تقابل و نبرد تاریخی حق و باطل ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۱ بازدید

سلام
یه چیزا های هست که همه ندارن
همه اولاد پیغمبر نیستن. همه حسنین نیستن. قرار نیست که باشن. اما این امتیاز که به قول امروزی ها سید ها دارن. یا فرزند امام نیستن. ناعدالتی نیست؟
درسته ۷ میلیارد نفر تو جنگ بدر قرار نیست شهید بشن. اما اونایی که تو جنگ بدر شهید شدن امتیاز که دارن هیچ شهیدی نداره. دیگه بدر تکرار نمیشه. ناعدالتی (برای نسل های بعد و ما) نیست؟
هر کس سید علی قاضی ره شناخت اون موقع عارف شد. شاید الان یکی مثل قاضی باشه من و شما بشناسیم اما به سمتش نخواهیم بریم. کلا میگم اینکه تو تاریخ فقط چند بیشتر قاضی وجود نداره نا عدالتی (برای عشقان) نیست؟
یه سری اتفاق ها و امتیاز هایی هست که همه ندارن. شاید لیاقت ندارن.

دوست گرامی. تقابل حق و باطل یک تقابل تاریخی است. از وقتی انسان بوده است، حق و باطلی در این دنیا بوده و حکمت و مصلحت الهی اقتضا می‌کند که انسان‌ها در مسیر کمال‌شان با این حق و باطل روبه‌رو باشند. قرآن مفصل از این صحبت می‌کند که هرگاه پیامبری بوده است،‌ حاکم جوری نیز در مقابل آن بوده است.
اکنون نیز نبرد حق و باطل در جریان است و البته در این زمان این صحنه گسترش یافته و شامل درگیری در جبهه های مختلف جهاد علمی و فرهنگی و اقتصادی و نظامی و سیاسی و اجتماعی و تکنولوژیک شده و می بینید که باب شهادت و جهاد هرگز بسته نیست و سیل شهدا و مجاهدان راه خدا در همه جهان در جریان هستند و هرگز هم درگیری میان حق وباطل تا احقاق و حاکمیت حق و عدالت پایان نمی باید. بنابراین در این زمینه ناعدالتی وجود ندارد وهر کسی در هر زمانی که بخواهد می تواند جبهه خود را مشخص نماید و در آن با دشمنان خدا وارد نبرد شود و حتی به شهادت برسد. موفق باشید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.