توانایی پیش بینی در انسان ۱۳۹۰/۸/۱۲

چون حقیقت انسان فوق زمان و مکان است .

چون حقیقت انسان فوق زمان و مکان است . از این رو می تواند به زمان های گذشته و آینده سفر کند، بدون این که این بدن مادی و خاکی با او همراهی داشته باشد؛ همانند معراج پیامبر ( ص ) که تمام عالم ماده را با جسم خاکی و ماورای ماده را با جسم مروح ( روحدار ) طی کرد و با پیامبران زمان گذشته و مردمان آینده هم سخن شد؛ چنان که با بهشتیان و جهنمیان صحبت کردند و احوالات آنهارا مشاهده نمودند .برای نمونه در زمان خودمان نیز امام خمینی ( ره ) ازآینده خبر داده است ؛ مثلاً صریحاً طی نامه ای برای گورباچف ( صدرهییت رییسه اتحاد جماهیر شوروی ) خبر از انحلال دولت کمونیستی و یابه برژنف فرمود : از اشغال افغانستان بهره ای نخواهید برد و با ذلت خارج خواهید شد ( نقل به معنا ) . نمونه دیگر آن که مرحوم آیت الله اراکی درمصاحبه با مجله حوزه می فرماید : ( ( روزی برای مرحوم آقا نورالدین عراقی خبر آوردند که حاج آقا صابر - که از منبری های خوب آن زمان بود - به سفر کربلا رفته و همان جا فوت کرده است ( از پخش این خبر خیلی ها ناراحت شدند؛ به ویژه آیت الله حایری یزدی ، موسس حوزه علمیه قم ) . مرحوم آقا نورالدین همان طور که زیر کرسی نشسته بودند، سرشان را روی کرسی گذاشتند و پس از چند لحظه سرشان را بلند کردند و فرمودند : دروغ است ، آقا صابر زنده است . از ایشان سوال شد که چگونه فهمیدید ایشان زنده است ؟ فرمودند : وقتی مومنی از دنیا برود هاتفی در میان آسمان وزمین ندا می کند که ( ( فلان مومن از دنیا رفته است ) ) . من هر چه گوش کردم نام ایشان را نبردند .بعد هم مشخص شد که ایشان زنده اند و نمرده اند ) ) و ...خلاصه این که : تا دل صدف در شریعت نشود=جان محرم اسرارطریقت نشود=بگذار جوانی که کسی در ره دین =با نفس و هوا پیر طریقت نشود=
بنابر این رشد هر استعدادی شرایط خاص خود را دارد و این استعداد نیز در گرو عبودیت حضرت حق و اتصال به منبع لایزال هستی شکوفا می شود.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.