تفاوت خود ارضایی با عمل زناشویی ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۱۳۸۲۱۵ بازدید

دوست خوبم، ارتباط با شما که ذهن منطقیتان، مشورت را برای گذر از ابهامات برگزیده است، باعث افتخار ماست. امیدواریم پاسخ ارائه شده، فرونشاننده عطش پرسشتان باشد.
جنابت از راه درست که با فطرت انسانی سازگار باشد برای سلامت انسان (هم جسماً و هم روحاً) لازم است. به علاوه همان فرقی که بین زنا و جماع هست بین استمناء و جماع هم هست. جنابت از بیراهه (خودارضایی یا استمناء، زنا، هم جنس بازی یا لواط) باعث از بین رفتن سلامت روحی و نفسانی و جسمی می شود.
انزال منی که پس از ازدواج و از طریق ارتباط با همسر صورت می گیرد، دارای تفاوت هایی است که به صورت خلاصه به آن اشاره می شود:

دوست خوبم، ارتباط با شما که ذهن منطقیتان، مشورت را برای گذر از ابهامات برگزیده است، باعث افتخار ماست. امیدواریم پاسخ ارائه شده، فرونشاننده عطش پرسشتان باشد.
جنابت از راه درست که با فطرت انسانی سازگار باشد برای سلامت انسان (هم جسماً و هم روحاً) لازم است. به علاوه همان فرقی که بین زنا و جماع هست بین استمناء و جماع هم هست. جنابت از بیراهه (خودارضایی یا استمناء، زنا، هم جنس بازی یا لواط) باعث از بین رفتن سلامت روحی و نفسانی و جسمی می شود.
انزال منی که پس از ازدواج و از طریق ارتباط با همسر صورت می گیرد، دارای تفاوت هایی است که به صورت خلاصه به آن اشاره می شود:
۱. چون ارضا از طریق طبیعی صورت می گیرد به تدریج و پس از گذشت مدتی از ازدواج فاصله بین دفعات ارتباط بیشتر می شود و حالت حرص و اعتیادی که در استمنا وجود دارد اینجا دیده نمی شود. بنابراین با کاهش دفعات انزال در ازدواج عوارض جسمی در مقایسه با استمنا بسیار کمتر است.
۲. در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود (از طریق ملاعبه و ...) سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند. (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و ...) اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند. تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد. و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و ...
۳. در ارتباط طبیعی و به خصوص اگر انزال منی از طریق مقاربت صورت گیرد کیسه های منوی به طور کامل تخلیه شده و ارضاء کامل صورت می گیرد. ولی در استمنا بستگی به شدت خیالات فرد تخلیه کیسه ها متفاوت است و در بعضی مواقع بزرگی بیش از حد پروستات، عدم تخلیه کامل کیسه های منی، سوزش ادرار و ... بروز می دهد.
۴. از نظر روحی روانی نیز حالت احساس گناه، پشیمانی، افسردگی، اضطراب و ... که پس از استمنا برای فرد رخ می دهد پس از مقاربت طبیعی برای فرد وجود ندارد بلکه بر خلاف آن حالت شادی و آرامش روحی ایجاد می شود.
۵. از نظر معنوی نیز بحث ارتکاب گناه و دوری از درگاه حضرت حق مطرح است که در استمنا وجود دارد ولی در ارتباط با مقاربت انسان حلال الهی را انجام داده است و باعث نزدیکی و قرب به درگاه خداست.
۶. استمنا در واقع آمیزش با خود است لذا تحریک کننده و تحریک پذیر یک نفر است. همینطور ایجاد کننده شرائط اوج و لذت (گرم شدن، تصور لذت و...) توسط خود ارضا شونده فراهم می شود. در این جا تمام وجود فرد (در عین وحدت و یکپارچگی) باید دو پاره شود یکی ارضا شونده و دیگری تحریک کننده و ارضا کننده، هم گرم کننده و هم گرم شونده و هم نعوظ آور و هم نعوظ پذیر و این دو پاره شدن، بزرگترین آسیب را در سیستم بینایی و ذهنی (عدم تمرکز و...) و درنهایت به بخش روانی شخصیت ایجاد می کند.
۷. زمانی که بدن خود انسان تامین کننده نیاز جنسی خود قرار می گیرد در این صورت، این بدن همیشه در همراهی با او است. کم کم او را در یک حالت تحریک جنسی دائم قرار می دهد چون خودش از خودش لذت می برد و این نزدیکی فاصله و بدون واسطه وی را به سمت حالت تحریک دایم از خود قرار می دهد و تحریک پذیری سریع زود و دایم جدای از اثرات مخرب اجتماعی و اخلاقی فرد، موجب خرد شدن پیکر آدمی و پیری زودرس و شکستگی چهره می شود.
۸. در ازدواج چون انسان همیشه همسر خود را در اختیار دارد می تواند نیازهای جنسی خود را به موقع و از طریقی که دستگاه خلقت برایش فراهم کرده است، پاسخ گوید. عمل جنسی که در ازدواج صورت می گیرد صرفا قرار گرفتن دو جسم مادی در کنار همدیگر نیست بلکه این عمل ظاهری؛ محبت به یکدیگر، ایثار و از خودگذشتگی در حق همدیگر و بسیاری از فواید روحی و روانی را در پی دارد که در این مجال طرح آن ممکن نیست ولی خود ارضایی یک انحراف جنسی است که عواقب بسیار وخیمی برای فرد به همراه دارد مانند اعتیاد و احساس گناه و افسردگی پس از هر بار خودارضایی، کاهش اعتماد به نفس، عدم تمرکز حواس، کاهش آستانه تحریک جنسی و زودانزالی و عدم لذت از زندگی زناشویی آینده و...
چنین عوارضی که به صورت مختصر به آنها اشاره کردیم در هیچ کدام از زن و شوهر که ازدواج کرده اند رخ نمی دهد.
در زمینه حرمت و گناه خودارضایی گفتنی است، این عمل یکى از راه هاى انحرافى در ارضاى میل جنسى است که نسل جوان را در معرض آسیب هاى جدى قرار مى دهد. این کار عادت بسیار زشت و زیان آوری است که می تواند استعداد و توانایی های فراوان یک جوان را به نابودی بکشاند و حال و آینده او را تباه کند.
استمنا و یا به عبارتی خود ارضایی، از نظر شرعی واخلاقی، حرام و گناه محسوب می شود. این عادت ناپسند به لحاظ اخلاقی، بعد معنوی انسان را به سختی می آزارد، روح او را تاریک می نماید، آزادی معنوی انسان را سلب می کند و در مسیر خود سازی و کمال، آدمی را با چالش جدی مواجه می کند. مطابق تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان، خود ارضایی نوعی اعتیاد و بیماری زشتی است که آثار و ضررهای فراوانی بر جسم و روان آدمی باقی می گذارد.
کسانی که گرفتار این عمل شنیع شده اند، آن را گریزگاهی فرعی و عاجل برای خارج شدن از فشار جنسی و پاسخی برای لذت طلبی خود تصور می کنند، در صورتی که اگرتوجه نمایند، بدین وسیله گرفتار آثار و تبعات زیان آوری می شوند که گاها قابل جبران نیست.
شهوت یکی از اموری است که با طبیعت انسان در آمیخته و در جای خود از نعمت های خداوند است، ولی اگر از حالت تعادل خارج و بر افروخته شود، ممکن است سرمایه های عظیم انسانی را به خاکستر تبدیل کند. این نیرو به طور قطع نیاز به ارضاء دارد، ولی با روشی که با نظام طبیعت و شریعت سازگار باشد.
خدای متعال که به حکمت بالغه اش این غریزه را در نهاد انسان گزارده ، تا نسل انسان باقی بماند، از روی رحمت و هدایت خود راه های آسان و معقول کنترل و ارضاء آن را پیش پای او قرار داده است و نسبت به بیراهه ها و انحراف از مسیر درست نیز، هشدارهای لازم را به انسان داده است ،راههایی که باید با شناخت و عمل به آنها، سلامت جسم و جان خویش را پاس بداریم و از خطر و پی آمد کارهایی همچون خود ارضایی و مانند آن برهانیم.
حرمت خودارضایی در آیات و روایات:
خداوند در سوره مؤمنون می فرماید یکی از ویژگی های انسان های مؤمن این است که در مسائل جنسی خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ می کنند و صرفا از طریق ازدواج غریزه جنسی خود را ارضا می کند سپس می فرماید هر کس از غیر مسیر ازدواج غریزه جنسی خودش را ارضا کند از تجاوز کاران است «الذین هم لفروجهم حافظون . الا علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم فانهم غیر ملومین . فمن ابتغاء وراء ذلک فاولئک هم العادون » و عمل استمنا مشمول آیه ۷ سوره مؤمنون می شود که می فرماید هر کسی غیر از این طریق را (جهت بهره گیری جنسی) طلب کند تجاوزگر است».
علاوه بر این در سخنان گهربار معصومین(ع) نیز از عمل استمنا به زشتی یاد شده و مورد نهی قرار گرفته است که در اینجا به احادیثی از پیامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره می کنیم:
۱. امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد. (میزان الحکمة، ح ۱۸۷۴۹)
۲. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائکه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. (همان، ح ۱۸۷۴۸)
۳. رسول خدا(ص): کسى که خودارضایى مى کند، ملعون است. (همان، ح ۱۸۷۵۱)
۴. امام صادق(ع): خودارضایى گناه بزرگى است که خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. (همان، ح ۱۸۷۵۰)
۵. امام صادق(ع): براى کسى که خودارضایى کند در قیامت عذاب دردناکى در نظر گرفته شده است. (همان، ح ۱۸۷۴۹)
گفتنى است؛ که حرمت استمنا تنها به خاطر آثار و زیان جسمانى آن نیست، بلکه حکمت هاى دیگرى نیز دارد که بر ما مخفى است. پاره اى از زیان هاى جسمانى، روانى و اجتماعى استمنا عبارتند از: ۱. خستگى و کوفتگى، ۲. عدم تمرکز حواس، ۳. ضعف حافظه، ۴. استرس و اضطراب. ۵. حساسیت بیش از حد و زودرنجى، ۶. کمردرد، ۷. ریزش موها، ۸. ناتوانى جنسى زودرس در جوانى، ۹. بى خوابى یا بدخوابى و مشکلات مشابه. ۱۰. انزال زودرس و غیرارادى یا خروج منى به صورت قطره قطره، ۱۱. بى میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگى مشترک. ر.ک: پرسش ها و پاسخ ها، شماره ۷، ص ۲۸۵.

نویسنده : جواد ترکاشوند

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام به نظرتون خدا بعد از چند بار توبه شکستن میبخشه ؟؟؟؟؟؟؟
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. در زمينه تكرار گناه و توبه بايد هشيارانه توجه كرد كه ميان روش هدايتي خداوند و وسوسه هاي شيطان تفاوت اساسي وجود دارد؛ «قبل از انجام گناه» خداوند آدمي را از نزديك شدن به حريم گناه به شدت هشدار مي دهد. اما شيطان گناه را در نظر انسان كوچك مي كند و آن را قابل جبران جلوه مي دهد. «بعد از انجام گناه»، خداوند به كساني كه پشيمان مي شوند و به فكر اصلاح و جبران مي باشند وعده آمرزش و حتي پذيرش بيش از گذشته به بندگان مي دهد. تا آدمي با اميدواري به رحمت بي پايان خدا هر چه سريع تر و پايدارتر به راستي و درستي گرايش پيدا كند. اما شيطان نااميدي و بريدگي را در دل و جان آدمي رخنه مي دهد تا بيش از پيش در لجن زار آلودگي غوطه ور شود. با آگاهي به آن چه گفته شد حال بايد دانست؛ ياءس از رحمت خداوند گناهي بزرگ است مگر خود او نفرموده است : «به آن بندگانم كه با عصيان بر نفس خويش اسراف كردند بگو: هرگز از رحمت خدا نااميد مباشيد البته خدا گناهان را خواهد بخشيد كه او بسيار آمرزنده و مهربان است»و پيامبرش فرمود : «التائب من الذنب كمن لا ذنب له ; توبه كننده از گناه همانند كسي است كه گناهي نكرده است» V}(بحار ج 2 ص 154){V پس چرا از رحمت او ماءيوس باشيم ؟! به فرموده ء امام سجاد (ع ) در دعاي ابوحمزه : «خدايا آن گاه كه به گناهانم مي نگرم آه از نهادم بر مي آيد و جزع و فزع مي كنم و آن گاه كه به كرم تو مي نگرم طمع مي كنم». P} بازآ بازآ هرآنچه هستي بازآ {E} گر كافر و گبر و بت پرستي بازآ {P P} اين درگه ما درگه نوميدي نيست {E} صدبار اگر توبه شكستي بازآ {P سفارش ما به شما اين است كه وقتي توبه مي كنيد عزم راسخ داشته باشيد كه ديگر گناه نكنيد و گذشته ء خود را فراموش نماييد. هدف از ندامت و پشيماني از برنامه ها و كارهاي گذشته و غصه دار بودن اين است كه چنين اشتباهي در آينده تكرار نگردد و خطاها و كاستي هاي گذشته را با عزم و اراده اي مستحكم در آينده جبران نماييم و با عبرت آموزي از گذشته و دستيابي به عوامل خطاهاي گذشته، راه آينده را با استواري و صلابت بپيماييم و به سعادت حقيقي در دنيا و آخرت نائل گرديم. ولي اگر غصه و تأسف و اندوه برگذشته، افق آينده را در نظر ما تيره و تار سازد و پاي رفتن و حركت ما را سست نمايد اين دور شدن از هدف و تسليم دام شيطان شدن و از چاله به چاه افتادن است. خداوندي كه خالق و آفريننده ما است و از ضعف و ناتواني و جهالت ما از همان ابتداي افرينش و قبل از آن آگاه بوده و مي دانسته ما انسان هاي خدا باور و معتقد به او دچار لغزش و خطا مي شويم و گاه گاهي در دام خدعه و فريب شيطان مي افتيم،و لذا بابي به نام توبه رافرا روي ما گشوده است و ما را دعوت نموده كه بعد از لغزش و افتادن با توبه و پشيماني و عذرخواهي بلند شويم و قد راست نماييم و عجز و نياز را به پيشگاه او ببريم و رشته اتصال بين خود و خدا را كه با گناه و خطا پاره كرده ا يم دوباره گره بزنيم و با آب اشك و توبه، چهره خويش را از گناهان بزداييم و او وعده پذيرش توبه و آمرزش داده است. حال اگر انساني دچار خطا و گناه گرديد و متوجه خطاي خود شد و پشيمان و نادم گرديد وعذر تقصير به پيشگاه با عظمت خداوند آورد، ولي به آمرزش و لطف حق اعتمادي نداشت و تصورش اين بود كه مورد مغفرت و رحمت حق قرار نگرفته، معلوم است كه وعده هاي الهي را باور نكرده و خداوند را به غفور بودن و رحمان و رحيم بودن نشناخته و يا گناه خود را كه با همه بزرگي محدود است بزرگتر از صفات رحمت و مغفرت الهي كه بي حد و بي كرانه است مي بيند. توجه داشته باشيد كه دام هاي شيطان بسيار متنوع و رنگارنگ است. شيطان كه استاد مكر و فريب است براي هر فردي دامي ويژه او دارد براي بندگان با تقواي الهي دامي و براي بندگان فاسق دامي ديگر دارد. هدف شيطان بازداشتن از ياد خداوند و فاصله انداختن بين بندگان و خداوند به هر طريق ممكن است. اندوه بر گذشته اگر باعث تباه شدن فرصت هاي آينده و حال ما گردد و حال و آينده مان را با تأسف و تحسر و اندوه بر اعمال گذشته سپري سازيم، در واقع شاد كردن شيطان و كمك به او در پياده كردن اغراض شوم اوست. آيا شما تصور مي كنيد همه بندگان خوب و لايق خداوند كه به مقام قرب او رسيده اند و سر بر آستانه با عظمت او ساييده اند همگي از ابتداي عمر، پاك و بي خطا و بي جرم بوده اند؟ خير، اين ويژگي تنها مخصوص بندگان معصوم خداوند يعني انبيا و اوليا(ع) است و ديگران كم و بيش از خطا و اشتباه در برهه اي از دوران عمر خويش و به ويژه دوران نوجواني و جواني كه دوران اوج غريزه و غلبه سستي قدرت و نيرو در انسان است، دچار خطا و اشتباه و گناه بوده اند. بزرگاني مثل فضيل بن عياض و بشر حافي و افراد فراوان ديگري كه عمري را در فساد و آلودگي و گناه به سر بردند ولي بالاخره لطف حق و هدايت الهي شامل حالشان گرديد و نه تنها خود راه هدايت را يافتند بلكه راهنماي ديگران در ظلمت ها و تيرگي ها شدند و با جبران گذشته و پا گذاشتن در جاده بندگي، پله هاي قرب حق را پيمودند و در مقام صدق و راستي و در جوار خداوند آرميدند، الگوها و نمونه هاي روشني براي ما مي باشد كه مراقب باشيم از راهي كه فكر مي كنيم درست و مطلوب است و ناخواسته در دام شيطان گرفتار نگرديم و آينده مان را به سرنوشت گذشته مان دچار نسازيم. به لطف و عنايت و رحمت و پرده پوشي و مغفرت الهي ايمان بيشتري داشته باشيم و به وعده هاي حق و بشارت هاي او خوش گمان تر باشيم كه خداوند همان گونه كه درباره او گمان مي كنيم با ما رفتار مي كند و او را همان گونه كه تصور مي كنيم مي يابيم. خداوند در قرآن كريم مي فرمايد: ((و لا تيائسوا من رحمه الله ، يعني از رحمت خدا نا اميد نشويد...)) به قول شاعر: اين در گه ما درگه نوميدي نيست ==صد بار اگر توبه شكستي باز آي اينكه هرگاه انسان به خود نظر مي افكند معمولا صحيفه اعمال خود را آلوده و مشوب به رذايل اخلاقي مي بيند در اين حال اگر راهي و روزنه اي براي پالايش وجدان از بدي ها نباشد انسان در سراشيبي سيه روزي و شقاوت كامل قرار مي گيرد و به سمت نوميدي و غرقه شدن در مرداب رذايل فرو مي رود افزون بر اين از جنبه روحي و رواني گناه و خطا در انسان حالتي پديد مي آورد كه اگر زايل نشود آمادگي بيشتري براي ارتكاب خلاف در فرصتهاي آينده خواهد داشت . گناه عملي است كه انسان با اختيار و آگاهي انجام مي دهد و بيشتر نسبت به كساني صادق است كه مي توانند از طريق حلال زندگي كنند ولي در اثر غفلت و سركشي و طغيان، در مقابل خداوند مي ايستند و با فرمان او مخالفت نموده و عملي را انجام مي دهند كه خداي متعال از انجام آن راضي نيست، ولي كسي كه مثلا تحت فشار شديد شهوت تمام سعي خود را مي كند كه به گناه نيافتد ولي گاهي توان خود را از دست مي دهد و ناخواسته آلوده مي گردد، وضعيت اش مانند كسي كه از روي سركشي گناه مي كند نيست، مانند دزدي كه ثروت مند است و دزدي مي كند و كسي كه از روي ناچاري و فقر مفرط دست به سرقت مي زند. از نظر شرعي سارق اولي اگر دزدي اش اثبات شود، دست اش قطع مي شود، ولي در مورد دومي كه از روي ناچاري سرقت كرده، حكم به قطع دست نمي شود. بنابراين نبايد به صورت افراطي خودتان را تحت فشار قرار دهيد و احساس گناه كنيد و از خودتان نااميد شويد، اين حالت انرژي شما را براي تلاش در جهت اصلاح و خودسازي كاهش مي دهد و مانع حركت تكاملي شما خواهد شد. پس هر چه زودتر تغيير وضعيت دهيد و افكار منفي را از خويش دور نماييد و با فراموش كردن گناهان سابق و مديريت صحيح وضعيت فعلي و حفظ شادابي و نشاط و يقين نسبت به رحمت و بخشش خداوند، زندگي تازه اي را شروع كنيد و مطمئن باشيد كه نه تنها خداوند گناهان شما را مي بخشد، بلكه قطعا شما را دوست دارد و مورد عنايت خويش قرار مي دهد. دوست عزيز؛ بخشش گناه از كسي كه گناه را تكرار مي‌كند و از روي علم و آگاهي آن را انجام مي‌دهد براي خداوند سخت نيست! البته خداوند توبه‌ي جاهل گنه‌كار را زودتر مي‌پذيرد؛ همانطور كه در مكاتبه‌ي قبلي خدمتتان عرض كرديم، درب رحمت و بخشش الهي هميشه به روي توبه كنندگان باز است و هر زمان كه بنده به سوي خدا برود و توبه كند، مشمول رحمت الهي خواهد بود. شكستن توبه مانع توبه نيست . مهم اين است كه بدانيم، توبه‌كردن براي كسي كه گناه را عالمانه و از روي عمد تكرار مي‌كند، ممكن است رفته‌رفته سخت ‌شود (دقت كنيد)؛ زيرا انسان با هر بار گناه كردن نقطه اي سياه در قلبش نقش مي بندد كه اگر آن نقطه سياه را با توبه پاك نكند و به گناهان ادامه دهد, كم كم صفحه ي قلبش سراسر ظلماني گشته و ديگر جايي براي بازگشت باقي نمي ماند؛ نه اينكه بخشش براي خداوند سخت باشد! امام علي (عليه السلام) مي فرمايند: توبه بر چهار پايه استوار است: پشيماني در دل, آمرزش خواهي به زبان, عمل كردن با اعضاي بدن و تصميم بر بازنگشتن به گناه. (همان / ح 2160) پس شما دوست عزيز تا در سنين جواني هستيد بايد تلاش كنيد توبه اي نصوح داشته باشيد. مطمئنا با همت و پشتكاري كه داريد مي توانيد به وسوسه هاي شيطان دست رد زده او را از خود نااميد كنيد. هر معصيتي, مي تواند مانعي بزرگ بر سر راه مؤمن باشد. لذا بايد نسبت به گناهان كسب معرفت كرده, آنها را بشناسد و همه ي تلاش خويش را در ترك و دوري از گناهان صرف كند. بهترين وسيله ها براي شناخت گناهان, كتاب خداوند (قرآن) و روايات اهل بيت عصمت و طهارت (عليهم السلام) است. بنابراين لازم است هر روز به ميزاني معين از آيات الهي را با تدبر و تفكر تلاوت كنيد (حداقل پنجاه آيه) و براي فهم دقيق تر برخي از آيات, به تفاسير مراجعه كرده, روايات مربوط به آن آيات را بخوانيد. - دستور العمل ترك گناه و تحصيل تقوي: 1- ترك زمينه گناه: اين خود زيرمجموعه اى دارد كه مهمترين آن عبارت از است: * كنترل چشم: دقيقا بايد مواظب چشم خود بود كه مبادا به نامحرم و كلاً هر آنچه كه شهوت انگيز است، نگاه شود. عن الصادق(ع): «النظر سهم من سهام ابليس مسموم و كم من نظرة اورثت حسرة طويله؛ نظر دوختن تيرى مسموم از تيرهاى ابليس است و چه بسا نگاهى كه حسرت درازمدتى را (در دل) به ارث بگذارد»، (سفينة البحار، شيخ عباسى قمى، ماده نظر). تا حد امكان انسان از حضور در مجالس مختلط يا برخورد با نامحرم پرهيز نمايد. * كنترل گوش: بايد از شنيدنى هايى كه ممكن است به حرام منجر شوند و زمينه ساز حرام هستند پرهيز شود. مانند نوار موسيقى، صداى شهوت انگيز نامحرم و... * ترك مصاحبت با دوستان ناباب: دوستانى كه باعث مى شوند انسان مزه گناه را مزمزه كند، در واقع دشمن هستند و بايد از آنها پرهيز كرد. از امام سجاد(ع) نقل شده: «النهى عن مصاحبة خمسة و محادثتهم و مرافقتهم فى طريق و هم الكذاب والفاسق والبخيل والاحمق والقاطع لرحمه؛ حضرت از همراهى و سخن گفتن و رفيق بودن با پنج كس را نهى فرموده: كذاب، گناهكار، بخيل، احمق و كسى كه قطع رحم كرده است»، (همان، ماده صحب). البته اينها از مهمترين زمينه هاى گناه هستند كه بايد ترك شوند ولى كلاً هر چيزى كه زمينه گناه را فراهم مى كندبايد ترك شود. 2- ترك فكر گناه: ترك زمينه گناه سهم به سزايى در ترك فكر گناه دارد ازاين رو هر چه بيشتر و دقيقتر زمينه گناه ترك شود فكر گناه كمتر به سراغ انسان مى آيد. اين فكر گناه است كه شوق در انسان ايجاد مى نمايد و بعد از شوق اراده ى عمل سپس خود گناه محقق مى شود، مسلما تا اراده و شوق و ميل نسبت به كارى نباشد انسان مرتكب آن كار نمى گردد. 3- اشتغال به برنامه شبانه روزى: حتما بايد شبانه روز خود را با برنامه ريزى صحيح و متناسب وضع روحى و جسمى خود پر كنيد و هيچ ساعت بيكارى نداشته باشيد تا نفس شما را مشغول كند. در اوقات بيكارى وسوسه هاى نفس و شيطان به سراغ انسان مى آيد و او را به فكر گناه و سپس به خود گناه مى كشاند قال اميرالمؤمنين على(ع): «ان هذه النفس لامارة بالسوء، فمن اهملها، جمحت به الى المآثم؛ براستى و حقيقت كه اين نفس (انسانى) پيوسته و مرتب به بدى امر مى كند در نتيجه هر كس آن را به خود واگذارد (و به كارى نگمارد) نفس او را به سمت گناهان مى كشاند»، (الغرر والدرر، باب النفس به نقل از سرالاسراء، استاد على سعادت پرور، ج 1، ص 544، ح 4). 4- روزه گرفتن: روزه گرفتن قواى حيوانى و شهوانى انسان را تضعيف مى كند اگر قواى شهوانى ضعيف گشت قهرا فكر گناه هم كم رنگ مى شود. عن ابى جعفر(ع) قال: «اذا شبع البطن طغى؛ هرگاه شكم پر شود طغيان مى كند، (المحجة البيضاء، ملا محسن فيض كاشانى، ج 5، ص 150). مفهومش اين است اگر شكم بر نشود طغيان نمى كند و بهترين قسم جوع و گرسنگى همان روزه گرفتن است. تذكر اين نكته بسيار ضرورى است كه اولاً: روزه نبايد براى بدن ضررى داشته باشد وگرنه شرعا حرام است. ثانيا: براى كارهاى روزمره مخل نباشد. ثالثا: اگر نه مضر بود ونه مخل فقط روزهاى دوشنبه و پنج شنبه باشد نه بيشتر ولى در هر صورت اگر براى روزه گرفتن عذرى است مورد بعدى يعنى ورزش دو برابر شود. 5- ورزش: هر روز ورزش لازم است البته آن ورزش هايى باشد كه براى بدن ضررى ندارد مثل نرم دويدن و نرم طناب زدن و انجام حركت هاى كششى و اگر براى روزه گرفتن عذرى هست زمان ورزشى دوبرابر شود مثلاً از بيست دقيقه به چهل دقيقه افزايش يابد. 6- فكر مرگ: اين يكى ديگر از چيزهاى بسيار مفيد است كه فكر گناه را يا از بين مى برد و يا كم مى كند كه اين به شدت و ضعف فرو رفتن در فكر مرگ بستگى دارد اگر انسان با اين واقعيت انس بگيرد و مردن را باور دل سازد نقشى سازنده و بالا برنده دارد. قال اميرالمؤمنين على(ع): «اذكروا هادم اللذات و منغص الشهوات و داعى الشتات؛ ياد كنيد (مرگ را) درهم كوبنده لذات را و تيره و تلخ كننده شهوات را و دعوت كننده جدايى ها را»، (الغرر والدرر، باب الموت، به نقل از سرالاسراء، استاد على سعادت پرور، ج 2، ص 159). ياد مرگ دل را از تعلق به شهوات جدا مى سازد و انسان را از گناه و فكر گناه باز مى دارد آنچه كه بسيار مهم است اين است كه اولاً اين فكر هر روز و مستدام باشد اگر شبانه روزى نيم ساعت باشد كافى است ثانيا در مكان خلوتى باشد مخصوصا اگر آن مكان خلوت خود محيط قبرستان باشد به هر گونه كه اين فكر در مرگ با جان عجين شود و باور دل گردد بسيار مطلوب است مثلاً يكى از كيفيت هاى فكر در مرگ را يكى از بزرگان چنين مى فرمود: تمام خاطرات تلخ و شيرين گذشته را در حد امكان مثل يك فيلم از ذهن بگذراند و به خود بباوراند كه همه اينها گذشت و چند روز باقى مانده عمر هم مى گذرد لحظات جان دادن، وقتى كه خويشان و نزديكان را رها مى سازد و از تمام تلخ و شيرينى ها وداع مى كند و... همه و همه را به خوبى تأمل كند تا دل بلرزند و چشم بگريد. 7- بيشتر گناهان يك جوان ناشي از بر افروختگي نيروي شهوت در او است. بهترين و اساسي ترين راهكار كنترل شهوت و ترك گناه ازدواج است. اگر ازدواج به هيچ و جه مقدور نيست، در اين صورت چاره اي جز استفاده از روش هاي كنترلي و پيشگيري هايي كه گفته شد نيست. سخن آخر اين است كه اين دستورات وقتى نتيجه مى بخشد كه هر چه دقيق تر به آن عمل شود زمان نتيجه آن بستگى به شرايط و خصوصيات افراد دارد، ازاين رو پى گير زمان نتيجه نبايد بود فقط هم و غمّ صرف عمل به دستورات شود. پيروز و موفق باشيد. موفق باشيد.
میهمان
من این دو هفتس پاکم وتا سربازی نرم زن بهم نمیدن این یکی از شرط هاس ایخدا الان ۱۷ سالمه خداااااا
پرسمان
سلام علیکم، گاهی شرایط زندگی به گونه ای است که امکان داشتن همه چیز در همه شرایط برای انسان وجود ندارد در این موقعیت، باید مقداری صبور باشید تا این دوران به سلامت سپری گردد. خوشبختانه این دوران به زودی سپری خواهد شد و شما با همت و تلاش شبانه روزی به تدریج موانع ازدواج تان را برطرف خواهید نمود. به قول معروف «گر صبر کنی ز غوره حلوا سازم»
میهمان
سلام سوال من اینه من ۱۸ سالمه و ورزشکار حرفه ای هستم و بدنم نیاز به ارضا شدن دارم به صوزت دایم من الان نمیتونم زن بگیرم بس باید چیکار کنم و چجوری نیازمو برطرف کنم
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام، اگر عوامل و موانعی جدی بر سر راه ازدواج قرار گرفته باشد به طوری که شخص با همه تلاش های خود نتواند آنها را از میان بردارید؛ در این فرض هیچ راه مطمئنی همچون خویشتنداری جنسی، خودمهارگری، مدیریت غریزه جنسی و کنترل شهوت کارساز نیست. برای این منظور باید نیاز جنسی خویش را والایش کنید و تا محرومیت های جنسی و شدت نیاز جنسی خدای ناکرده شما را به سوی گناه و بی عفتی سوق ندهد. بهترین توصیه برای افرادی همچون شما كه باید در این شرایط محرومیت های جنسی را تحمل كنند و هیچ راهی برای ارضای مشروع وجود ندارد این است كه با والایش انرژی های جنسی و بردن آن به سمت فعالیت های هنری، فكری، اجتماعی و معنوی و در پیش گرفتن رژیم غذایی مناسب (با مراجعه به کتاب های طب سنتی و تغذیه)، از آسیب های جسمی و روحی خود مانع شوند؛ علاوه بر این باید از تمركز بیش از حد بر نیاز جنسی (به عنوان مثال نظربازی، دیدن عکس ها و فیلم های محرک، گفتگو دربارة مسائل جنسی، جک های جنسی و...) كه به شعله ور شدن آتش نیاز می انجامد، بپرهیزند و بكوشند كه با خودگویی های منطقی و آرام كننده و انس با عبادت و تلاوت قرآن و یادکرد مداوم پاداش های الهی و درس گرفتن از زندگی افرادی که همین شرایط را با صبوری و پاکدامنی پشت سر گذاشته و می گذارند، موقعیت پیش آمده را به عنوان واقعیتی كه باید با آن سازگار شوند، بپذیرند و با آن سازگار شوند. موفق باشید.
میهمان
من خودم یک ماهو خورده ایی هست ک پاکم و خود ارضایی نکردم احساس میکمم از قبل زیبا تر شدم لختی موهام برگشته حسو حاله خوبم برگشته و من اینطوریم ک ا،ه مدت نسبتا طولانی خود ارضایی نکنم در خواب بددن هیچ عوارضی ارضا میشم بچه اولا سعی کنین ک هیچ فیلم پورنی نبینید و تا اینکه احساس کردید ک دارین تحریک میشین اون محیطی ک تنها ید رو ترک کنید و وختایی برید حموم ک مجبور شید زود بیاین بیرون در حد ۱۰ دقیقه ک مثلا ی کاری دارید یا یکی بعد شما حتما باید بره حموم ک باید زود بیاین بیرون و همچنین وختایی ک تحریک میشین و گوشی دستتونه ب جای سرچ کلیپ زشتو مستهجن ک تا هفته ها تو ذهن انسان میمونه و ذهنو درگیر میکنه بنویسید عوارض خود ارضایی مرسی از کانال خوبتون من واقعا تا حالا نمی دونستم خداوند با آدمی ک خود ارضایی میکنه حرف نمی زنه و واقعا خوشحالم ک این عمله زشتو ترک کردم
پرسمان
سلام علیکم، بسیار خوشحال و خرسندیم که شما توانسته اید با همت و تلاش تان خودارضایی را به طور کامل ترک کنید و خویشتن را ازعوارض و پیامدهای منفی آن رهانیده اید؛ بدون تردید سایر مبتلایان به خودارضایی نیز می توانند از تجربیات شما استفاده کنند و به این مهم دست یابند و به این باور برسند که ترک خودارضایی دور از انتظار نیست.
میهمان
سلام اگر به کمک آلت تناسلی شوهر خودارضایی کنیم چه حکم دارد چون در جریان همبستری ارضانمیشم شوهرم ارضامیشه خودم نه لطفاواضح کنیدتامشکل کاملا حل شود؟؟
پرسمان
سلام علیکم، اگر کسی توسط دست یا بدن همسرش باعث رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضای خود گردد، مثلاً همسرش با آلت تناسلی وی بازی کند و آن را مالش دهد تا وی ارضا شود در این فرض دچار خودارضایی حرام نشده است، بلکه این کار نوعی خودارضایی و استمنای حلال است که در برخی موارد که امکان آمیزش و مقاربت جنسی همسران به هر دلیلی وجود ندارد و همسران از لحاظ تمایلات جنسی شدیداً در مضیقه و فشار هستند گاهی توصیه می شود. شما نیز برای ارضای بهینه می توانید از شوهرتان بخواهید در هنگام رابطه جنسی قبل یا بعد از آن نقاط حساس بدن تان را با آلت تناسلی اش و یا دست لمس کند نا بهتر ارضا شوید.
میهمان
سلام من دختری پانزده ساله هستم که در سن نه سالگی با دیدن فیلم های سکسی نا خودآگاه بدون اینکه بدانم این کار چیست خود ارضایی میکردم اما بعد از چند مدت احساس بدی بهم دست داد و برای همین این کار را ترک کردم اما با خواندن رمان باز این حس به من دست میداد و باعث شد با جستجو کردن بفهمم این به بیماریه حالا نه رمان میخونم ودنه خودارضایی میکنم اما بعضی شب ها وقتی خوابم ناخودآگاه این کار،را انجام میدهم در ضمن من نمیتونم تشخیص بدم ه مایعی که خارج میشه از روی هوس هست یا عفونت چون بدن من عفونت داره ...لطفا کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، در ابتدا این نکته را به خاطر بسپارید که در اثر خودارضایی هر اتفاقی ممکن است بیفتد که پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت یکی از آن اتفاقات ناخوشایند می باشد، بنابراین باید سعی کنید این پدیدۀ آسیب زا را برای همیشه ترک کنید. باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید. یادتان باشد انسان های بزرگ و تحول آفرین قادرند مشکلات پیش روی خویش را هموار کنند. در قاموس آنها «نمی شود»، «نمی توانم» و «ناممکن» معنایی ندارد. شما نیز از اراده و اختیار الهی برخوردارید و می توانید به جنگ مشکلات زندگی بروید و آنها را قلع و قمع کنید. هرگز نباید به خودتان تلقین منفی کنید و با خودتلقینی منفی خودتان را روز به روز ناتوان و ضعیف تر نشان دهید. باید توجه داشت که معمولاً ترشحاتی به‌طور روزانه از دستگاه تناسلی همة زنان و دختران سالم خارج می‌شود. این نوع ترشحات برای سلامتی دستگاه تناسلی و عفونت‌زدایی آن کاملاً ضروری است. البته ممکن است در هنگام اوج لذت جنسی و تجربه ارگاسم و یا حتی تحریک جنسی این گونه ترشحات افزایش یابد و حکم منی را پیدا کند که نجس است؛ بنابراین تا زمانی که یقین به رسیدن به اوج لذت جنسي و ارگاسم پیدا نکنید، همة ترشحات شما پاک بوده و نیاز به غسل ندارید و هرگز نباید به شک و تردید در این خصوص توجه کنید و باعث ابتلا به بیماری وسواس گردید. احساس خوشایندی و لذت مختصری که به‌هنگام تحریک جنسی و یا خواندن و شنیدن و یا دیدن مطالب شهوت‌آمیز و یا لمس بدن خود و دیگران و اندیشیدن به مسائل جنسی به شما دست می‌دهد و در این هنگام ترشحاتی از شما خارج می شود به معنای رسیدن به اوج لذت جنسي و ارگاسم نیست، پس خیال‌تان آسوده باشد که جنب نشده‌اید که نیاز به غسل پیدا کنید. پس تا یقین صد در صد به اوج لذت جنسي و ارگاسم جنب محسوب نمی شوید و تمام ترشحات شما پاک است.
میهمان
منم خودارضایی میکنم خیلی ارامبخشه و جالبه واسم اما عوارضش ودارم میبینم تپش قلب واسترس بیجا وبیمورد دارم با یه خبر یا حتی شوخی استرسی میشم
میهمان
از بچگی خو د ارضایی می کردم چی کار کنم که دیگه انجام ندم
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما به خودارضایی مبتلا شده اید، مطمئناً شما تنها فردی نیستید که به پدیده خودارضایی مبتلا شده اید، متأسفانه این پدیده کم و بیش در بین نوجوانان و جوانان دیده می شود و برخی از افراد به خاطر کنجکاوی های جنسی، فراوانی و دسترسی آسان به انواع و اقسام محرک های جنسی، فزون یابی تمایلات جنسی، عدم توانایی بر مدیریت و کنترل غریزۀ جنسی و نیز مواجهه با فشار غریزه جنسی، عطش جنسی، ناکامی های جنسی که به خاطر مشکل ازدواج و تأخیر در آن دارند به این پدیده زشت مبتلا می شوند. البته بسیاری از آنان با مدیریت صحیح و کنترل هوشمندانه غریزۀ جنسی بر مشکل غلبه می کنند و خویشتن را از آلودگی ها و انحرافات اخلاقی و جنسی می رهانند. باید توجه داشت کنترل غریزۀ جنسی و شهوت به صورتی که منطبق با فطرت انسانی باشد، امری ممکن و شدنی است. البته آنهایی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و قویی برخوردارند و نیز از محرِّک های جنسی دوری می کنند و بی جهت باعث فزون یابی تمایلات جنسی شان نمی گردند، به خوبی می توانند از پیامدهای منفی آن مصون باشند و غریزۀ جنسی خود را در همه حال و به خوبی کنترل کنند و آسیبی از این ناحیه نبینند. باور ما این است که شما به خوبی می توانید با پرهیز از محرِّک های جنسی، ایجاد مشغولیت های اختیاری، انجام ورزش و فعالیت های بدنی به تخلیۀ انرژی های منفی غریزۀ جنسی تان کمک کنید و این انرژی را در مسیر درست هدایت کنید و در امور مثبت هزینه کنید. یادتان باشد مردان بزرگ و تحول آفرین قادرند مشکلات پیش روی خویش را هموار کنند. در قاموس آنها «نمی شود»، «نمی توانم» و «ناممکن» معنایی ندارد. شما نیز از اراده و اختیار الهی برخوردارید و می توانید به جنگ مشکلات زندگی بروید و آنها را قلع و قمع کنید. هرگز نباید به خودتان تلقین منفی کنید و با خودتلقینی منفی خودتان را روز به روز ناتوان و ضعیف تر نشان دهید.
میهمان
سلام دختری ۲۹ ساله هستم ک نیاز شدید به رابطه جنسی دارم فعلا موقعیت ازدواج ندارم و وقتی حس شهوتم زیاد میشه و خودمو ارضا نمیکنم قلبم تیر میکشه و همش فکرم مشغول میشه بنظرتون اگه خودمو تخلیه نکنم ضرری به بدنم نمیرسه
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی بدون شک عوارض ارضای غریزه جنسی از راههای غیرطبیعی و حرام به مراتب بیش از کنترل آن است. اما نکته اینجاست که غريزه جنسى اگر با ازدواج مهار نگردد، مطلوب‏ترين راه تسلط بر آن، كنترل مثبت است و آن پرهيز از صحنه ‏ها و كارهايى است كه به تحريك اين غريزه مى ‏انجامد. اين نوع از كنترل، كه در حقيقت جنبه‏ پيشگيرى دارد هم راحت است و هم بى ‏زيان و بلكه مفيد. پس اول براي برطرف شدن مشكلتان، در صورت فراهم شدن شرايط ازدواج حتما اقدام به ازدواج كنيد. ولي اگر به هر دليلي امکان ازدواج فراهم نشد بايد عفاف را پيشه خود ساخت و خود را از آلوده شدن به گناه حفظ كرد تا خداوند گشايشي در كارها حاصل نمايد. برای دریافت راهکارهای موثر در کنترل غریزه جنسی می توانید از راههای زیر سوالتان را با ما درمیان بگذارید: http://www.porseman.org/q ربات @porsemanbot پیامک ۳۰۰۰۱۶۱۹
میهمان
مزخرفع همش
میهمان
جالبه ادم عریزه جنسی داره حداقل نوددرصدجوانهاصددرصدبااین وصع اقتصادی مجرد هستن ومیمونن چطورتااخرعمرخودارصایی نکنن سمت موادمخدرنرن تااخرعمربیکارباشن خودبیامبرخدا چندبن زن داسته اونوقت موانهاتااخرعمرمجردن بنازم عدالت خدارو
پرسمان
سلام علیکم، برخي از جوانان چنين مي‏ پندارند كه از يك طرف، ازدواج و از طرف ديگر، مهار نفس ممكن نيست. اين در واقع، نوعي تلقين به محال است؛ زيرا عدم امكان ازدواج و عدم توانايي بر مهار نفس، معنايي ندارد، جز «عدم راه حل قطعي». هر دو مقدمه غلط است؛ يعني، نه امكان ازدواج به كلي منتفي است و نه امكان كنترل نفس؛ هر چند ممكن است هر دو بسيار سخت و دشوار باشند . توصيه نخست در چنين شرايطي، اين است كه شخص به هر شكل ممكن با توكل به خدا، براي ازدواج اقدام كند و از مشكلات آن نهراسد؛ زيرا مشكلات نيز بخشي از زندگي است و بايد براي رويارويي با آنها آماده شد. براي اينكه مشكلات اقتصادي به يكباره هجوم نياورد، بهترين راه اين است كه انسان، فرد مناسب و سازگار با شرايط خود را براي زندگي مشترك برگزيند؛ اما مراسم عروسي را تا دو سه سال به تأخير اندازد. توصيه ديگر، اين است كه تا پيش از حل مشكل تأمين جنسي، هرگز خود را دست‏كم نگيرد و در برابر خواهش‏هاي نفس، احساس ناتواني نكند. غريزه جنسي ـ آن هم در دوران جواني ـ بسيار نيرومند و شكننده است؛ اما اراده و ايمان، قدرتي برتر از آن دارد و مي‏ تواند آن را رام و مسخر خود سازد. چنين چيزي ابتدا بسيار مشكل مي‏ نمايد، اما شدني است.
میهمان
خودارضایع یه نعمت و یه روشع برای رفع نیاز جنسی
میهمان
سلام عزیزان ... خیلی حواسمون باید به جمع رفقامون باشه به نظرم به احترام دنیا و آخرتمون باید از یک سری آدمهای فریب خورده دورشیم...توسل و ذکر مصایب *هرروزه *آل الله
به نظرم می تونه بی نظیر باشه ...
وعده ما بهشت خدا ان شاالله
میهمان
من همیشه خود ارزایی میکنم چون با این کارم تف میندازم به دهان کسایی که این حکومتو دارن اداره میکنن و با گرانیم نمیشه خود ارضایی نکرد حداقل اینجور شهوتمون کم میشه و پی ناموس دیگران نمیریم
میهمان
آیا خود ارضای بین زن مرد باعث جدای هم میشود
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی خودارضايي عوارض متعدد و مختلفي دارد كه يكي از اين عوارض، عدم ارضاي جنسي در زندگي زناشویی زن و مرد می باشد. عدم ارضای جنسی زوجین از هم نیز، باعث مشکلات و اختلافات زناشویی شده و در نهایت زندگی زناشویی را در خطر فروپاشی قرار می دهد. پس خودارضایی بخاطر اینکه باعث عدم ارضای جنسی از همدیگر می شود زندگی زناشویی را تهدید می کند. اما خوشبختانه مي توان گفت كه غالب عوارض خودارضايي با ترك كامل آن از بين مي رود، بنابراين اگر فردي خودارضايي را به صورت كامل ترك نمايد مي توان گفت كه ديگر جاي نگراني نيست. شخص مورد ابتلا باید سعی كند افكار دیگر را از ذهن خود خارج كرده و فقط به ارتباط خود با همسرش و لحظه ای که در آن هست فکر کند. در وهله اول بايد نحوه نزديکي جنسي با همسرش را اصلاح کند. همچنین از همسرش بخواهد که كار خودارضائي را خودش برایش انجام دهد و بعد از مدتي اين كار همسر برایش عادت مي شود. منتها منشاء لذتش آنوقت همسرش خواهد بود. این را هم بداند که اگر خودش اين كار را انجام دهد خودارضايی محسوب می شود، ولی اگر توسط همسرش این كار صورت گیرد خودارضایی محسوب نمی شود. پس باید سعی كند برای ارضا شدن کامل، همسرش این کار را انجام دهد تا مرتکب گناهی نشود. موفق باشید.
میهمان
سلام همه ی کسایی که خود ارضایی میکنن چه خانوم چه اقا چه من که کلا ۱ماه بیشتر نشده خودارضایی رو شروع کردم میخوام بهتون بگم تا وقتی که موبایل همراهتون کنارتون هست هیچ وقت نمیتوتین خودارصایی رو ترک کنین من خیلی ناراحت دارم زجر میکشم خودارضایی داره نابودم میکنه هیچ احساس بدی ندارم هیچ جای بدنمم کاری نشده ولی روح و روانمو بهم ریخته اگه میخواین جرق رو ترک کنین ۱هیچ وقت تنها نشین ۲موبایلتونو ۱ ماه از خودتون دور نگه دارید. و براتون ارزو موفقیت توی این راهو دارم مک تا الان ۳ روزه پاکم فقط ۲۷ روز دیگه باید دووم بیارم چون انسان به هر چیزی توی ۱ ماه عادت میکنخ
میهمان
فرهنگ جامع ما این کار بر سر جوان ها آورده عدم وجود ارتباط با جنس مخالف در سن بلوغ جوان ها مارا نابود کرده درسته که دینت ما اسلام است ولی در کشورهای مسلمان مثل عربستان.امارات جوان هاشون در سن ۱۴ به بعد یعنی بلوغ مشکل جوانان ایرانی رو ندارن متاسفانه دیگه در کشور ما رواج افتاده که دختر و پسر را از هم جدا میکند اینم با زور دیگه در جامع ما نمیشه کاری کرد یا خیلی خیلی سخت میشه تغیر داد.متاسفم برای جامعه
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
کاشکی میشد تو سیزده سالگی ازدواج کرد که نیاز جنسیمون برطرف بشه آخه خیلی سخته بعد ۱۵ سال بدون برطرف کرن نیاز جنسی صبرکنیم استمنا نکردن هم که خیلی سخت بود اما بالاخره ترکش کردم ولی دیگه واقعا برطرف نکردن نیاز جنسی سخته.
چیکار کنم؟
میهمان
به جای استمنا هروقت هوست کرد سرتو بابازی و ورزش و درس خوندن گرم کن
میهمان
عالی بودن ممنون
میهمان
چه فرقی بین خود ارضایی و رابطه جنسی وجود داره ؟؟ مگه تو هر دو انزال رخ نمیده پس چه فرقی هست

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://www.moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سلام...من مردی هستم که به دلیل مشغله کاری از همسرم دورم وگاهی با خلوت کردن چت و یا تلفنی ارضا میشم میخواستم ببینم این همان خود ارضایی است و عوارض خود ارضایی را دارد
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
چطور ابن کار زشت رو کهخیلی به انسان اسیب می زنه ترک کنیم
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضایی و آسیب ها و راه های درمان آن
میهمان
سلام من ۱۶ سالمه حدود ۴ ساله که دارم خودارضایی می کنم و نمی تونم ترک کنم حس می کنم که کم حافظه و حواس پرت شدم و کمرم همیشه درد می کنه و مفصل هایم دایم صدا میده این عوارض هیچ درمانی نداره ؟؟؟
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
با سلام
من ۲۶ سالمه و به دلیل بیکاری و ... نمی تونم ازدواج کنم
و الان بین افسردگی و خودارزایی گیر کردم اگه خودارضایی نکنم افسردگی دارم و شب ها تا صبح خوابم نمیبره و روزها عصبی و پرخاشگر میشم ولی وقتی خودارضایی میکنم احساس ارامش میکنم و احساس میکنم سبک شدم ولی از عوارض میترسم ولی چاره دیگری هم ندارم
میهمان
با سلام از راهنمایی های مفیدی که می کنید کمال تشکر رو دارم ولی متاسفانه درجامعه ی ما خود ارضایی نیست که سن ازدواج رو عقب انداخته به جای اینکه ما فقط شعار بدیم که خو ارضایی عمل بدی هستش بیام فکری بکنیم به حال فرهنگ سازی در ارتباطات چون به دلیل خیلی از مشکلات سن ازدواج در کشور ما عقب افتاده چون همیشه هر مشکلی که هست و ما نمی تونیم اون رو بر طرف کنیم سریعا از بعد دینی بهش می پردازیم و این موضوع باعث شه که جوانان دین رو به عنوان مانع ببینن نه مشکلات دیگر رو با تشکر
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام
من انقد تو طی این سه سال خود ارضایی داشتم الان که با زنم هم خواب میشم بهش میگم دلم میخواد نزدیکی کنم و این حس شهوت هس ولی التم راست نمیشه باید با کمی مالش همسرم التم راست بشه میشه علت این رو بدونم بعد از راست شدن التم یک ساعت میکشه تا ارضا بشم لطفا اگه بشه جواب بدین
میهمان
آقا من نمیدونم وقتی خدا یه راهکار برای ما گڌاشته چرا نمیزارن انجام بدیم برین ازدواج موقت گنین....
میهمان
سلام. اخه ادم چجور خودشو ارضا کنه نیاز داره ادم من تمام این عوارضو دارم نمیتونم بخوابم تمرکز ندارم ریزش مو دارم اخه چجور ترکش کنم میخواین خودمو بکشم اره تو این دوره زمونه کی میتونه ازدواج کنه تو این وضع اقتصاد کی میتونه !!!! کسایی که ثروت مندن میتونن ازدواج کنن تو این وضع شغل و مسکن میری خواستگاری میگن خونه داری میری خونه بگیری میگن مجردی !! میری شغل پیدا کنی میگن باید متاهل باشی میری زن بگیری میگن شغلت چیه !!! اخه ادم چه راهی داره دزدی اره دزدی کنه ادم خوبه این بعدشم ادمو ببرن زندون تا اب خنک بخوره این راهشه ازدواج !!! ن واقعا این راهشه!!!!
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
درود بر شما منو شوهرم که در دوران عقد هستیم
ولی رابطه جنسی نداریم البته دخول نیست اما عشق بازی و معاشقه داریم
همسر من پزشک داروساز هست و میگه که وقتی دخول صورت نمیگیره عوارض خود ارضایی داره آیا این حرف درسته ببخشید ما فقط معاشقه داریم
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من از ده سالگی جق میزدم. الان بیست سالمه.
خودم فکر میکنم خیلی زود انزال هستم و بافقط با اشاره دست تحریک میشم! بارها و بارها خواستم ترک کنم ولی نشد. ازدواج هم توی این سن ک نمیشه!! و غیر منطقی
اینقدر ادمای بدحجاب و بی حجاب توی خیابون هست ک ادم درجا شهوتی میشه. به نظرتون راهی هست ک بشه تا وقتی ازدواج نکردم الت تناسلیمو غیرفعال کنم؟
یه دارویی هم شنیدم که به سربازها میدن اسمش کافور ه. لطفا بگید کافور خوبه بخورم؟۵
میهمان
سلام . دوستان میخواستم بگم من به مدت ۳ ماه تقریبا هر روز خودارضایی کردم و درنهایت بیضه ی راستم یه مشکلی پیدا کرده که درحقیقت دکترا نمیدونن اصلا چی هست !!!! بزرگ شده . همه ی دکترا اتفاق نظر دارن که هیدروسل خفیف هستش ولی خودم میدونم مشکل اصلی کجاست ! اگه اون کارو نمیکردم الآن وضعم این نبود . الآن هم بعضی از دکترا آنتی بیوتیک میگیرن چون فکر میکنن عفونته ولی یه دکتر بهم گفت اگه عفونت بود تب میکردم و چون تب ندارم قطعا عفونت نیست . نمیدونم چرا عملشم نمیکنن چون من تو اینترنتو گشتم درمان هیدروسل رو عمل نوشته . خلاصه فقط میخواستم بهتون بگم که این کارو نکنین . خودارضایی دارای عوارضیه که هنوز دانش بشری نتونسته کشفش کنه درصورتی که خداوند به ما توصیه کرده که این کار رو نکنیم . من که تو دردسر افتادم تا اینو فهمیدم لطفا شما از تجربه ی من درس بگیرین و راهی که من رفتمو نرین چون این راه آخرش بن بسته .

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.