تبلیغ وهابی ها در حج عمره ۱۳۹۰/۱۰/۱۵ - ۳۱ بازدید

در حج عمره، وهابیت برعلیه تشیع از چه ترفندهایی استفاده می کند؟

تبلیغات وهابیون در بین دانشجویان اعزامی به عمره، زنگ خطری برای همه ماست حجت‌الاسلام‌والمسلمین "نقویان"، طی سخنانی در دانشگاه ایلام، اظهار کرد: امروز فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای، سایتها و دیگر رسانه‌ها، آداب و رسوم منطقه‌ای و محلی را مورد هجوم قرار داده‌اند به نحوی که ادبیاتها، پوششها و آداب و رسوم محلی رنگ باخته‌اند و این رسانه‌ها جهان را به سمت اهداف فرهنگی خود می‌کشانند.وی افزود: این عملکرد رسانه‌ها باعث رنگ باختن فرهنگهای محلی شده است و همه به سمت‌وسویی حرکت می‌کنند که خواسته صاحبان این وسایل تبلیغاتی است و تا حد زیادی هم در این راه موفق بوده‌اند که آثار این موفقیت را می‌توان در جامعه به خوبی دید.
حجت‌الاسلام نقویان اظهار کرد: رسانه‌های فرهنگ‌ساز برای خود و فرهنگ‌سوز برای فرهنگهای محلی، با هدفهایی که برای خود تبیین کرده‌اند، با روحیه چنگیزی به هیچ فرهنگ و آداب محلی رحم نمی‌کنند و فرهنگها و آداب محلی را حذف و فرهنگ خود را جایگزین آن می‌کنند.
وی تصریح کرد: گزارشهای غیررسمی قضات و نیروی انتظامی و مشاهدات عینی در محیط های علمی و آموزشی، گویای این واقعیت است که این رسانه‌ها در القای فرهنگ بیگانه که با فرهنگ ایرانی و اسلامی سنخیت ندارد، موفق بوده‌اند.
این کارشناس مسایل دینی، هدف گرفتن اعتقادات مردم را از اهداف شوم این رسانه‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: صدا و سیمای ما هم بدون توجه به اعتقادات مردم به تهیه سریالهای طولانی می‌پردازد که در آن روابط زشت و زننده بین دختر و پسر و اعضای خانواده بدون توجه به مفاهیم دینی، ترویج می‌شود.
حجت‌الاسلام نقویان تصریح کرد: هدف گرفتن اعتقادات مردم ترفندی است که دشمن از هر وسیله‌ای برای آن استفاده می‌کند که نمونه آن تلاش در جهت دور کردن مردم ار روحانیت است که همواره مرجع و ملجا مردم مردم بوده‌اند.
این مدرس دانشگاه با بیان اینکه دشمنان اسلام حتی از حج هم برای دشمنی با تشیع استفاده می‌کنند، گفت: برخی گزارشها مبنی بر آن است که تعدادی از دانشجویان اعزام شده به عمره دانشجویی نیز با تبلیغات وهابیون مواجه شده‌اند که می‌تواند زنگ خطری برای همه ما باشد.
حجت‌الاسلام نقویان، تفکر، مطالعه و تمسک به اهل‌بیت(ع) را مهمترین عوامل مقابله با این تهاجمها دانست و ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی درست و دقیق فرهنگی توسط متولیان، شاهد پایداری و شکوفایی بیش از پیش فرهنگ ایرانی - اسلامی باشیم.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.