تاثیر بندگی در کسب مهارت های مادی ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۸۸۳ بازدید

ایا عبادات بروی عابد علاوه بر تاثیر روحی تاثیر جسمی نیز میگذارد مثلا تاثیر در قدرت بدنی، قدرت فکری در جنگ یا دعوا محلی، یا تاثیر در قدرت رزمی؟
ایا امامان(ع) هر رزمی کاری رزمی کارتر بودند مثلا مثل بروسلی خدا بیامرز یا از هرتیر انداز این دوره با سلاح گرم تیر انداز تر بودند؟

دوست گرامی. عبادت تنها نماز و روزه نیست و معنای وسیع تری دارد که شامل تحصیل مهارت های ورزشی و نظامی و هرگونه مهارتی می شود، البته اگر به خاطر خدا و رسیدن به قدرت و قوت معنوی باشد. اصولا هر کاری که بندگان خداوند در جهت قرب الهی انجام می دهد، عبادت است و در کل عبادت و بندگی به معنای عام آن تمامی ابعاد وجودی انسان را رشد می دهد.
به طور کلی می توان گفت راهبرد اسلام برای پرورش انسان در تمامی ابعاد بندگی است و اگر کسی بنده خدا شود حتی نیروهای باطنی او ماند چشم برزخی و گوش برزخی او باز می شود و نیروهای خارق العاده پیدا می کند و این موضوع در مهارت های عادی هم موثر است و لذا می بینیم که امامان ع حتی در تیر اندازی و هر کاری مهارت خارق العاده داشتند چون نیروی آنرا از خداوند اخذ می کردند و خود را ابزار الهی می دانستند و به اراده حق تیر می انداختند نه به اراده خودشان. قرآن به پیامبر می فرماید: و ما رمیت ولکن ان ا لله رمی. تو نبودی که تیر انداختی این خدا بود که تیر انداخت. وقتی خدا تیری بیافکند حتما به هدف می خورد اما اگر ما با اتکای به خودمان بخواهیم تیری بیافکنیم ممکن است به هدف نخورد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.