جزیره العرب در آستانه بعثت ۱۳۹۳/۰۹/۰۵ - ۳۹۲ بازدید

خداپرست - چه اتفاقی برای جهان در آستانه بعثت افتاد؟

اگر منظور شما ارهاصات می باشد در زمان میلاد پیامبر(ص) مشهور است که اتفاق افتاد. اما در هنگام بعثت اتفاق خاصی را سراغ نداریم.
اما در سخنان حضرت علی علیه السلام آمده است که: «... ارى نور الوحى و الرسالة و اشم ریح النبوة ...» در آن هنگام نور وحى و رسالت را مى دیدم و بوى نبوت را از رسول خدا صلی الله علیه وآله استشمام مى کردم .«و لقد سمعت رنة الشیطان حین نزل الوحى علیه صلی الله علیه وآله »؛ هنگامى که وحى بر پیامبر خدا صلی الله علیه وآله نازل شد صداى ناله شیطان را شنیدم. «فقلت یا رسول الله ما هذه الرنة فقال: هذا الشیطان قد آیس من عبادته». امام مى فرماید: پس از شنیدن صداى ناله با گوش جان، از رسول خدا پرسیدم که یا رسول الله این ناله کیست؟ فرمود: این ناله، ناله شیطان است که از پرستش خود ناامید شده است. پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله خطاب به امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: «انک تسمع ما اسمع وترى ما ارى الا انک لست بنبى و لکنک وزیر...». تو مى شنوى آنچه را من مى شنوم و مى بینى آنچه را که من مى بینم تنها تفاوت من با تو این است که تو پیامبر نیستى ولى وزیر من هستی .( نهج البلاغه ، خطبه ۱۹۲.)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.