جمله امام علی(ع) خطاب به پیامبر(ص) ۱۳۸۷/۰۶/۱۰ - ۵۰۷ بازدید

آیا این جمله از امام علی(ع) وجود دارد که از پیامبر(ص) پرسیده باشد: «آیا دین من حفظ خواهد شد؟» مثلا در لیله المبیت یا جای دیگر؟

در روایتی پیامبر اکرم (ص) خبر شهادت آن حضرت را در ماه رمضان ودر محراببه امیر مومنان (ع) می دهد امیر مومنان(ع) می فرماید آیا در حال سلامتی دین من خواهد بود حضرت می فرماید آری هر کس تو را بکشد مرا کشته وهر کس تو را دشمن داترد مرا دشمن داشته وهر کس به تو دشنام دهد به من دشنام داده چون تو از منی وبه مانند منی روح تو از روح من وطینت تو از طینت من است خداوند من وتو را خلقت نمود ومن وتو را برگزید مرا برای نبوت وتو را برای امامت ... . {بحار ۴۲/ ۱۹۰}در روایت دیگر پیامبر امیر مومنان را در بغل گرفته ومی فرماید پدرم فدای تو باد که شهید خواهی شد وکینه های برخی که ناشی از بدر واحد است پس از فوت من بر علیه تو آشکار خواهد شد آمیر مومنان می فرماید آیا در سلامت دین من خواهد بود پیامبر می فرماید آریدر سلامت دینت خواهد بود بشارت باد تو را ای علی که زندگانی ومرگ تو با من خواهد بود وتو برادر و وضی من و وارث من هستی ... وتو پس از من بر سنت من با ناکثان وقاسطان ومارقان جنگ خواهی نمود ونسبت تو به من نسبت هرون به موسی است ..... . {بحار۲۸/۵۵}

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.