تناقض شعار و عمل دالائی لاما ۱۳۹۱/۶/۱۴ - ۱۲ بازدید

باید دانست که شعارهای دالایی لاما همان گفته های مکتب بوداست. البته تناقض‌هایی بین شعارهایش و فعالیت‌هایش دیده می‌شود وشعارهای دالایی لاما با فعالیت های سیاسی ـ اجتماعی اش سازگاری ندارد. او در هنگام نظریه پردازی ایده های خود را به گونه ای مطرح می کند، اما مشی و مرام عملی او به گونه دیگری است. در حالی که وی بارها از فعالیت های هسته ای چین اعلام ناخرسندی کرده و در مراکز رسمی این خطر را گوشزد کرده، چنین خطری را در مورد کشورهای دیگر مطرح نکرده است. کشور هند که پناهگاه دالایی لاما هنگام تبعید بوده، هیچ گاه از جانب دالایی لاما به عنوان یک خطر هسته ای مطرح نبوده است.
باید دانست که شعارهای دالایی لاما همان گفته های مکتب بوداست. البته تناقض‌هایی بین شعارهایش و فعالیت‌هایش دیده می‌شود وشعارهای دالایی لاما با فعالیت های سیاسی ـ اجتماعی اش سازگاری ندارد. او در هنگام نظریه پردازی ایده های خود را به گونه ای مطرح می کند، اما مشی و مرام عملی او به گونه دیگری است. در حالی که وی بارها از فعالیت های هسته ای چین اعلام ناخرسندی کرده و در مراکز رسمی این خطر را گوشزد کرده، چنین خطری را در مورد کشورهای دیگر مطرح نکرده است. کشور هند که پناهگاه دالایی لاما هنگام تبعید بوده، هیچ گاه از جانب دالایی لاما به عنوان یک خطر هسته ای مطرح نبوده است. وی خود را صلح طلب معرفی می کند، اما از سرکشی های متعدد از اسرائیل و اظهار دوستی با رژیم اسرائیل هم پرهیز نمی کند. خود را منادی آشتی می داند؛ از طرف دیگر همواره شعار خودمختاری تبت را مطرح کرده و بر این آرمان پای فشرده است و هم چنان شان نظامی خود را به عنوان رهبر جدایی طلبان تبت حفظ کرده است. اعدام صدام در نظر او کاری ناشایست شمرده شد، اما کشته شدن هزارها نفر از هم کیشان او در تبت در ناآرامی های تبت وی را نرنجانده است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.