حج تمتع امسال ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۶۴۹ بازدید

ایا رهبر عزیز ایران تاکید بر برگذاری حج تمتع امسال دارد؟دلیل ان چیست؟

با سلام و تحیت و قدردانی از مکاتبه ی شما با این مرکز
بیان خاصی در این باره از رهبر معظم انقلاب در این باره یافت نگردید. اما ایشان همواره بر لزوم رعایت عزت و کرامت حجاج ایرانی از سوی دولت عربستان سعودی تاکید نموده اند. به عنوان مثال در فاجعه ی منا، بیانات اقتدار آمیز و صریح و محکم رهبری معظم انقلاب دام ظله العالی و تهدید عربستان به عکس العمل سخت و خشن جمهوری اسلامی در صورت همکاری نکردن در بازگشت اجساد و بی احترامی به حجاج ایرانی حاضر در مکه و مدینه و تاکید ایشان بر فراموش نشدن فاجعه ی منا و پیگیری حقوقی آن در مجامع بین المللی شاهدی بر این مساله می باشد که حفظ عزت زائران کشورمان همواره یک اصل از دیدگاه رهبری بوده است.
البته شما پرسشگر ارجمند باید به این مساله نیز توجه داشته باشید که همانگونه که متذکر شدیم جمهوری اسلامی به دنبال امکان انجام اعمال حج عزتمندانه است و در این راستا شرایطی را برای برگزاری حج مطرح نموده است که تا کنون مورد پذیرش طرف عربستانی قرار نگرفته است . گرچه اقدامات دولت عربستان بسیار غیر منطقی و ناشایست است ، اما لغو حج تمتع باید به عنوان آخرین راه در نظر گرفته شود زیرا عربستان به دنبال منزوی کردن جمهوری اسلامی در دنیای اسلام است و حج فرصت مناسبی در اختیار جمهوری اسلامی قرار می دهد تا ضمن خنثی سازی این اقدام در مسیر آگاه سازی بیشتر امت اسلامی و خنثی نمودن تبلیغات منفی عربستان علیه تشیع گام بردارد و جمهوری اسلامی نباید با تعطیلی حج ، زمینه را برای توطئه و تبلیغات عربستان خالی بگذارد گرچه همانگونه که اشاره شد شرط انجام حج ، امکان برگزاری عزتمندانه و شرافتمندانه آن است .
مجددا از مکاتبه ی شما با این مرکز قدردانی می نماییم.
منتظر سوالات بعدی شما هستیم.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.