حافظان قران- تسهیلاب حافظان قران- قاریان قران- تسهیلات قاریان قران ۱۳۹۵/۰۵/۰۶ - ۱۰۵۹ بازدید

آیادرست هستش که به ورزشیهابیشتررسیدگی میشه ولی به قرآنیهانه...چراقرآن این همه مظلوم مونده...آیاازنظرشرعی درست هستش؟

گرچه بودجه های فعالیت فرهنگی و قرانی و... با برخی ازبودجه های دیگر همانند ورزشی ما قابل مقایسه نمی باشد اما با همه این اوصاف تسهیلات ومزایایی برای قاریان و حافظان قران و... درنظر گرفته شده ست،برهمین اساس ؛ به دنبال برگزاری طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم و در راستای رتبه‌بندی و اعطای گواهینامه‌های تخصصی به این افراد، مزایا و تسهیلاتی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای برگزیدگان طرح به تصویب رسید.مصوبه 757 شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور اعطای مزایا و تسهیلات به دارندگان گواهینامه‌های تخصصی درجه یک و دو حفظ و قرائت و آموزش قرآن کریم که در تاریخ هجدهم آذر 93 بنا به پیشنهاد شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی به تصویب رسیده است به دستگا‌ه‌های مربوطه ابلاغ شد.این مصوبه به بنیاد ملی نخبگان، دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده است.
متن مصوبه 757 شورای عالی انقلاب فرهنگی «اعطای مزایا و تسهیلات به دارندگان گواهینامه‌های تخصصی درجه یک و دو حفظ و قرائت و آموزش قرآن کریم» بدین شرح است:
الف) دارندگان گواهینامه‌های مذکور در فهرست افتخارات(فعالیت‌های نخبگانی) بنیاد ملی نخبگان قرار می‌گیرند.
ب) دارندگان گواهینامه‌های مذکور چنانچه دانش‌آموخته یکی از رشته‌های قرآنی مجموعه الهیات و معارف اسلامی در یکی از مقاطع دانشگاهی باشند، می‌توانند بدون شرکت در آزمون و با اخذ پذیرش دانشگاه محل تقاضای خود در یک مقطع بالاتر در همان رشته ادامه تحصیل دهند.
ج) دانش‌آموختگان دانشگاهی سایر رشته‌ها که موفق به اخذ گواهینامه‌های مذکور شده‌اند، در صورت کسب حداقل هشتاد درصد امتیاز نهایی آخرین نفر پذیرفته شده در رشته مورد تقاضا، پذیرفته خواهند شد.
یادآور می‌شود، طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن هرساله از سوی سازمان دارالقرآن الکریم و طرح اعطای مدرک به قاریان و مدرسان قرآن کریم نیز هرساله از سوی شورای عالی قرآن اجرا می‌شود.( http://www.iqna.ir/fa/news/2913327/ابلاغ-مصوبه-اعطای-تسهیلات-به-دارندگان-گواهینامه‌-تخصصی-حفظ-و-قرائت-قرآن)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.