ثواب رابطه جنسی زن وشوهر ۱۳۹۳/۰۲/۱۳ - ۳۰۵۷۰ بازدید

باسلام.آیا رابطه جنسی زن وشوهر ثواب دارد یا خیر؟

با سلام و تشکر از ارتباط و اعتماد شما
الف.در برخی روایات برای ارتباط جنسی حلال ثواب و پاداش زیادی ذکر شده است . مثلا در روایتی  امام صادق ع از رسول خدا ص نقل میک ند که ایشان در باره پاداش و ثواب انی عمل فرمود :
....فَقَالَ أَمَا إِنَّهُ إِذَا أَقْبَلَ اکْتَنَفَهُ مَلَکَانِ وَ کَانَ کَالشَّاهِرِ سَیْفَهُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَإِذَا هُوَ جَامَعَ تَحَاتُّ عَنْهُ الذُّنُوبُ کَمَا یَتَحَاتُّ وَرَقُ الشَّجَرِ فَإِذَا هُوَ اغْتَسَلَ انْسَلَخَ مِنَ الذُّنُوب:
وقتی شوهرت به تونزدیک می شود دو ملک او را احاطه می کنند و مانند کسی است که در راه خدا شمشیر می زند، پس وقتی نزدیکی می کند گناهانش می ریزد مانند ریزش برگ درختان پس وقتی غسل می کند، از تمام گناهان پاک می شود.
الکافی   ج  5    ص 496    باب کراهیة الرهبانیة
ب . عدم ارضای نیازهای جنسی زن و شوهر، یکی از عوامل مهم برای اختلاف زن و شوهر و در پی آن باعث ناهنجاری های زیادی در اجتماع می شود. عدم توجه به نیاز های جنسی یکدیگر که به ناتوانی، بی میلی یا سرد مزاجی فرد مربوط می شود، با لطمه به روابط زن و شوهر، افراد را دچار عصبانیت و دلسردی نسبت به همسر وزندگی می کند و به تدریج موجب بروز رفتارهای پرخاشگرانه و در نهایت افسردگی می شود. مشکل ترین وضعیت برای افرادی است که همسرشان دچار سرد مزاجی، بی میلی جنسی یا نوعی اختلال جنسی است. این افراد به ممنوعت ها و شرایط اجتماعی، اقتصادی و خانواده ،وابستگی به فرزندان ونگرانی نسبت به آینده، به ناچار شرایط را با فشار تحمل می کنند. گاه ایرادگیری از هم ،نارضایتی از زندگی، قهر های طولانی مدت، کوبیدن یکدیگر، تهدید به جدایی، ابراز خستگی وتمارض، از عوارض بر آورده نشدن نیازهای جنسی زن و شوهراست.
برای این که زناشویی بر روی شالوده محکم واستوار پایه گذاری شود، نه تنها سلیقه وهماهنگی اخلاقی بین طرفین موجود باشد، بلکه باید از نظر روابط جنسی وامور آمیزشی نیز هماهنگی وتوافق داشته باشد. این مسئله اخیر ،حتی اهمیت بیشتری از توافق اخلاقی دارد. در صورت عدم ارضای میل جنسی زن، بخصوص زنان نسل جدید ، اختلافات زناشویی بالا می گیرد واغلب شاید ندانند که این مشاجرات از عدم اقناع میل جنسی است وبیشتر به مسایل دیگر ارتباط داده می شود. در سابق اصولاً منکر میل جنسی زن می شدند ومردان حق تمتع ولذت را خاص خود دانسته وزن را وسیله آن می شمردند ، ولی این روزها، گذشته ها به فراموشی سپرده شده و زنان نیز باید در رابطه زناشویی کامیاب شوند.
عدم نیل به اوج لذت در زن، موجب باقی ماندن فشار عصبی پس از ختم عمل، بروز حس حقارت وناامیدی و شکست و حتی خشم در زن می شود (بخصوص زنان تحصیل کرده ) و به مرور موجب اختلاف ونزاع زناشویی می گردد.
گاهی اوقات ممکن است لذت کامل جنسی برای زن حاصل نشده، ولی با این وجود، به علت این که احساس می کند شوهرش از مقاربت وی متلذّذ شده است، برایش اقناع کننده باشد. فقط 40تا 50 در صد زنها از اوج لذت جنسی بهره مند می شوند. عدم نیل به اوج لذت در زن، موجب باقی ماندن فشار عصبی پس از ختم عمل، بروز حس حقارت و ناامیدی و شکست وحتی خشم در زن می شود (بخصوص زنان تحصیل کرده )و به مرور موجب اختلاف ونزاع زناشویی می گردد.
بعضی از زنان متدین که آگاهی درست از دین اسلام نداشته در نتیجه با سردی برخورد می کنند. همان گونه که بیان شد این زنان علاوه ازاین که از یک زندگی گرم و سالم محروم خواهد شد، به آسیب های روحی وجسمی فراوانی مبتلا خواهد شد. (1)
لذا همانطور که با جنگ و مقابله با دشمن سرزمین جغرافیایی کاملا حفظ و از دستیرد دشمان دین سالم می ماند و با رفع نیاط درونی و جنسی به طور حلال و شرعی با بالاترین ارضاء طرفین در واقع خانواده سالم می ماند و به هیچ وجه نگاه زن به نامحرم جهت رفع نیاز درونی خویش صورت نمی گیرد و این ثواب کسی است که در برابر دشمن مقابله می کند.
پی نوشت:
1. موحدی، دانستنی های زناشویی،سال 1387، ص 195.

 

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
چقدر خوبه که واقعا خدا انقدر به فکر متاهلین و گناهانشونه و مجرد ها رو کلا فراموش کرده خوشبحال متاهلین
میهمان
سلام من یه خواهر دارم که ۳۰ سالش هست ولی وقتی خواستگار میاد خواهرم رو پسند نمی کنند وخانواده ی من بسیار نگران بخت بسته خواهرم هستند تو رو خدا واسشما دعاشق کنید.
پرسمان
سلام علیکم، اینکه جریان ازدواج خواهرتان به سرانجام نمی رسد ارتباطی به مسئله بخت و بستن بخت ندارد. ضمن اینکه امروزه هر کسی این قدرت را ندارد که به امور غیر طبیعی دست پیدا کند و با توسل به این امور ضرری را متوجه دیگران کند. واقعیت این است که با قاطعیت نمی توانیم مسئله ای به نام بخت و اقبال را اثبات کنیم، همچنان که نمی توانیم آن را با قاطعیت نفی کرده و یکسره باطل و خرافه بدانیم. مسئله بخت، مسئله ای فرا عقلی است و نمی توان با استدلال عقلی و یا با روش علمی تجربی آن را اثبات یا نفی کرد.
البته شما سایر اعضای خانواده می توانید با هوشمندی باعث جذب خواستگاران خوب برای خواهرتان شوید و با سپردن به افراد مورد اطمینان زمینه آن را فراهم آورید.
میهمان
شوهرم‌به من دست نمیزندتامن نرم باهاش رابطه جنسی بکنم
پرسمان
سلام علیکم، خواهر گرامی، سلام؛ از اعتماد شما به این مجموعه از شما تشکر می کنیم. به نظر می رسد که بی توجهی همسرتان به شما یک مشکل ثانویه است و بخاطر مشکلی دیگر است. مثلا شاید روابط عاطفی مناسبی با هم ندارید یا بر سر مسائلی با هم اختلاف دارید در اینصورت باید مشکل اصلی حل شود. بهتر است از مشاوره حضوری و زوج درمانی استفاده کنید.
میهمان
با سلام ۷ماهه ک هنوز شب زفاف را انجام ندادم چکارکنم ک انجام شود؟
پرسمان
سلام علیکم، خوشبختانه مهبل و واژن زنان قابل اتساع بوده و آمادگی پذیرش هر نوع آلتی با هر طول و ضخامتی را به راحتی دارد؛ البته برخی نوعروسان به خاطر خواندن و یا شنیدن داستان سرایی های غیرواقعی و اغراق آمیز از روابط جنسی خشن و نامهربانانه، تجاوزات جنسی، کیفیت پاره شدن پرده بکارت در و و خون ریزی همراه آن، طول و ضخامت آلت تناسلی مردان و چیزهای دیگر دچار ترس و اضطراب شوند و این آمیزش جنسی را مختل می کند.
برای رفع مشکل توصیه می شود، قبل از اقدام به نزدیکی و آمیزش جنسی با طولانی کردن معاشقه قبل از برقراری روابط زناشویی و در کنار آن استفاده از ژل های مرطوب کننده، لیزکننده همچون ژل لیبروکانت، لوسیون های زناشویی و حتی ژل و اسپری های بی حس کننده همچون لیدوکایین ۲درصد خودتان را برای آمیزش و نزدیکی واژینال آماده کنید.
همچنین می توانید از همسرتان بخواهید با فرو بردن یکی دو تا از انگشتانش در داخل مهبل و واژن تان ترس و اضطراب شما را برطرف نماید.
در نهایت، اگر مشکل تان برطرف نشد، آنگاه بهتر است با درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست‌ها در این زمینه مشورت کنید تا برای رفع مشکل چاره ای اندیشیده شود.
میهمان
با سلام من ۳۴ساله هستم چهارساله زندگی میکنم با شوهرم اوایل زندگی شوهرم خیلی رابطه خوبی داشت توزناشییمون ولی الان حدود یک ساله که اصلا براش مهم نیست تا من نخوام اون بیخیال انگار در حال مجردی زندگی میکنه زنی وجود نداره انگار الان چند وقته حس میکنم نسبت به زندگیم دارم سرد و بی تفاوت میشم من باید چیکار کنم ممنونم راهنماییم کنین
پرسمان
سلام علیکم، در مورد مشکل بی میلی جنسی و به نوعی سرد مزاجی شوهرتان باید گفت که مشکل سرد مزاجی ایشان قابل درمان بوده و نباید عاملی برای سردی روابط زوجین شود. توصیه می شود هرگز همسرتان را به خاطر مشکلی که دارد سرزنش نکنید. ضمن احترام گذاشتن به وی، سعی کنید اندیشه های خود را به تدریج مطرح کنید و توجه او را به این مسأله مهم (روابط عاطفی و جنسی با همسر) جلب کنید. اگر مستقیما او را تخطئه کنید و صریحا او را به خطا و اشتباه کاری متهم کنید، حرف شنوی او از شما و تغییر مسیر در او صورت نخواهد گرفت. همیشه اجبار وخشونت جواب منفی را با خود به همراه دارد. فراموش نکنید حل این مشکل تا حد زیادی مرهون همکاری و صبر وحوصله شما خواهد بود و تصور نشود با خوردن یک دانه قرص و یا یک قاشق شربت این مورد حل شدنی خواهد بود. برای دریافت توضیحات دقیق و مفصل تر در این مورد به این لینک حتما مراجعه کنید: http://yon.ir/RE۰EE

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.