تهاجم فرهنگی -مقابله با تهاجم فرهنگی -وظیفه دانشجویان و طلاب ۱۳۹۰/۹/۶ - ۱۷۳ بازدید


با توجه به اینکه هجمه های فراوانی علیه اسلام،شیعیان و ایران می شود (فعالیت وهابیها، فیلم های ماهواره ای،جنگ رسانه ای و...) وظیفه قشر طلاب و دانشجو چیست؟

در هیچ برهه ای از برهه های تاریخی ، مذهب شیعه از تاخت و تاز دشمن در امان نبوده و نیست. و خیل شبهاتی که امروز علیه شیعه مطرح است، در گذشته سابقه نداشت. دشمنان اسلام و شیعه، از تمام امکانات و ظرفیت‌های مدرن روز در راستای تبلیغ و إلقاء شبهه علیه شیعه و زیر سؤال بردن فرهنگ أهل بیت (علیهم السلام) استفاده می‌کنند.
امروز بهترین کار برای (طلاب و دانشجویان دلسوز) ، کار فرهنگی است.
به اندازه کافی، مساجد و حسینیه داریم. ولی برنامه‌هایی که جوانان را به مساجد و حسینیه‌ها بکشاند، کم داریم. بر عکس، برنامه‌های دشمن که مساجد ما را از جوانان ما خالی بکنند و مانع حضور آنها در حسینیه‌ها شوند، زیاد است.
۴۰ هزار سایت اینترنتی وهابیت علیه شیعه مشغول فعالیت است. ۴۰ هزار سایت وهابیت، نیاز به پاسخ‌گویی دارد. ما هر چه بگوییم مذهب و آیین ما حق است و مذهب شیعه برخاسته از متن قرآن و منطبق با سنت راستین نبی مکرم (صلی الله علیه و آله) است. ولی تبلیغات مسموم دشمن، تأثیرگذار است.
بهترین راه‌کار برای مبارزه با این تهاجم گسترده:
۱. تأسیس مرکزی قوی و توانمند برای شناسائی و رصد کردن شبهات به روز وهابیت.
چون وهابی‌ها هر روز می‌نشینند و جلسه می‌گیرند و کنفرانس می‌گذارند و شبهات جدیدی علیه شیعه می‌نویسند و در ماهواره و سایت‌های اینترنت تبلیغ و منتشر می‌کنند.
ما باید شبهات به روز وهابیت را شناسائی و رصد کنیم و اینها را دسته‌بندی کنیم؛ شبهات اعتقادی، احکام، تاریخی و غیره.
۲. تأسیس مراکز نیرومند پژوهشی و دعوت و استفاده از اساتید و محققان نیرومند حوزه و دانشگاه و آماده کردن پاسخ‌های قاطع و کوبنده و مستند به این شبهات و قرار دادن در اختیار عموم و انتشار در ماهواره‌ها و سایت‌های اینترنت و جزوات.
۳. مرکز آموزش تخصصی پاسخ‌گویی به شبهات و تربیت نیروهای توانمند از میان اساتید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها.
امروز متأسفانه می‌بینیم که وهابی‌ها، افرادی را فقط برای هجمه به شیعه تربیت کرده‌اند و بعضی از شبهات را که تاریخ مصرف گذشته است، به جوانان و طلاب و دانشجویان‌شان آموزش می‌دهند و اینها را به جان جوانان شیعه یا افرادی که خیلی زیاد علم و آگاهی وسیعی از آموزه‌های شیعه ندارند، می‌اندازند.
۴. برگزاری جلسات ویژه برای مداحان و مدیحه‌سرایان است تا آنها را به مقتل صحیح آشنا کنیم و گوش‌زد کنیم تا از بعضی از مطالب نادرست و خلاف و غلوّ را که دست‌مایه وهابیت در تهاجم علیه شیعه است، اجتناب کنند.
متأسفانه در این سال‌های اخیر می‌بینیم که بعضی از مداحان، آگاهانه یا ناخودآگاه، مطالبی را مطرح می‌کنند که وهابی‌ها همین مطالب را در ماهواره‌شان نقل می‌‌کنند و همین مطالب مداحان را مدرک کفر و شرک شیعه اعلام می‌کنند.
۵. برگزاری جلسات پاسخ به شبهات در مساجد، تکایا، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و ماهواره‌ها.
۶. برگزاری گفتمان دینی و مناظرات علمی در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها و ماهواره‌ها و دعوت از شخصیت‌های علمی شیعه و سنی و وهابیت که معتدل هستند و مؤدب صحبت می‌کنند و ادبیات فرهنگ قرآنی را رعایت می‌کنند، تا هم شیعه سخن خود را بگوید و هم سنی و هم وهابیت و مردم خود قضاوت بکنند.
۷. حضوری فعال در ماهواره‌های جهانی، برای مبارزه با شبهات گسترده وهابیت و مطرح کردن فرهنگ شیعه؛ چه در ماهواره‌های شیعه و چه در ماهواره‌های أهل سنت و وهابیت و پاسخ‌گویی به شبهات و إفترائات علیه شیعه.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.