جایگاه استخاره با تسبیح ۱۳۹۲/۰۲/۰۲ - ۴۹۸ بازدید

برای استخاره با تسبیح ایا فرد استخاره گیرنده اثر دارد یا فرقی ندارد؟

حقیقت استخاره :
استخاره کردن به عنوان موضوعی که بین مردم باب شده است، در جایی مطرح می شود که آدمی حقیقتاً مردد در انتخاب باشد و پس از استفاده از آموزه های دین و عقل، تجربه و مشورت هایی که می گیرد به هیچ وجه نتواند تصمیم خود را بگیرد. این نوع استخاره هم آداب خاصی را دارد و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد. البته استخاره در معنای واقعی خویش یعنی طلب خیر کردن از خدا (خواستن خیر و دعا کردن) و این استخاره برای هر کاری همیشه خوب است و باید باشد. پس شما :
- اولاً؛ برای تصمیم گیری در مورد مسائلی که در زندگی پیش می آید (انتخاب رشته، ازدواج، شغل و ...)، سریع به فکر استخاره کردن نیفتید.
- ثانیاً؛ استخاره درست و صحیح را برخی افراد بلدند و هر استخاره ای قابل اعتماد نیست.
- ثالثاً؛ برای تصمیم به انجام هر کاری، عقل و منطق و تجربیات خود را به کار ببرید و مشورت های لازم را نیز بگیرید و پس از تصمیم گرفتن و قبل از شروع کار، به خدا توکل کنید و از خدا بخواهید که کار پیش رو را برایتان خیر گرداند.
- رابعاً؛ اگر واقعاً عقل و منطق و آموزه های دین و مشورت گیری از افراد آگاه نتوانست باعث شکل گیری تصمیم درست در شما شود، برای رهایی از این وضعیت استخاره کنید، آن هم توسط کسی که به آداب این کار اشراف دارد.
  با چشمانی باز و سنجیدن تمام جوانب و مشورت گیری از افراد آگاه، آینده را به گونه ای ترسیم کنید که حسرت بازگشت به عقب و تغییر تصمیم تان را نخورید. موفق باشید. این ارتباط با ما را قطع نکنید و همواره با ما مکاتبه کنید.
 

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.