حج امام حسین(ع) ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۵۰۰ بازدید

در محافل دینی گاهی گفته میشود که اقا حضرت اباعبد الله صلوات الله علیه مادامت اللیل والنهار حج خودرا ناقص گذاشت وسفر عراق (کربلا) را بر حج ترجیح داد ولی عده ای هم بر خلاف نظر انان ادعا میکنند که ان حضرت (ع) از گام اول سفرخودرابا نیت عمره مفرده اغاز فرمود ولبا س احرام را به نیت عمره بر تن پوشید ولبیک گفت واتفاقا هردو گروه در اثبات مدعای خویش از روایات دلیل می اورند اکنون بعد از اینهمه تحقیقات ومناقشات وبا اینهمه کاوشهادر متون ومنابع تاریخ کدام یک از این دو نظر قابل استناد وسزاوار ارایه در جلسات دینی است؟ مستدعی است امکانا یک نظر قاطع عنایت فرمایید

این سخن که امام حسین(ع) حجّ خود را نیمه تمام گذاشت، سخن نادرستى است؛ زیرا امام(ع) در روز هشتم ذى حجه از مکّه خارج شد در حالی که اعمال حجّ تمتع از شب نهم ذى حجه آغاز می شود. بنابراین، امام(ع) اصولاً وارد اعمال حج تمتع نشده بود، تا آن را نیمه تمام گذارد. بیشتر از این را باید در کتابهای تاریخی و فقهی مطالعه کرد .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.