تبریک رهبری به احمدی‌نژاد ۱۳۹۰/۸/۱۵ - ۲۸ بازدید

ضمن تشکر از مکاتبه با این مرکز و طرح سوالات و ابهامات خویش در پاسخ به موضوع فوق گفتنی است ؛ مقام معظم رهبری پس از برگزاری انتخابات پر شور دهمین دوره ریاست جمهوری درپیامی خطاب به ملت ایران از حضور حماسی و خیره کننده مردم در انتخابات و آگاهی و زمان شناسی ملت ایران تشکر نموده و برگزاری چنین انتخابات شور انگیز وشکوهمند را که مایه مباهات و سربلندی نظام جمهوری اسلامی بود را به ملت بزرگ ایران و رئیس جمهور منتخب تبریک گفتند .
ضمن تشکر از مکاتبه با این مرکز و طرح سوالات و ابهامات خویش در پاسخ به موضوع فوق گفتنی است ؛ مقام معظم رهبری پس از برگزاری انتخابات پر شور دهمین دوره ریاست جمهوری درپیامی خطاب به ملت ایران از حضور حماسی و خیره کننده مردم در انتخابات و آگاهی و زمان شناسی ملت ایران تشکر نموده و برگزاری چنین انتخابات شور انگیز وشکوهمند را که مایه مباهات و سربلندی نظام جمهوری اسلامی بود را به ملت بزرگ ایران و رئیس جمهور منتخب تبریک گفتند . و این روال عادی و معمولی است که همواره در انتخابات گذشته نیز وجود داشته و اختصاص با این دوره ندارد و چنین پیامی به معنای تایید صحت انتخابات نیست زیرا مرجع رسیدگی به انتخابات وتایید صحت انتخابات شورای نگهبان است که در قانون مشخص شده و پس از برگزاری هر انتخابات وظیفه و مسئولیت خویش را در بررسی انتخابات و رسیدگی به شکایات انجام داده و پس از انجام مراحل رسیدگی صحت انتخابات را اعلام می کند . بدیهی است که بررسی انتخابات و رسیدگی به شکایات نیازمند زمان است و چندین روز طول خواهد کشید در این میان صدور پیام و تبریک حضور مردم امری معمول و مرسوم است به ویژه انتخابات اخیر که حضور چشمگیر و حماسی مردم و مشارکت بسیار بالایی را بهمراه داشت و نصاب تازه ای را به نام جمهوری اسلامی به ثبت رساند آیا منطقی است که تا زمان تایید انتخابات این قضیه مسکوت بماند و از حضور چشمگیر مردم قدردانی نشود؟ علاوه بر اینکه در صورت بروز هرگونه حادثه ای که صحت اصل انتخابات را مخدوش می سازد کلیت این قضیه در همان ساعات اولیه و در خلال انتخابات و گزارشات واصله مشخص بوده و ایشان از آن اطلاع خواهند یافت. و البته همانگونه که گذشت چنین موضوعی به هیچ وجه اختصاص به این دوره از انتخابات نداشته و روال عادی و معمولی همه انتخابات در گذشته می باشد به عنوان نمونه ایشان در سوم خرداد ۱۳۷۶ یعنی تنها یک روز پس از برگزاری انتخابات در پیامی از حضور پرشور مردم در انتخابات تشکر و به کاندیدای منتخب تبریک می گویند : «...به رئیس جمهور منتخب مردم، جناب حجةالاسلام آقاى حاج سیّد محمّد خاتمى، توفیق خدمتگزارى ملت عظیم الشأن ایران و تحمل این امانت بزرگ را صمیمانه تبریک مى گویم و ایشان را به وظیفه ى شکر و اهتمام و آمادگى متذکر مى گردم. و همچنین از سایر نامزدهاى محترم ریاست جمهورى که با آمادگى و حضور خود در میدان این آزمایش الهى، بزرگترین کمک را به ایجاد رقابت انتخاباتى و انگیزه بخشیدن به مردم کردند، صمیمانه تشکر مى کنم. بى شک بدون حضور افکار و سلیقه ها و منشهاى متنوع در صحنه ى نامزدى ریاست جمهورى، این موج عظیم حضور ملى پدیدار نمى گشت و این افتخار براى ملت ایران به ثبت نمى رسید.»( پیام به ملت ایران، پس از انتخاب حجةالاسلام والمسلمین محمّد خاتمى به ریاست جمهورى اسلامى ایران ، ۳ خرداد ۱۳۷۶ ، پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری) و همچنین سایر انتخابات که جهت اطلاع می توانید به پایگاه پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ، قسمت آرشیو خبر (پیامها )مراجعه نمائید . آدرس پایگاه : http://www.leader.ir/langs/fa/ (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد رهبری، کد: ۱۶/۱۰۰۱۲۵۵۶۶)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.