود.در اخرت هم اگر کسی فقط تصور بهشت جسمانی واعمال را داشته باشد اصلا تصور لذت همنشینی با خدا ومیل به ان را ندارد تا این لذت هم برایش حاضر شود.
خدای متعال در قرآن برای اهل بهشت دارند:. وَ فِیها ما تَشْتَهِیهِ اَلْأَنْفُسُ وَ تَلَذُّ اَلْأَعْیُنُ در بهشت آنچه دل خواهد و چشم از آن لذت مى برد موجود است، و در این امر نیز بین مرد و زن بهشتى فرقى نیست هر کدام از آنها هر نوع لذتى بخواهند بر ایشان موجود است . باتوجه به آیات قرآن کریم شکى نیست که بهشت هم براى مردان مؤمن و هم براى زنان با ایمان است: «وعَدَ اللَّهُ المُؤمِنینَ والمُؤمِنتِ جَنتٍ تَجرى مِن تَحتِهَا الانهرُ خلِدینَ فیها ومَسکِنَ طَیّبَةً فى جَنتِ عَدنٍ ورِضونٌ مِنَ اللَّهِ اکبَرُ ذلِکَ هُوَ الفَوزُ العَظیم؛ ، خداوند به مردان و زنان با ایمان، باغ هایى از بهشت وعده داده که از زیر درختانش نهرها جارى است، جاودانه در آن خواهند بود، و مسکن هاى پاکیزه در این بهشت جاودان دارند، هم چنین خشنودى پروردگار که از همه این ها بالاتر است و این است رستگارى بزرگ.»؛ «لِیُدخِلَ المُؤمِنینَ والمُؤمِنتِ جَنتٍ تَجرى مِن تَحتِهَا الانهرُ خلِدینَ فیها ویُکَفّرَ عَنهُم سَیّاتِهِم؛ مردان و زنان باایمان را در باغ هایى -از بهشت- وارد کند که نهرها از زیر درختانش جارى است، در حالى که جاودانه در آن مى مانند و گناهانشان را مى بخشد.»

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.