ترس و ترس از جن ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۴۰۸ بازدید

من جن احضارنمودم .گفت جن خوبی است ولی بعدش گفت بد و شیطان پرست است و میخواد وارد بدن من شود ازتون خواهش میکنم که کمک کنید من خیلی می ترسم

می دانیم ترس به موقع و به صورت منطقی و معقول در وجود انسان یکی از نعمتهای الهی است، زیرا ترس یک «عامل حفاظتی» است که انسان را در برابر بسیاری از خطرات مصون می دارد، اگر انسان از عوامل خطر نمی ترسید، مثلاً از درندگان، فرو ریختن سقف خانه های لرزان و بیماری خطرناک نمی هراسید، دیری نمی پایید که در کام هر خطری فرو می رفت، و به زودی رشتة زندگی او از هم می گسست. همین ترس است که به انسان هشدار می دهد که به بدن یک جذامی بدون جهت دست نزند، به لب پرتگاه نرود، و در برابر خطرات احتمالی، به وسائل ایمنی مجهز گردد. اگر در این موارد و مشابه آنها، ترس از ضرر و خطر، در وجود انسان وجود نداشت، گروه زیادی، بسیار زود به کام نیستی کشیده می شدند. البته ترس درصورتی مایه حفظ و تکامل انسان شمرده می شود، که منطقی و عقلایی باشد یعنی انسان از عواملی که واقعاً خطرناک هستند بترسد، ولی به طور مسلم ترس های بی دلیل و غیر منطقی که از آن به «جبن» تعبیر می آورند مایه عقب افتادگی و وسیله شکست و ناکامی است. ترس بی جهت آن است که انسان، بدون دلیل از موضوعی بترسد، و یا در موردی که باید به میدان حوادث برود، از آن فرار کند، و در تمام صحنه های مختلف زندگی، جنبه و قیافه منفی به خود بگیرد، این گونه ترس ها مسلماً مذموم و بیهوده و مایه عقب افتادگی انسان است. موجودات ماورایی همچون جنیان کاری به انسان ندارند و به محیط زندگی انسان ها وارد نمی شوند که شما آنها را ببینید، صدایشان را بشنوید و یا آنها باعث آزار و اذیت انسان ها شوند.
جالب اینجاست که آنها در محیط هایی که انسان وجود دارد، می ترسند و از ابزار و آلات ساخت بشر وحشت دارند و در این گونه محیط ها وارد نمی شوند. در قدیم در مخروبه ها و آب انبارها که انسانی حضور نمی داشت مشاهده می شدند؛ بنابراین دلیلی برای ترس بیش از حد از چنین موجوداتی وجود ندارد. اگر هم چنین ترس و هراسی به خاطر خواندن و شنیدن مطالبی در مورد جنیان دارید، می توانید با راهکارهایی که در این خصوص وجود دارد بر ترس خود غلبه کنید و این مشکل را حل کنید.
در روایات برای کسانی که از آزار و اذیت جنّیان می‌ترسند و برای دفع جنّ، دستورالعمل های ذکر شده است که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:
۱- دورى از تنهایى.
۲- تغییر مکان و محل زندگى اگر چه به طور موقت.
۳- صدقه دادن.
۴- خواندن سوره هایى از قرآن که به چهار قل معروفند: که عبارتنداز: «کافرون»، «اخلاص»، «ناس»، «فلق» و نیز خواندن آیه «و ان یکاد». برخی توصیه کرده‌اند که بهتر است بعد از نماز صبح، «آیت‌الکرسی» خوانده شود و چهار قل به ترتیب زیر خوانده شود:
اول فلق، دوم ناس، سوم کافرون، چهارم اخلاص.
۵- خواندن آیه ۸۳ سوره آل عمران با صدای بلند در مکان های ترسناک. (أَ فَغَیْرَ دِینِ اللَّهِ یَبْغُونَ وَ لَهُ أَسْلَمَ مَنْ فِی السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ طَوْعاً وَ کَرْهاً وَ إِلَیْهِ یُرْجَعُون)
۶- نوشتن دعای معروف به دعای ابودجانه، که در بحارالأنوار ج۹۱ ص: ۲۲۱-۲۲۴ آمده است.
۷- امام باقر (علیه‌السلام) برای کسی که ارواح جنیان او را اذیت می‌کردند، دستورالعمل زیر را فرمودند:
امام باقر (علیه‌السلام) به فردی که ارواح جنیان او را اذیت می‌کردند، فرمود: با فاتحه الکتاب و سوره ناس و فلق تعویذ کنید (هر کدام ۱۰ بار) و آن سوره ها را با مُشک و زعفران در جامی (ظرفی) بنویسید و برای خوردن و وضو و غسل از آن ظرف استفاده کنید. آن شخص سه روز این عمل را انجام داد و آن عارضه بر طرف شد.
۸- خواندن دعایی که جبرئیل برای دفع جن به پیامبر اعظم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) یاد داد:
«أَعُوذُ بِکَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ الَّتِی لَا یُجَاوِزُهُنَّ بَرٌّ وَ لَا فَاجِرٌ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ وَ ذَرَأَ وَ بَرَأَ وَ مِنْ شَرِّ ما یَنْزِلُ مِنَ السَّماءِ وَ مِنْ شَرِّ ما یَعْرُجُ فِیها وَ مِنْ شَرِّ مَا یَلِجُ فِی الْأَرْضِ وَ مِنْ شَرِّ ما یَخْرُجُ مِنْها وَ مِنْ شَرِّ فِتَنِ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ وَ شَرِّ الطَّوَارِقِ إِلَّا طَارِقاً یَطْرُقُ بِخَیْرٍ یَا رَحْمَان».
۹- دور کردن شیاطین به دستور پیامبر خدا (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) که فرموند: شیطان دو نوع است: شیطان جنی و شیطان انسی. شیطان جنی با گفتن«لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیم » دور می‌شود و شیطان انسی با فرستادن صلوات بر محمد و آل محمد از انسان دور می‌شود.
۱۰- برای پناه بردن از شر شیطان و جن «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ» بگویید و سوره ناس و فلق و «آیت‌الکرسی» را بخوانید.
۱۱- نوشتن آیت الکرسی و نصب آن در منزل.
۱۲- نگهداری قرآن در منزل.
۱۳- نوشتن سوره جاثیه و همراه داشتن آن و یا قرار دادن زیر بالشت به هنگام خواب.
۱۴- نگهداری اسپند در منزل؛ می‌توان از آویزهای تزئینی که با اسپند ساخته می‌شود، استفاده کنید.
با استفاده از این راهکارها هیچ چیزی شما را تهدید نخواهد کرد و باید ترس تان از جن از بین برود. اگر هم ترس تان هنوز باقی است باید با آن مقابله کنید تا مشکلی برای تان ایجاد نشود.
همواره موفق و کامروا باشید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
خب چه جوری باهاش حرف زده؟ مگه اونا هم به زبون ما حرف میزنن؟
پرسمان
سلام علیکم، ادعای افراد بعد از راستی آزمایی توسط اهل فن و استناد قابل قبول است . تا اهل فن بتوانند مواردی مانند اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی را از مشاهدات واقعی تفکیک نمایند .

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.