تربیت فرزند ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۳۹۴ بازدید

با سلام ببخشید اگر پدری تمام امر به معروف و نهی از منکر را برای فرزندش یاد داده باشه و اورا از بدی نهی کرده باشه و فرزندش به سن ۱۸ سالگی رسید اونجور که خودش میخاهد لباس بپوشد یا نمازش را نخاند آیا برای پدر هم گناه نوشته میشود؟؟؟

اگر پدر در حق فرزندش کوتاهی نکرده باشد و همه کاری برای نجات فرزندش کرده باشد مقصر خود فرزند است که با سوء اختیار نمازش را نمی خواند ! نکته ای که نباید از آن غفلت کرد این است که پدر مسؤولیتش تمام نشده و بایستی باز هم مراقب رفتار و اخلاق و ایمان فرزندش باشد ولی نه مانند کودکی فرزندش، بلکه به گونه دیگری که مقتضای سن و موقعیت اوست و انشاالله فرزندش را بتواند به دامان دین برگرداند!
بهترین راه تربیت کردن چیست؟ (بنا بر نقلی که از پروفسور حسابی شده است)
گفت:فرزند خود را مثل فرزند همسایه بزرگ کن!
گفتم:چگونه؟
گفت:وقتی فرزند همسایه در خانه تو میهمان است به او احترام میگذاری،حالش را میپرسی،وقتی از مدرسه برگشت ابتدا سراغ کیف و نمرات او نمیروی،در رابطه با نوع غذا نظرش را میپرسی،درباره زمان خوابیدن با او مشورت میکنی،نظر او را خیلی از مواقع جویا میشوی،نزد او با همسرت دعوا نمیکنی.
بدان که فرزند تو و فرزند همسایه هر دو در خانه تو میهمان هستند. یکی چند روز و دیگری چند سال.
"فقط کافی است بدانی احترام،احترام می آفریند نه احساس مالکیت"

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.