توجه به تمام جنبه های قرآن ۱۳۹۳/۱۰/۱۰ - ۴۵ بازدید

سؤال بسیار به جا و در عین حال پر تأملی است که پاسخ تفصیلی و دقیق به آن زمان بر و سهل و مستصعب می باشد، یعنی به ظاهر آسان ولی در واقع سخت است! و به نظر می رسد با روشهای تحقیق میدانی و با پرسشهای دقیق، به جواب صحیحتر و بهتر می توان رسید.

1021.jpgسؤال بسیار به جا و در عین حال پر تأملی است که پاسخ تفصیلی و دقیق به آن زمان بر و سهل و مستصعب می باشد، یعنی به ظاهر آسان ولی در واقع سخت است! و به نظر می رسد با روشهای تحقیق میدانی و با پرسشهای دقیق، به جواب صحیحتر و بهتر می توان رسید.

به اجمال می توان گفت:
همه به قرآن عشق می ورزند اما چون درک و فهمها از آن یکسان نیست لذا هر یک به بخشی از ابعاد، علوم، معارف و حقایق آن توجه نموده، و اهمیت می دهند.
توجه به جنبه ی عمومی، قرائت، تلاوت و بعد ظاهری و سطحی قرآن و بالا رفتن کمیت این قضیه ظاهرا از اهمیت بیشتری برخوردار است، البته باید دقت کرد که این کارها گر چه لازم هستند اما کافی نیستند.

و پرداختن به جنبه های تفسیر، تبلیغ و تبیین علوم، معارف و حقایق قرآن و نیز عمل به آنها(که از حقوق قرآن بر ما است) متأسفانه و به علل مختلف کمتر مورد توجه و اهمیت قرار گرفته است، که باید به همت حوزه ها، دانشگاهها، علماء، نهادها و سازمانهای مربوطه و مسئولین صالح و دلسوز و آشنا به قرآن، و مردم خدا جو و عاشق قرآن این خلأها روز به روز پر شده و ما شاهد یک جامعه قرآنی و الگو در تمام ابعاد، چه علمی و چه عملی، چه مادی و چه معنوی و ... باشیم. إن شاء الله

غلامرضا کاویان
آذر ماه ۱۳۹۳

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.