حجاب زنان حارجی- اجبار حجاب ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۵۹۵ بازدید

باسلام سولم اینه که چراوقتی خانم های خارجی واردایران میشوندمجبورندکه یک تکه روسری یاشال روی سربیندازندکه به به منزله ی حجاب هم نیست ولی به این کارمجبورنددرحالی که مسلمان هم نیستندوچه تاثیرروانی برروی افرادجامعه دارند

با سلام و تحیت و قدردانی از مکاتبه ی شما با این مرکز
پرسشگر ارجمند در ارتباط با حجاب زنان غیر مسلمان خارجی که به داخل کشورمان می آیند، لازم است توجه داشته باشید که لزوم پوشش زنان در برابر مردان، علاوه ی بر اینکه یکی از ضروریات احکام اسلامی می باشد، در حال حاضر با توجه به استقرار نظام جمهوری اسلامی با محوریت اسلام و ارزش های اسلامی در داخل ایران، جزو قوانین رسمی کشور محسوب گردیده و تمامی زنان حتی غیر مسلمانان مقیم کشور نیز موظف به رعایت قانون حجاب و عفاف در داخل کشور اسلامی هستند. و بر این اساس با توجه به قواعد دیپلماتیک، رعایت حجاب به خاطر وجاهت قانونی آن در داخل کشور، بر زنانی که ایرانی نبوده و حتی مسلمان نمی باشند، در طول اقامت در داخل کشور اسلامی لازم و ضروری می باشد.
اما در ارتباط با زنان ایرانی ای که به خارج از کشور می روند نیز باید توجه داشته باشید همانگونه که گفته شد، حجاب از احکام ضروری دین اسلام بوده و رعایت آن بر تمامی زنان مسلمان در هر حالی واجب می باشد. و بنابر گفته ی خود غربی ها ، آزادی دینی جزو آزادی های اساسی هر فردی به شمار می رود، بنابراین ، آنها بر طبق مبانی خود در فلسفه ی حقوق و تکالیف؛ ملزم به رعایت مظاهر مذهبی افراد می باشند که حجاب نیز قطعا یکی از این مظاهر می باشد. و آنان ، ملزم به رعایت و احترام به این ارزش ها می باشند بنابراین نمی توانند هیچ زن مسلمانی را در هیچ صورتی به برداشتن حجاب خود اجبار نمایند.
مجددا از مکاتبه ی شما با این مرکز قدردانی می نمایم.
منتظر سوالات بعدی شما هستیم.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.