تفاوت خود ارضایی با عمل زناشویی ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۲۳۱۰۶۹ بازدید

خود ارضایی با عمل زناشویی چه تفاوتی دارد ؟

جنابت از راه درست که با فطرت انسانی سازگار باشد برای سلامت انسان (هم جسماً و هم روحاً) لازم است. به علاوه همان فرقی که بین زنا و جماع هست بین استمناء و جماع هم هست. جنابت از بیراهه (خودارضایی یا استمناء، زنا، هم جنس بازی یا لواط) باعث از بین رفتن سلامت روحی و نفسانی و جسمی می شود.
انزال منی که پس از ازدواج و از طریق ارتباط با همسر صورت می گیرد، دارای تفاوت هایی است که به صورت خلاصه به آن اشاره می شود:
1. چون ارضا از طریق طبیعی صورت می گیرد به تدریج و پس از گذشت مدتی از ازدواج فاصله بین دفعات ارتباط بیشتر می شود و حالت حرص و اعتیادی که در استمنا وجود دارد اینجا دیده نمی شود. بنابراین با کاهش دفعات انزال در ازدواج عوارض جسمی در مقایسه با استمنا بسیار کمتر است.
2. در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود (از طریق ملاعبه و ...) سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند. (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و ...) اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند. تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد. و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و ...
3. در ارتباط طبیعی و به خصوص اگر انزال منی از طریق مقاربت صورت گیرد کیسه های منوی به طور کامل تخلیه شده و ارضاء کامل صورت می گیرد. ولی در استمنا بستگی به شدت خیالات فرد تخلیه کیسه ها متفاوت است و در بعضی مواقع بزرگی بیش از حد پروستات، عدم تخلیه کامل کیسه های منی، سوزش ادرار و ... بروز می دهد.
4. از نظر روحی روانی نیز حالت احساس گناه، پشیمانی، افسردگی، اضطراب و ... که پس از استمنا برای فرد رخ می دهد پس از مقاربت طبیعی برای فرد وجود ندارد بلکه بر خلاف آن حالت شادی و آرامش روحی ایجاد می شود.
5. از نظر معنوی نیز بحث ارتکاب گناه و دوری از درگاه حضرت حق مطرح است که در استمنا وجود دارد ولی در ارتباط با مقاربت انسان حلال الهی را انجام داده است و باعث نزدیکی و قرب به درگاه خداست.
6. استمنا در واقع آمیزش با خود است لذا تحریک کننده و تحریک پذیر یک نفر است. همینطور ایجاد کننده شرائط اوج و لذت (گرم شدن، تصور لذت و...) توسط خود ارضا شونده فراهم می شود. در این جا تمام وجود فرد (در عین وحدت و یکپارچگی) باید دو پاره شود یکی ارضا شونده و دیگری تحریک کننده و ارضا کننده، هم گرم کننده و هم گرم شونده و هم نعوظ آور و هم نعوظ پذیر و این دو پاره شدن، بزرگترین آسیب را در سیستم بینایی و ذهنی (عدم تمرکز و...) و درنهایت به بخش روانی شخصیت ایجاد می کند.
7. زمانی که بدن خود انسان تامین کننده نیاز جنسی خود قرار می گیرد در این صورت، این بدن همیشه در همراهی با او است. کم کم او را در یک حالت تحریک جنسی دائم قرار می دهد چون خودش از خودش لذت می برد و این نزدیکی فاصله و بدون واسطه وی را به سمت حالت تحریک دایم از خود قرار می دهد و تحریک پذیری سریع زود و دایم جدای از اثرات مخرب اجتماعی و اخلاقی فرد، موجب خرد شدن پیکر آدمی و پیری زودرس و شکستگی چهره می شود.
8. در ازدواج چون انسان همیشه همسر خود را در اختیار دارد می تواند نیازهای جنسی خود را به موقع و از طریقی که دستگاه خلقت برایش فراهم کرده است، پاسخ گوید. عمل جنسی که در ازدواج صورت می گیرد صرفا قرار گرفتن دو جسم مادی در کنار همدیگر نیست بلکه این عمل ظاهری؛ محبت به یکدیگر، ایثار و از خودگذشتگی در حق همدیگر و بسیاری از فواید روحی و روانی را در پی دارد که در این مجال طرح آن ممکن نیست ولی خود ارضایی یک انحراف جنسی است که عواقب بسیار وخیمی برای فرد به همراه دارد مانند اعتیاد و احساس گناه و افسردگی پس از هر بار خودارضایی، کاهش اعتماد به نفس، عدم تمرکز حواس، کاهش آستانه تحریک جنسی و زودانزالی و عدم لذت از زندگی زناشویی آینده و...
چنین عوارضی که به صورت مختصر به آنها اشاره کردیم در هیچ کدام از زن و شوهر که ازدواج کرده اند رخ نمی دهد.
در زمینه حرمت و گناه خودارضایی گفتنی است، این عمل یکى از راه هاى انحرافى در ارضاى میل جنسى است که نسل جوان را در معرض آسیب هاى جدى قرار مى دهد. این کار عادت بسیار زشت و زیان آوری است که می تواند استعداد و توانایی های فراوان یک جوان را به نابودی بکشاند و حال و آینده او را تباه کند.
استمنا و یا به عبارتی خود ارضایی، از نظر شرعی واخلاقی، حرام و گناه محسوب می شود. این عادت ناپسند به لحاظ اخلاقی، بعد معنوی انسان را به سختی می آزارد، روح او را تاریک می نماید، آزادی معنوی انسان را سلب می کند و در مسیر خود سازی و کمال، آدمی را با چالش جدی مواجه می کند. مطابق تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان، خود ارضایی نوعی اعتیاد و بیماری زشتی است که آثار و ضررهای فراوانی بر جسم و روان آدمی باقی می گذارد.
کسانی که گرفتار این عمل شنیع شده اند، آن را گریزگاهی فرعی و عاجل برای خارج شدن از فشار جنسی و پاسخی برای لذت طلبی خود تصور می کنند، در صورتی که اگرتوجه نمایند، بدین وسیله گرفتار آثار و تبعات زیان آوری می شوند که گاها قابل جبران نیست.
شهوت یکی از اموری است که با طبیعت انسان در آمیخته و در جای خود از نعمت های خداوند است، ولی اگر از حالت تعادل خارج و بر افروخته شود، ممکن است سرمایه های عظیم انسانی را به خاکستر تبدیل کند. این نیرو به طور قطع نیاز به ارضاء دارد، ولی با روشی که با نظام طبیعت و شریعت سازگار باشد.
خدای متعال که به حکمت بالغه اش این غریزه را در نهاد انسان گزارده ، تا نسل انسان باقی بماند، از روی رحمت و هدایت خود راه های آسان و معقول کنترل و ارضاء آن را پیش پای او قرار داده است و نسبت به بیراهه ها و انحراف از مسیر درست نیز، هشدارهای لازم را به انسان داده است ،راههایی که باید با شناخت و عمل به آنها، سلامت جسم و جان خویش را پاس بداریم و از خطر و پی آمد کارهایی همچون خود ارضایی و مانند آن برهانیم.
حرمت خودارضایی در آیات و روایات:
خداوند در سوره مؤمنون می فرماید یکی از ویژگی های انسان های مؤمن این است که در مسائل جنسی خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ می کنند و صرفا از طریق ازدواج غریزه جنسی خود را ارضا می کند سپس می فرماید هر کس از غیر مسیر ازدواج غریزه جنسی خودش را ارضا کند از تجاوز کاران است «الذین هم لفروجهم حافظون . الا علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم فانهم غیر ملومین . فمن ابتغاء وراء ذلک فاولئک هم العادون » و عمل استمنا مشمول آیه 7 سوره مؤمنون می شود که می فرماید هر کسی غیر از این طریق را (جهت بهره گیری جنسی) طلب کند تجاوزگر است».
علاوه بر این در سخنان گهربار معصومین(ع) نیز از عمل استمنا به زشتی یاد شده و مورد نهی قرار گرفته است که در اینجا به احادیثی از پیامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره می کنیم:
1. امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد. (میزان الحکمة، ح 18749)
2. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائکه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. (همان، ح 18748)
3. رسول خدا(ص): کسى که خودارضایى مى کند، ملعون است. (همان، ح 18751)
4. امام صادق(ع): خودارضایى گناه بزرگى است که خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. (همان، ح 18750)
5. امام صادق(ع): براى کسى که خودارضایى کند در قیامت عذاب دردناکى در نظر گرفته شده است. (همان، ح 18749)
گفتنى است؛ که حرمت استمنا تنها به خاطر آثار و زیان جسمانى آن نیست، بلکه حکمت هاى دیگرى نیز دارد که بر ما مخفى است. پاره اى از زیان هاى جسمانى، روانى و اجتماعى استمنا عبارتند از: 1. خستگى و کوفتگى، 2. عدم تمرکز حواس، 3. ضعف حافظه، 4. استرس و اضطراب. 5. حساسیت بیش از حد و زودرنجى، 6. کمردرد، 7. ریزش موها، 8. ناتوانى جنسى زودرس در جوانى، 9. بى خوابى یا بدخوابى و مشکلات مشابه. 10. انزال زودرس و غیرارادى یا خروج منى به صورت قطره قطره، 11. بى میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگى مشترک. ر.ک: پرسش ها و پاسخ ها، شماره 7، ص 285.
نویسنده : جواد ترکاشوند

نظرات

میهمان
عالی بود و نظر من درباره خود ارضایی منفیه چون واقعا تاثیر منفی داره و به کمک خدا تونستم ترک کنم
و اونایی که میگن هیچ فرقی بین خود ارضایی و امیزش جنسی با همسر وجود نداره اشتباه میکنن من یکی از دوستانم ازدواج کرد ولی قبلا ها که مجرد بود خود ارضایی می‌کرد اصلا انگار گیج بود استرس الکی داشت لاغر بود ولی الان که ازدواج کرده خب حالا بل امیزش جنسی با همسر و ارضا شدن سالم واقعا تغییر کرده شما هم جدی بگیرید
همون ضرب المثل که میگه هر چه کنی به خود کنی حالا خوب باشه به خودت خوب کردی بد باشه به خودت
تمام
میهمان
سلام. میخوام بگم که در اینکه خدا حکیم هست شکی نیست و در نتیجه حرفش هم بی منطق نیست پس اینکه بگیم ما توانایی این رو نداریم که یک باره ترک کنیم اشتباه هست چون که خدای حکیم و راستگو گفته این کار رو نکنین( یعنی میشه این کار رو نکرد چون که خدا حرف بی منطق نمیزنه). من سه سال هی ترک میکردم و هی شکست میخوردم. که بالاخره یک روشی رو پیدا کردم که مو لای درزش نمیره==>۱_ اول همون جمله ای که اول توضیح دادم رو باور کردم. ۲_نمازام رو سر وقت خوندم(مهمترین بخشش همینه( چند روز اول سخته)) ۳_ از امام زمان و دیگر امامان کمک خواستم و شروع کردم به حفظ کردن دعای عهد و هر روز و هر روز خوندم. ۴_ از دیدن کمترین چیز ممکن که بتونه موجب شهوت بشه دوری کردم.( حتی توی خیابون همین که نامَحرمی رد میشد سرم رو پایین مینداختم) ۵_ اطلاعات خودم رو درمورد امامان زیاد کردم تا بیشتر جذبشون بشم. ۶_ هر وقت که تحریک شدم گفتم( اعوذ بالله من اشیطان الرجیم .بسم الله الرحمن الرحیم. یا علی اَقِثنی( ای علی به فریادم برس) و گفتم خدایا ای مهدی نزارید دوباره ازتون دور بشم و اون حال پست و کم ارزش بودن بهم دست بده) و درجا از اون صحنه دور شدم……. در نهایت تنها راه نجاتتون نماز اول وقت هست( و توی نمازاتون از خدا و اماماتون بخواید که در جنگ با شیطان پیروز بشید). اگر این کار رو نکنید بقیه مرحله ها بی فایده هست. ممکنه اولش این کارا براتون سخت باشه ولی بعد از بیست سی روز میبینید خود به خود دارید این کار رو میکنید. و این رو بگم که خدا بدن انسان رو به گونه ای ساخته که بعد از چهل روز انجام دادن به اون کار عادت میکنه و این رو بگم که اگر بعد از چهل روز ترک کردی به این معنا نیست که دیگه میل به این کار رو نداری. داری ولی خیلی خفیف تر و قدرت مقابله با اون رو داری. شیطان قسم خورده که همه انسان ها فریب میدم به جز افراد با اخلاص. خدا رو شکر میکنم که از این روش تونستم نجات پیدا کنم. وظیفه خودم دونستم که شما رو هم نجات بدم.
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی!
موفقیت شما در ترک خودارضایی گویای این است که دیگران نیز می توانند از تجربه شما استفاده کنند و همچون شما به موفقیت برسند.
میهمان
خیلی چرت گفتید حتی دلایل درست و درمونی نیاوردیدکه چرا سکس با پارتنر فلان هورمونو ترشح میکنه ولی خود ارضایی هورمون دیگه.ته دلیل علمیتون این بود که بخاطر عذاب وجدان استرسی میشید .خب یکی که عذاب وجدان نداشته باشه هیچ کدوم از عوارض مضحکی که گفتید سراغش نمیاد😏ضمنا اوناییکه هرز و هولند و با هرکی رل میزنند در صورت رعایت بهداشت هیچ کدوم عارضه جسمی سراغشون نمیاد.پس حرفاتون مفته راجع به ضرر خودارضایی بخاطر حرام بودنش .لابد سکس بیقید و بند با دیگران مفید ترو بی ضررتره
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر ارجمند، نوع نقد شما بیانگر این است که پرخاشگری کلامی دارید، به هر حال باید عرض کنم تفاوت ارضاء حاصل از استمناء و ارضاء حاصل از آمیزش جنسی با همسر، توسط روانشناسانی که در باره ی موضوع تحقیق کرده اند به اثبات رسیده است و به همین جهت آسیبهایی که خودارضایی در بر دارد از فردی که به آن مبادرت می کند به عنوان Masterbation Pesonality یاد کرده اند و آقای فروید که غیر مذهبی و ملحد بوده خودارضایی را ممنوع می داند و می گوید که خودارضایی موجب شکل گیری نابسامانی روانی ای به نام Neurasthenia می گردد، اگر اطلاعاتی را در این زمینه می خواهید پرسش خود را در قسمت درج سوال بارگذاری نمایید.
میهمان
سلام به نظرتون خدا بعد از چند بار توبه شکستن میبخشه ؟؟؟؟؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. در زمینه تکرار گناه و توبه باید هشیارانه توجه کرد که میان روش هدایتی خداوند و وسوسه های شیطان تفاوت اساسی وجود دارد؛ «قبل از انجام گناه» خداوند آدمی را از نزدیک شدن به حریم گناه به شدت هشدار می دهد. اما شیطان گناه را در نظر انسان کوچک می کند و آن را قابل جبران جلوه می دهد. «بعد از انجام گناه»، خداوند به کسانی که پشیمان می شوند و به فکر اصلاح و جبران می باشند وعده آمرزش و حتی پذیرش بیش از گذشته به بندگان می دهد. تا آدمی با امیدواری به رحمت بی پایان خدا هر چه سریع تر و پایدارتر به راستی و درستی گرایش پیدا کند. اما شیطان ناامیدی و بریدگی را در دل و جان آدمی رخنه می دهد تا بیش از پیش در لجن زار آلودگی غوطه ور شود. با آگاهی به آن چه گفته شد حال باید دانست؛ یاءس از رحمت خداوند گناهی بزرگ است مگر خود او نفرموده است : «به آن بندگانم که با عصیان بر نفس خویش اسراف کردند بگو: هرگز از رحمت خدا ناامید مباشید البته خدا گناهان را خواهد بخشید که او بسیار آمرزنده و مهربان است»و پیامبرش فرمود : «التائب من الذنب کمن لا ذنب له ; توبه کننده از گناه همانند کسی است که گناهی نکرده است» V}(بحار ج ۲ ص ۱۵۴){V پس چرا از رحمت او ماءیوس باشیم ؟! به فرموده ء امام سجاد (ع ) در دعای ابوحمزه : «خدایا آن گاه که به گناهانم می نگرم آه از نهادم بر می آید و جزع و فزع می کنم و آن گاه که به کرم تو می نگرم طمع می کنم». P} بازآ بازآ هرآنچه هستی بازآ {E} گر کافر و گبر و بت پرستی بازآ {P P} این درگه ما درگه نومیدی نیست {E} صدبار اگر توبه شکستی بازآ {P سفارش ما به شما این است که وقتی توبه می کنید عزم راسخ داشته باشید که دیگر گناه نکنید و گذشته ء خود را فراموش نمایید. هدف از ندامت و پشیمانی از برنامه ها و کارهای گذشته و غصه دار بودن این است که چنین اشتباهی در آینده تکرار نگردد و خطاها و کاستی های گذشته را با عزم و اراده ای مستحکم در آینده جبران نماییم و با عبرت آموزی از گذشته و دستیابی به عوامل خطاهای گذشته، راه آینده را با استواری و صلابت بپیماییم و به سعادت حقیقی در دنیا و آخرت نائل گردیم.
ولی اگر غصه و تأسف و اندوه برگذشته، افق آینده را در نظر ما تیره و تار سازد و پای رفتن و حرکت ما را سست نماید این دور شدن از هدف و تسلیم دام شیطان شدن و از چاله به چاه افتادن است. خداوندی که خالق و آفریننده ما است و از ضعف و ناتوانی و جهالت ما از همان ابتدای افرینش و قبل از آن آگاه بوده و می دانسته ما انسان های خدا باور و معتقد به او دچار لغزش و خطا می شویم و گاه گاهی در دام خدعه و فریب شیطان می افتیم،و لذا بابی به نام توبه رافرا روی ما گشوده است و ما را دعوت نموده که بعد از لغزش و افتادن با توبه و پشیمانی و عذرخواهی بلند شویم و قد راست نماییم و عجز و نیاز را به پیشگاه او ببریم و رشته اتصال بین خود و خدا را که با گناه و خطا پاره کرده ا یم دوباره گره بزنیم و با آب اشک و توبه، چهره خویش را از گناهان بزداییم و او وعده پذیرش توبه و آمرزش داده است.
حال اگر انسانی دچار خطا و گناه گردید و متوجه خطای خود شد و پشیمان و نادم گردید وعذر تقصیر به پیشگاه با عظمت خداوند آورد، ولی به آمرزش و لطف حق اعتمادی نداشت و تصورش این بود که مورد مغفرت و رحمت حق قرار نگرفته، معلوم است که وعده های الهی را باور نکرده و خداوند را به غفور بودن و رحمان و رحیم بودن نشناخته و یا گناه خود را که با همه بزرگی محدود است بزرگتر از صفات رحمت و مغفرت الهی که بی حد و بی کرانه است می بیند. توجه داشته باشید که دام های شیطان بسیار متنوع و رنگارنگ است.
شیطان که استاد مکر و فریب است برای هر فردی دامی ویژه او دارد برای بندگان با تقوای الهی دامی و برای بندگان فاسق دامی دیگر دارد. هدف شیطان بازداشتن از یاد خداوند و فاصله انداختن بین بندگان و خداوند به هر طریق ممکن است. اندوه بر گذشته اگر باعث تباه شدن فرصت های آینده و حال ما گردد و حال و آینده مان را با تأسف و تحسر و اندوه بر اعمال گذشته سپری سازیم، در واقع شاد کردن شیطان و کمک به او در پیاده کردن اغراض شوم اوست.
آیا شما تصور می کنید همه بندگان خوب و لایق خداوند که به مقام قرب او رسیده اند و سر بر آستانه با عظمت او ساییده اند همگی از ابتدای عمر، پاک و بی خطا و بی جرم بوده اند؟ خیر، این ویژگی تنها مخصوص بندگان معصوم خداوند یعنی انبیا و اولیا(ع) است و دیگران کم و بیش از خطا و اشتباه در برهه ای از دوران عمر خویش و به ویژه دوران نوجوانی و جوانی که دوران اوج غریزه و غلبه سستی قدرت و نیرو در انسان است، دچار خطا و اشتباه و گناه بوده اند.
بزرگانی مثل فضیل بن عیاض و بشر حافی و افراد فراوان دیگری که عمری را در فساد و آلودگی و گناه به سر بردند ولی بالاخره لطف حق و هدایت الهی شامل حالشان گردید و نه تنها خود راه هدایت را یافتند بلکه راهنمای دیگران در ظلمت ها و تیرگی ها شدند و با جبران گذشته و پا گذاشتن در جاده بندگی، پله های قرب حق را پیمودند و در مقام صدق و راستی و در جوار خداوند آرمیدند، الگوها و نمونه های روشنی برای ما می باشد که مراقب باشیم از راهی که فکر می کنیم درست و مطلوب است و ناخواسته در دام شیطان گرفتار نگردیم و آینده مان را به سرنوشت گذشته مان دچار نسازیم. به لطف و عنایت و رحمت و پرده پوشی و مغفرت الهی ایمان بیشتری داشته باشیم و به وعده های حق و بشارت های او خوش گمان تر باشیم که خداوند همان گونه که درباره او گمان می کنیم با ما رفتار می کند و او را همان گونه که تصور می کنیم می یابیم.
خداوند در قرآن کریم می فرماید: ((و لا تیائسوا من رحمه الله ، یعنی از رحمت خدا نا امید نشوید...))
به قول شاعر: این در گه ما درگه نومیدی نیست ==صد بار اگر توبه شکستی باز آی
اینکه هرگاه انسان به خود نظر می افکند معمولا صحیفه اعمال خود را آلوده و مشوب به رذایل اخلاقی می بیند در این حال اگر راهی و روزنه ای برای پالایش وجدان از بدی ها نباشد انسان در سراشیبی سیه روزی و شقاوت کامل قرار می گیرد و به سمت نومیدی و غرقه شدن در مرداب رذایل فرو می رود افزون بر این از جنبه روحی و روانی گناه و خطا در انسان حالتی پدید می آورد که اگر زایل نشود آمادگی بیشتری برای ارتکاب خلاف در فرصتهای آینده خواهد داشت .
گناه عملی است که انسان با اختیار و آگاهی انجام می دهد و بیشتر نسبت به کسانی صادق است که می توانند از طریق حلال زندگی کنند ولی در اثر غفلت و سرکشی و طغیان، در مقابل خداوند می ایستند و با فرمان او مخالفت نموده و عملی را انجام می دهند که خدای متعال از انجام آن راضی نیست، ولی کسی که مثلا تحت فشار شدید شهوت تمام سعی خود را می کند که به گناه نیافتد ولی گاهی توان خود را از دست می دهد و ناخواسته آلوده می گردد، وضعیت اش مانند کسی که از روی سرکشی گناه می کند نیست، مانند دزدی که ثروت مند است و دزدی می کند و کسی که از روی ناچاری و فقر مفرط دست به سرقت می زند. از نظر شرعی سارق اولی اگر دزدی اش اثبات شود، دست اش قطع می شود، ولی در مورد دومی که از روی ناچاری سرقت کرده، حکم به قطع دست نمی شود.
بنابراین نباید به صورت افراطی خودتان را تحت فشار قرار دهید و احساس گناه کنید و از خودتان ناامید شوید، این حالت انرژی شما را برای تلاش در جهت اصلاح و خودسازی کاهش می دهد و مانع حرکت تکاملی شما خواهد شد. پس هر چه زودتر تغییر وضعیت دهید و افکار منفی را از خویش دور نمایید و با فراموش کردن گناهان سابق و مدیریت صحیح وضعیت فعلی و حفظ شادابی و نشاط و یقین نسبت به رحمت و بخشش خداوند، زندگی تازه ای را شروع کنید و مطمئن باشید که نه تنها خداوند گناهان شما را می بخشد، بلکه قطعا شما را دوست دارد و مورد عنایت خویش قرار می دهد.
دوست عزیز؛ بخشش گناه از کسی که گناه را تکرار می‌کند و از روی علم و آگاهی آن را انجام می‌دهد برای خداوند سخت نیست! البته خداوند توبه‌ی جاهل گنه‌کار را زودتر می‌پذیرد؛ همانطور که در مکاتبه‌ی قبلی خدمتتان عرض کردیم، درب رحمت و بخشش الهی همیشه به روی توبه کنندگان باز است و هر زمان که بنده به سوی خدا برود و توبه کند، مشمول رحمت الهی خواهد بود. شکستن توبه مانع توبه نیست .
مهم این است که بدانیم، توبه‌کردن برای کسی که گناه را عالمانه و از روی عمد تکرار می‌کند، ممکن است رفته‌رفته سخت ‌شود (دقت کنید)؛ زیرا انسان با هر بار گناه کردن نقطه ای سیاه در قلبش نقش می بندد که اگر آن نقطه سیاه را با توبه پاک نکند و به گناهان ادامه دهد, کم کم صفحه ی قلبش سراسر ظلمانی گشته و دیگر جایی برای بازگشت باقی نمی ماند؛ نه اینکه بخشش برای خداوند سخت باشد!
امام علی (علیه السلام) می فرمایند: توبه بر چهار پایه استوار است: پشیمانی در دل, آمرزش خواهی به زبان, عمل کردن با اعضای بدن و تصمیم بر بازنگشتن به گناه. (همان / ح ۲۱۶۰)
پس شما دوست عزیز تا در سنین جوانی هستید باید تلاش کنید توبه ای نصوح داشته باشید. مطمئنا با همت و پشتکاری که دارید می توانید به وسوسه های شیطان دست رد زده او را از خود ناامید کنید.
هر معصیتی, می تواند مانعی بزرگ بر سر راه مؤمن باشد. لذا باید نسبت به گناهان کسب معرفت کرده, آنها را بشناسد و همه ی تلاش خویش را در ترک و دوری از گناهان صرف کند.
بهترین وسیله ها برای شناخت گناهان, کتاب خداوند (قرآن) و روایات اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) است. بنابراین لازم است هر روز به میزانی معین از آیات الهی را با تدبر و تفکر تلاوت کنید (حداقل پنجاه آیه) و برای فهم دقیق تر برخی از آیات, به تفاسیر مراجعه کرده, روایات مربوط به آن آیات را بخوانید.
- دستور العمل ترک گناه و تحصیل تقوی:
۱- ترک زمینه گناه: این خود زیرمجموعه اى دارد که مهمترین آن عبارت از است:
* کنترل چشم: دقیقا باید مواظب چشم خود بود که مبادا به نامحرم و کلاً هر آنچه که شهوت انگیز است، نگاه شود. عن الصادق(ع): «النظر سهم من سهام ابلیس مسموم و کم من نظرة اورثت حسرة طویله؛ نظر دوختن تیرى مسموم از تیرهاى ابلیس است و چه بسا نگاهى که حسرت درازمدتى را (در دل) به ارث بگذارد»، (سفینة البحار، شیخ عباسى قمى، ماده نظر).
تا حد امکان انسان از حضور در مجالس مختلط یا برخورد با نامحرم پرهیز نماید.
* کنترل گوش: باید از شنیدنى هایى که ممکن است به حرام منجر شوند و زمینه ساز حرام هستند پرهیز شود. مانند نوار موسیقى، صداى شهوت انگیز نامحرم و...
* ترک مصاحبت با دوستان ناباب: دوستانى که باعث مى شوند انسان مزه گناه را مزمزه کند، در واقع دشمن هستند و باید از آنها پرهیز کرد.
از امام سجاد(ع) نقل شده: «النهى عن مصاحبة خمسة و محادثتهم و مرافقتهم فى طریق و هم الکذاب والفاسق والبخیل والاحمق والقاطع لرحمه؛ حضرت از همراهى و سخن گفتن و رفیق بودن با پنج کس را نهى فرموده: کذاب، گناهکار، بخیل، احمق و کسى که قطع رحم کرده است»، (همان، ماده صحب).
البته اینها از مهمترین زمینه هاى گناه هستند که باید ترک شوند ولى کلاً هر چیزى که زمینه گناه را فراهم مى کندباید ترک شود.
۲- ترک فکر گناه: ترک زمینه گناه سهم به سزایى در ترک فکر گناه دارد ازاین رو هر چه بیشتر و دقیقتر زمینه گناه ترک شود فکر گناه کمتر به سراغ انسان مى آید. این فکر گناه است که شوق در انسان ایجاد مى نماید و بعد از شوق اراده ى عمل سپس خود گناه محقق مى شود، مسلما تا اراده و شوق و میل نسبت به کارى نباشد انسان مرتکب آن کار نمى گردد.
۳- اشتغال به برنامه شبانه روزى: حتما باید شبانه روز خود را با برنامه ریزى صحیح و متناسب وضع روحى و جسمى خود پر کنید و هیچ ساعت بیکارى نداشته باشید تا نفس شما را مشغول کند. در اوقات بیکارى وسوسه هاى نفس و شیطان به سراغ انسان مى آید و او را به فکر گناه و سپس به خود گناه مى کشاند قال امیرالمؤمنین على(ع): «ان هذه النفس لامارة بالسوء، فمن اهملها، جمحت به الى المآثم؛ براستى و حقیقت که این نفس (انسانى) پیوسته و مرتب به بدى امر مى کند در نتیجه هر کس آن را به خود واگذارد (و به کارى نگمارد) نفس او را به سمت گناهان مى کشاند»، (الغرر والدرر، باب النفس به نقل از سرالاسراء، استاد على سعادت پرور، ج ۱، ص ۵۴۴، ح ۴).
۴- روزه گرفتن: روزه گرفتن قواى حیوانى و شهوانى انسان را تضعیف مى کند اگر قواى شهوانى ضعیف گشت قهرا فکر گناه هم کم رنگ مى شود. عن ابى جعفر(ع) قال: «اذا شبع البطن طغى؛ هرگاه شکم پر شود طغیان مى کند، (المحجة البیضاء، ملا محسن فیض کاشانى، ج ۵، ص ۱۵۰). مفهومش این است اگر شکم بر نشود طغیان نمى کند و بهترین قسم جوع و گرسنگى همان روزه گرفتن است.
تذکر این نکته بسیار ضرورى است که اولاً: روزه نباید براى بدن ضررى داشته باشد وگرنه شرعا حرام است. ثانیا: براى کارهاى روزمره مخل نباشد. ثالثا: اگر نه مضر بود ونه مخل فقط روزهاى دوشنبه و پنج شنبه باشد نه بیشتر ولى در هر صورت اگر براى روزه گرفتن عذرى است مورد بعدى یعنى ورزش دو برابر شود.
۵- ورزش: هر روز ورزش لازم است البته آن ورزش هایى باشد که براى بدن ضررى ندارد مثل نرم دویدن و نرم طناب زدن و انجام حرکت هاى کششى و اگر براى روزه گرفتن عذرى هست زمان ورزشى دوبرابر شود مثلاً از بیست دقیقه به چهل دقیقه افزایش یابد.
۶- فکر مرگ: این یکى دیگر از چیزهاى بسیار مفید است که فکر گناه را یا از بین مى برد و یا کم مى کند که این به شدت و ضعف فرو رفتن در فکر مرگ بستگى دارد اگر انسان با این واقعیت انس بگیرد و مردن را باور دل سازد نقشى سازنده و بالا برنده دارد. قال امیرالمؤمنین على(ع): «اذکروا هادم اللذات و منغص الشهوات و داعى الشتات؛ یاد کنید (مرگ را) درهم کوبنده لذات را و تیره و تلخ کننده شهوات را و دعوت کننده جدایى ها را»، (الغرر والدرر، باب الموت، به نقل از سرالاسراء، استاد على سعادت پرور، ج ۲، ص ۱۵۹).
یاد مرگ دل را از تعلق به شهوات جدا مى سازد و انسان را از گناه و فکر گناه باز مى دارد آنچه که بسیار مهم است این است که اولاً این فکر هر روز و مستدام باشد اگر شبانه روزى نیم ساعت باشد کافى است ثانیا در مکان خلوتى باشد مخصوصا اگر آن مکان خلوت خود محیط قبرستان باشد به هر گونه که این فکر در مرگ با جان عجین شود و باور دل گردد بسیار مطلوب است مثلاً یکى از کیفیت هاى فکر در مرگ را یکى از بزرگان چنین مى فرمود: تمام خاطرات تلخ و شیرین گذشته را در حد امکان مثل یک فیلم از ذهن بگذراند و به خود بباوراند که همه اینها گذشت و چند روز باقى مانده عمر هم مى گذرد لحظات جان دادن، وقتى که خویشان و نزدیکان را رها مى سازد و از تمام تلخ و شیرینى ها وداع مى کند و... همه و همه را به خوبى تأمل کند تا دل بلرزند و چشم بگرید.
۷- بیشتر گناهان یک جوان ناشی از بر افروختگی نیروی شهوت در او است. بهترین و اساسی ترین راهکار کنترل شهوت و ترک گناه ازدواج است. اگر ازدواج به هیچ و جه مقدور نیست، در این صورت چاره ای جز استفاده از روش های کنترلی و پیشگیری هایی که گفته شد نیست.
سخن آخر این است که این دستورات وقتى نتیجه مى بخشد که هر چه دقیق تر به آن عمل شود زمان نتیجه آن بستگى به شرایط و خصوصیات افراد دارد، ازاین رو پى گیر زمان نتیجه نباید بود فقط هم و غمّ صرف عمل به دستورات شود.
پیروز و موفق باشید.

موفق باشید.
میهمان
من این دو هفتس پاکم وتا سربازی نرم زن بهم نمیدن این یکی از شرط هاس ایخدا الان ۱۷ سالمه خداااااا
پرسمان
سلام علیکم، گاهی شرایط زندگی به گونه ای است که امکان داشتن همه چیز در همه شرایط برای انسان وجود ندارد در این موقعیت، باید مقداری صبور باشید تا این دوران به سلامت سپری گردد.
خوشبختانه این دوران به زودی سپری خواهد شد و شما با همت و تلاش شبانه روزی به تدریج موانع ازدواج تان را برطرف خواهید نمود. به قول معروف «گر صبر کنی ز غوره حلوا سازم»
میهمان
سلام سوال من اینه من ۱۸ سالمه و ورزشکار حرفه ای هستم و بدنم نیاز به ارضا شدن دارم به صوزت دایم من الان نمیتونم زن بگیرم بس باید چیکار کنم و چجوری نیازمو برطرف کنم
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام، اگر عوامل و موانعی جدی بر سر راه ازدواج قرار گرفته باشد به طوری که شخص با همه تلاش های خود نتواند آنها را از میان بردارید؛ در این فرض هیچ راه مطمئنی همچون خویشتنداری جنسی، خودمهارگری، مدیریت غریزه جنسی و کنترل شهوت کارساز نیست. برای این منظور باید نیاز جنسی خویش را والایش کنید و تا محرومیت های جنسی و شدت نیاز جنسی خدای ناکرده شما را به سوی گناه و بی عفتی سوق ندهد.
بهترین توصیه برای افرادی همچون شما که باید در این شرایط محرومیت های جنسی را تحمل کنند و هیچ راهی برای ارضای مشروع وجود ندارد این است که با والایش انرژی های جنسی و بردن آن به سمت فعالیت های هنری، فکری، اجتماعی و معنوی و در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب (با مراجعه به کتاب های طب سنتی و تغذیه)، از آسیب های جسمی و روحی خود مانع شوند؛ علاوه بر این باید از تمرکز بیش از حد بر نیاز جنسی (به عنوان مثال نظربازی، دیدن عکس ها و فیلم های محرک، گفتگو دربارة مسائل جنسی، جک های جنسی و...) که به شعله ور شدن آتش نیاز می انجامد، بپرهیزند و بکوشند که با خودگویی های منطقی و آرام کننده و انس با عبادت و تلاوت قرآن و یادکرد مداوم پاداش های الهی و درس گرفتن از زندگی افرادی که همین شرایط را با صبوری و پاکدامنی پشت سر گذاشته و می گذارند، موقعیت پیش آمده را به عنوان واقعیتی که باید با آن سازگار شوند، بپذیرند و با آن سازگار شوند. موفق باشید.
میهمان
من خودم یک ماهو خورده ایی هست ک پاکم و خود ارضایی نکردم احساس میکمم از قبل زیبا تر شدم لختی موهام برگشته حسو حاله خوبم برگشته و من اینطوریم ک ا،ه مدت نسبتا طولانی خود ارضایی نکنم در خواب بددن هیچ عوارضی ارضا میشم بچه اولا سعی کنین ک هیچ فیلم پورنی نبینید و تا اینکه احساس کردید ک دارین تحریک میشین اون محیطی ک تنها ید رو ترک کنید و وختایی برید حموم ک مجبور شید زود بیاین بیرون در حد ۱۰ دقیقه ک مثلا ی کاری دارید یا یکی بعد شما حتما باید بره حموم ک باید زود بیاین بیرون و همچنین وختایی ک تحریک میشین و گوشی دستتونه ب جای سرچ کلیپ زشتو مستهجن ک تا هفته ها تو ذهن انسان میمونه و ذهنو درگیر میکنه بنویسید عوارض خود ارضایی مرسی از کانال خوبتون من واقعا تا حالا نمی دونستم خداوند با آدمی ک خود ارضایی میکنه حرف نمی زنه و واقعا خوشحالم ک این عمله زشتو ترک کردم
پرسمان
سلام علیکم، بسیار خوشحال و خرسندیم که شما توانسته اید با همت و تلاش تان خودارضایی را به طور کامل ترک کنید و خویشتن را ازعوارض و پیامدهای منفی آن رهانیده اید؛ بدون تردید سایر مبتلایان به خودارضایی نیز می توانند از تجربیات شما استفاده کنند و به این مهم دست یابند و به این باور برسند که ترک خودارضایی دور از انتظار نیست.
میهمان
سلام اگر به کمک آلت تناسلی شوهر خودارضایی کنیم چه حکم دارد چون در جریان همبستری ارضانمیشم شوهرم ارضامیشه خودم نه لطفاواضح کنیدتامشکل کاملا حل شود؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر کسی توسط دست یا بدن همسرش باعث رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضای خود گردد، مثلاً همسرش با آلت تناسلی وی بازی کند و آن را مالش دهد تا وی ارضا شود در این فرض دچار خودارضایی حرام نشده است، بلکه این کار نوعی خودارضایی و استمنای حلال است که در برخی موارد که امکان آمیزش و مقاربت جنسی همسران به هر دلیلی وجود ندارد و همسران از لحاظ تمایلات جنسی شدیداً در مضیقه و فشار هستند گاهی توصیه می شود. شما نیز برای ارضای بهینه می توانید از شوهرتان بخواهید در هنگام رابطه جنسی قبل یا بعد از آن نقاط حساس بدن تان را با آلت تناسلی اش و یا دست لمس کند نا بهتر ارضا شوید.
میهمان
سلام من دختری پانزده ساله هستم که در سن نه سالگی با دیدن فیلم های سکسی نا خودآگاه بدون اینکه بدانم این کار چیست خود ارضایی میکردم اما بعد از چند مدت احساس بدی بهم دست داد و برای همین این کار را ترک کردم اما با خواندن رمان باز این حس به من دست میداد و باعث شد با جستجو کردن بفهمم این به بیماریه حالا نه رمان میخونم ودنه خودارضایی میکنم اما بعضی شب ها وقتی خوابم ناخودآگاه این کار،را انجام میدهم در ضمن من نمیتونم تشخیص بدم ه مایعی که خارج میشه از روی هوس هست یا عفونت چون بدن من عفونت داره ...لطفا کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، در ابتدا این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد که پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت یکی از آن اتفاقات ناخوشایند می باشد، بنابراین باید سعی کنید این پدیدۀ آسیب زا را برای همیشه ترک کنید.
باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید.
یادتان باشد انسان های بزرگ و تحول آفرین قادرند مشکلات پیش روی خویش را هموار کنند. در قاموس آنها «نمی شود»، «نمی توانم» و «ناممکن» معنایی ندارد. شما نیز از اراده و اختیار الهی برخوردارید و می توانید به جنگ مشکلات زندگی بروید و آنها را قلع و قمع کنید. هرگز نباید به خودتان تلقین منفی کنید و با خودتلقینی منفی خودتان را روز به روز ناتوان و ضعیف تر نشان دهید.
باید توجه داشت که معمولاً ترشحاتی به‌طور روزانه از دستگاه تناسلی همة زنان و دختران سالم خارج می‌شود. این نوع ترشحات برای سلامتی دستگاه تناسلی و عفونت‌زدایی آن کاملاً ضروری است. البته ممکن است در هنگام اوج لذت جنسی و تجربه ارگاسم و یا حتی تحریک جنسی این گونه ترشحات افزایش یابد و حکم منی را پیدا کند که نجس است؛ بنابراین تا زمانی که یقین به رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم پیدا نکنید، همة ترشحات شما پاک بوده و نیاز به غسل ندارید و هرگز نباید به شک و تردید در این خصوص توجه کنید و باعث ابتلا به بیماری وسواس گردید.
احساس خوشایندی و لذت مختصری که به‌هنگام تحریک جنسی و یا خواندن و شنیدن و یا دیدن مطالب شهوت‌آمیز و یا لمس بدن خود و دیگران و اندیشیدن به مسائل جنسی به شما دست می‌دهد و در این هنگام ترشحاتی از شما خارج می شود به معنای رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم نیست، پس خیال‌تان آسوده باشد که جنب نشده‌اید که نیاز به غسل پیدا کنید. پس تا یقین صد در صد به اوج لذت جنسی و ارگاسم جنب محسوب نمی شوید و تمام ترشحات شما پاک است.
میهمان
منم خودارضایی میکنم خیلی ارامبخشه و جالبه واسم اما عوارضش ودارم میبینم تپش قلب واسترس بیجا وبیمورد دارم با یه خبر یا حتی شوخی استرسی میشم
میهمان
از بچگی خو د ارضایی می کردم چی کار کنم که دیگه انجام ندم
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما به خودارضایی مبتلا شده اید، مطمئناً شما تنها فردی نیستید که به پدیده خودارضایی مبتلا شده اید، متأسفانه این پدیده کم و بیش در بین نوجوانان و جوانان دیده می شود و برخی از افراد به خاطر کنجکاوی های جنسی، فراوانی و دسترسی آسان به انواع و اقسام محرک های جنسی، فزون یابی تمایلات جنسی، عدم توانایی بر مدیریت و کنترل غریزۀ جنسی و نیز مواجهه با فشار غریزه جنسی، عطش جنسی، ناکامی های جنسی که به خاطر مشکل ازدواج و تأخیر در آن دارند به این پدیده زشت مبتلا می شوند. البته بسیاری از آنان با مدیریت صحیح و کنترل هوشمندانه غریزۀ جنسی بر مشکل غلبه می کنند و خویشتن را از آلودگی ها و انحرافات اخلاقی و جنسی می رهانند.
باید توجه داشت کنترل غریزۀ جنسی و شهوت به صورتی که منطبق با فطرت انسانی باشد، امری ممکن و شدنی است. البته آنهایی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و قویی برخوردارند و نیز از محرِّک های جنسی دوری می کنند و بی جهت باعث فزون یابی تمایلات جنسی شان نمی گردند، به خوبی می توانند از پیامدهای منفی آن مصون باشند و غریزۀ جنسی خود را در همه حال و به خوبی کنترل کنند و آسیبی از این ناحیه نبینند.
باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید.
یادتان باشد مردان بزرگ و تحول آفرین قادرند مشکلات پیش روی خویش را هموار کنند. در قاموس آنها «نمی شود»، «نمی توانم» و «ناممکن» معنایی ندارد. شما نیز از اراده و اختیار الهی برخوردارید و می توانید به جنگ مشکلات زندگی بروید و آنها را قلع و قمع کنید. هرگز نباید به خودتان تلقین منفی کنید و با خودتلقینی منفی خودتان را روز به روز ناتوان و ضعیف تر نشان دهید.
میهمان
سلام دختری ۲۹ ساله هستم ک نیاز شدید به رابطه جنسی دارم فعلا موقعیت ازدواج ندارم و وقتی حس شهوتم زیاد میشه و خودمو ارضا نمیکنم قلبم تیر میکشه و همش فکرم مشغول میشه بنظرتون اگه خودمو تخلیه نکنم ضرری به بدنم نمیرسه
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی بدون شک عوارض ارضای غریزه جنسی از راههای غیرطبیعی و حرام به مراتب بیش از کنترل آن است. اما نکته اینجاست که غریزه جنسى اگر با ازدواج مهار نگردد، مطلوب ترین راه تسلط بر آن، کنترل مثبت است و آن پرهیز از صحنه ها و کارهایى است که به تحریک این غریزه مى انجامد. این نوع از کنترل، که در حقیقت جنبه پیشگیرى دارد هم راحت است و هم بى زیان و بلکه مفید.
پس اول برای برطرف شدن مشکلتان، در صورت فراهم شدن شرایط ازدواج حتما اقدام به ازدواج کنید. ولی اگر به هر دلیلی امکان ازدواج فراهم نشد باید عفاف را پیشه خود ساخت و خود را از آلوده شدن به گناه حفظ کرد تا خداوند گشایشی در کارها حاصل نماید.
برای دریافت راهکارهای موثر در کنترل غریزه جنسی می توانید از راههای زیر سوالتان را با ما درمیان بگذارید:
http://www.porseman.org/q
ربات @porsemanbot
پیامک ۳۰۰۰۱۶۱۹
میهمان
مزخرفع همش
میهمان
جالبه ادم عریزه جنسی داره حداقل نوددرصدجوانهاصددرصدبااین وصع اقتصادی مجرد هستن ومیمونن چطورتااخرعمرخودارصایی نکنن سمت موادمخدرنرن تااخرعمربیکارباشن خودبیامبرخدا چندبن زن داسته اونوقت موانهاتااخرعمرمجردن بنازم عدالت خدارو
پرسمان
سلام علیکم، برخی از جوانان چنین می پندارند که از یک طرف، ازدواج و از طرف دیگر، مهار نفس ممکن نیست. این در واقع، نوعی تلقین به محال است؛ زیرا عدم امکان ازدواج و عدم توانایی بر مهار نفس، معنایی ندارد، جز «عدم راه حل قطعی». هر دو مقدمه غلط است؛ یعنی، نه امکان ازدواج به کلی منتفی است و نه امکان کنترل نفس؛ هر چند ممکن است هر دو بسیار سخت و دشوار باشند .
توصیه نخست در چنین شرایطی، این است که شخص به هر شکل ممکن با توکل به خدا، برای ازدواج اقدام کند و از مشکلات آن نهراسد؛ زیرا مشکلات نیز بخشی از زندگی است و باید برای رویارویی با آنها آماده شد. برای اینکه مشکلات اقتصادی به یکباره هجوم نیاورد، بهترین راه این است که انسان، فرد مناسب و سازگار با شرایط خود را برای زندگی مشترک برگزیند؛ اما مراسم عروسی را تا دو سه سال به تأخیر اندازد. توصیه دیگر، این است که تا پیش از حل مشکل تأمین جنسی، هرگز خود را دست کم نگیرد و در برابر خواهش های نفس، احساس ناتوانی نکند. غریزه جنسی ـ آن هم در دوران جوانی ـ بسیار نیرومند و شکننده است؛ اما اراده و ایمان، قدرتی برتر از آن دارد و می تواند آن را رام و مسخر خود سازد. چنین چیزی ابتدا بسیار مشکل می نماید، اما شدنی است.
میهمان
خودارضایع یه نعمت و یه روشع برای رفع نیاز جنسی
میهمان
سلام عزیزان ... خیلی حواسمون باید به جمع رفقامون باشه به نظرم به احترام دنیا و آخرتمون باید از یک سری آدمهای فریب خورده دورشیم...توسل و ذکر مصایب *هرروزه *آل الله
به نظرم می تونه بی نظیر باشه ...
وعده ما بهشت خدا ان شاالله
میهمان
من همیشه خود ارزایی میکنم چون با این کارم تف میندازم به دهان کسایی که این حکومتو دارن اداره میکنن و با گرانیم نمیشه خود ارضایی نکرد حداقل اینجور شهوتمون کم میشه و پی ناموس دیگران نمیریم
میهمان
آیا خود ارضای بین زن مرد باعث جدای هم میشود
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی خودارضایی عوارض متعدد و مختلفی دارد که یکی از این عوارض، عدم ارضای جنسی در زندگی زناشویی زن و مرد می باشد. عدم ارضای جنسی زوجین از هم نیز، باعث مشکلات و اختلافات زناشویی شده و در نهایت زندگی زناشویی را در خطر فروپاشی قرار می دهد. پس خودارضایی بخاطر اینکه باعث عدم ارضای جنسی از همدیگر می شود زندگی زناشویی را تهدید می کند. اما خوشبختانه می توان گفت که غالب عوارض خودارضایی با ترک کامل آن از بین می رود، بنابراین اگر فردی خودارضایی را به صورت کامل ترک نماید می توان گفت که دیگر جای نگرانی نیست. شخص مورد ابتلا باید سعی کند افکار دیگر را از ذهن خود خارج کرده و فقط به ارتباط خود با همسرش و لحظه ای که در آن هست فکر کند. در وهله اول باید نحوه نزدیکی جنسی با همسرش را اصلاح کند. همچنین از همسرش بخواهد که کار خودارضائی را خودش برایش انجام دهد و بعد از مدتی این کار همسر برایش عادت می شود. منتها منشاء لذتش آنوقت همسرش خواهد بود. این را هم بداند که اگر خودش این کار را انجام دهد خودارضایی محسوب می شود، ولی اگر توسط همسرش این کار صورت گیرد خودارضایی محسوب نمی شود. پس باید سعی کند برای ارضا شدن کامل، همسرش این کار را انجام دهد تا مرتکب گناهی نشود. موفق باشید.
میهمان
سلام همه ی کسایی که خود ارضایی میکنن چه خانوم چه اقا چه من که کلا ۱ماه بیشتر نشده خودارضایی رو شروع کردم میخوام بهتون بگم تا وقتی که موبایل همراهتون کنارتون هست هیچ وقت نمیتوتین خودارصایی رو ترک کنین من خیلی ناراحت دارم زجر میکشم خودارضایی داره نابودم میکنه هیچ احساس بدی ندارم هیچ جای بدنمم کاری نشده ولی روح و روانمو بهم ریخته اگه میخواین جرق رو ترک کنین ۱هیچ وقت تنها نشین ۲موبایلتونو ۱ ماه از خودتون دور نگه دارید. و براتون ارزو موفقیت توی این راهو دارم مک تا الان ۳ روزه پاکم فقط ۲۷ روز دیگه باید دووم بیارم چون انسان به هر چیزی توی ۱ ماه عادت میکنخ
میهمان
فرهنگ جامع ما این کار بر سر جوان ها آورده عدم وجود ارتباط با جنس مخالف در سن بلوغ جوان ها مارا نابود کرده درسته که دینت ما اسلام است ولی در کشورهای مسلمان مثل عربستان.امارات جوان هاشون در سن ۱۴ به بعد یعنی بلوغ مشکل جوانان ایرانی رو ندارن متاسفانه دیگه در کشور ما رواج افتاده که دختر و پسر را از هم جدا میکند اینم با زور دیگه در جامع ما نمیشه کاری کرد یا خیلی خیلی سخت میشه تغیر داد.متاسفم برای جامعه
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
کاشکی میشد تو سیزده سالگی ازدواج کرد که نیاز جنسیمون برطرف بشه آخه خیلی سخته بعد ۱۵ سال بدون برطرف کرن نیاز جنسی صبرکنیم استمنا نکردن هم که خیلی سخت بود اما بالاخره ترکش کردم ولی دیگه واقعا برطرف نکردن نیاز جنسی سخته.
چیکار کنم؟
میهمان
به جای استمنا هروقت هوست کرد سرتو بابازی و ورزش و درس خوندن گرم کن
میهمان
عالی بودن ممنون
میهمان
چه فرقی بین خود ارضایی و رابطه جنسی وجود داره ؟؟ مگه تو هر دو انزال رخ نمیده پس چه فرقی هست

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://www.moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سلام...من مردی هستم که به دلیل مشغله کاری از همسرم دورم وگاهی با خلوت کردن چت و یا تلفنی ارضا میشم میخواستم ببینم این همان خود ارضایی است و عوارض خود ارضایی را دارد
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
چطور ابن کار زشت رو کهخیلی به انسان اسیب می زنه ترک کنیم
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سلام من ۱۶ سالمه حدود ۴ ساله که دارم خودارضایی می کنم و نمی تونم ترک کنم حس می کنم که کم حافظه و حواس پرت شدم و کمرم همیشه درد می کنه و مفصل هایم دایم صدا میده این عوارض هیچ درمانی نداره ؟؟؟
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
با سلام
من ۲۶ سالمه و به دلیل بیکاری و ... نمی تونم ازدواج کنم
و الان بین افسردگی و خودارزایی گیر کردم اگه خودارضایی نکنم افسردگی دارم و شب ها تا صبح خوابم نمیبره و روزها عصبی و پرخاشگر میشم ولی وقتی خودارضایی میکنم احساس ارامش میکنم و احساس میکنم سبک شدم ولی از عوارض میترسم ولی چاره دیگری هم ندارم
میهمان
با سلام از راهنمایی های مفیدی که می کنید کمال تشکر رو دارم ولی متاسفانه درجامعه ی ما خود ارضایی نیست که سن ازدواج رو عقب انداخته به جای اینکه ما فقط شعار بدیم که خو ارضایی عمل بدی هستش بیام فکری بکنیم به حال فرهنگ سازی در ارتباطات چون به دلیل خیلی از مشکلات سن ازدواج در کشور ما عقب افتاده چون همیشه هر مشکلی که هست و ما نمی تونیم اون رو بر طرف کنیم سریعا از بعد دینی بهش می پردازیم و این موضوع باعث شه که جوانان دین رو به عنوان مانع ببینن نه مشکلات دیگر رو با تشکر
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام
من انقد تو طی این سه سال خود ارضایی داشتم الان که با زنم هم خواب میشم بهش میگم دلم میخواد نزدیکی کنم و این حس شهوت هس ولی التم راست نمیشه باید با کمی مالش همسرم التم راست بشه میشه علت این رو بدونم بعد از راست شدن التم یک ساعت میکشه تا ارضا بشم لطفا اگه بشه جواب بدین
میهمان
آقا من نمیدونم وقتی خدا یه راهکار برای ما گڌاشته چرا نمیزارن انجام بدیم برین ازدواج موقت گنین....
میهمان
سلام. اخه ادم چجور خودشو ارضا کنه نیاز داره ادم من تمام این عوارضو دارم نمیتونم بخوابم تمرکز ندارم ریزش مو دارم اخه چجور ترکش کنم میخواین خودمو بکشم اره تو این دوره زمونه کی میتونه ازدواج کنه تو این وضع اقتصاد کی میتونه !!!! کسایی که ثروت مندن میتونن ازدواج کنن تو این وضع شغل و مسکن میری خواستگاری میگن خونه داری میری خونه بگیری میگن مجردی !! میری شغل پیدا کنی میگن باید متاهل باشی میری زن بگیری میگن شغلت چیه !!! اخه ادم چه راهی داره دزدی اره دزدی کنه ادم خوبه این بعدشم ادمو ببرن زندون تا اب خنک بخوره این راهشه ازدواج !!! ن واقعا این راهشه!!!!
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
درود بر شما منو شوهرم که در دوران عقد هستیم
ولی رابطه جنسی نداریم البته دخول نیست اما عشق بازی و معاشقه داریم
همسر من پزشک داروساز هست و میگه که وقتی دخول صورت نمیگیره عوارض خود ارضایی داره آیا این حرف درسته ببخشید ما فقط معاشقه داریم

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید