تعدد زوجات در ادیان ۱۳۹۲/۴/۲۱

{T چند همسرى ریشه اى کهن در میان جوامع مختلف بشرى و ادیان پیش از اسلام دارد.Allowed in Islam; pp.۸-۰۲, A Group Of Muslim Brothers, Teheran, P.B.۵۴۲۲.V} {VSee: Sheriff, A.H. Why Polygamy is ابتکار اسلام در این باره، این است که آن را محدود ساخت و شرایط سنگینى از جهت اخلاقى، اقتصادى و... بر آن حاکم کرد و بدون تحقّق آن شرایط، چند زنى را غیرمجاز اعلام نمود. در ادیان معروف و بزرگ موجود به حکم خاصی در این زمینه بر نخوردیم . البته عملا ارباب ادیان از آن منع می کنند ولی استناد آن به کتب آسمانی چندان روشن نیست.

چند همسرى ریشه اى کهن در میان جوامع مختلف بشرى و ادیان پیش از اسلام دارد.Allowed in Islam; pp.۸-۰۲, A Group Of Muslim Brothers, Teheran, P.B.۵۴۲۲. See: Sheriff, A.H. Why Polygamy is ابتکار اسلام در این باره، این است که آن را محدود ساخت و شرایط سنگینى از جهت اخلاقى، اقتصادى و... بر آن حاکم کرد و بدون تحقّق آن شرایط، چند زنى را غیرمجاز اعلام نمود. در ادیان معروف و بزرگ موجود به حکم خاصی در این زمینه بر نخوردیم . البته عملا ارباب ادیان از آن منع می کنند ولی استناد آن به کتب آسمانی چندان روشن نیست.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.