ترس از رابطه جنسی و ازاله پرده بکارت ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۲۹۰۴ بازدید

پرسشگر محترم بسیار خوشحالیم که مورد اعتماد شما در خصوصی ترین مسائل زندگی تان قرار گرفته ایم، در ادامه به بررسی مساله شما می پردازیم.

پرسشگر محترم بسیار خوشحالیم که مورد اعتماد شما در خصوصی ترین مسائل زندگی تان قرار گرفته ایم، در ادامه به بررسی مساله شما می پردازیم. به نظر می رسد که شما گرفتار یک اختلال روانشناختی به نام واژینیسم می باشید، در این اختلال فرد در اثر افکار و احساسات نگران کننده ای که نسبت به رابطه زناشویی و خصوصا دخول دارد، به صورت ناخود آگاه عضلات ثلث اولیه واژن او به شدت منقبض شده و مانع دخول آلت همسر می گردد؛ اما خوشبختانه این مشکل با شیوه حساسیت زدایی منظم به سادگی قابل رفع می باشد که ما در ادامه این شیوه را برای شما توضیح خواهیم داد، اما پیش از این باید به این نکته اشاره کرد که داشتن روابط جنسی گرم و پرشور میان همسران یکی از لوازم مهم زندگی مشترک می باشد و شما به هیچ وجه نباید در درمان خود تاخیر بیاندازید، چرا که نبود روابط جنسی سالم و کامل در زندگی مشترک شما، عوارض متعددی برای همسرتان، و شما و زندگی مشترکتان در پی خواهد داشت، بنابراین با دقت و همت فراوان درمان را پی گیری کنید.

*** روش حساسیت زدایی منظم جهت رفع واژینیسم

دراین روش شما باید هر رفتاری که سبب نگرانی و درد یا گرفتگی واژن می گردد را روی کاغذ بنویسید، به عنوان مثال، در آغوش گرفتن همسر، عریان شدن، دست زدن به آلت تناسلی او، عریان شدن شوهر، دیدن آلت تناسلی شوهر، مالیدن آلت تناسلی شوهر به آلت تناسلی او، داخل کردن سر آلت مرد، دخول کامل، انجام عمل رفت و برگشت، ...
بعد به هر رفتار از موارد نوشته شده، بر اساس میزان ترس و اضطرابی که از آن دارید، از صفر تا صد، یک امتیاز بدهید.
حالا همه موارد را از کمترین امتیاز تا بیشترین امتیاز، از بالا تا پایین بنویسید،
حالا باید رفتاری که کمترین امتیاز را دارد آنقدر با آرامش انجام دهید و آنقدر تکرار کنید که به آن عادت کرده و دیگر انجام آن برایتان ترس آور نباشد. در این صورت به رفتار بعدی می روید، یعنی رفتاری که در لیست نوشته اید و از لحاظ میزان ترس و نگرانی در رتبه بعدی قرار دارد، و این شیوه را ادامه می دهید تا به آخرین رفتار یعنی انجام دخول و رفت و برگشت برسید.
به عنوان مثال فرض کنیم که در لیست شما عریان شدن در نزد شوهر کمترین نمره را داشته باشد، در این صورت شما باید در هر فرصتی در شبانه روز در مقابل او عریان شوید، و این کار را در طول ساعات و روزها آنقدر تکرار کنید که دیگر از عریان شدن در نزد شوهر، هیچ گونه ترس یا اضطرابی نداشته باشید.
فرض کنیم که در لیست شما رفتار بعدی گرفتن آلت تناسلی شوهر با دست باشد، دراین صورت باید این رفتار را آنقدر انجام دهید که این کار برایتان کاملا عادی شود، به گونه ای که از انجام این کار دیگر هیچ نگرانی نداشته باشید. حالا نوبت رفتار بعدی است ، ... حالا رفتار بعدی ،...
در طول این دوره درمانی، به هیچ وجه سعی نکنید که رفتاری که هنوز نوبتش نرسیده است را انجام دهید.
یادتان باشد که تا یک رفتار کاملا عادی نشده است، به رفتار بعدی نروید.
در طول این دوران برای ارضاء نیاز جنسی خودتان با شیوه ای که همسرتان ناراحت نمی شود، ارضاء شوید. البته یادتان باشد که هنگام تمرین ارضاء نشوید، یا قبل از تمرین و یا بعد از تمرین. به عنوان مثال بعد از تمرین، یکدیگر را با تحریک نقاط حساس جنسی، ارضا نمایید.
برای مراحل نهایی، مثل مالیدن آلت تناسلی مرد به آلت زن، یا دخول سر آلت، یا دخول کامل آلت، یا عمل رفت و برگشت، بهتر است از پوزیشن هایی استفاده کنید که اختیار این حرکات در دست زن باشد، تا شما خیالتان راحت باشد که تا شما نخواهید اتفاقی نخواهد افتاد؛ به عنوان مثال همسرتان زیر بخوابد و شما بالا قرار گرفته و آلتتان را به آلت او بمالید، یا دخول کنید، یا رفت و برگشت کنید. در این شیوه چون اختیار در دست شما است و میتوانید هرگاه که خواستید انجام ندهید یا کم انجام دهید یا ... خیالتان آسوده بوده و بهتر عمل می کنید.
در تمام مراحل باید قبل از تمرین حتما روابط عاشقانه، نوازش و ماساژ نقاط حساس انجام شده باشد.
خواهر محترم، لطفا تمرینات را با همسرتان در میان گذاشته و با همکاری یکدیگر یک لیست تهیه نموده و نمره گذاری کرده و تمرینات را شروع نمایید. این تمرینات اگرچه ساده به نظر می رسند، اما پایه کاملا علمی داشته و در تمام دنیا مورد استفاده قرار گرفته و تا کنون افراد متعددی با انجام همین تمرین، مشکل خود را حل نموده اند.

موفق باشید. منتظر مکابتات بعدی شما هستیم.

نویسنده : گروه روانشناسی و مشاوره پرسمان

نظرات

میهمان
سلام من و شوهرم تونستیم یه رابطه خوب داشته باشیم شوهرم بکارت منو زد اما از اون موقع تا الان دیگه نتونستیم رابطه از واژن داشته باشیم ولی من میتونم الت مصنوعی در واژنم کنم اما الت شوهرم در واژنم نمیره به نظر شما چیکارکنم خیلی کارا کردم اما فایده نداشت
پرسمان
سلام علیکم، علل واژینیسم هم می توانید علل جسمی و هم علل روانی. البته علل روانی آن بیشتر است. پس می تواند علل گوناگون داشته باشد از جمله: عفونت مهبلی؛ عدم لزجی مهبل؛ پرده بکارت بسیار ضخیم در دهانه مهبل؛ زایمان؛ رادیوتراپی به عنوان درمان سرطان دهانه رحم؛ فقدان آموزش جنسی، آموزش جنسی سختگیرانه، ترس شدید یا شرم از روابط جنسی، کثیف انگاشتن روابط جنسی. در هنگام اولین تجربه های جنسی دقیقا درد به علت کشش دیواره واژن می باشد. وقتی بادکنکی را برای اولین بار باد می شود، زور بیشتری بکار برده می شود تا دیواره های بادکنک از هم باز شود. این حالت دقیقا در واژن هم ایجاد می شود. واژن برای اولین بار می خواهد باز شود پس زن هنگام اولین نزدیکی درد را حس می کند. برای کنترل این درد باید معاشقه طولانی داشت تا هم واژن لیز شود و هم آستانه درد افزایش یابد. برای این منظور می شود از ژل لوبریکانت استفاده نمود. زمانی را برای انجام نزدیکی انتخاب کنید که هم شما و هم همسرتان، از لحاظ روانی آمادگی لازم را داشته باشید.
در پایان دو تمرین بسیار کارساز برای حل این مشکل وجود دارد که با مراجعه به آدرس ذیل با دقت به این تمرین ها عمل کنید: http://yon.ir/eLxoD
میهمان
من که اصلا نمیتونم همچین کاری بکنم چون شب اول از یه طرفی استرس دخول هست واز طرفی دیگه خجاااااااالت هست به نظر من شب اول اصلا نباید هیچ لامپی روشن باشه اتاق تاریک باشه اینجوری خانوما کمتر خجالت میکشن بعد آقایون خانوم رو نازونوازش کنن وحرفای قشنگ بزنن همین جور که نوازش میکنن لباسای خانومشون رو در بیارن خانومشونو بخوابونن وروش خیمه بزن بعد از معاشقه از خانومشون اجازه بگیرن باور کنید خیلی تاثیر داره چون شما دارید به همسرتون احترام میزارین و همسرتون اینو درک میکنه ودست رد به سینتون نمیزنه بعد ازاینن کم کم التتون رو وارد کنید یهو نه کم کم ازش بپرسین بگین درد داری یا نه اگر درد داری درش بیارم اگرم درد داره باور کنید به عشق شما تحمل میکنه چون دردش براش لذت بخشه خانوما محبت شما رو میخوان هین رابطه به چشماش نگاه کنید بگین دوستش دارین بگین از رابطه باهاش لذت میبرین بگین خیلی وقته منتظر این شب بودم نمیتونم ولت کنم یه حرفایی رو با تحکم و عشق بگین . دستشو سفت تو ی دستاتون بگیرن خانوما گرمای دستتاتون و بدنتون رو دوست دارن ؛ دوست دارن شما سفت بغلش کنید وقتی بکارتشو برداشتین ازش تشکر کنین و به بگین خانوم شدنت مبارک

و در قسمت نظر قبلی که گفتند یک ضربه ناگهانی لازم دارد این فکر بسیار غلط است البته شاید من اینطور فکر کنم چون اصلاً یک ضربه ناگهانی یعنی چه من که اصلاً به یک ضربه ناگهانی میگویم خشونت و غیر انسانی عمل کردن.
میهمان
منم شرایط تورو داشتم عروس خانوم ولی دردش فقط یه لحظس .البته تا دوروزی اون ناحیه دردناکه ولی قابل تحمله . فقط چیزی که ما نمیدونستیم و یکم اذیتمون کرد این بود که با فشار کاری درست نمیشه و یه ضربه ناگهانی لازم داره . البته ترس نداره .گفتم فقط یه لحظس.من که اون لحظه بعد از یک ماه و نیم رسید .البته دلیلش دور بودن ما از هم بود .پس با خیال راحت برو توی تخت و خودتو راحت کن;-) .هر چی دیرتر این کار انجام بشه دیرتر هم به لذت بعدش میرسی

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید