توبه ارتداد ۱۳۸۷/۰۹/۰۸ - ۱۶۴ بازدید

من سوالی داشتم در مورد این که اگر کسی مثلا با گفتن یک حرف کافر شود، باید چکار کند؟ آیا می تواند دوباره مسلمان شود یا خیر؟ اگر بله چگونه و باید چه کار کند؟ لطفا کامل توضیح دهید و احکامی که در مورد فرد کافر مثل نجس بودن و ... هست چگونه است؟ لطفا کامل توضیح دهید. اگر امکان دارد در سریعترین زمان ممکن پاسخ دهید.

این که صرفا با گفتن حرفی کسی کافر شود تا حدودی بعید به نظر می رسد . مگر آن که واقعا شخص اعتقادا و قلبا کافر شده و سخنش اظهار کفر باطنی باشد. به هر روی اگر به فرض کسی به هر دلیل و به هر شکلی کافر شده باشد می تواند بلکه باید بلافاصله توبه کند و به دامن اسلام و دین رحمت الهی باز گردد. این مساله یعنی از گذشته خویش پشیمان شود و مجددا به خدا و رسالت حضرت ختمی مرتبت ایمان بیاورد و به دستورات دینی عمل کند و از خداوند نسبت به گناه بزرگ خویش طلب آمرزش کند . قطعا خداوند توبه نادمان را می آمرزد و در صورت پایبندی به دین شخص را مورد لطف و رحمت بی پایان خود قرار می دهد.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.