تحریم ها و استقلال ملت ها ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۲۰ بازدید

باسلام لطفا این شبهات پاسخ دهید
ازمون تحریم‌ها ما را در برابر این پرسش قرار داده است که ایا جمهوری اسلامی از پس برپا ساختن ملت خود در ایران برامده است که اکنون با شعار استقلال ملت‌ها در هر گوشه‌ی این منطقه پرچم مبارزه برافراشته است؟

آزمون تحریم ها نشان داد که با دشمنی سر و کار داریم که به تعهدات خویش پایبند نبوده و با کوتاه آمدن از مواضع و منافع نمی توان از دشمنی آن کاست و تنها راه کاهش فشارها و تهدیدات، کسب قدرت در همه عرصه های علمی، دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و... است.
مشکل دشمنان با کشور ما تنها مسأله هسته ای نبوده و پس از برجام، مسائل دیگر از جمله توان دفاعی و موشکی و نفوذ منطقه ای کشور مان را بهانه قرار دادند .همانگونه که حضرت امام(ره) فرمودند : «نکته مهمی که همه باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کی و کجا ما را تحمل می کنند و تا چه مرزی استقلال وآزادی ما راقبول دارند؟ به یقین آنان مرزی جز عدول از همه هویت ها و ارزش های معنوی و الهی مان نمی شناسند به گفته قرآن کریم هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما بر نمی دارند مگر این که شما را از دین تان برگردانند ...آری اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامی و انقلابی خود عدول کند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین علیهم السلام را با دستهای خود ویران نماید , آن وقت ممکن است جهانخواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بی فرهنگ به رسمیت بشناسند ولی در همان حدی که آنها آقا باشند ما نوکر , آنها ابر قدرت باشند ما ضعیف , آنها ولی و قیم باشند , ما جیره خوار و حافظ منافع آنها , نه یک ایران با هویت ایران اسلامی..»(صحیفه نور، ج 20، ص 237)
تجربه برجام نشان داد که بر خلاف تبلیغات پرسر و صدای برخی جریان ها و گروههای سیاسی که حل مشکلات کشور را به بیرون کشور گره زده و آن را از طریق مذاکره قابل حل می دانستند، راهبرد صحیح در حل مشکلات نگاه به درون و استفاده از ظرفیت های داخلی کشور است. بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز کشور به دلیل ضعف مدیریت و برنامه ریزی و ضعف روحیه انقلابی و عزم جهادی و غفلت و کم توجهی به امکانات و ظرفیت های داخلی کشور و استفاده از جوانان نخبه و مستعد است. همان جوانانی که در عرصه های مختلف علمی توانسته اند دستاوردهای بزرگی را برای کشور به ارمغان بیاورند.
تجربه تحریم ها نشان داد که بدون مقاومت و تقویت محور مقاومت نمی توان در برابر زیاده خواهیهای آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاد. ایستادگی و پایداری محور مقاومت با حمایت جمهوری اسلامی، تهدید داعش و نقشه شوم دشمنان علیه منطقه را خنثی نمود و بحران سوریه و عراق را به نفع کشورها و ملت های آنان برطرف نمود. آزمون تحریم ها نشان داد که با تجهیز و حمایت از گروههای مقاومت در فلسطین می توان صحنه میدانی را به نفع ملت های مظلوم تغییر داد و رژیم صهیونیستی ای که روزگاری شعار از نیل تا فرات را در سر می پروراند، در مرزهای خود محصور نموده و در برابر موشکهای مقاومت عاجز و ناتوان کرد. اگر جمهوری اسلامی در این زمینه غفلت می کرد، امروز معادلات منطقه در راستای منافع شوم و استکباری نظام سلطه رقم خورده بود و شاهد تجزیه کشورهای اسلامی و تسلط کامل آمریکا بر منطقه بودیم.
در روزگاری که منطق و عدالت جای خود را به زورگویی و سلطه طلبی داده است، راهی به جز قدرتمند شدن و ایستادگی در برابر زورگویان نیست و اگر ملتهای مسلمان بیدار شوند و در برابر سلطه گران بایستند و از منافع خود دفاع کنند، جایی برای سلطه جویی آنان باقی نخواهد ماند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.