تفاوت مرد و زن در میل جنسی ۱۳۹۵/۵/۲۶ - ۴۵ بازدید

پرسشگر گرامی از اینکه به ما اعتماد کرده و سوالتان را با ما درمیان گذاشته اید از شما متشکریم. در ابتدا از تاخیر پیش آمده در پاسخگویی پوزش می خواهیم.
هرچند دانستن سن، جنس، تحصیلات و جزییات دیگری در ارایه راهنمایی و مشاوره بهتر نقش دارند اما با توجه به کلی بودن سوال مطالب زیر تقدیمتان میشود.
پرسشگر گرامی از اینکه به ما اعتماد کرده و سوالتان را با ما درمیان گذاشته اید از شما متشکریم. در ابتدا از تاخیر پیش آمده در پاسخگویی پوزش می خواهیم.
هرچند دانستن سن، جنس، تحصیلات و جزییات دیگری در ارایه راهنمایی و مشاوره بهتر نقش دارند اما با توجه به کلی بودن سوال مطالب زیر تقدیمتان میشود.
دوست گرامی در رابطه با بخش اول پرسش شما گفتنی است: شاید منظور شما این جمله باشد که گفته اند: «القلب حرم الله فلا تسکن حرم الله غیرالله» در این صورت باید گفت این جمله به معناى آن نیست که هیچ کس و هیچ چیز دیگر غیر خدا را دوست نداشته باشیم و به آن فکر نکنیم. بلکه حقیقت این سخن گرانمایه آن است که قلب انسان مومن و موحد حقیقى کانون عشق به خداست و از همین رو مرکز عواطف او را خدا تشکیل مى دهد و علایق او موحدانه و خدا محور مى شود. نتیجه آن این است که حب و بغض او در هر چیز در راستاى حب و بغض الهى قرار مى گیرد. پس هر چه و هر که را خدا دوست دارد مى پسندد. مثلا پدر و مادر را دوست دارد براى خدا، به استاد خویش احترام مى گذارد زیرا دستور خداست و... و از آنچه خداوند بیزار است دورى مى گزیند و آنها را دشمن مى دارد فلذا هیچگاه با مومنین کینه ورزى و با دشمنان دین عشق ورزى نمى کند.اما در مورد بخش دوم سوال شما: بدون شک میل و غریزه جنسی از جمله امیالی است که خداوند در وجود هر انسانی چه زن و چه مرد قرار داده است. این میل در هر دو جنس برای تسکین احساسات شهوانی و لذت بردن از یکی از نعمتهای خدادادی است. ولی در نوع و چگونگی رسیدن به این لذت در مرد و زن تفاوتهایی وجود دارد . در مرد میل جنسی اغلب ساده و با هدف مشخصی است اما در زنان این حس ترکیبی است از نوع دوستی - محبت - فداکاری - خانواده دوستی .
میل جنسی در پسران زودتر از دختران شروع می شود و تا آخر عمر بتدریج با بالارفتن سن کم می شود ولی کاملا از بین نمی رود . اما میل جنسی در دختران با ازدواج و تجربه جنسی کمال و نمو و رشد پیدا می کند و هر چه به اوج لذت برسد این حس قویتر و لذتی که زن از این عمل می برد عمیقتر و بهتر می شود ، به شرطی که شریک جنسی او قادر باشد تا این حس را به نحو شایسته ای رشد و نمو بدهد و در مسیر سالم از آن بهره برده و در ضمن به زن لذت برساند .
میل جنسی مردها بیشتر از زنان است و زودتر از زنان تحریک جنسی می شوند ولی تحریک جنسی در زنان نیاز به مراحل پیچیده تری دارد . در حقیقت میل جنسی در زن تناوبیست و بر اثر تحریک و تمرین و معاشقه با همسر بیشتر شده و قاعده و نظم بیشتری پیدا می کند .
اختلاف دیگر میل جنسی در زنان و مردان به نوع محرکها مربوط است که مردها بیشتر به محرکهای روحی و بصری حساسند ولی زنها عمدتا به تحریکهای عملی و ناز و نوازش همسر - معاشقه و تحریک دستگاه تناسلی- بیشتر جواب می دهند. به این خاطر است که اکثر زنها برای رسیدن به یک لذت مناسب از این حس، بیشتر به جنبه عاطفی و تحریکات فیزیکی و معاشقه های طولانی علاقمندند ، در حالیکه مردان بیشتر به شروع عمل جنسی با رویاپردازی و به پایان رساندن آن با انزال علاقه زیادی دارند که این تناقض در خیلی حالات باعث عدم ارضا کامل زن و کم کم خودداری او از اعمال متناوب و بتدریج حالت وطیفه ای و زورکی به خود می گیرد که با تداوم این حالت و عدم به اوج رسیدن لذت در زن حالتهای مختلفی با درجات متفاوتی از سرد مزاجی در زن ایجاد می گردد که بتدریج روی روابط عاطفی و جنسی و روحی زوجین اثرات سوء می گذارد .
پس در یک عمل جنسی مناسب باید زوجین به فکر هم و به اوج لذت رساندن هم باشند و هم به فکر خود و لذت بردن از این موهبت خدادادی .
اما گاه متاسفانه به خاطر کم توجهی و کم بودن اطلاعات زوجین در این مورد همانطور که گفته شد کم کم این عمل حالت وظیفه به خود می گیرد و زنان گمان می کنند سهم آنها در این مورد فقط اطاعت از همسر و ارضای او می باشد. تنها راه برای پیشگیری از این حالت بالا بردن اطلاعات زوجین و تبدیل این رابطه به یک رابطه دوطرفه است.
نویسنده:فاطمه سادات حسین پور

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
ببخشیددر جماع وآمیزش برای مردی که قدرت دارد و خسته نیست اوج لذت چند دقیقه است.
میهمان
از این جمله تان

میل جنسی مردها بیشتر از زنان است و زودتر از زنان تحریک جنسی می شوند ولی تحریک جنسی در زنان نیاز به مراحل پیچیده تری دارد .

این طور بر میاد که منظورتان این است که شهوت مردان بیشتر است در حالی که طبق روایات و حتی تجربه شهوت زنان بیشتر است. منتها فرق شهوت زن و مرد این است که مردان شهوتی زودجوش و فعال دارند اما شهوت زنان انفعالی است.
ببخشید. قصدم از تذکر خیر بود.
همیشه موفق باشید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.