تاثیر تغذیه بر رفتارهای معنوی انسان ۱۳۹۰/۱۲/۲۰ - ۱۱ بازدید

یک از مباحث مهم در زمینه تغذیه از دیدگاه قرآن و روایات این مبحث است که آیا تغذیه تنها بر جسم اثر گذار است و باعث رشد و نمای آن می شود یا بر سایر حصوصیات انسان مثلا از لحاظ معنوی و رفتاری و روانی هم تا
یک از مباحث مهم در زمینه تغذیه از دیدگاه قرآن و روایات این مبحث است که آیا تغذیه تنها بر جسم اثر گذار است و باعث رشد و نمای آن می شود یا بر سایر حصوصیات انسان مثلا از لحاظ معنوی و رفتاری و روانی هم تاثیر گذار است ؟ بر اساس این آیه شریفه در سوره المؤمنون آیه ۵۱ می فرماید:یَا أَیُّهَا الرُّسُلُ کُلُوا مِنَ الطَّیِّبَاتِ وَاعْمَلُوا صَالِحًا ای پیامبران ، از طیبات بخورید و کارهای شایسته کنید در می یابیم که تاثیر تغذیه تنها بر جسم نبوده بلکه عمل صالح در گرو خوردن طیبات می باشد بنابراین از اینجا اهمیت تاکید قرآن بر این موضوع که فلینظر الانسان علی طعامه ای انسان به غذای خود بنگر و به شکل امری آمده است را درمی یابیم.بنابراین بنابراین از تاکید قرآن بر خوردن طیبات و بعد از آن اشاره کردن بر عمل صالح نشانگر تاثیر خوردن بر عمل صالح است و معلوم می شود که تنها بر جسم تاثیر ندارد بلکه بر رفتارهای انسان هم تاثیرگذار است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.