تلاش مضحک ضد انقلاب برای مصادره انتخابات/ حضور مردم، «نه» به نظام است؟ ۱۳۹۲/۳/۲۱

در ادامه رصدهای خود این بار نیز به بررسی اخبار و رویکردهای رسانه‌های ضد انقلاب و بیگانه فارسی زبان درباره انتخابات ریاست جمهوری در چند روز گذشته می‌پردازد:

• مصادره حضور مردم در انتخابات به نفع خود
رسانه‌های ضد انقلاب و بیگانه فارسی زبان در هفته گذشته پیام‌هایی را از درون کشور دریافتند که باعث شد رویکرد دیگری را نیز در روزهای نزدیک به انتخابات اتخاذ کنند:

این رسانه‌ها تا کنون تلاش بسیاری داشتند تا حضور مردم در انتخابات را کمرنگ جلوه دهند؛ برای رسیدن به این هدف مدام بر طبل بی اعتمادی مردم به نظام کوبیدند تا در صورت عدم حضور مردم بر صحت تحلیل خود تکیه کنند؛ اما این رویکرد جواب نداد.
در ادامه رصدهای خود این بار نیز به بررسی اخبار و رویکردهای رسانه‌های ضد انقلاب و بیگانه فارسی زبان درباره انتخابات ریاست جمهوری در چند روز گذشته می‌پردازد:

• مصادره حضور مردم در انتخابات به نفع خود
رسانه‌های ضد انقلاب و بیگانه فارسی زبان در هفته گذشته پیام‌هایی را از درون کشور دریافتند که باعث شد رویکرد دیگری را نیز در روزهای نزدیک به انتخابات اتخاذ کنند:

این رسانه‌ها تا کنون تلاش بسیاری داشتند تا حضور مردم در انتخابات را کمرنگ جلوه دهند؛ برای رسیدن به این هدف مدام بر طبل بی اعتمادی مردم به نظام کوبیدند تا در صورت عدم حضور مردم بر صحت تحلیل خود تکیه کنند؛ اما این رویکرد جواب نداد.

این رسانه ها سپس تلاش کردند تا مردمی را که قصد دارند در انتخابات شرکت کنند، تشویق به عدم حضور کنند؛ القاء شبهاتی مانند تقلب و مهندسی انتخابات، در این راستا بود؛ اما باز هم مردم به این رویکرد بی توجه بودند.


تحلیل مضحک بی.بی.سی؛ این رسانه که دریافته است حضور مردم در انتخابات همه تحلیل های پیشین آنان را نقش بر
آب خواهد کرد، در رویکردی مضحک تحلیل کرده اند که مردم


در انتخابات شرکت می‌کنند تا به نظام " نه " بگویند!!
حال که این رسانه‌ها دریافته اند مردم حضوری پرشور در انتخابات خواهند داشت، سعی کردند حضور مردم در انتخابات را به نفع خود مصادره کنند؛ این رویکرد جاهلانه در حالی اتخاذ شده که تا پیش از این تلاش این گروه‌ها بر این بود که بگویند عدم حضور مردم در انتخابات به معنی عدم اعتماد و اعتقاد آنان به نظام است. اما حال که دریافته اند مردم حضوری حماسه گون در انتخابات خواهند داشت تلاش دارند تا این حرکت مردم را به نفع خود مصادره کنند.

این رسانه ها در رویکردی مضحک عنوان کرده اند که حضور مردم در انتخابات به معنی " نه " به نظام است. معلوم نیست این رویکرد مضحک به چه صورت به یکباره به تحلیل صحیح از انتخابات بدل گشت؛ آنان که تا دیروز حضور در انتخابات را به معنی تایید جمهوری اسلامی تعریف کرده و مردم را از حضور برحذر می‌داشتند اینک رویکرد و تحلیلی مضحک را به عنوان تحلیل خود از حضور مردم منتشر می‌کنند.

این تحلیل به این خاطر به ذهن این افراد رسیده است چون دریافته اند مردم حضوری پرشور در انتخابات خواهند داشت که این به معنی خط بطلان بر تمامی تحلیل ها و پیش‌بینی‌های این گروه‌ها است. از این رو تلاش کردند تا با اتخاذ این رویکرد بتوانند بعد از انتخابات نیز همچنان مردم را بر صراط خود تعریف کنند!

لعربیه هم سناریوی مضحک بی.بی.سی و دیگر ضد انقلاب را پی گرفته است

حال باید از این افراد پرسید در نهایت حضور مردم به معنی " نه " به نظام است، یا عدم حضور مردم؟ در کدام صورت این رسانه‌ها اعتراف خواهند کرد در تحلیل‌های خود اشتباه کرده‌اند؟ این رسانه‌ها تلاش خود را انجام دادند تا در هر دو صورت حضور و عدم حضور، " نه " به نظام را نتیجه انتخابات معرفی کنند؟

و این تحلیل، بی‌شک مضحک‌ترین تحلیل و دستاویز این رسانه‌ها است؛ مگر می‌شود کسانی که به نظام معترضند و نظام را متهم به تقلب می‌کنند، باز هم در زمین نظام بازی کرده و به نشانه اعتراض (!) بروند رأی بدهند!! کم آوردن قافیه شاعران بی.بی.سی و ضد انقلاب را به این حرف‌های پوچ کشانده است.

• ماهیگیری از آب گل آلود مناظره

رسانه‌های ضد انقلاب و بیگانه فارسی زبان که پس از مناظره نخست، سعی کردند با تمسخر مناظره، بیشتر از صدا و سیما انتقام بگیرند، این بار نیز سعی کردند پس از این مناظره داغ و سرنوشت‌ساز، بازهم به نحوی دیگر فضای مناظره را گل آلود و به سبک خود ماهی گیری کنند.

این مناظره که گوشه‌ای از فضای آزاد در کشور را نشان می‌داد و معتقدان به گفتمان جمهوری اسلامی، تنها رویکردهای یکدیگر را به نقد می کشیدند، شرایطی را بوجود آورد تا رسانه‌های مغرض، این اتفاق را فرصتی دیگر برای انتقام از عملکرد جمهوری اسلامی بدانند.

بی.بی.سی تلاش کرده است که عنوان کند مناقشه ای بر سر برنامه اتمی رخ داده است؛ و به این ترتیب این اتفاق را
بسیار مهم و چالشی برای نظام نشان دهد؛ حال آنکه نامزدها تنها رویکردهای یکدیگر برای حفظ توان
اتمی ایران را به نقد می‌کشیدند و بحث بر سر اصل موضوع نبود


در مناظره سوم که آقایان ولایتی، روحانی و جلیلی بر سر تاکتیک‌های اتخاذ شده از سوی یکدیگر در سیاست خارجی بحث و یکدیگر را نقد می‌کردند و مردم نیز خود از این مناظره صریح و بی پرده بهترین رویکرد را تشخیص می‌دهند؛ رسانه‌های ضد انقلاب و بیگانه فارسی زبان تلاش کردند تا به طریق خود از این رخداد به تیره ترین شکل ممکن آن بهره برده و آن را منتشر کنند. این رسانه‌ها این نقد بی پرده را به چالش هسته ای و انتقاد از سیاست خارجی جمهوری اسلامی در طول سالهای پس از انقلاب توصیف کردند؛

دویچه وله سعی کرد تا بحث سیاست خارجی را دعوای اتمی اصولگرایان نشان دهد؛ تا هم بحث اتمی را دارای اختلاف نشان دهد
و هم اصولگرایان را؛ حال آنکه هم اینکه بحث بر سر رویکردها بود و نه اصل موضوع؛ و اینکه یک پای این بحث
حسن روحانی بود که در شمار اصلاح طلبان به حساب می‌آید


این برداشت‌ها در حالی است که نامزدهای محترم بارها تاکید کردند که حفظ عزت جمهوری اسلامی و حرکت بر مداری که منافع ملی را در بالاترین سطح و کمترین هزینه تامین کند، هدف آنان است ولی روش‌های متفاوتی بر می‌گزینند. اما این رسانه‌ها که تمایل ندارند این اهداف را بشنوند و تنها انتقاد به روش ها را به چالش کشیدن موضع جمهوری اسلامی در جریان هسته ای و سیاست خارجی عزتمندانه ۳۴ ساله انقلاب توصیف می‌کنند.

این بحث‌های آزاد درون گفتمانی جمهوری اسلامی، این طمع را در ضد انقلاب بوجود آورد تا آن را یک چالش بزرگ نشان دهند؛ حال آنکه خود نیز می‌دانند چنین اتفاقی نخواهد افتاد و هیچ یک از نامزدها با بحث حق ایران در استفاده از انرژی هسته ای و مقاومت بر سر این حق اختلافی ندارد.

رادیو فرانسه نیز نتوانست از این مناظره آزاد به راحتی بگذرد و آن را بحرانی درون ایران نشان ندهد؛ انتقاد از استفاده نکردن از ظرفیت کامل
جمهوری اسلامی در سیاست خارجی، به معنای انتقاد از سیاست خارجی در طول سالهای پس از انقلاب نیست


• تلاش برای حضور کمرنگ مردم در انتخابات
رسانه های ضد انقلاب همچنان در تلاش هستند تا کاری کنند که مردم حضور کمرنگی پای صندوق رای داشته باشند. این رسانه ها تلاش کردند تا در عین حال که باید بپذیرند حضور پر شور مردم در انتخابات را " نه " به نظام معرفی کنند؛ در عین حال باز هم تلاش کنند تا مردم حضوری کمرنگ در انتخابات داشته باشند.

تلاش این رسانه ها بر این محور است که در هیچ حالتی بازنده انتخابات نباشند:

سازمان مجاهدین در بیانیه ای تلاش کرده است تا حضور مردم در انتخابات را بدون اثر تعریف کرده و
به این ترتیب برای عدم حضور مردم در انتخابات تلاش کنند


اول: اگر مردم حضور کمی در انتخابات داشته باشند، بگویند که مردم نسبت به نظام اعتماد ندارند و حرف ما درست بوده است.

دوم: اگر حضور مردم پررنگ بود، بگویند این حضور به معنای " نه " به نظام است؛ و تحلیل خود را صحیح نشان دهند.

این دو رویکرد به تدریج توسط این رسانه ها پیگیری و در امروزه نیز هر دو رویکر توأمان استفاده می‌شود.

رسانه‌های ضد انقلاب تلاش کرده اند تا همچنان بر طبل آزاد نبودن انتخابات بکوبند. این رسانه ها تلاش دارند تا کاری کنند هر طور که هست حضور مردم در انتخابات کمرنگ باشد؛ این رسانه ها این هفته نیز رویکردهای دیگری را مطمح نظر قرار داده و سعی در ترویج آن کردند:

۱. اتکا بر بیانیه‌ها و مواضع مغرضانه برخی اصلاح طلبان:

مواضع موسوی خوئینی ها برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات، مورد استقبال العربیه قرار گرفته است


اصلاح طلبان دریافته اند که به احتمال فراوان مغلوب این انتخابات خواهند بود و نامزد آنان شانس کمی برای پیروزی دارد؛ از این رو تلاش دارند تا مانع شوند که پیروزی رقیب همراه با حضور پررنگ مردمی نیز باشد؛ این شکست بسیار سنگین و در عین حال ممکن است مضمحل کننده تندروهای این جریان باشد.

موضع سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و موضع افراطی موسوی خوئینی ها بهترین دستاویز در هفته گذشته برای این رسانه‌ها بود. این دو که دریافته اند اصلاح طلبان مغلوب انتخابات خواهند بود و با رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی دیگر امیدی به پیروزی وجود ندارد، تلاش دارند تا زمینه کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات را بوجود آورند.

موسوی خوئینی ها تلاش دارد تا همچنان با اتخاذ مواضع ساختار شکنانه خود، در برابر نظام قرار بگیرد؛ سایت کلمه با آب و تاب مواضع
ضد انقلابی موسوی خوئینی ها را پوشش می دهد؛ سایت کلمه تلاش دارد با انتشار
وسیع اینگونه مطالب از اهمیت انتخابات بکاهد


۲. تلاش برای تحریم انتخابات

این رویکرد از قدیمی‌ترین سناریوها و از طرح های همیشگی ضد انقلاب برای انتخابات در ایران است؛ این بار نیز ضد انقلاب خارج کشور به این نتیجه رسیده‌اند که باید به گزینه تحریم انتخابات روی بیاورند:


رویکرد تکراری و همیشگی ضد انقلاب درباره انتخابات: تحریم انتخابات؛ رویکردی که هیچ وقت تاثیری نداشت و شکست خوردبی شک این رویکرد تاثیری در مواضع ایرانیان نخواهد داشت و ملت ایران بار دیگر با حضور پرشور خود در انتخابات ، جایگاه ناچیز این افراد را نشان خواهد داد. این ضد انقلاب و رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب در ۲۴ خرداد نتیجه تلاش‌ها و پیش بینی‌های خود در مورد انتخابات را خواهند دید.

به نظر می‌رسد باید با دقت حرکات ضد انقلاب در روزهای مانده به انتخابات را رصد کرد؛ تلاش خواهیم کرد تا مواضع این رسانه‌ها تا آستانه انتخابات را باز هم مورد رصد قرار داده و به اطلاع مخاطبان برسانیم.منبع:
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/۲۲۲۲۲۴/تلاش-مضحک-ضد-انقلاب-برای-مصادره-انتخابات-تصاویر

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.