تولید نرم‌افزار «پیشوایان گمراهی» در نقد عرفان‌های کاذب ۱۳۹۲/۵/۲۶

مدیر پروژه تدوین و آماده‌سازی نرم‌افزار «پیشوایان گمراهی» از انتشار این نرم‌افزار خبر داد و گفت: این نرم‌افزار پیرو منویات رهبری منتشر شده و در آن بیش از ۶۰۰ دقیقه درسنامه و ۱۳۰ مقاله اساتید در این نرم‌افزار گنجانده شده است.
narmafzarA.jpgمدیر پروژه تدوین و آماده‌سازی نرم‌افزار «پیشوایان گمراهی» از انتشار این نرم‌افزار خبر داد و گفت: این نرم‌افزار پیرو منویات رهبری منتشر شده و در آن بیش از ۶۰۰ دقیقه درسنامه و ۱۳۰ مقاله اساتید در این نرم‌افزار گنجانده شده است.

سید مهدی روحانی مدیر پروژه تدوین و آماده‌سازی نرم‌افزار «پیشوایان گمراهی» با اشاره به اینکه فصل نخست نرم‌افزار کلیاتی است که به جنبش‌های نوپدید و شاخص‌های معنویت کاذب و حقیقی پرداخته است، افزود: در سایر بخش‌ها نقد و بررسی شبه معنویت‌های مسیحی، یهودی (کابالا)،‌ دالایی لاما، سای‌بابا، یوگا، کاستاندا، اکنکار، پائولو کوئلیو (براساس مباحث کتاب‌هایش)، شیطان‌گرایی، تصوف، عرفان حلقه و فرضیه جذب (راز) صورت گرفته است.

روحانی با تأکید بر اینکه حوزه‌های بهاییت، وهابیت،‌ فراماسونری و صهیونیسم در این اثر پوشش داده نشده است، افزود: بیش از ۶۰۰ دقیقه درسنامه و ۱۳۰ مقاله اساتید در این نرم‌افزار گنجانده شده است، از جمله در بخش تصوف سخنان حجت‌الاسلام خسروپناه، ریس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه در نرم‌افزار ارایه شده است.

وی یکی از اهداف خود از تدوین چنین نرم‌افزاری را تحقق منویات رهبری دانست و گفت:‌ ایشان در سال ۸۹ در اجتماع بزرگ مردم قم از این مسایل و عرفان‌های نوظهور صحبت کرده بودند و در بخشی از سخنانشان گفتند که «این مسئله از ماجراى سلمان رشدى آغاز شد تا فیلم‌هاى ضد اسلام هالیوودى، تا کاریکاتورها، تا قرآن‌سوزى، تا حوادث گوناگونى که علیه اسلام در این گوشه و آن گوشه اتفاق افتاد، براى اینکه ایمان مردم را به اسلام و مقدسات اسلامى کم کنند. در داخل کشور، از طرق مختلف، پایه‌هاى ایمان مردم، بخصوص نسل جوان را متزلزل کنند؛ از اشاعه‌ بى‌بندوبارى و اباحی‌گرى، تا ترویج عرفانهاى کاذب - جنس بدلى عرفان حقیقى - تا ترویج بهائیت، تا ترویج شبکه‌ى کلیساهاى خانگى؛ اینها کارهائى است که امروز با مطالعه و تدبیر و پیش‌بینى دشمنان اسلام دارد انجام میگیرد؛ هدفش هم این است که دین را در جامعه ضعیف کند.»
narmafzar.jpg
روحانی در ادامه افزود: در این نرم‌افزار ۱۵ فصل درسنامه، چکیده، پرسش و پاسخ، آرشیو تصاویر و آرشیو فیلم و مستند تعدادی از فصول ارایه شده است.

وی تفاوت این نرم‌افزار با سایر آثار را در ارایه آموزشی آن به صورت نظام‌مند به شمار آورد و گفت:‌ خوشبختانه این اثر تاکنون مورد استقبال قرار گرفته و امیدوارم در مراکز و نهادها برای برگزاری دوره آموزشی مورد استفاده قرار گیرد.

علاقمندان برای تهیه این نرم‌افزار می توانند با شماره تلفن ۶۶۰۶۳۸۰۵-۰۲۱ موسسه فرهنگی خاکریز ایمان و اندیشه تماس بگیرند و یا برای خرید اینترنتی به وبگاه www.armancenter.ir مراجعه کنند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.