تسبیحات با انگشت ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۱۰۸۸۸ بازدید

بنام خدا
سلام
گفتن تسبیحا ت حضرت زهرا بعد از نماز با انگشتان بیشتر ثواب دارد یاباتسبیح.ممنونم

از روایات استفاده می شود که ذکر تسبیحات حضرت زهرا (س) با انگشتان بهتر و افضل از غیر آن است و دلیل آن نیز بیان شده است . در روایتی امام صادق(ع) چنین می فرماید : « التَّسْبِیحُ بِالْأَصَابِعِ أَفْضَلُ مِنْهُ بِغَیْرِهَا لِأَنَّهَا مَسْئُولَاتٌ یَوْمَ الْقِیَامَةِ ؛ شمردن ذکر تسبیح با انگشتان از غیر ان برتر است زیرا در روز قیامت از این انگشتان پرسش می شود .» (من لایحضره الفقیه ج ۱ ص ۲۶۸ ) منظور این است که روز قیامت که انگشتان در مورد اعمالشان بازخواست می شوند با افتخار می توانند بگویند که از جمله اعمال ما شمردن تسبیحات حضرت زهرا(س) بوده است .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
چند سال پیش وقتی بخاطر تصادف تاندون دستم آسیب جدی دید و دکتر بهم گفت احتمال درمانش صفره و بهتره کارهامو با دست دیگه م انجام بدم، شروع کردم هر شب قبل خواب با انگشتهانم تسبیح حضرت زهرا س زدم و بعدش آیه الکرسی میخوندم وروی دست آسیب دیده فوت می کردم، مدتی بعد دیگه کمترین اثری از ناراحتی نبود، اما بعد از ازدواجم همسرم که انسانی متدین و متعهد و بسیار معتقدند، اصلا حاضر نیست تسبیحات رو با انگشتانش بزنه چون معتقده در روایات اومده عمر انسان رو کم می کنه، و در عجب بودم که مگر اسم حضرت حق، که ایشان منشا همه حسنات هستند باعث نقصان شود، و این موضوع رو سرچ کردم و خوشحالم که بی تعلیم، خداوند باور صحیح رو بهم عطا کرده
میهمان
آیا گفتن تسبیحات حضرت فاطمه با انگشت موجب فقر میشود؟
پرسمان
سلام علیکم، در پاسخ به مطالب ذیل توجه کنید :
۱- از روایات استفاده می شود که ذکر تسبیخات حضرت زهرا –ع- با انگشتان بهتر و افضل از غیرآن است و دلیل آن نیز بیان شده است .
۲- در روایتی امام صادق –ع- چنین می فرماید :
التَّسْبِیحُ بِالْأَصَابِعِ أَفْضَلُ مِنْهُ بِغَیْرِهَا لِأَنَّهَا مَسْئُولَاتٌ یَوْمَ الْقِیَامَةِ
شمردن ذکر تسبیح با انگشتان از غیر ان برتر است زیرا در روز قیامت از این انگشتان پرسش می شود .
من لایحضره الفقیه ج ۱ ص ۲۶۸
۳- منظور این است که روز قیامت که انگشتان در مورد اعمالشان بازخواست می شوند با افتخار می توانند بگویند که از جمله اعمال ما شمردن تسبیحات حضرت زهرا-ع- بوده است .
در روایتی از امام صادق ع در این باره آمده است :
وَ مَنْ کَانَ مَعَهُ سُبْحَةٌ مِنْ طِینِ قَبْرِ الْحُسَیْنِ ع کُتِبَ مُسَبِّحاً وَ إِنْ لَمْ یُسَبِّحْ بِهَا وَ التَّسْبِیحُ بِالْأَصَابِعِ أَفْضَلُ مِنْهُ بِغَیْرِهَا لِأَنَّهَا مَسْئُولَاتٌ یَوْمَ الْقِیَامَةِ
هر کس تسبیح از خاک قبر امام حسین ع داشته باشد هر چند با ان تسبیح نگوید از تسبیح گویندگان محسوب می شود و گفتن تسبیحات با انگشتان بهتر از غیر ان است زیرا در روز قیامت از انگشتان پرسش می شود ( که آیا با انها تسبیح گفتید ؟ ) .
من لایحضره الفقیه ج ۱ ص ۲۶۸

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.