حالت افت بیداری معنوی ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۸۷ بازدید

دو شخصیتی شدم
در سال چند ماه خیلی مذهبی ام همه چیا رعایت میکنم روحیه عالی زندگی عالی ولی چند ماه از سال را نسبت به دین سرد میشم حالم افتضاح توی این دوران از خودم حالم بهم میخوره ولی همچنان حجابم را حفظ میکنم و عاتقاداتم سر جاش ولی نمازم را نمیخونم گنگ میشم و عمل نمیکنم به یکسری از احکام
خانواده ام خانواده مذهبی نیستن
و من خیلی اعتقادی ام از دید اونها
بخاطر همین احساس میکنم دو شخصیتی شدم

دوست گرامی. اولین منزل کمال انسان یقظه و بیداری است. یعنی انسان نسبت به هدف خلقتی انسان که کمال معنوی و روحی است حساس می شود و برای رسیدن به آن تلاش کند. بیداری ابتدا به صورت جرقه ای در فرد پیدا می شود که نیاز به تقویت آن دارد و هر قدر آگاهی فرد نسبت به امور معنوی و خدا و قیامت و زندگی انسان و شناخت خود و دین بیشتر می شود و به وظایف دینی خود عمل می کند، بیداری اش افزون می گردد.
اما به حسب اینکه روح انسان دچار قبض و بسط است گاهی این بیداری مانند آتشی شعله می کشد و گاهی آرام می گیرد و به خموشی می گراید. این حالت زیگزاگی در ابتدا طبیعی است و به مروز زمان با تمسک به عوامل بیدار کننده روح حالت بیداری تقویت می شود تا زمانی که به ثبوت برسد و دچار افت بیداری نشود.
بنابراین سعی کنید در حالت های قبض، تنها به واجبات اکتفا کنید و به هیچ وجه نماز را ترک نکنید تا شرایط بهتر شود و در امور معنوی و بیداری روحی به ثبوت برسید و دچار قبض نشوید. مطالعه کتب اعتقادی و اخلاقی و دینی را فراموش نکنید. موفق باشید.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید