ترس از ازاله پرده بکارت ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۲۴۳۵۹ بازدید

پرسشگر ارجمند در پاسخ به سوال شما به بحث نگرانی و اضطراب در باره اولین رابطه جنسی و ازاله بکارت می پردازیم.
ترس و نگرانی از اولین رابطه جنسی
انسانها غالبا از کارهایی که تا به حال انجام نداده اند و تجربه نکرده اند یک ترس و دلهره تقریبا طبیعی در خود احساس می کنند . حتما تا به حال اموری را برای اولین بار تجربه کرده اید که در مرتبه اول با ترس نیز همراه بوده است، مثلا: صحبت در جمع برای اولین بار ، رانندگی و سوار ماشین شدن ، مسافرت با هواپیما و خیلی از موارد دیگر که بعد از چندین بار انجام دادن لذت آور نیز میشود. بنابراین مقداری از این ترس طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

پرسشگر ارجمند در پاسخ به سوال شما به بحث نگرانی و اضطراب در باره اولین رابطه جنسی و ازاله بکارت می پردازیم.
ترس و نگرانی از اولین رابطه جنسی
انسانها غالبا از کارهایی که تا به حال انجام نداده اند و تجربه نکرده اند یک ترس و دلهره تقریبا طبیعی در خود احساس می کنند . حتما تا به حال اموری را برای اولین بار تجربه کرده اید که در مرتبه اول با ترس نیز همراه بوده است، مثلا: صحبت در جمع برای اولین بار ، رانندگی و سوار ماشین شدن ، مسافرت با هواپیما و خیلی از موارد دیگر که بعد از چندین بار انجام دادن لذت آور نیز میشود. بنابراین مقداری از این ترس طبیعی است و جای نگرانی ندارد.
اولین رابطه جنسی با همسر یکی از شیرین‌ترین اوقات زندگی افراد است که زوج‌ها بعدها بهترین خاطرات را از آن در ذهن خود دارند. در اولین رابطه چون هنوز دختر باکره است، معمولاً دخترها استرس بالایی دارند و از انجام عمل زناشویی می ترسند. به همین خاطر در اولین رابطه اصلاً آمیزش شدید توصیه نمی شود؛ بلکه مرد باید با حوصله و صبر بالایی که از خود نشان می دهد، استرس همسرش را از بین ببرد و با نوازش ها و بازی کردن های مکرر همسرش را برای یک آمیزش موفق و رضایت بخش آماده کند. آنگاه با آرامش عمل دخول را انجام دهد.

توجه به نکات زیر می‌تواند ترس و نگرانی شما را کاهش دهد :

1. می‌دانید که همه زن و شوهرها این واقعه را با خوبی و خوشی سپری کرده‌اند و خاطره خوبی از ازدواج خود به خاطر دارند. بنابراین ترس و نگرانی شما در این باره کاملا بی‌جاست. ممکن است بزرگنمایی برخی افراد از تجارب خود، بر نگرانی شما را افزوده است. در این باره باید بگوییم که اکثریت قریب به اتفاق این گونه سخنان، غیر واقعی و کاملا غلط است. برخی از افراد برای آن که خود را بزرگ جلوه دهند و خود را فردی آگاه و باتجربه نشان دهند در این باره غلو می‌کنند و سخنانی غیر واقعی می‌گویند. از این رو، لازم است توجهی به این گونه سخنان نکنید.
2. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که از بین رفتن پرده بکارت از طریق نزدیکی، در اکثر موارد، بدون درد و سوزش است و به راحتی انجام می‌شود و در بیشتر موارد خونریزی در حد چند قطره را در پی دارد. همانطور که در کتاب ها نیز نقل شده و متخصصان نیز گفته اند عمل زناشوئی اگر با آداب و شرایط آن انجام گیرد ،علاوه بر اینکه هیچ درد و زیانی به همراه نخواهد داشت حتما موجب لذت و خوشی زیادی هم برای آقایان و هم برای خانمها می شود . البته هرچند همانطور که ذکر شد برای اولین بار شاید فقط چند قطره خون نیز نمایان شود اما به سرعت تمام خواهد شد و حتی اگر این عمل با آرامی انجام شود هیچ دردی احساس نمی شود؛ بنابراین نگرانی در این مورد کاملا بی‌مورد است.
3. اگر مرد قبل از دخول، زن را خوب تحریک نماید (از طریق بوسه، نوازش، معاشقه، لمس و ماساژ نقاط مختلف) در نتیجه هم از لحاظ جسمی (با ترشح زیاد ماده لغزنده واژن) و هم از لحاظ روحی (اطمینان و رفع استرس) زن آماده رسیدن به اوج لذت جنسی خواهد بود؛ زن باید هنگام رابطه تلاش کند عضلاتش را منقبض نکند و به آرامی رابطه را ادامه دهد. ژل‌های روان کننده ای نیز وجود دارد که دخول آلت مرد را تسهیل می‌کند؛ می توان با مراجعه به داروخانه آنها را تهیه نمود.
4. اصلاح دیدگاه؛ گاهی برداشت زن یا مرد از ازاله بکارت شاید برداشت درستی نباشد؛ آنها تصور می کنند که پرده بکارت همانند یک لایه گوشت یا یک لایه پوست ضخیم می باشد و پارگی آن همراه با خونریزی شدید و درد و یا سوزش شدید است به همین دلیل ترس واسترس از اولین رابطه جنسی در آنها شکل می گیرد. از سوی دیگر گمان می‌کنند آلت مرد چند برابر ظرفیت دهانه مهبل ضخامت دارد و ورود آن همراه با درد فراوانی خواهد بود در حالیکه مهبل زن، هم به حد کفایت قابلیت اتساع دارد و هم چون آکاردئون طویل است و آلت مرد را در خود جای می دهد. قابلیت انعطاف واژن و دیواره های آن زیاد است بطوری که هنگام زایمان، اندازه سر بچه را بخوبی تحمل می کند و مشکلی هم پیش نمی‌آید. علاوه بر همه اینها، ترشحات هنگام نزدیکی و گرم شدن واژن، رابطه‌ای آسان و لذتبخش را رقم خواهد زد.
5. یکی از شیوه های نزدیکی بسیار موثر برای اولین رابطه جنسی جهت ازاله پرده بکارت این است که پس از معاشقه و نوازش و آماده شدن خانم برای دخول، مرد به پشت و در زیر بخوابد (ثابت و بدون حرکت) و زن روی آلت مرد بنشیند و عمل دخول را خود انجام دهد. در این نوع رابطه چون مرد ثابت می ماند و هیچ حرکتی برای دخول انجام نمی دهد و تمام مراحل در دست زن می باشد، او با خیال راحت می تواند عمل دخول را به آرامی و با حرکات خود انجام دهد و چون این کار در دست خودش است و هر وقت بخواهد می تواند دخول را متوقف نماید یا آلت مرد را از واژن خود خارج سازد، در این صورت ترس کمتری داشته و به خوبی می تواند از این طریق برای ازاله پرده بکارت خود عمل کند.
6. راه دیگر کاهش اضطراب در این باره آن است که با مراجعه به یک روان‌شناس مجرب (خانم) در طی چندین جلسه بر این ترس مرضی خود فائق آیید.

موفق باشید. منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

نظرات

میهمان
سوالی ندارمفقط میخواستم بگم ک خیلی ممنون از راهنمایی هاتون من از دکتر رفتن میترسیدم چون حس میکردم ک پردم را از دست دادم ولی بعد اینک مطالبی ک شما گذاشتید رو خوندم خیلی آروم شدم و دیگ هیچ ترسی نداشتم واقعا ازتون ممنونم 🌹🌹🌹
میهمان
سلام من دوماه عروسی کردم خیلی میترسم نمیتونم بزارم شوهرم پرده از بین ببره دکتر هم رفتم فایده ای نداشت بنظر شما راهی وجود داره
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه شما به مراحل درمانی خود اشاره نکرده اید، اما اگر مشکل فقط در نوع پرده بکارت تان می باشد در این فرض دکتر متخصص زنان و زایمان و نیز یک جراح عمومی می تواند بدون درد پرده بکارت را بردارد و آمیزش جنسی را برای شما و همسرتان تسهیل نماید.
میهمان
سلام توی دوران عقدم و هنگام اولین رابطمون خونریزیم کم بود در حد ۵ الی ۶ قطره ایا پرده من ازاله شده ؟
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً در اولین آمیزش جنسی پارگی پرده بکارت اتفاق می افتد و این پارگی همراه با احساس کمی درد و خونریزی است؛ البته باتوجه به نوع پرده بکارت ممکن است در اولین آمیزش پارگی کامل تحقق پیدا نکند و در آمیزش های بعدی نیز مقداری خونریزی مشاهده گردد. به هر حال، از آنجا که شما با همسرتان رابطه جنسی برقرار کرده اید و بعد از آن مقداری خونریزی داشته اید، به احتمال زیاد پرده بکارت تان از بین رفته است.
میهمان
ایا دکتر متخصص زنان زایمان میتونه بدونه درد پرده بکارتم رو برداره؟؟؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، بله، دکتر متخصص زنان و زایمان و نیز یک جراح عمومی می تواند بدون درد پرده بکارت را از بین ببرد.
میهمان
من دو سال پیش ازدواج کردم و به خاطر جثه کوچیکی که نسبت به همسرم داشتم و همچنین سن کمم از دخول وحشت داشتم و دفعات اول هرچقدر همسرم تلاش میکرد با وجود خونریزی، بکارتم از بین نمیرفت تا اینکه یه بار بالاخره ازم خواست بدنمو تا میتونم شل کنم و چشمامو ببندم و به هیچ چیز فکر نکنم... در واقع هیچ کاری نکردم و فقط با حفظ آرامش و منقبض نکردن عضلاتم تونست بدون هیچ درد و خونریزی بکارتو از بین ببره... آرامش خودتونو حفظ کنید و اصلا به این فکر نکنید که قراره درد بکشید
میهمان
عزیزم تنها راهش اینه که با شوهرت صادق باشی و بهش بگی. بعد از عروسی دیدیم که یه پرده محکمی هست که تا ۲ماه وقت برد تا پاره شه.اون لحظه با اینکه درد داشتم ولی خیلی خیلی خوشحال بودم و خیالم تا آخر عمر راحت شد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید