تخریب خانواده سردار سلیمانی ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۲۶۳۷۶ بازدید

با سلام و عرض ادب خدمت شما ، در مورد شهید قاسم سلیمانی حرفهایی میگویند مثلا مرتضی الویری از اعضای دولت چند ماه پیش پرونده ۱۲ فساد اقتصادی حاج قاسم سلیمانی و سردار جعفری رو برای قوه قضاییه فرستاد اما هیچ جوابی نگرفت و قوه قضاییه هیچ چیز در موردش نگفت ، قضیه این ۱۲ مورد فساد این دو بزرگوار سپاه چی هست که اقای مرتضی الویری میگه؟

آنچه در این خصوص از سوی برخی سایت های وابسته و معلوم الحال منتشرشده، با استفاده از شگردهای رسانه ای و تقطیع و مونتاژ سخنان آقای الویری در راستای تخریب چهره سردار سرافراز اسلام شهید قاسم سلیمانی و خانواده ایشان صورت گرفته است و به هیچ وجه صحت ندارد.
ماجرا از آن جایی شروع شد که ویدیویی از اظهارات مرتضی الویری عضو شورای شهر و شهردار پیشین شهر تهران باز نشر شد که از فساد اقتصادی همسر سردار قاسم سلیمانی و یکی دیگر از همسران سران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخن گفته بود. در این ویدئو ادعا می شود که 12 پرونده تخلف جدی آنها به قوه قضاییه برای پیگیری داده شد، اما مسکوت ماند.
این ویدئو که خرداد سال ۹۷ در فضای مجازی منتشر شده بود در همان ایام انتشار، واکنش روابط عمومی شورای عالی استان‌ها را در پی داشته است. روابط عمومی این شورا در تاریخ ۲۰ خرداد ۹۷ در اطلاعیه خود آورده است: «سخنرانی الویری در سرای اهل قلم نه در سال جاری بلکه حدود ۱۴ ماه قبل صورت پذیرفته است و ایشان در این سخنرانی ضمن اشاره به ارسال ۱۲ پرونده از تخلفات مدیران سابق شهرداری تهران به قوه قضائیه، خواستار اقدام قوه قضائیه در این زمینه شده‌اند، اما در صحبت‌های رئیس شورای عالی استان‌ها به هیچ وجه اشاره‌ای به فرد مشخص یا هر یک از منسوبین و فرزندان و همسران مدیران سابق شهرداری تهران و برخی فرماندهان نظامی صورت نپذیرفته است و بطور کلی ایشان از هیچ فرد خاصی نام نبردند. لذا ضمن انتقاد جدی از اقدام برخی کانال‌های تلگرامی که با مونتاژ بخش‌های مختلف این سخنرانی، چنین القا نموده‌اند که این سخنرانی علیه افراد خاصی بوده است، تأکید می‌نماید در کل این سخنرانی مهندس الویری از هیچ فرد خاصی در ارتباط با فسادهای مدیریت سابق شهرداری تهران نام نبرده‌اند»
نشانه جریان خبیث رسانه های معاند در تخریب چهره سردار شهید سلیمانی و خانواده ایشان این است که ماجرا به همین جا ختم نشد؛ به دنبال دیدار مقامات مختلف کشور از خانواده سردار سلیمانی و مطرح شدن نام زینب سلیمانی، دختر حاج قاسم که بیش از دیگر اعضای خانواده، در معرض دید رسانه‌ها قرار گرفت و در مصاحبه‌ای، به رهبر انقلاب تسلیت گفت و سید حسن نصرالله را «عمو» و «سید» خطاب کرد، برخی هجمه‌ها به سمت او چرخش کرد.
ابتدا، یک صفحه ویکی برای زینب سلیمانی طراحی شد که در آن زینب سلیمانی را دارای گرین کارت آمریکا نشان می‌داد؛ صفحه‌ای که به طور کلی، عمر طراحی آن، به سه روز نمی‌رسد.
پس از آن نیز، شایعه‌ای از سوی برخی کانال‌های تلگرامی منتشر شد که در آن از منزلی ۲ میلیون دلاری در دالاس با مالکیت زینب سلیمانی خبر می‌داد.
ادامه این سناریو اما، حسابی جدید در توییتر به نام زینب سلیمانی است که از راه‌اندازی آن (۵ ژانویه) نیز دو سه روز بیشتر نمی‌گذرد، حسابی که صاحب آن، مرتب بر انتقام و ضرورت و فوریت آن تأکید دارد و طی پستی، فرم‌های «ثبت نام اولیه جهت عملیات استشهادی علیه آمریکا رژیم صهیونیستی» و «ثبت نام اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا جهت اعزام به عملیات انتقام سخت» را منتشر کرده است که با بررسی های انجام شده، مشخص شد این حساب توییتری متعلق به زینب سلیمانی، فرزند سردار سلیمانی نیست.(plus.irna.ir/news/83624896)
حاشیه‌سازی برای چهره‌هایی که به شدت مورد توجه و علاقه افکار عمومی قرار می‌گیرند و نزدیکانشان، پیش از این هم سابقه داشته است و چیز تازه ای نیست. دشمنان و بدخواهان نظام که وجود سردار سلیمانی را مانعی در رسیدن به اهداف شوم خود می دانستند، پس از ترور ناجوانمردانه ایشان، به دنبال حضور پرشکوه و خیره کننده مردم در تشییع پیکر این سردار سرافراز با استفاده از لشکر رسانه ای خود به تخریب ایشان و خانواده ایشان روی آوردند. غافل از آنکه زندگی سردار شهید سلیمانی و منش و سیره ایشان آنچنان روشن و شفاف است که با چنین اقدامات مزبوحانه ای نمی توان این چهره درخشان را در میان مردم مخدوش نمود و این رسانه ها تنها آبروی نداشته خود و اربابان خود را بیش از پیش می برند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
درباره حاج قاسم سلیمانی * خصوصا در زمان جنگ عراق و سوریه و بعد از شهادت * صحبت های زیادی شده است و غربی ها هم درباره او اظهار نظر کردند . انها حاج قاسم سلیمانی متهم به انجام کارهای غیر انسانی علیه مردم سوریه * در جنگ سوریه * و عراق * در اعتراصات اکتبر ۲۰۱۹ در عراق * متهم میکنند . انها حکومت سوریه را متهم به انجام جنایت علیه بشریت متهم کرده * و اگر این صحبت غلط نباشد * حاج قاسم هم همدست و فرمانده انها و انها همچنین شخص رهبر انقلاب را به دست داشتن در این اقدامات اشاره شده از طریق حمایت و دستور دادن به مستشاران و حکومت سوریه متهم میکنند ایا این اتهام درست است و اگر نه دلیلش را بفرمایید.
پرسمان
سلام علیکم، ۱. از غربیها که به اعتراف خود گروه تروریستی تکفیری داعش را به وجود آورده اند و آشکار از چنین گروه تروریستی و رفتارهای غیر انسانی و جنایت های وحشیانه آن حمایت می کنند، اتهام زدن به نظام و سردار شهید سلیمانی، چندان تعجبی ندارد. ازکسانی که دستانشان به خون مردم بی دفاع عراق و سوریه و افغانستان و... آلوده است و از رژیم جنایتکاری همچون رژیم صهیونیستی حمایت می کنند، جز این توقعی نیست. خودشان بزرگترین نقض کننده حقوق بشر هستند، در مقابل کشور ما را متهم به نقض آن می کنند.
مؤمنان این دستور خداوند متعال را باید ملاک ارزیابی اخبار و تحلیل ها قرار دهند که می فراید:«یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ جاءَکُمْ فاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا أَنْ تُصِیبُوا قَوْماً بِجَهالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلى ما فَعَلْتُمْ نادِمِین؛ اى کسانى که ایمان آورده اید اگر شخص فاسقى خبرى براى شما بیاورد در باره آن تحقیق کنید، مبادا به گروهى از روى نادانى آسیب برسانید، و از کرده خود پشیمان شوید»(سوره حجرات، آیه ۶)
دستگاه رسانه ای غرب با تکیه بر اخبار دروغ و شایعه پراکنی و شگردهای رسانه ای به دنبال تخریب چهره نظام و این شهید سرافراز بوده و اینکه کاری که نتوانست در زمان حیات ایشان انجام بدهد، پس از شهادت ایشان انجام بدهد.
۲. غرب بارها حکومت سوریه را به کشتار مردم این کشور و استفاده از سلاح های شیمیایی متهم نموده است، اما هیچ گونه مدرک و مستندی در این زمینه ارایه نداده است و بازرسان سازمان ملل نیز صحت این ادعاها را تأیید نکرده اند. در مقابل شواهد و مستندات زیادی برای جنایت های گروههای تروریستی علیه مردم غیر نظامی این کشور وجود دارد که با بی تفاوتی این کشورها و سازمان های بین المللی همراه بوده است.به عنوان نمونه در گزارش مرکز«IHS»(مرکز آمریکایی مطالعات درباره تروریست‌های داعش) آمده است عناصر داعش دست کم ۵۲ بار درعراق و سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده اند و افزون بر این، ۱۹ مورد استفاده از سلاح شیمیایی نیز در اطراف شهر موصل عراق ثبت شده است. انتشار گزارش محافل غربی به ویژه آمریکایی در مورد استفاده داعش از سلاح‌های شیمیایی از سال ۲۰۱۴ بیانگر آن است که این محافل و دولت‌هایشان از حملات و جنایت‌های گسترده تروریست‌ها اطلاع داشته‌اند و با سکوت خود و تجهیز کردن این تروریست‌ها به سلاح‌های شیمیایی زمینه ادامه یافتن جنایت‌های آنها را فراهم کرده اند. در این مدت محافل غربی با سکوت خود سعی داشتن بر جنایات داعش از استفاده آنها از تسلیحات شیمیایی سرپوش بگذارند و زمانی به انتشار گزارش‌ها در این زمینه پرداختند که با افشاگری‌های محافل رسانه ای و سیاسی، دیگر امکان ادامه پنهان کردن جنایات شیمیایی داعش وجود نداشت.
نکته قابل تامل آن که تروریست‌ها با هدف منحرف کردن افکار عمومی از جنایت‌هایی چون استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی در سوریه، با حمایت کشورهای غربی و همپیمانان عربی خود درصددند این جنایت‌های ضد بشری را به دولت دمشق نسبت دهند. دولت سوریه در حالی هدف توطئه غرب در زمینه نقض حقوق بشر قرار می‎گیرد که در چارچوب قطعنامه ۲۱۱۸ شورای امنیت (۲۷ سپتامبر ۲۰۱۳)، مواد شیمیایی سوریه به سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحویل داده شده و بنا به تأیید مجامع حقوقی بین المللی، دمشق در این زمینه همکاری سازنده داشته است.
(parstoday.com/dari/news/middle_east-i۱۷۴۰۴)
همچنین راوینا شامداسانی سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اظهار داشت: افراد مسلح همچنان به ارتکاب جنایات جنگی در ادلب سوریه و اعدام غیرنظامیان و دست اندرکاران امور انسانی ادامه می دهند.وی افزود ما گزارشهای هولناکی از ادامه بازداشت غیرنظامیان از جمله دست اندرکاران امور انسانی در ادلب در شمال غربی سوریه در مناطق تحت سیطره هیئت تحریرالشام(جبهه النصره) و دیگر گروههای مسلح دریافت کردیم.(www.tasnimnews.com/fa/news/۱۳۹۹/۰۸/۳۰/۲۳۹۳۳۱۵)
«عبدالناصر قرداش»، یکی از اعضای ارشد سازمان تروریستی داعش در گفت‌و‌گویی اختصاصی با شبکه «العربیه» از کشتن ۹۰۰ جوان عراقی از استان «الانبار» (غرب عراق) پرده برداشت.
(www.farsnews.ir/news/۱۳۹۹۰۳۰۱۰۰۰۴۴۷)
۳. با توجه به ناکام ماندن دشمنان در خوابی که برای منطقه دیده بودند و ایجاد خاور میانه جدید با هدف تأمین امنیت بیشتر رژیم صهیونیستی و تجزیه برخی کشورهای منطقه و تسلط بر آن، طبیعی است که نسبت به سردار سلیمانی به عنوان عامل این ناکامی، بغض کینه داشته باشند و پس از آنکه نتوانستند در جنگ حریف او بشوند، با ترور مذبوحانه و ناجوانمردانه او و اکنون با تخریب چهره این شهید بزرگوار به دنبال انتقام از او باشند. روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی درباره سردار سلیمانی نوشته است: «قدرت و وجهه قاسم سلیمانی به عنوان کسی که قدرتمندترین بازیگر عرصه منطقه است، افزایش یافته است. برخی از مقامات عراقی او را ستایش می‌کنند»اوج عصبانیت آمریکایی‌ها از سردار بزرگ سپاه ایران در عراق را باید در این اعتراف دید: «هشت سال گذشته ما شاهد جنگ بین متحدین و نمایندگان سپاه قدس با ارتش آمریکا بوده‌ایم که نتیجه آن را اکنون می‌بینیم، چرا که ارتش آمریکا در حال ترک عراق است»
همچنین روزنامه معتبر آمریکایی «مک کلثی» تأکید می‌کند: «یکی از قدرتمند‌ترین چهره‌های موعود در عراق، یکی از مقامات دولتی این کشور، یک رهبر شبه‌نظامیان یک روحانی بلندپایه یا یک فرمانده یا دیپلمات آمریکایی نیست. این فرد یک ژنرال ایرانی است که هم‌اکنون بسیار پرنفوذتر از همه مقامات نامبرده شده است.(www.entekhab.ir/fa/news/۷۱۴۶۰)
۴. جمهوری اسلامی از همان آغاز بحران سوریه بر توجه به حق مردم در تعیین سرنوشت خود و اصلاحات قانون اساسی در این کشور تأکید داشته است و حضور کشورما در سوریه به منظور خنثی کردن توطئه دشمنان علیه محور مقاومت و مقابله با نقشه ای بود که آنان برای کل منطقه کشیده بودند و این به معنای تأیید کلی اقدامات حکومت سوریه و سرپوش گذاشتن بر ضعف های آن نیست.
براستی اگرمردم پشتیبان حکومت سوریه نبودند، امکان پیروزی آن بر این گروههای تروریستی وجود داشت.؟ اینکه از یکسو مدعی کشتار مردم توسط حکومت سوریه شویم و از سوی دیگر شاهد همراهی و پشتیبانی مردم از حکومت سوریه هستیم، چگونه قابل پذیرش است؟
۵.چنین اتهام هایی به سردار شیهد سلیمانی در شرایطی مطرح می گردد که ایشان در صحنه میدانی بیشترین مواظب را نسبت به جان و مال مردم غیر نظامی داشتند که نمونه آن را در نامه این سردار عزیز به صاحب منزلی در بوکمال عراق شاهدیم که در آن با معرفی خود، بابت استفاده از منزل به عنوان مقر، از صاحب آن عذرخواهی کرده است و ضمن نوشتن شمارۀ تلفن منزل شخصی شان در انتهای نامه، برای جبران هر گونه خسارت احتمالی و یا هر گونه درخواست دیگری از طرف صاحب منزل، ابراز آمادگی کامل کرده است.سردار سلیمانی همچنین در بخشی از این نامه بیان کرده است من میان خودم (به عنوان یک شیعه) و شما (به عنوان یک سنی) تفاوتی نمی‌بینم، زیرا من خود را پیرو سنت رسول الله (صلی الله علیه وآله) و شما را نیز محب اهل بیت (علیهم السلام) می‌دانم.(متن نامه با دست خط سردار شهید سلیمانی
(www.irinn.ir/fa/news/۵۴۳۰۸۳) آیا کسی با چنین ویژگی ای دست به کشتار مردم غیر نظامی می زند. چنین اتهام هایی شایسته همان مجموعه هایی است که از انجام هیچ جنایتی رویگردان نیستند.
میهمان
خدالعنت کن دشمنان کشورم ایران من یه کارگرم وابسته بهیچ ارگانی هم نیستم این حرفهاوخاله زنکیهای شیطانی به خانواده حاج قاسم جزومحالات همیشه یجوری میخواهندضربه به هرشخصی که کارش درست بزنن آقاجون ملت هوشیارن خداانشاالله ریشه کنتون کن والسلام زنده بادرهبرم کشورم وطنم همه ماهاسربازونوکری شهدارامیکنیم یاعلی
میهمان
سلام خداوند انشاءالله ظهور امام زمان عج را به تعجیل بیندازد تاما با یاری ایشان انتقام پدرمان حاج قاسم را از قاتلین پدرمان بگیریم خدا لعنتشان کند

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.