توبه از زنا ۱۳۹۲/۶/۶ - ۱۰۸۲ بازدید

در هر گناهی، حق الله وجود دارد؛ ولی برخی از معاصی، حق الناس نیز می باشد.
در هر گناهی، حق الله وجود دارد؛ ولی برخی از معاصی، حق الناس نیز می باشد.
گناه زنای محصنه، حق الله است و شخص زناکار، تنها باید بین خود و خدای خود، حقیقتاً توبه کند و حتی حق افشای گناه خود را نزد همسر ندارد.
توضیحی در باره ی اقسام زنا:
زنا یعنی ارتباط نامشروع زن و مرد که دو حالت دارد: ۱. زنای محصنه ۲. زنای غیر محصنه
هر گاه یکی از طرفین خواه زن یا مرد یا هر دو انها، دارای همسر (متاهل باشند)، این عمل نامشروع نسبت به او محصنه محسوب می شود و هر گاه یکی از انها یا هر دو انها مجرد (فاقد همسر) باشند، نسبت به او غیر محصنه خواهد بود.به عبارت دیگرمردی که زن دارد اگر با زن دیگری زنا کند و نیز زنی که شوهر دارد با مرد دیگری زنا نماید آن را زنای محصنه گویند که در صورت فراهم بودن شرایط آن بر آنها حد جاری می شود و حد آن رجم یعنی سنگسار کردن زانی و زانیه است.
جوان مجرد که همسر ندارد خواه مرد باشد یا زن، اگر با دیگری زنا کند آن را زنای غیر محصنه گویند و حدش تازیانه است.
البته باید توجه داشت اگر مرد مجرد با زن شوهر دار زنا کند، حد زن رجم است ولی حد مرد تازیانه است چون زنای در حق مرد، زنای غیرمحصنه است و نیز اگر دختر مجردی با مردی که همسر دارد زنا کند، تنها مرد را سنگسار می کنند و بر زن تازیانه می زنند.

احکامی که گفته شد مربوط به موقعیتی است که این جرم در دادگاه صالحه اثبات و توسط فرد به آن اعتراف شود، در غیر این صورت توبه کافی است و در صورت توبه واقعی عواقب اخروی آن مرتفع خواهد شد.
نکته ی قابل توجه این است که وقتی کسی گناهی مانند زنا به خصوص زنای محصنه انجام می دهد از جمع مومنین خارج می شود و قرآن کریم او را کفو مشرکین و زناکاران معرفی می نماید, اما این به این معنا نیست که اگر بخواهد برگردد امکان آن نیست. در صورتی که توبه کند و به سوی خدا بازگردد, می تواند به جمع مومنین وارد شود و توبه اش پذیرفته خواهد بود.
بنابراین اگر چه ممکن است شما به گناه کبیره ای آلوده شده اید، ولی به این دلیل که کاملا پشیمان هستید و تصمیم قاطع به ترک چنین گناهانی دارید، از توبه کنندگان واقعی محسوب می شوید و خداوند فرموده خود توبه کنندگان را دوست دارد. «ان الله یحب التوابین و یحب المتطهرین». پس برای جبران، سعی کنید تاریکی حاصل در قلب را با معنویت و انجام کارهای خوب پاک نمایید و هر وقت یاد گناهان خود افتادید استغفار کنید و از خداوند بخشش بخواهید چرا که خداوند مهربان و آمرزنده است.
پرسشگر گرامی
اصولا هر گناهی قابل توبه است و خداوند خود فرموده است: «ان الله یغفر الذنوب جمیعا; خداوند همه گناهان را می آمرزد. در برخى موارد مانند غیبت و تهمت طلب رضایت از غیبت شونده نیز در صورت امکان و نداشتن مفسده لازم است، ولى در مورد گناهانى همچون زنا، پشیمانى واقعی، تصمیم بر عدم تکرار و طلب مغفرت از خداوند براى توبه کافى است.
در آیه ۷۰ سوره فرقان بیان شده است: «إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِکَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً؛ مگر کسانى که توبه کنند و ایمان آوردند و عمل صالح انجام دهند که خداوند گناهان آنان را به حسنات تبدیل مى کند و خداوند همواره آمرزنده و مهربان است».
قرآن مجید مى فرماید: «و هُو الّذِى یقْبل التّوبه عن عِبادِه» او کسی است که توبه را از بندگان خود می پذیرد. (۴۲: ۲۵). و مى فرماید: «غافِرِ الذّنْبِ وَ قابِلِ التَّوبِ» خدای متعال بخشنده گناهان و توبه پذیر است (۴۰: ۳).
امام باقر علیه السلام به محمد بن مسلم چنین مى فرماید: وقتى که مؤمن توبه مى کند، گناهان قبل از توبه اش بخشیده مى شود، پس او باید براى بعد از توبه عمل کند. ولى آگاه باشید به خدا قسم این مزیت فقط براى اهل ایمان است.
ابو حامد غزالى در کتاب احیاء چنین مى گوید: اگر معنى قبول را فهمیده باشى شک نخواهى داشت که هر توبه صحیحى پذیرفته و مقبول است. قرآن مجید مى فرماید: وَ هُوَ الّذِىیَقْبَلُ التَّوبَةَ عَنْ عِبادِهِ ۴۲: ۲۵ احیاء العلوم/ فصل پنجم
خداى رحمان و رحیم در قرآن مى فرماید: قُلْ یا عِبادِیَ اَلَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلى أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اَللَّهِ إِنَّ اَللَّهَ یَغْفِرُ اَلذُّنُوبَ جَمِیعاً إِنَّهُ هُوَ اَلْغَفُورُ اَلرَّحِیمُ. وَ أَنِیبُوا إِلى رَبِّکُمْ وَ أَسْلِمُوا لَهُ مِنْ قَبْلِ أَنْ یَأْتِیَکُمُ اَلْعَذابُ ثُمَّ لا تُنْصَرُونَ، بگو اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده اید از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را مى آمرزد. و به درگاه پروردگارتان باز گردید و در برابر او تسلیم شوید، پیش از آنکه عذاب به سراغ شما آید سپس از سوى هیچکس یارى نشوید .
اگر به معناى کلماتى که در آیه آمده توجه کنیم لطف خدا را نسبت به بندگان خواهیم فهمید. «تعبیر به یا عِبادِیَ (اى بندگان من) آغازگر لطفى است از ناحیه خدا، و تعبیر به اسراف به جاى ظلم و جنایت نیز لطف دیگرى است، تعبیر به عَلى أَنْفُسِهِمْ نشان مى دهد که گناهان آدمى همه به خود او باز مى گردد، تعبیر به لا تقنطوا دلیل بر این است که گنهکاران نباید از لطف الهى نومید گردند، تعبیر به من رحمة اللّه تاکید بیشترى بر خیر و محبت الهى است و هنگامى که به جمله إِنَّ اَللَّهَ یَغْفِرُ اَلذُّنُوبَ مى رسد با حرف تأکید آغاز شده و کلمه الذنوب با (الف و لام) جمع شده همه گناهان را بدون استثناء در بر مى گیرد، بدین صورت است که سخن اوج مى گیرد و دریاى رحمت الهی موّاج مى شود»، بنابراین انسان در تحت هر شرایط و موقعیتى که باشد اگر به سوى خدا باز گردد (توبه کند) و تسلیم فرمانش باشد و از اوامر و نواهى خداى سبحان تبعیت کند، خدا را توبه پذیر و مهربان و بنده نواز خواهد یافت.
امام صادق علیه السّلام فرمود: گاهى انسان گناهى مى کند و خدا به خاطر آن گناه او را به بهشت مى برد. عرض شد: آیا خدا به خاطر گناه او را به بهشت مى برد؟ لو عملتم الخطایا حتى تبلغ السّماء ثمّ ندمتم لتاب اللّه علیکم. فرمود: بله او گناهى مى کند، ولى همیشه از آن گناه بیمناک، و بر نفس خود غضبناک است، خدا هم او را مى بخشد و داخل بهشت مى کند. ترجمه اخلاق ص : ۳۴۱

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام
من و آقایی ۴ ساله با هم ارتباط داریم و قصدمون از اول ازدواج بود ولی چون شرایطش نبود نتونستیم عقد کنیم متاسفانه بعد از ۳سال نتونستیم تحمل کنیم و چن ماه پیش رابطه ی جنسی برقرار کردیم و بکارتمو از دست دادم
من میدونم گناه خیلی بزرگی بوده و هیچوقت نمیتونم خودمو ببخشم ولی ایشون نظرش اینه که من همسرش بودم و هیچ اشکالی نداره! و هرچقدر من میگم بدون عقد درست نیس حرف منو گوش نمیده
ما الان درگیر مراسم های خواستگاری هستیم تا اگه خدا بخواد عقد کنیم ولی متاسفانه خانواده ها راضی نمیشن و ما حسابی درگیریم که راضیشون کنیم
سوال من اینه که اگه عقد کنیم گناهمون بخشیده میشه؟

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای پاسخ به دغدغه هایتان میتوانید از این راههای ارتباطی کمک بگیرید:
- سایت پرسمان: http://www.porseman.org/q/newq.aspx
- ایمیل: info@porseman.org
- پیامک: ۳۰۰۰۱۶۱۹
میهمان
حالم بده همه دنیام رو و آخرت رو نابود کردم خسته ام خیلی خدایاا خیلی خسته خدایاااا خسته امم از بس به خودکشی فکر کردم خدایااااااااا خدایااااااا خدایاااااااااا خدایااااااا شرمندتم خداااااا شرمندتمممممممم دلم معجزه ی میخواهد خدایا یا منو بکش یا تکلیفم رو مشخص خودت میدونی چقدر گناهکارم خدایاااا خودت میدونی دل منم میخاد مادر بشم دلم منم میخاد یک همدم داشته باشم خدایااااا اون کثافطا چیکار کردن خداااااا هیچ نبخشش خدااا این حقم نبود من احمق یک ۹ ساله چی میدونههههه خدایااا خودت منو بکش قبل اینکه دست به خودکشی بزنم
میهمان
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
ما ادما اگه از گناهمون واقعا پشیمان بشیم واگه بعدا کارهای خدا پسندانه انجام بدیم خدای رحمن غفارالذنوب هستش بزرگترین گناه ناامیدی از درگاه پروردگار متعال هستش از خدای مهربان و از پیشوایان وامامان ومعصومین کمک بخواهیم که بتوانیم بنده ی خوبی برای خداوند بخشنده باشیم خداوند در شروع سوره های قران کریم اول از رحمانیت خود با بندگانش صحبت میکنه انشاا... هممون عاقبت بخیر بشیم انشاا... والسلام
میهمان
خدا جقدر ببخشه گذشتش چقدره منه ۲۷ ساله که ... عاشورا تاسوعا ۲۱ماه رمضون حالیم نشد.من سرطان گناهم .همییشه مثل سگ پشیمونم که تو این راه افتادم حاظر بودم سرطان داشتم ولی انقدر عذاب غلطایی.جای عقل هوسم عوض شده حرف اول هوسم میزنهههه.باختم جوونیموووو.ادم پیش خودش عذاب داره خیلی .نماز میخوندم روز ه میکرفتم.الان نماز میخونم تمام لحظه ها میاد جلوی بیرون چه غلطایی کردم .دخترایی که به بهونه ازدواج مخشونو میزدم .دیکه از من بدتر هست بگین نجستر هست .خستم خیلیییییی داغونمممممم.خدا شمارو ببخخشه منو که نمیبخشه میدونم.نه اینده خوبی دارم نه اون دنیا.هر دو جهانمو از دست دادم.
میهمان
عجب همه بند به آب دادن
میهمان
من با یک زن شوهردار ک فراری بود ومن اطلاعی نداشتم که وی فراری و شوهر دار میباشد وایشان ابراز داشتن که مطلقه است وارد رابطه شدم و بعد ها متوجه کار ناشایست واشتباه خود شدم
حالا موندم من چطوری میتوانم توبه کنم باید چکار کنم عذاب وجدان به شدت آزارم میدهد
ایا راه توبه برای من هست
کمکم کنید که چکار کنم روم نمیشه رودر رو با روحانی مطرح کنم


مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/۳۲۶
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
میهمان
من نه خیانت کردم نه هیچی پسری هستم خوشگل و زیبا و خوش اندام و خوشهیکل فقط تو مجازی دوست دختر داشتم تو مجازی بهم خیانت کرد الان دیگه به هیچ زنی اعتماد ندارم تو واقعیت هم به زنا اعتماد ندارم دیووووونه شدم نمیدونم چیکار کنم فقط تورو خدا خواهش میکنم بخصوص از متاهلا فضای مجازی بذارید کنار که بدبخت میکنه تمرکزتون فقط تو زندگی واقعی باشه .درمورد توبه هم بگم که خدا خودش گفته هرگناهی که به اندازه ۳برابر اندازه کره زمین باشه با توبه کردن سالم بازم بخشید میشه اما توبه کردن یه شرط داره اونم اینه که تکرار نکنی .اگر هم بخوایین گناهتون بخشیده به میتونید یه سفر زیارتی حج برید مثل مکه هرچی گناهه پاک میشه .ثواب هم داره.آرامش هم میده
میهمان
زنا گناهه کبیرس اما بخشش خدارو شامل میشه کسیو از بخشش زنا ناامید نکنید که ناامیدی کار شیطانه.کسی که زتا میکنه و بازم تکرار میکنه اون دیگه شده رفتار و عادتش و معلومه براحتی برنمیگرده.اما یکی که از روی نادانی و گول زدن یکی به اسم ازدواج اینکارو میکنه پشیمون باشه خدا حتما میبخشه پس لطفا چرت نگین از خودتون که نمیبخشه.در ضمن هیچ کس غیر از ۱۴ معصوم نمیتونه ادعای معصومیت کنه همه آدما خاکسترین نه اینکه کاملا سفید باشن یا سیاه
میهمان
سلام ایا اگر کسی از توبه از زنا یا تعمت کند انجام نده ولی باقی گناهارا انجام بده ایا اون توبه قبول نیست.


مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/۳۲۶
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
میهمان
دختری هستم که همیشه با اعتقادات قوی زندگی میکردم و از بچگی توی مسجد بزرگ شدم.
در یک دوره از زندگیم به خاطر درسم مجبور شدم مسجد رفتنمو قطع کنم.توی همون دوران ارتباطم با مردی شروع شد و هیچوقت نفهمیدم چی شد که کار من به زنا کشید.منی که همیشه اونو تو ذهنم مثه غول بزرگ داشتم...
از کارم به شکل حقیقی پشیمون شدم و واقعا شرمنده ی خودم و خانوادم و حضرت زهرا و خدا هستم
اینقدر حضرت زهرا سختی کشیدن توی زندگیشون و بدترین مصیبت ها برشون فرود آمد اما چادرشون از سرشون نیفتاد...
در تمام دوره های زندگیم به بخشش خدای مهربونم شک نداشتم حتی اگر گناهکارتر از من روی زمین نباشه.
میدونم همه ی مارو میبخشه اگه توبه ی واقعی کنیم.
نگرانی من برای ازدواجمه
اینکه نباید این مسئله رو با کسی درمیون بزارم اما اگر خواستگارم از من پرسید و من بگم هیچ ارتباطی با جنس مخالفم نداشتم دروغ گفتم و این زندگی پایه هاش روی دروغه
خ نگران این مسئله هستم
توروخدا مساجدو پر کنیم.من تاثیرشو توی زندگی خودم خ قشنگ مشاهده کردم.وقتی بچه مسجدی باشی همون مسجد رفتن هرروزه از خ گناهات جلوگیری میکنه
نمیگم کسایی که مسجد نمیرن بد هستن
این حرف کاملا غلطه اما وقتی میتونم اونجا دوستایی پیدا کنم که باعث قرب الهی و فراموشی گذشته ی زشتم بشن و تو اون مکان معنوی فقط به رشد خودم فکر کنم چرا نه؟
هیچوقت برای توبه دیر نیس
خدا خودش ما رو خلق کرده و فقط خودش میدونه چه قدر از بازگشت بنده ی روسیاهش شاد میشه
دعا میکنم هممون توی مسیری قرار بگیریم که خداوند میخواد.التماس دعا
میهمان
داداش ماکه هنوز در همین جهانیم و از آنجا که در آن جهان هست خبری نداریم خدا خیرتان بدهد
میهمان
آرزوهای نفسانی ، خِرد را به غفلت وادارد و یاد خدا را به فراموشی سپارد.
امام علی(ع)
میهمان
سلام.قسمت دوم حرفهاتون درمورد افکار و حرفهایی که ناخواسته در مورد امامان و مقدسات به ذهنتون میاد به مساله تقریبا جدا از مسئله اولی هست. این افکار آزاردهنده تلقینات شیطان هست که به ذهن ما میندازه و به نوعی (اونطور که از یکی از علما شنیدم) گوینده این حرفها خود شیطان هست و نه شما. راه حلش هم اینه که توجه نکنید و حساس نشید. از انجایی که شیطان موجودی متکبر هست بعد از مدتی مواجهه با بی توجهی دست از سرمان برخواهد داشت و خواهیم دید که حالمان بهتر شد.
من هم دچار این حالت بودم که خیلی بد و عذاب دهنده بود که بعد از مشورت با یک روحانی و عالم عزیز مشکل حل شد شکر خدا. شما هم اگه میتونید و نیاز دیدید این کار رو بکنید. التماس دعا
میهمان
خدایا در این ماه ک ب مهمانیت آمدیم همه ی توابینو مورد رحمتت قرار بده قطعا تو خدای رحمن رحیمی شکرت خدایا توبه کردم از ته دل زندگیمو زیرو رو کردی منو از منجلاب بیرون اوردی و داری سمت عرش میبری
یکی از بزرگان میفرمیاد اخوند شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل خدایا تو این ماه توفیق بده ک همه بتونیم آدم بشیم
میهمان
من سال قبل پست تندی اینجا گذاشتم و زنان زنا کار رو مورد سرزنش قرار دادم و به خدای خود اعتراض کردم که حق نداری آن ها را که زنا کرده اند و توبه کرده اند با من که زنا نکردم یکسان قرار دهی. از همه شما ها معذرت میخوام که دلتون رو شیکوندم و بجای تشویق به توبه شما ها رو مورد سرزنش قرار دادم
میهمان
سلام من دختری ۲۰ ساله هستم قبلا بایه پسری دوست بودم که او منو به زو وادار به رابطه جنسی کرد یعنی بازور این کارو کرد ومن راضی نبودم من الان توبه کردم وازدواج کردم به شوهرم هم وفادارم ایا توبه من قابل قبوله چون اون شخص بازور این کارو انجام داد؟

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/۳۲۶
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
میهمان
ماشالله همه گناهکار بودن ما خبر نداریم با پیشرو عقلتون جلو برین وسواسه نشین
میهمان
دوست خوب شما وسواس دارید یا خیر؟وسواس شست و شو و...؟
میهمان
سلام
دوستان یک نکته ای در توبه هست در روایات هم هست اینکه یک گناهی مرتکب شدید اصلا به هیچ کس نباید بگید نه در فضای مجازی نه به هیچ کس دیگر چون باعث میشه قبح گناه شکسته شود. پس لطف کنید نوع گناه خودتان و غیره را نگید.
به امید حل مشکلات مردم مخصوصا جوانان مسلمان
خداوند آخر و عاقبت همه ی ما را ختم به خیر کند.
میهمان
سلام‌ من گناه زیادی کردم نمی خوام راجع بهش حرف بزنم فقط آرزو می کنم ایکاش مرده بودم و این احساس رو نداشنم،بچگی کردم، حالا می خوام ازدواج کنم از عذاب وجدان دارم میمیرم یعنی خدا من رو می بخشه؟ همش احساس می کنم باید به کسی که می خوام ازدواج کنم بگم که قبلا چه کارایی کردم. فقط خدا منو ببخشه باورم‌نمیشه که اینقدر ازش دور شدم..الهی العفو
میهمان
مواظب باشید برای خدا هیچ موقع تعین تکلیف نکنید واقعا جای شکر داره که مرتکب زنا نشده اید ولی این دلیل نمیشه کسی رو سرزنش کنید .اینجور حرف زدن خیلی خطرناکه اگه راه توبه باز نبود واقعا انسانها یا به بن بست میریسدن و خودکشی میکردن ویا در منجلاب گناه غرق میشدن چون با خودشون میگفتن حالا که از من گذشته من که جهنمیم پس بذار تو دنیا بیشتر حال کنم پس بدونید باز بودن در توبه حکیمانه ست .
دوستان عزیز اگر واقعا توبه واقعی کنیم از کارمون پشیمان باشیم مطمئن باشید خدا میبخشه این وعده خداست .
یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لا تقنطوا من رحمت الله ان الله یغفر الذنوب جمیعا (ای بندگان من که به خودتان ظلم کرده اید از رحمت من نا امید نشوید خداوند همه گناهان را می بخشد_
دوستان عزیز مطمین باشید هر حکمی خدا فرموده رعایت کنید واسه خودمون گفته و فایده ش به خودمون میرسه اگه کسی حدود محرم و نامحرم رو رعایت کنه حجاب داشته باشه کار به اینجا نمیکشه.
التماس دعا
میهمان
سلام من هم تومجردیام خیلی گناه کردم وازخداخواستم یه شوهر خوب نسیبم کنه تادست ازاین کارابردارم خداکمکم کرد بااینکه شوهرم خوبه اماعذاب وجدان وحرفهای زشتی که راجع امامان وخدامیاد توذهنم داغونم کرده چیکارکنم خیلی پشیمونم هم ازگذشتم هم ازاین فکرها میگم خدا دوستم نداره چون هرچی میگم.فکرای بدا ازذهنم پاک کن.پاک نمیشند که هیچ بدترم میشند کمکم کن خدا......لطفا کسی راهی داره کمکم.کنه بخاط همین نمیذارم بچه دارشم میگم.روش تاثییر میزاره دعام کنیددوستان

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/۳۲۶
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot


میهمان
خدا گر زه حکمت ببندد دری زه رحمت گشاید در دیگری صبرکن خواهر
میهمان
سلام دوستان.
من قبل از ازدواجم با یه پسری رابطه داشتم. اما چند ماه قبل از ازدواج ازش جدا شدم و توبه کردم. اون پسر دایم اصرار ب ادامه ارتباط میکرد. حتی وقتی فهمید ازدواج کردم دست بردار نبود. اما من ب همسرم وفادار بودم. متاسفانه این پسر یه بار یه پیام ب گوشی من فرستاد، نمیدونم تصادفی بود یا از روی قصد. اما بهرحال همسرم پیام رو دید و ب من شک کرد و از اونجا ب بعد رابطه زناشوییم بهم ریخت. هرچی ب همسرم گفتم ک بهش وفادار بودم باور نکرد. از اون ب بعد حتی وقتی برای خرید میرفتم تا سر کوچه بهم تهمت میزد. حتی اگ یه مرد توی خیابون نگاهم میکرد از چشم من میدید. با اینکه حتی نوع لباس پوشیدنم رو عوض کردم تا بهم اعتماد کنه، هر روز بدتر و بدتر شد. هر روز بدبین تر. دیگه نمیدونستم چیکار کنم. خسته شده بودم از تهمتها و توهینهاش. حتی آبروی منو جلوی خانواده خودم و خودش برد. خانواده اش هم آتیشش رو بیشتر میکردن. منم بریدم و شش ماهه برگشتم خونه پدرم. تقریبا داریم از هم جدا میشیم! خیلی دلم براش تنگ شده. کاش باورم کرده بود. نمیخوام بگم خدا در حق من بد کرد. اما نمیدونم دارم تاوان اون اشتباهاتم رو پس میدم یا نه؟؟؟ من ک توبه کرده بودم خدا جونم. گاهی خدا میبخشه اما بنده خدا نمیبخشه. حالا هم آبروم رفته، هم زندگیم داره از هم میپاشه. دوستان، کاش ما هم مثل خدامون کمی بخشنده باشیم. برام دعا کنید. خدایا، راضیم ب رضای تو...
میهمان
سلام ب همه دوستان.
من قبل از ازدواجم به مدت با یه پسری ارتباط داشتم. اما توبه کردم و بعد از ازدواج با اینکه اون پسر خیلی اصرار ب ادامه داشت اما من ادامه ندادم و ب همسرم وفادار بودم. متاسفانه این پسر یه بار یه پیام ب گوشی من فرستاد، نمیدونم تصادفی بود با از روی قصد. اما بهرحال همسرم پیام رو دید و ب من شک کرد و از اونجا ب بعد رابطه زناشوییم بهم ریخت. هرچی ب همسرم گفتم ک بهش وفادار بودم باور نکرد. از اون ب بعد حتی وقتی برای خرید میرفتم تا سر کوچه بهم تهمت میزد. حتی اگ یه مرد توی خیابون نگاهم میکرد از چشم من میدید. با اینکه حتی نوع لباس پوشیدنم رو عوض کردم تا بهم اعتماد کنه، هر روز بدتر و بدتر شد. هر روز بدبین تر. دیگه نمیدونستم چیکار کنم. خسته شده بودم از تهمتها و توهینهاش. حتی آبروی منو جلوی خانواده خودم و خودش برد. خانواده اش هم آتیشش رو بیشتر میکردن. منم بریدم و شش ماهه برگشتم خونه پدرم. تقریبا داریم از هم جدا میشیم! خیلی دلم براش تنگ شده. کاش باورم کرده بود. نمیخوام بگم خدا در حق من بد کرد. اما نمیدونم دارم تاوان اون اشتباهاتم رو پس میدم یا نه. من ک توبه کرده بودم خدا جونم. گاهی خدا میبخشه اما بنده خدا نمیبخشه. دوستان، کاش ما هم مثل خدامون کمی بخشنده باشیم. خدایا، راضیم ب رضای تو...
میهمان
اگر دقت کرده باشیم اکثر دوستان در اثر یه هم کلامی معمولی در شبکه های اجتماعی اسیر یه گناه کبیره شده ان پس مراقب عواقب جبران ناپذیر شبکه های اجتماعی باشیم
میهمان
سلام
هیچ وقت هیچ وقت فکر نکنید اگر تا حالا گناهی نکردی دیگه هم مرتکب اون گناه نمیشی ضمنا نگاه قضاوت کننده به دیگران نداشته باشیم که مطمینا خودمون هم مرتکب گناهی بدتر از اون میشیم.توبه راه خیلی خوبیه برای رسیدن به ارامش و بخشش گناه ولی توبه واقعی موفق و پیروز باشید.
میهمان
یه چیزی بگم آبجیه گلم خدای ما یه بنده هایی داره که وقتی بهشون بدی میکنی قبل از اینکه ازشون بخوای ببخشند بخشیدنت خدای ما معلم این خصلت به بندگانشه پس خودش بهتر از همه این کارو میکنه تو هرچیم که باشی با این سوزی که داری با این احساس پشیمونیت مطمئن باش خدا بخشیدت شایید من نوعی کسی باشم که خبره بخشیدنتو بهت میدم.خدای ما شیطان با این همه گناه رو وقتی که گناه کرد و سجده نکرد گفت بهت فرصت میدم تا روز قیامت همه گفتن بابا این شیطانه بر نمیگرده خدااا گفت من دوسش دارم امید دارم که برگرده شایید علی رو دید برگرده از بس علی خوبه همه گفتن حالا که دید پس چرا برنگشت گفت هنوز مهدی که نیومده شایید مهدی رو دید برگرده حالا اون که شیطانه و تو اشرف مخلوقات خدااا عاشق تو قدرشو بدون مطمعن باش همون یه بار که از ته دلت از خدا بخوای میبخشتت وگرنه داری به کرم و ببخشش خدا توهین میکنی
میهمان
منم دخترپاکی بودم حتی به نامحرم نگاه نمیکردم کربلا رفته بودم قران حفظ میکردم عاشق امام زمانم بودم اما امان از غرور امان از تنهایی وبیکسی امان از دوست ناباب گول خوردم گناهی کردم ک هیچوقت فکر نمیکردم من دچارش بشم حالا دیگه روم نمیشه اسم خدارو به زبون بیارم لعنت به شیطان لعنت
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/۳۲۶
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام ببخشید من سوالم این بود ک برای مدت کوتاهی با یک پسر دوست بودم و یک بار با اون بیرون رفتم حالا گناه من چگونه بخشیده می شود
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/۳۲۶
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام آدم وقتی بیدار میشه میبینه خیلی دیره من دختری بودم ک بعصی وقتا یادم میرفت دخترم مثل مردا بودم قویو مردونه به زور پدرم ازدواج کردم با مردی ۱۱ سال بزرگتر از خودم و غیر هم شهری ۱۵ سال از زندگیمون گذشته و من الان تازه فهمیدم عشق یعنی چی تا حالا فقط با مشکلات سر کردیم نه مالی ها احساسی عاطفی ۱۵ سال گذشت هنوز هیچ حسی بهش ندارم بلکه یواش یواش ازش متنفر شدم صبح زود میره نصفه شب میاد مثل آدم آهنی نزدیکیامونم کمتر از ۴۰ روز نمیشه اونم در حد راحت کردن خودش دیگه جونم به لبم رسیده هر کاری ک باید با همسرم انجام بدم مثل خرید مثل دکتر رفتن مثل گردش میگه به مادرت بگو منم یه سالی میشه از بازی تو دنیای مجازی با یکی آشنا شدم دقیقا درد کشیده مثل خودم ولی اونقدر بهم وابسته شدیم ک کار به رابطه ی جنسی رسید من الان اونو مثل همسرم میدونم ولی میدونمم ک گناه ولی چه کنم ناقصم تشنه بودم تشنه ی محبت جنس مخالفم حالا نمیدونم چیکار کنم عاشقش شدم
میهمان
سلام
دوستان فک نکنید زنا فقط رابطه جنسی برقرار کردنه من ارشد بودم یکی از اساتید دانشگاه خیلی میومد توی آزمایشگاه سرم میزد و حرف میزد ایشون متاهل بودن بعد ی مدت با اینکه خودم آدم مذهبی بودم فهمیدم داریم حرفای بی ربطی میزنیم تا چشم باز کردم متوجه شدم کار هر روزش شده قربون من رفتن...........
ی روز تصمیم گرفتم اخم کنم و جوابشا ندم نشد که نشد.بعدش تصمیم گفتم بهش بگم بدم میاد از این مدل حرفا بازم نشد که نشد ولی خداروشکر ی روز محکم جلوش ایستادم و همچی تموم شد.........بعد چندماه که ازشون خبر نداشتم رفتم دانشگاه از بین حرفای یکی از استادید فهمیدم حالش چندان خوب نیس.........
الان به این نتیجه رسیدم که کار اونموقع ما حتی در حد حرف زدن ایشون ی نوع زنا بوده خدا ببخشدمون.....
میهمان
با سلام خدمت دوستان
ما هر چی میکشیم از روی جهل و نادانیمونه
چه قبل از انجام گناه و چه بعد از انجام گناه و توبه کردن
من خودم با این که عذاب وجدان ندارم چون تمام تلاشمو کردم که یه رابطه ای رو تموم نکنم ولی طرف مقابل کلا تو یه دنیای دیگه بود اگه به خاطر گناهی که انجام دادم میخواستم بدون دلیل ادامه بدم مطمئنا در اینده هزارتا کار استباه دیگه میکردم.الان توبه کردم حالم خوبه ولی
افکار اشتباه یه غمی تو دلم گذاشته نمیدونم چیکار کنم تموم شه سینم سنگینه.
خدا خودش میگه توبه کنید بخشیده میشید.
روایات میگن توبه کننده مانند کسی که گناهی نکرده البته توبه کنندای که تکرار نکنه.
حالا ما اصلا به حرف خدا پیغمبر گوش نمیدیم
میگه گناه نکنید پاک باشید گناه میکنیم.
میگه عیبی نداره من بخشندم توبه کن خیلی شاد زندگی کن
با توبه تجریه به دست بیار تکرار نکن
حالا ما فقط میگیم نه خدا نمیبخشه همش دق میخوریم
همش میترسیم بعد که دوباره یه شرایطی جور شد حالمون خوب شد
دوباره یادمون میره چقد حالمون بد بود
خدا دل ادمو اروم نکنه پس معلومه هنوز نشونه ای از این که دوباره اشتباه کنیم وجود داره.
اون که گناه کرده بعد دیگه تکرار نمیکنه
خیلی بهتر از اون افرادیه که تو شرایط نبودن هیچوقت
عقلشون به واسطه اطرافیانشون از کار نیفتاده
بهد میان ادعای پاکی میکنن
ادعای پاکی فقط خدا منزست حتی معصومیم با وجود معصوم بودن استغفار میکردن
بعد مایی که....
بریم یه اطلاعاتمونو زیاد کنیم.یکم انسان باشیم.
خدا انقد مهربون هست که میگه برگرد که من از تو مشتاق ترم
بعد بنده خدا حرف ناحسابی میزنه
منم همرو یه زمانی میخره میکردم میگفتم اینا ادم نیستن
ولی زمونه منم با جهلم با کور شدن چشمام
با تاثیر گرفتن از محیط توی چاهی انداخت که هیچوقت فکرشم نمیکردم
همس به خاطر جهل خودم بود که تاثیر گرفتم از محیط
ولی الان که میدونم چه خبره
اگه تکرار کردم جهنمم برام کمه
پس یکم به اینده فکر کنید فکرتونو عوض کنید گذشته دیگه گذشت تغییر پیدا نمیکنه اگه قرار به مجازات فوری بود من الان زنده نبودم
پس فرصت داریم تغییرش بدیم با افکار خوب و کارای خوب با درسی که از گذشته گرفتیم.
اون کسیم که اینارو میخونه و میخنده مثله خیلی از دوستان اطرافم
با علم به این چیزا ولی بازم تغییر نمیکنن
فقط میگم یه لحظه فکر کن بچت این بلا سرش بیاد و باعث ابروریزی بشه
اونوقت بازم میخندی
یا میزنی تو سر خودت میگی این تاوان اشتباهاتمه
هر چند که گناه هر کس مسولش خودشه به پای فرزند نمینویسن
ولی با خنده کردناست که خیلی چیزا عادی میشه بدون دونستن اثارش.
فقط یه چیز رمز موفقیت تو زندگیه
اشتباه نکنیم به حرف دلت گوش کن خودتون گول نزن
فقط راه درستو برو همه چی درست میشه.
ببخشید زیاد شد التماس دعامیهمان
سلام بنده دل شکسته خدا هستم و از همه دوستان تقاضای دعا از محضر حضرت دوست میکنم فاجعه ایی تو زندگیم اتفاق افتاده که به هر شکلی تلاش مینم نه درست میشه و نه من توان بردن دارم عاشقانه زنم و دوست دارم
میهمان
سلام به همه ی عزیزانی که ازگناهشون پشیمونند.۱. مادام که شیرینی گناه تودل باشه توبه معنی نداره،بایدبا فهم واقعی آثارگناه وخدای مهربانی که نافرمانیش شده وبنوعی بهش خیانت کردیم رو توجه کنیم تا تلخی گناه تودل بشینه.۲.بایدباعزم راسخ وکشیدن سختی دوری ازگناه،به بخشایش خدانزدیک بشیم وتصمیم قلبی به عدم بازگشت به گناه بگیریم.۳.با لذت عبادت به خودمون برای تحمل دوری ازگناه کمک کنیم مثل روزه و...
خدا توبه کنندگان رادوست دارد.
میهمان
سلام ب همه، منم یه گناهکارم ، چند روز پیش واسه اولین بار تو زندگیم مرتکب زنا شدم، یک ماه بود ک با اون اقا رابطه داشتم، شوهرم همیشه مرد شکاکی بود و توی ۵سال زندگی مشترک منو ب شدت از خودش روند، بهم میگفت ازت بدم میاد فقط ب خاطر ابروم باهات زندگی میکنم...
شوهرم دوربین گذاشته بود تو خونه
حالا میخواد هم اون پسرو بکشه هم خودشو
من توبه کردم
تورو ب خدا دعا کنید از تصمیمش منصرف شه
میهمان
خدایا غلط کردم منو ببخش خدایا این دل من چرا اروم نمیشه حق داری انقد عذابم بدی بارها توبه ام رو بخاطر این پسر شکوندم انقد عاشقشم که بارها به خواستش جواب دادم بعد گناهم دچار عذابی میشم اصلا ازین رابطه خوشم نمیاد اصلا ولی انقد دوسش دارم که پاگذاشتم به این گناه امام رضا ی واسطه شو واسه بخشیدن خدا ازم خدایا غلط کردم فقط ارومم کن ازش جدا میشم از ته دل دیگه عشقمو تودلم میکشم کسانی که اینو میخونین توروخدا به این کار تنها ندهید بدجور پشیمان میشین الان من دیگه هیچ وقت نمیتونم ازدواج کنم آبروم پیش خدا وخودم رفته دیگه هیچ وقت مثل سابق نمیشه توروخدا دعام کنین ازاین عذاب وجدان رها بشم خدایا منو ببخش
میهمان
وااااااای من و تو چی میدونیم از خدا و رحمت و بخشش فقط ی چیز دوستان ما همه انسانیم و جایز الخطا پس اشتباهاتمون و بپذیریم خود آزاری نکنیم و اشتباه رو تکرار نکنیم گرچه خداوند فرموده صدبار اگر توبه شکستی باز آی ....

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.