تولد رهبری ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ - ۱۸۷ بازدید

بنام خداباسلام. مدتی است که کلیپی از سخنان آیه الله سعیدی امام جمعه قم را در بین دانشجویان پخش و به دنبال آن در ذهنها ایجاد شبهه میکنند و آن اینکه ایشان میگویند که مقام معظم رهبری حین تولد گفته اند : یا علی. آیا این صحت دارد یا خیر؟

پاسخ: با سلام، چند سال پیش اظهارات خطیب جمعه موقت قم، حجه الاسلام سعیدی مبنی بر نقل قول خاطره ای در مورد مقام معظم رهبری در یک محفل نه چندان خصوصی که پوشش رسانه ای نیز داشته است، موجب جنجال و حرف و حدیث های فراوان شده و علاوه بر اینکه از سوی رسانه های فارسی زبان خارج کشور به شدت مورد استقبال و تحلیل های همراه با تمسخر و ریشخند قرار گرفته، باعث عتاب ها و انتقادات شدید برخی از اعاظم و بزرگان حوزوی و دینی قم نیز شده است.
به دنبال انتشار گزینشی بخشی از سخنان حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی، دفتر وی در پاسخ به تماس برخی از علاقمندان، توضیح زیر را به نقل از ایشان منتشر کرد: اینجانب چند ماه پیش در جمع محدودی سخنرانی داشتم. متاسفانه بخشی از آن که صرفا نقل قول بوده،گزینش شده و برخی سایت‌ها با انتشار آن موجب نگرانی عده‌ای شدند. بدون شک رهبر معظم انقلاب از چنان کمالات و اوصاف بلندی برخوردارند که هرگز نباید برای توصیف ایشان به چنین نقل قول‌هایی روی آورد.
در هر صورت از حساسیت منطقی و هوشمندی همه عزیزان کمال تشکر را دارم. دفتر حجت الاسلام و المسلمین سعیدی (ر.ک. خبرگزاری رسا)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.