حدیث «ان فی علی...» ۱۳۸۹/۴/۱۱

این حدیث را از یکی از اساتید که در تلویزون سخنرانی می کرد شنیدم که آقا امام صادق(ع) فرمود: کان فی علی سنه الف نبی. آیا این حدیث درست اگر هست لطفا سندی برام معرفی کنید.
أَبُو عَلِیٍّ الْأَشْعَرِیُّ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عَبْدِ الْجَبَّارِ عَنْ صَفْوَانَ عَنْ مُوسَى بْنِ بَکْرٍ عَنِ الْفُضَیْلِ بْنِ یَسَارٍ قَالَ سَمِعْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع یَقُولُ إِنَّ فِی عَلِیٍّ ع سُنَّةَ أَلْفِ نَبِیٍّ مِنَ الْأَنْبِیَاءِ وَ إِنَّ الْعِلْمَ الَّذِی نَزَلَ مَعَ آدَمَ ع لَمْ یُرْفَعْ وَ مَا مَاتَ عَالِمٌ فَذَهَبَ عِلْمُهُ وَ الْعِلْمُ یُتَوَارَثُ . { الکافی ج : ۱ ص : ۲۲۲بَابُ أَنَّ الْأَئِمَّةَ ع وَرَثَةُ الْعِلْمِ یَرِثُ بَعْضُهُمْ بَعْضاً الْعِلْمَ ح۴}
منبع این حدیث همان گونه که در بالا آدرس دهی شده کتاب شریف کافی است و ترجمه ان این است که امام صادق علیه السلام فرمود: در علی علیه السلام سیره هزار پیامبر از انبیای الهی وجود دارد و علمی که با حضرت آدم به زمین نازل شد هیچ وقت بالا نرفت {ودر زمین باقی ماند} هیچ عالمی از دنیا نمیرود و علم او از بین برود علم به ارث گزارده میشود .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.