تهدید توسط دوست پسر ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۵۶۲۲۳ بازدید

إِذَا هِبْتَ أَمْراً فَقَعْ فِیهِ، فَإِنَّ شِدَّةَ تَوَقِّیهِ أَعْظَمُ مِمَّا تَخَافُ مِنْهُ. امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام فرمودند: هنگامى که از چیزى مى ترسى، خود را در آن بیفکن، زیرا گاهى ترسیدن از چیزى، از خود آن سخت تر است. (نهج البلاغه حکمت ۱۷۵)

إِذَا هِبْتَ أَمْراً فَقَعْ فِیهِ، فَإِنَّ شِدَّةَ تَوَقِّیهِ أَعْظَمُ مِمَّا تَخَافُ مِنْهُ. امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام فرمودند: هنگامى که از چیزى مى ترسى، خود را در آن بیفکن، زیرا گاهى ترسیدن از چیزى، از خود آن سخت تر است. (نهج البلاغه حکمت 175)

مخاطب گرامی، از مکاتبه تان با ما، که نشانگر اعتماد شما به این مرکز است خرسندیم و خوشحالیم مخاطبمان فردی است که در مواجهه با دغدغه های ذهنی اش، اقدام به مشاوره خواهی می کند. این را بدانید که یکی از نشانه های افراد عاقل و پویا، کسب آگاهی در زمینه های مورد نیاز است. به خاطر این فهم زیبا به شما تبریک می گوییم و امیدواریم راهنمای خوبی برایتان باشیم.

پرسشگر محترم، در ابتدا بدانید و مطمئن باشید که قانون کشور ما با اینگونه افراد به شدیدترین شکل برخورد خواهد کرد و مجازات سختی برایشان در نظر می گیرد.
به احتمال فراوان این پسر به خاطر آبروی خود و نیز خطرها و عواقبی که برای خودش دارد تهدیدش را عملی نخواهد کرد اما گر پایش را از گلیمش درازتر کرد و دوباره تماس گرفت و مزاحمتان شد و تهدیدتان نمود، به او بگویید تهدیدهایت را ضبط نموده ام (صوتی و پیامکی) و موضوع را خودم به خانواده ام می گویم و هیچ ترسی از تو و تهدیدهایت ندارم. همچنین او را تهدید به شکایت از پلیس کنید. با این مقابله به احتمال بسیار زیاد دیگر مزاحمتان نخواهد شد، اما اگر باز هم به اقداماتش ادامه داد، تهدیدهایتان را عملی کنید یعنی ابتدا به خانواده تان بگویید و اگر باز هم دست از رفتارهایش برنداشت، با هماهنگی با خانواده و با توجه به مدارکی که بر علیه او در اختیار دارید اقدام به شکایت کنید.
تذکر بسیار مهم :
در صورت ادامه رفتارهای ایذایی این فرد، خودتان موضوع را به نحوی مناسب و بدون ایجاد تنش، به خانواده تان بگویید؛ ابتدا به مادرتان بگویید و از او بخواهید موضوع را پیگیری کند و در صورت صلاحدید آن را به پدرتان انتقال دهد؛ البته با شکلی منطقی و توجیهات مناسب و متناسب با شرایط فرهنگی حاکم بر خانواده تان، تا مشکلی برایتان به وجود نیاید؛ خانواده شما پشتیبان شما هستند، نه آن پسر شیاد و غریبه؛ این را بدانید که عقب نشینی شما و ترس از تهدید و تن دادن به خواسته های او، قطعاً باعث گرفتار شدنتان در منجلابی خواهد بود که او برایتان ترتیب می دهد.


*** با توجه به شرایط، روحیات و فضای فکری و فرهنگی خانواده تان (که خودتان به آنها اشراف دارید) اگر می بینید نمی توانید حقیقت ماجرا را آنگونه که رخ داده است به آنها منتقل کنید، می توانید از روش زیر استفاده نمایید:

در صورت ادامه تهدیدات، این ترس و اضطراب ناشی از رابطه عاطفی و دوستانه با یک نامحرم (که گناه می باشد) را با گفتن موضوع به خانواده خود، رفع کنید و بگویید او مزاحم شما شده و جواب رد از شما شنیده است و شما بی تقصیرید و آن پسر به همین دلیل می خواهد از من انتقام بگیرد؛ نیازی نیست بگویید شما نیز با او دوست بوده اید (چون شما الان پشیمان هستید و خواهان قطع رابطه)؛ خانواده شما حرف شما را باور خواهند کرد. نهایت نهایت هم اگر داستان مشخص شود با توجه به اینکه طول رابطه شما بسیار کوتاه بوده و به مسائل خطرناک و باریک هم کشیده نشده) یک دعوای معمولی و یک تذکر جدی به شما خواهند داد و تمام (البته می توانید منکر صحبت های آن پسر شوید و همه تقصیرها را به گردن او بیندازید، هر چیزی که گفت و هر مدرکی که رو کرد منکر شوید؛ در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی همه کار می توان کرد؛ شما در این زمینه دروغی به خانواده نگویید ولی به نحوی منکر صحبت های او شوید و نگران نباشید، چون او فرد شیادی است و قصد سوء استفاده از شما را دارد، پس باید سرجایش بنشانیدش). فراموش نکنید خانواده شما پشتیبان شما هستند نه او. شما همه وجود آنها هستید؛ پس این گونه موضوعات را حتماً با راهنمایی، مشورت و کمک گرفتن از والدین و خانواده خود حل کنید. قانون هم پشت شما خواهد بود.
مطمئن باشید تصمیمی که برای قطع ارتباط با این فرد گرفته اید کاملا درست است. پس از گذر از این موضوع هیچگاه اقدام به رابطه دوستانه و عاطفی با جنس مخالف نکنید (حتی به بهانه ازدواج) و بگذارید ازدواجتان از مسیری درست و شرعی و خداپسند شکل بگیرد. اینکه ما جوانان را از این نوع روابط قبل از ازدواج بر حذر می داریم به خاطر همین مشکلات و اضطراب ها و آسیب های فراوانی است که متوجه طرفین (به خصوص دختر) می کند.
به هر تقدیر این موضوع را با توجه به شرایط زندگی خود و روحیات والدین خود و با توجه به راهنمایی های ما، مدیریت کنید و اگر خواهان آرامش در زندگی هستید، دیگر به سمت اینگونه روابط نروید.
* مراجعه به لینک زیر نیز اطلاعات خوبی را در زمینه رابطه دختر و پسر در اختیارتان قرار خواهد داد :
رابطه دختر و پسر

*** پس این اضطراب و ترس را همین امروز پایان دهید و نگران هیچ چیزی نباشید. اگر نگران تهدیدات این فرد پلید باشید و به حرف های او گوش دهید و بدون راهنمایی و کمک گرفتن از خانواده اقدام نمایید، زندگی را به کام خود تلخ خواهید کرد و جوانی و آینده زیبایتان را به نابودی خواهید کشاند.

نویسنده : علی حسینعلی پور

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام..من دوساله بایه یه پسری آشناشدم.وتاحالا.هیچ گونه رابطه جنسی باهم نداشتیم..متاسفانه من چندساله گرفتارموادمخدرشدم..چون موقعیت خوبی توخونه ندارم تاموادبزنم مجبورشدم.بااین آقادوست بشم.تابلکه بتون.صمیم گرفتم ترک کنم.امادوست پسرم. نمیذاره موادوترک کنم.هرروزمیادسرکوچمون دنبال من وقتی هم بهش میگم نمیام.ونمیخوام موادبزنم.مجبورم میکنه میگه اگه دوست نداری خانوادت بفهمه.پس بایدبیای.من دوست دارم.توروخداکمکم کنید. چیکارکنم
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه وضعیتی که برای شما پیش آمده یک از آسیب های عمده روابط دختر و پسر و دوستی های خارج از چارچوب های شرعی، ضوابط عقلی و ملاحظات عرفی با جنس مخالف محسوب می شود که متأسفانه بسیاری از دختران و پسرانی که در این وادی خطرآفرین گام نهاده اند را تهدید می کند و باعث پیدایش مشکلات عدیده ای برای آنها و خانواده هایشان می گردد، اما این واقعة ناخوشایند با همة تلخی ها و مشکلاتش همانند تلنگری و زنگ هشداری برای شما و دیگر دختران به حساب می آید که بعد از این، مراقبت بیشتری از خود به عمل آورند تا خود را در این گونه مواجهه های به شدت آسیب زا و خطرآفرین قرار ندهند و احیاناً باعث بروز مشکل برای خود و خانواده هایشان نگردند.
مزاحمی که شما دارید هرگونه که شما را تهدید نماید در هر صورت شما نباید فریب حرف های طرف مقابل تان را بخورید و به خاطر تهدیدهای وی در چرخه بی پایان و دور باطل بیفتید و دائماً باج دهید. اگر شما دائماً کوتاه بیایید و اجازۀ سوءاستفاده بیشتر را بدهید، مطمئن باشید این بار تهدید جدی تری برای سوءاستفاده و اخاذی از شما جور خواهد کرد؛ پس هوشمندانه جلوی هر گونه کار احمقانه را بگیرید.
توصیه می شود بی جهت از تهدیدات احتمالی نهراسید و حادثه را بزرگ نمایی نکنید، بلکه ارتباط تان را به کلی با او قطع کنید و اجازه ارتباط را نیز به او ندهید و همچنان به زندگی روزمره خود ادامه دهید. ترسی که شما از آن وحشت دارید بیش از آنکه جنبه واقعیت داشته باشد، محصول فکر و اندیشه مسموم و تخیلات شماست که باید با آن مقابله کنید و با جرئت ورزی و هوشمندی فرصت هر عکس العمل احمقانه ای را از طرف پسر مورد نظر سلب کنید.
اگر بر فرض مثال آبروی شما پیش خانواده تان برود، بهتر از این است تمام هست و نیست شما در ارتباط با پسر مورد نظر به باد فنا رود و دچار مشکلات عدیده گردید.
میهمان
الان ک این کلمات رو میخوام تایپ کنم قرص برنج کنارمه هیچ دلیلی واسه زنده موندن ندارم من متاهلم ۶ماه آزار و اذیت شکنجه روحی میشم تهدید تهدید هیچ کیو ندارم کمکم کنه ب خاطر اینکه ازم بگذره تن ب خواسته هاش دادم هر روز هار تر شد و عذابش زیادتر
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام و سپاس از اینکه پرسمان را سنگ صبور خویش یافته اید، پرسشگر گرامی، استفاده از قرص برنج و خودکشی هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد، زیرا خودتان بعد از انتقال به عالم بعد از مرگ دچار غذاب ابدی خواهید شد و بازماندگانتان نیز با مشکلات متعدد اجتماعی و روحی روانی مواجه خواهند شد، پرسشگر عزیز افراد ضعیف به محض بروز مشکل در زندگی به نزدیکترین راه چاره که خودکشی یا اعتیاد است فکر می کنند اما افراد اسرتیو و جرات مند دنبال راه های مختلفی که آنها را بطور موفقیت آمیزی از بحران خارج کند می اندیشند، شما باید همان اول در مورد پیشنهاد وقیحانه و شیطانی او با والدین خود و سپس با شوهر خویش صحبت می کردید و سپس به نیروی انتظامی مراجعه می کردید تا برای همیشه سایه شوم این شیطان از سر شما دور شود، ما با موارد متعدد اینچنینی روبه رو بوده ایم و حتی در مواردی دوست پسر سابق عکسهای غیر اخلاقی از دختر را که در زمان تجرد گرفته بود را در فضاهای مجازی انتشار داده بود که نیروی انتظامی به همراه پلیس فتا با ان شخص برخورد شدید قهر آمیز نمودند و از او تعهد گرفتند که دیگر هرگز برای آن دختر و خانواده اش مزاحمت ایجاد نکند. خواهر گرامی ترس و ناجرات مندی مادر بسیاری از مشکلات است، لذا اندکی جرات مندی به خرج دهید و برای همیشه به این موضوع پایان دهید و اجازه ندهید این مشکل دنیا و اخرت و عاقبت شما را تباه سازد. خواهر گرامی، آیا فکر می کنید نتیجه ی مطرح کردن این موضوع با پدر مادر یا شوهر و نیروی انتظامی بدتر از نتیجه ی خودکشی است؟!
میهمان
سلام من توی یک برنامه ی مجازی ب اسم باهم عضو شده بودم و در ان برنامه دیدم یک نفر پست گذاشته در مورد پزشک زنان و... وگفته بود اگه سوالی در این باره دارید بپرسید و من هم رفتم ازش در مورد ان پرسیدم و او طوری رفتار میکرد که انگار واقعا خانمه و پزشک زنان گفت برای رفع مشکلت کار هایی را که میگم انجام بده،منم انجام دادم و... بعد ازم عکس خواست منم گفتم خب پزشکه خانم دیگ اشکال نداره بدم منم عکس دادم بعد گفت اینجوری نمیشه باید بیای واتساپ و انجامش بدی منم رفتم انجامش دادم، «از همون جا هم شمارمو به دست اورد»بعد چن مدت بهم گفت من پسر خانم دکتری وجود نداره من عکستو دارم اگه کار هایی که من میگم انجام ندی پخش میکنم «میخواست سوئ استفاده کنه...» منم مجبور شدمو از تهدیدش ترسیدم دو بار کاری را ک گفت از واتساپ انجام دادم، بعدش ولم کرد و گفت عکستو پاک کردم ب قران و رفت تا چن هفته ک دیدم ول کن نیست و به عمه ام گفتم اون هم شماره ی طرف رو گرفت و گفت من بهش زنگ میزنم و میبینم چی میگه و... زنگ زد جواب نداد و قبل از زنگ زدنش اون بهم اس داده بود که اگه جواب ندی عکسو پخش میکنم بعد زنگ زدن عمه ام که جواب نداد اصلا دیگه به من هم نه زنگ زد ن اس داد. درضمن من ۱۴سالمه مادر هم ندارم و پدرم و خودمم اگه پدرم هم این ماجرارو بفهمه،منو میکشه... منم نمیخوام بفهمه. و از تهدید های اون میترسم ازتون خواهش میکنم راهنمایی ام کنید خواهش میکنم من میخوام بدون اینکه پدرم بفهمه این دست از سرم برداره و... خواهش میکنم کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه وضعیتی که برای شما پیش آمده یک از آسیب های عمده روابط دختر و پسر و دوستی های خارج از چارچوب های شرعی، ضوابط عقلی و ملاحظات عرفی با جنس مخالف محسوب می شود که متأسفانه بسیاری از دختران و پسرانی که در این وادی خطرآفرین گام نهاده اند را تهدید می کند و باعث پیدایش مشکلات عدیده ای برای آنها و خانواده هایشان می گردد، اما این واقعة ناخوشایند با همة تلخی ها و مشکلاتش همانند تلنگری و زنگ هشداری برای شما و دیگر دختران به حساب می آید که بعد از این، مراقبت بیشتری از خود به عمل آورند تا خود را در این گونه مواجهه های به شدت آسیب زا و خطرآفرین قرار ندهند و احیاناً باعث بروز مشکل برای خود و خانواده هایشان نگردند.
مزاحمی که شما دارید هرگونه که شما را تهدید نماید در هر صورت شما نباید فریب حرف های طرف مقابل تان را بخورید و به خاطر تهدیدهای وی در چرخه بی پایان و دور باطل بیفتید و دائماً باج دهید. اگر شما دائماً کوتاه بیایید و اجازۀ سوءاستفاده بیشتر را بدهید، مطمئن باشید این بار تهدید جدی تری برای سوءاستفاده و اخاذی از شما جور خواهد کرد؛ پس هوشمندانه جلوی هر گونه کار احمقانه را بگیرید.
اگر بر فرض محال، پسر مورد نظر از شما فیلم و عکسی داشته باشد و فیلم ها و عکس های شما را منتشر کند و در صدد تهدید و بردن آبروی تان در میان خانواده و یا اهل محل و بستگان تان بر بیاید؛ به طور حتم با سابقه ای که دیگران از شما سراغ دارند، بی جهت به شما تهمت نمی زنند و گمان بد در حق شما روا نخواهند داشت. ضمن اینکه عفت، پاکدامنی، وقار، متانت، حجب و حیایی که شما بیش از گذشته سرلوحه خود قرار خواهد داد، به نوعی خط بطلانی به تمامی گمان های بد و پندارهای ناروا خواهد کشید. البته شما نیز متقابلاً می توانید علیه او جوسازی کنید و با اشاره به جنبه مثبت قضیه به خانواده و سایرین بگویید که آن پسر عاشق و خاطرخواه تان بوده است و چون شما دست رد بر سینه اش زده اید و او را لایق همسری خویش ندانسته اید، او از در تهدید وارد شده و می خواهد با این شیوه عقده گشایی کند. اصلاً و ابداً لازم نیست حقیقت ماجرا را به دیگران بگویید و جزئیات روابط گذشته تان را فاش سازید.
یادتان باشد مردم انسان ها را تنها بر اساس یک یا چند رفتار او مورد قضاوت قرار نمی دهند، بلکه مجموع رفتارها را با هم می سنجند؛ به همین خاطر همان طور که عرض شد، سابقه درخشان شما و رفتارها و سکنات فعلی شما می تواند خط بطلانی به تمامی گمان های بد و پندارهای ناروا بکشد و نظر همگان را نسبت به شما مثبت کند. ضمن این که درست کردن چند پیامک، عکس و فیلم ساختگی و یا واقعی و یا اتهام زنی با درست کردن چند دروغ و افترا کار چندان پیچیده ای نیست؛ هر کسی می تواند با دست آویز قرار دادن چند پیامک، عکس و فیلم ساختگی و یا واقعی که آن را با هزاران ترفند به چنگ آورده است زمینه برای سوءاستفاده از دختران را فراهم کند.
توصیه می شود بی جهت از تهدیدات احتمالی نهراسید و حادثه را بزرگ نمایی نکنید، بلکه ارتباط تان را به کلی با او قطع کنید و اجازه ارتباط را نیز به او ندهید و همچنان به زندگی روزمره خود ادامه دهید. ترسی که شما از آن وحشت دارید بیش از آنکه جنبه واقعیت داشته باشد، محصول فکر و اندیشه مسموم و تخیلات شماست که باید با آن مقابله کنید و با جرئت ورزی و هوشمندی فرصت هر عکس العمل احمقانه ای را از طرف پسر مورد نظر سلب کنید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.