تفاوت اصلی عرفان صادق و کاذب ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۵۱۵ بازدید

من اکثر کتابهای کاترین و پاندر رو خوندم و بهشون ایمان و باور دارم. متاسفانه آنچه بر علیه او بیان کردین درست نیست. در نوشته های این نویسنده، خداوند و ایمان موج میزند.

دوست گرامی. عرفان های نوظهور برای کنترل عرفان گرایی و معنویت گرایی در قرن بیستم درست شده است و ترس آنان این بوده است که مردم در این قرن به سوی عرفان اسلامی و صحیح جذب شوند. نکته محوری این عرفان ها مادیگرایی آن ها است یعنی آنها خدا و ایمان و توکل و همه آن چیزهایی که ما مطرح می کنیم را مطرح می کنند اما جهت آنرا به سوی دنیا متمایل می کنند و مثلا برای رسیدن به خوشبختی و لذت و ثروت مند شدن معرفی می کنند. تفاوت عرفان های نوظهور و عرفان صادق اسلامی در جهت و نیت و مقصد سلوک است وگرنه هر دو از ایمان و خدا و توکل و شکر و صبر و همه ارزش ها صحبت می کنند. بنابراین نباید فریب خورد و عوام اکثرا چون به مسایل فنی وارد نیستند فریب ظاهر حرف ها را می خورند در حالی که طراحی سازندگان این نوع عرفان ها بسیار حساب شده عمل می کنند. موفق باشید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.