تکرار نکردن فرازهای زیارت عاشورا ۱۳۹۵/۰۸/۱۰ - ۲۳۷۱ بازدید

سلام
من خیلی دوست دارم زیارت عاشورا رو هر روز بخونم اما وقت نمیکنم میشه زمانهایی رو که فرصت ندارم فرازهای دعا رو که باید صدبار خونده بشه یه بار بخونم؟ و دیگه اینکه نماز این زیارت واجبه و باید حتما خونده بشه یا نه؟

شکل کامل زیارت عاشورا خواندن آن با تکرار صد مرتبه است و نیت تنها کافی نیست لکن از آن جا که این زیارت واجب نیست ومستحب موکد است که دارای اجر وثواب فراوان است بنا به قاعده ما لایدرک کله (آنچه را نمی توان به صورت کامل انجام داد تمامی آن را نباید ترک کرد) و یا المیسور لا یسقط بالمعسور ( آسان به سبب سخت رها نمی شود) در صورتی که فرد نمی تواند صد مرتبه لعن آن را بگوید به قدری که می تواند انجام می دهد یعنی یک بار می گوید و یا فقرات لعن و سلام را در طول روز هر وقت توانست می گوید ضمن آن که بنا به نقلی از حضرت عسکری(ع) می توان به جای صد مرتبه لعن پس از یک مرتبه خواندن آن نود و نه بار گفت «اللهم العنهم جمیعا» و یا به جای صد مرتبه سلام پس از یک بار سلام نود و نه بار قسمت آخر آن «السلام علی الحسین» تا آخر را تکرار کرد.هرمقدار فرصت دارید بخوانید .خواندن زیارت عاشورا ونماز آن 10دقیقه وقت لازم دارد.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید