تشخیص امام زمان ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۳۰۹ بازدید

سلام. چرا پیامبر(ص) و امامان قبلی (ع) و کسانی که خدمت امام زمان(عج) مشرف شدند ویژگی های ظاهری امام زمان(عج) و این که امام زمان(عج) هر سال در زمان حج در مراسم حج شرکت میکنند رو به مردم گفتند? این برای دشمنان امام زمان(عج) و سرویس های جاسوسی قدرت ها کاری نداره که از روی ویژگی های ظاهری امام زمان(عج) که در احادیث و روایات اومده ایشون رو چهره نگاری کنند و در زمان حج ایشون رو در مراسم حج پیدا و دستگیر کنند. الان کتاب زبور نور نوشته که موساد امام زمان(عج) رو چهره نگاری کرده. با توجه به این که حکومت عربستان در دست ال سعوده و ال سعود نوکر صهیونیست هاست این خطریه که واقعا وجود داره.

بیان ویژگیهای امام زمان ، برای این نیست که دشمنان بتوانند امام زمان را بشناسند ؛ این امر در دوران غیبت امکان ندارد و آن حضرت به اراده الهی در پنهان زیستی کامل و خفا به سر می برند و کسی را یارای دسترسی به ایشان و یا شناسایی آن حضرت نیست ؛ بلکه بیان این نشانه ها برای شناخت و تشخیص امام زمان واقعی از مدعیان دروغین مهدویت در طول تاریخ است . دوران طولانی غیبت کبری و بروز فتنه‌های گوناگون، زمینه را برای ظهورمدعیان دروغین مهدویت فراهم آورده است. ازسوی دیگر، تکالیف و مسئولیت‌هایی که بر دوش شیعیان، مبنی بر یاری و نصرت حضرت مهدی هنگام ظهور، نهاده شده، در وهلۀ اول در گرو شناسایی آن حضرت است. مطمئنا عقل به تنهایی برای شناسایی امام مهدی حقیقی کافی نیست؛ زیرا تنها قادر به کشف معیارهای کلی است و در تشخیص مصداق آن‌ معیارها، چندان کارآیی ندارد. به همین جهت لازم است، نشانه‌هایی اختصاصی و منحصر به فرد برای امام مهدی از سوی ائمه ارائه شده باشد؛ به گونه‌ای که بی‌هیچ واسطه‌ای، افراد را به او راهنمایی و حجت را بر آنان تمام کند.
از سوی پیامبر و ائمه اطهار به تناسب عقل و فهم مردم، دستورها و روش‌های مختلفی برای شناخت امام رسیده است. بعضی از براهین، عقلی و برخی، استدلال‌های قرآنی و روایی است. همه این راه و روش‌ها، احتیاج به علم و آگاهی و بلکه برای تشخیص صحیح، احتیاج به تخصص در آن رشته‌ها دارد، در حالی که امام، امام همه اقشار جامعه است و طبیعتا، عده زیادی از افراد جامعه قدرت استفاده از این روش‌ها را ندارند، لذا برای آن‌که آنان نیز بتوانند امام خود را بشناسند، راهی ساده نیز بیان شده است. آن راه ساده، استفاده از علائم ظاهری و حسی است، که در ضمن ویژگی‌های جسمانی امام تبیین می‌شود و گاهی نیز از راه ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری می‌توان به حقانیت امام پی برد.
در منابع اسلامی، اعم از منابع روایی شیعه و اهل سنت، روایات فراوانی درموضوع شکل و شمایل ظاهری قائم موعود، حضرت حجت ازقبیل سن حضرت، چگونگی صورت نورانی آن امام، ابروها، خال بر گونه راست، چشم‌ها، پیشانی، موی سر و صورت، دست‌ها، قد و قامت… وارد شده است. دانستن این ویژگی‌ها، می‌تواند کذب ادعای مدعیان دروغین مهدویت را روشن ساخته و آن‌ها را در اهدافشان ناکام می‌سازد. علاوه بر این‌که با تحقّق یافتن این نشانه‌ها در وجود گرانمایه حضرت مهدی به هنگام ظهور، همه شک و تردیدها برداشته می‌شود و مردم منتظر ظهور آن حضرت، در اوج یقین و ایمان و آگاهی او را خواهند شناخت و با وجود انبوه نشانه‌ها و تحقّق صفات در وجود گرامی او، دیگر فرصتی برای مدعیان دروغین باقی نمی‌ماند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.