تهدید توسط دوست پسر ۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۳۳۶۳۳ بازدید

إِذَا هِبْتَ أَمْراً فَقَعْ فِیهِ، فَإِنَّ شِدَّةَ تَوَقِّیهِ أَعْظَمُ مِمَّا تَخَافُ مِنْهُ. امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام فرمودند: هنگامى که از چیزى مى ترسى، خود را در آن بیفکن، زیرا گاهى ترسیدن از چیزى، از خود آن سخت تر است. (نهج البلاغه حکمت ۱۷۵)

إِذَا هِبْتَ أَمْراً فَقَعْ فِیهِ، فَإِنَّ شِدَّةَ تَوَقِّیهِ أَعْظَمُ مِمَّا تَخَافُ مِنْهُ. امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام فرمودند: هنگامى که از چیزى مى ترسى، خود را در آن بیفکن، زیرا گاهى ترسیدن از چیزى، از خود آن سخت تر است. (نهج البلاغه حکمت ۱۷۵)

مخاطب گرامی، از مکاتبه تان با ما، که نشانگر اعتماد شما به این مرکز است خرسندیم و خوشحالیم مخاطبمان فردی است که در مواجهه با دغدغه های ذهنی اش، اقدام به مشاوره خواهی می کند. این را بدانید که یکی از نشانه های افراد عاقل و پویا، کسب آگاهی در زمینه های مورد نیاز است. به خاطر این فهم زیبا به شما تبریک می گوییم و امیدواریم راهنمای خوبی برایتان باشیم.

پرسشگر محترم، در ابتدا بدانید و مطمئن باشید که قانون کشور ما با اینگونه افراد به شدیدترین شکل برخورد خواهد کرد و مجازات سختی برایشان در نظر می گیرد.
به احتمال فراوان این پسر به خاطر آبروی خود و نیز خطرها و عواقبی که برای خودش دارد تهدیدش را عملی نخواهد کرد اما گر پایش را از گلیمش درازتر کرد و دوباره تماس گرفت و مزاحمتان شد و تهدیدتان نمود، به او بگویید تهدیدهایت را ضبط نموده ام (صوتی و پیامکی) و موضوع را خودم به خانواده ام می گویم و هیچ ترسی از تو و تهدیدهایت ندارم. همچنین او را تهدید به شکایت از پلیس کنید. با این مقابله به احتمال بسیار زیاد دیگر مزاحمتان نخواهد شد، اما اگر باز هم به اقداماتش ادامه داد، تهدیدهایتان را عملی کنید یعنی ابتدا به خانواده تان بگویید و اگر باز هم دست از رفتارهایش برنداشت، با هماهنگی با خانواده و با توجه به مدارکی که بر علیه او در اختیار دارید اقدام به شکایت کنید.
تذکر بسیار مهم :
در صورت ادامه رفتارهای ایذایی این فرد، خودتان موضوع را به نحوی مناسب و بدون ایجاد تنش، به خانواده تان بگویید؛ ابتدا به مادرتان بگویید و از او بخواهید موضوع را پیگیری کند و در صورت صلاحدید آن را به پدرتان انتقال دهد؛ البته با شکلی منطقی و توجیهات مناسب و متناسب با شرایط فرهنگی حاکم بر خانواده تان، تا مشکلی برایتان به وجود نیاید؛ خانواده شما پشتیبان شما هستند، نه آن پسر شیاد و غریبه؛ این را بدانید که عقب نشینی شما و ترس از تهدید و تن دادن به خواسته های او، قطعاً باعث گرفتار شدنتان در منجلابی خواهد بود که او برایتان ترتیب می دهد.


*** با توجه به شرایط، روحیات و فضای فکری و فرهنگی خانواده تان (که خودتان به آنها اشراف دارید) اگر می بینید نمی توانید حقیقت ماجرا را آنگونه که رخ داده است به آنها منتقل کنید، می توانید از روش زیر استفاده نمایید:

در صورت ادامه تهدیدات، این ترس و اضطراب ناشی از رابطه عاطفی و دوستانه با یک نامحرم (که گناه می باشد) را با گفتن موضوع به خانواده خود، رفع کنید و بگویید او مزاحم شما شده و جواب رد از شما شنیده است و شما بی تقصیرید و آن پسر به همین دلیل می خواهد از من انتقام بگیرد؛ نیازی نیست بگویید شما نیز با او دوست بوده اید (چون شما الان پشیمان هستید و خواهان قطع رابطه)؛ خانواده شما حرف شما را باور خواهند کرد. نهایت نهایت هم اگر داستان مشخص شود با توجه به اینکه طول رابطه شما بسیار کوتاه بوده و به مسائل خطرناک و باریک هم کشیده نشده) یک دعوای معمولی و یک تذکر جدی به شما خواهند داد و تمام (البته می توانید منکر صحبت های آن پسر شوید و همه تقصیرها را به گردن او بیندازید، هر چیزی که گفت و هر مدرکی که رو کرد منکر شوید؛ در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی همه کار می توان کرد؛ شما در این زمینه دروغی به خانواده نگویید ولی به نحوی منکر صحبت های او شوید و نگران نباشید، چون او فرد شیادی است و قصد سوء استفاده از شما را دارد، پس باید سرجایش بنشانیدش). فراموش نکنید خانواده شما پشتیبان شما هستند نه او. شما همه وجود آنها هستید؛ پس این گونه موضوعات را حتماً با راهنمایی، مشورت و کمک گرفتن از والدین و خانواده خود حل کنید. قانون هم پشت شما خواهد بود.
مطمئن باشید تصمیمی که برای قطع ارتباط با این فرد گرفته اید کاملا درست است. پس از گذر از این موضوع هیچگاه اقدام به رابطه دوستانه و عاطفی با جنس مخالف نکنید (حتی به بهانه ازدواج) و بگذارید ازدواجتان از مسیری درست و شرعی و خداپسند شکل بگیرد. اینکه ما جوانان را از این نوع روابط قبل از ازدواج بر حذر می داریم به خاطر همین مشکلات و اضطراب ها و آسیب های فراوانی است که متوجه طرفین (به خصوص دختر) می کند.
به هر تقدیر این موضوع را با توجه به شرایط زندگی خود و روحیات والدین خود و با توجه به راهنمایی های ما، مدیریت کنید و اگر خواهان آرامش در زندگی هستید، دیگر به سمت اینگونه روابط نروید.
* مراجعه به لینک زیر نیز اطلاعات خوبی را در زمینه رابطه دختر و پسر در اختیارتان قرار خواهد داد :
رابطه دختر و پسر

*** پس این اضطراب و ترس را همین امروز پایان دهید و نگران هیچ چیزی نباشید. اگر نگران تهدیدات این فرد پلید باشید و به حرف های او گوش دهید و بدون راهنمایی و کمک گرفتن از خانواده اقدام نمایید، زندگی را به کام خود تلخ خواهید کرد و جوانی و آینده زیبایتان را به نابودی خواهید کشاند.

نویسنده : علی حسینعلی پور

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.