تکفیری ها در سوریه ۱۳۹۲/۷/۱ - ۹۸ بازدید

آیا در سوریه تکفیری خارجی وجود دارد؟

موسسه "واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک" از وجود حداقل ۲۰ هزار نفر از افراد مسلح غیر سوریه از ۵۰ کشور جهان سخن گفته و در گزارش خود گفته است که ۱۰٪ از این تعداد از اروپا، امریکا و استرالیا به سوریه آمدند.SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز: موسسه آمریکایی " واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک"، روز شنبه ۲۱-۹-۲۰۱۳ طی گزارشی اعلام کرد، به دنبال بررسی و تحقیقاتی که این موسسه در در رابطه با حضور افراد بیگانه در سوریه انجام داده، مشخص گردید، که در حدود ۲۰ هزار عضو وابسته به القاعده از ۵۰ کشور جهان در سوریه حضوری فعال دارند.

العربیه در ادامه این گزارش اضافه کرد: « اعضای القاعده حاضر در سوریه در طرز تفکر و عملکرد خود با مخالفان سوری کاملا در تضاد هستند به طوری که مردم سوریه این تشکل های تندرو را به عنوان دشمن مخالفان سوری پس از بشار اسد، به شمار می آورند.»

مخالفان سوری می گویند، تاکنون اطلاع دقیقی از شمار افراد مسلح خارجی در سوریه در دست ندارند، اما اطلاعات ضد و نقیضی در رسانه ها منتشر شده که حضور فعال آنها در مناطق مختلف سوریه به خصوص در حومه حلب را ثابت می کند. هفته گذشته در شهر "اعزار" واقع در حومه حلب درگیری شدیدی میان ارتش آزاد سوریه و این افراد که اغلب به القاعده وابسته اند به وقوع پیوست.
موسسه "واشنگتن برای مطالعات خاور نزدیک" از وجود حداقل ۲۰ هزار نفر از افراد مسلح غیر سوریه از ۵۰ کشور جهان سخن گفته و در گزارش خود گفته است که ۱۰٪ از این تعداد از اروپا، امریکا و استرالیا به سوریه آمدند.

وزیر کشور فرانسه نیز هفته گذشته اظهار داشت که حدود ۱۳۰ شهروند فرانسوی یا مقیم فرانسه در حال حاضر در سوریه هستند و در کنار مخالفان سوری فعالیت می کنند. بریتانیا نیز گفته است که تعداد ۱۵۰ بریتانیانی به ترکیه سفر کردند تا پس از ورود به خاک سوریه به کمک مخالفان سوری بپیوندند. همچنین وزارت کشور تونس نیز اعلام کرده که حدود ۸۰۰ تن از شهروندانش در سوریه هستند.

در پایان این گزارش نیز به تعداد اعضای گروه تکفیری "امارت اسلامی شام و عراق" اشاره شده و آمده است:« طبق این گزارش تنها اعضای "امارت اسلامی شام وعراق" در سوریه حدود ۱۰ هزار نفر هستند.»

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.